Εξετάσεις Γαλλικού ινστιτούτου Μάιος 2010

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Καλησπέρα! Ας απαντήσει παρακαλώ όποιος έδωσε Α2 σήμερα.Στην production écrite ήταν δύο γράμματα ένα φιλικό και ένα επίσημο, ή μία έκθεση και ένα φιλικό γράμμα?Δεν έχουμε οι καθηγητές πρόσβαση στα θέματα την ίδια μέρα, είναι ό,τι ακούμε από εσάς μετά την εξέταση, και έχω ακούσει δύο διαφορετικές απόψεις.
Εννοώ το θέμα όπου μέσω μιας association πρόκειται να επισκεφθείτε μια γαλλική οικογένεια.Οι οδηγίες ήταν γράψτε μια έκθεση όπου περιγράφετε τον εαυτό σας, ή απευθύνετε ένα γράμμα σε αυτή την υπηρεσία (ή την οικογένεια) με την περιγραφή του εαυτού σας και τα σχέδιά σας κλπ.? Μιλάω για τα γραπτά Α2 του Σαββάτου στην Αθήνα.Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlinious

Νεοφερμένος

Ο pavlinious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
παιδια στις ερωτησεις κειμενων ειχε μια μεγαλη παγιδα.στο β κειμενο ειχε ενα vrai ou faux που ελεγε οτι το κομπιουτερακι ευθυνεται για το κακο επιπεδο των μαθητων στα μαθηματικα.πολλοι εβαλαν vrai αλλα ηταν faux διοτι ο τονος του κειμενου ηταν κοροιδευτικος σε αυτη την αποψη και επιπλεον στο σημειο που ελεγε οτι ευθυνεται το κομπιουτερακι μετα αμεσως εβαζε μια λεξη με αστερακι που αν την βλεπατε κατω σημαινε κατι τοι ψευτικο ,το απατηλο.[β2]το ακοθστικο ηταν αρκετα δυσκολο.
κι εγω τελευταια στιγμη προσεξα την ειρωνια.ευτυχως το εκανα σωστα! το tice το ανεφερε καποιος πιο πανω και εγω δε ξερω τι σημαινει.θυμαστε τι απαντησατε στην κασετα? η 1η ερωτηση , το σωστο δεν ηταν για την quantite?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φαλιά

Νεοφερμένος

Η Φαλιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγώ παιδιά χθες έδωσα γαλλικά Β1 γραπτά....:)
ήταν όλα πολύ εύκολα αν ε3αιρέσεις το ακουστικό...:confused:
η έκθεση πώς σας φάνηκε;;;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
η απαντηση με το par cοeur ηταν σπαστικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
ρε παιδιά ξέρετε αν υπάρχουν πουθενά τα θέματα και οι απαντήσεις?? Θέλω να δω τις απαντήσεις απ'το épreuve orale του C1, μπας και έχω ακόμα πιθανότητες να το περάσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
οχι δυστυχως.τα θεματα τα παιρνουν μετα απο το γαλλικο ινστιτουτο οσοι θελουν μετα απο πολυ καιρο.και τα πληρωνουν βεβαια .δεν βγαινουν οπως και στο κρατικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endj3

Νεοφερμένος

Ο endj3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ξερετε ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα για οσους εδωσαν τον Μαιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endj3

Νεοφερμένος

Ο endj3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εδωσα Β2 τον Μαιο και αναρωτιεμαι αν ξερει κανεις ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα...




Εχω αγχωθει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
στις 13 ιουλιου αν εννοεις του γαλλικου ινστιτουτου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
μαλλον 10-13 ιουλιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faint :)

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εγω πιστευω θα βγουν νωριτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
εγω πιστευω θα βγουν νωριτερα
λες?μακαρι γιατι κι εγω εχω τρομερη αγωνια!παντως στο site του γαλλικου ινστιτουτου αναφερει οτι στις 10 ιουλιου θα βγουν τα αποτελεσματα του σορμπον και 13 του ντελφ-νταλφ.ευχομαι τα καλυτερα για ολους μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faint :)

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
και εγω μακαρι να το εχουμε παρει ολα τα παιδια =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Πλησιάζει παιδιά αργά και βασανιστικά η 13η μέρα του Ιουλίου και θέλω να ευχηθώ Bonne Chance a tous les enfants qui ont participe aux diplomes Delf ainsi que aux diplomes de Sorbonne!!!
Εγώ και η αδερφή μου δώσαμε το Μάιο που μας πέρασε το Delf B1 και το Sorbonne C1L.. Τώρα γιατί δώσαμε το B1 άγνωστο..είχε φάει κόλλημα η καθ μας.
Λοιπόν όσον αφορά στο Delf B1..Θυμάστε το κείμενο σχετικά με τις νέες τεχνολογίες στο σχολείο? Τα justifications πως πήγαιναν??? Όλα Faux? Vrai-Faux-Vrai-Faux? Είναι επείγον.. Επίσης πιστεύω ότι τα Oral είναι ρε παιδιά εύκολα στο Β1..Προσωπικά περιμένω από 22,5/25 και πάνω... Στο κείμενο (το 3ο μέρος δλδ) δείτε τί ερώτηση έπεσε στην αδερφή μου και σχολιάστε αν είναι Β1 επιπέδου: Quels sont, a votre avis, les changes entre la relation parents-enfants dans le cadre de notre epoque et comment on peut faire face les plusieurs problems qui sont causes?
Επίσης ρε παιδιά η έκθεση του Β1 σχετικά με το πρότυπό μας σε article ήταν πολύ βατή.
Περιμένω απόψεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Πλησιάζει παιδιά αργά και βασανιστικά η 13η μέρα του Ιουλίου και θέλω να ευχηθώ Bonne Chance a tous les enfants qui ont participe aux diplomes Delf ainsi que aux diplomes de Sorbonne!!!
Εγώ και η αδερφή μου δώσαμε το Μάιο που μας πέρασε το Delf B1 και το Sorbonne C1L.. Τώρα γιατί δώσαμε το B1 άγνωστο..είχε φάει κόλλημα η καθ μας.
Λοιπόν όσον αφορά στο Delf B1..Θυμάστε το κείμενο σχετικά με τις νέες τεχνολογίες στο σχολείο? Τα justifications πως πήγαιναν??? Όλα Faux? Vrai-Faux-Vrai-Faux? Είναι επείγον.. Επίσης πιστεύω ότι τα Oral είναι ρε παιδιά εύκολα στο Β1..Προσωπικά περιμένω από 22,5/25 και πάνω... Στο κείμενο (το 3ο μέρος δλδ) δείτε τί ερώτηση έπεσε στην αδερφή μου και σχολιάστε αν είναι Β1 επιπέδου: Quels sont, a votre avis, les changes entre la relation parents-enfants dans le cadre de notre epoque et comment on peut faire face les plusieurs problems qui sont causes?
Επίσης ρε παιδιά η έκθεση του Β1 σχετικά με το πρότυπό μας σε article ήταν πολύ βατή.
Περιμένω απόψεις!;)
συγνωμη για να καταλαβω εδωσες και β1 και γ1???????θα πηδηχτω πο το παραθυρο!!!!!!!!!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,169 μηνύματα.
Kαι εγώ την ίδια σκέψη έκανα. Καλύτερα θα ταίριαζε Ντελφ Β2 με Σορμπόν CΙ. Δεν μπορώ να καταλάβω τις εμμονές κάποιων καθηγητών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
καλααυτο πρωτη φορα το ειχα ακοθσει εγω αν ημνουν καθηγητης θα τους εβαζα για c2 dalf και α1 delf.!!!!!χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
καλααυτο πρωτη φορα το ειχα ακοθσει εγω αν ημνουν καθηγητης θα τους εβαζα για c2 dalf και α1 delf.!!!!!χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχ

Συγγνώμη αλλά δεν είναι μεμπτό το ότι έδωσα 2 πτυχία..Μπορεί να έχουν μεγάλη απόκλιση όμως το Β1 Delf είναι πολύ απαιτητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά δεν είναι μεμπτό το ότι έδωσα 2 πτυχία..Μπορεί να έχουν μεγάλη απόκλιση όμως το Β1 Delf είναι πολύ απαιτητικό.
ναι για ενα ατομο που εχει παρει α2 και παει για β1,ναι πραγματι ειναι.οχι ομως για εσενα που πηγες για γ1.δεν σου λεω το β1 που εδωσες σου προσθεσε αλλη μια εμπειρια και σου ευχομαι να τα εχεις περασει και τα δυο.αλλα κουβεντα να γινεται.να σου εβαζε κρατικο β2 η' delf b2 οκ αλλα αυτο παραπαει.ισως ομως η καθηγητρια σου να εχει τους λογους της.alors,bonne chance!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,169 μηνύματα.
Καλη επιτυχια! Εννοειται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top