Εξετάσεις Γαλλικού ινστιτούτου Μάιος 2010

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
μα ο βαθμος δεν μετραει!!!!!!!!!!σιγα το πραγμα!!!μην εχετε τετοια κολληματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Το χαίρεσαι παραπάνω αν έχεις και βαθμό. Είναι και ηθική η ικανοποίηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Να πω και εγώ...Καταρχήν πήρα το Sorbonne C1 με Bien!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΕΠΙΣΗΣ πήρα και το Delf B1 με 80/100! και η αδερφή μου το πήρε με 66,5/100!!!
Μπράβο σε όλους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Να πω και εγώ...Καταρχήν πήρα το Sorbonne C1 με Bien!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΕΠΙΣΗΣ πήρα και το Delf B1 με 80/100! και η αδερφή μου το πήρε με 66,5/100!!!
Μπράβο σε όλους....

Θραύση κάνει αυτό το νούμερο σήμερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
72/100 το α1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

tangy

Νεοφερμένος

Η tangy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ρε παιδια ψαχνω τα αποτελέσμτα του Dalf C2 και μου βγάζει τα αποτελέσματά μου του Β2 .Ξερει κανεις τι γίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

panagiotisk

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
παιδια πηρα και εγω το Sorbonne B2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με χαντακωσε στα προφορικα αλλα μια χαρα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το χαίρεσαι παραπάνω αν έχεις και βαθμό. Είναι και ηθική η ικανοποίηση

Όχι, δεν είναι. :P

Μόνο εμένα δεν με απασχόλησε ποτέ ο βαθμός;
Για κάποιο λόγο οι εξετάσεις αυτές μου φαίνονται πολύ μικρό κριτήριο του αν ξέρεις ή όχι μια γλώσσα. Άλλωστε η μαγεία μιας γλώσσας βρίσκεται στην πραγματική επαφή (με την τέχνη αλλά και τους ανθρώπους) και όχι στην περίληψη ενός κειμένου. Ή σε μια έκθεση 800ων λέξεων. Ή στα προφορικά του c2 [τοοοότε, γέρασα =( ] που η παλαβιάρα γαλλίδα με ρωτούσε για την κλωνοποίηση και τον Χίτλερ.. Καλά ίσως εκεί να κρυβόταν λίγη απ' την ομορφιά της επικοινωνίας! :D

Anyway, ο καθένας φαντάζομαι βρίσκει αλλού ηθική ικανοποίηση, μεγαλύτερη χαρά μου δίνει να συζητώ με τουρίστες στον δρόμο, παρά να βλέπω τα πτυχία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Όχι, δεν είναι. :P

Μόνο εμένα δεν με απασχόλησε ποτέ ο βαθμός;
Για κάποιο λόγο οι εξετάσεις αυτές μου φαίνονται πολύ μικρό κριτήριο του αν ξέρεις ή όχι μια γλώσσα. Άλλωστε η μαγεία μιας γλώσσας βρίσκεται στην πραγματική επαφή (με την τέχνη αλλά και τους ανθρώπους) και όχι στην περίληψη ενός κειμένου. Ή σε μια έκθεση 800ων λέξεων. Ή στα προφορικά του c2 [τοοοότε, γέρασα =( ] που η παλαβιάρα γαλλίδα με ρωτούσε για την κλωνοποίηση και τον Χίτλερ.. Καλά ίσως εκεί να κρυβόταν λίγη απ' την ομορφιά της επικοινωνίας! :D

Anyway, ο καθένας φαντάζομαι βρίσκει αλλού ηθική ικανοποίηση, μεγαλύτερη χαρά μου δίνει να συζητώ με τουρίστες στον δρόμο, παρά να βλέπω τα πτυχία..
κοιταξε,χαιρομαι που πηρα και το χαρτι αλλα την μεγαλυτερη χαρα την νιωθω οταν παω σε περιοδο καλοκαιριου διακοπες και μιλαω με ξενους-τουριστες.τοτε πραγματικα κανεις πρακτικη και μαθαινεις την γλωσσα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με το ότι δεν έχει σημασία ένα ξερό χαρτί. πχ μπορεί κάποιος να έχει σε επίπεδο προφ. 4 γλώσσες και όταν του πουν "Έλα, μίλα" να μην μπορεί να αρθρώσει λέξη. Το είδα κι εγώ όταν προσπάθησα να μιλήσω σε κάποια ταξίδια στο εξωτερικό και κόμπιαζα στην αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με το ότι δεν έχει σημασία ένα ξερό χαρτί. πχ μπορεί κάποιος να έχει σε επίπεδο προφ. 4 γλώσσες και όταν του πουν "Έλα, μίλα" να μην μπορεί να αρθρώσει λέξη. Το είδα κι εγώ όταν προσπάθησα να μιλήσω σε κάποια ταξίδια στο εξωτερικό και κόμπιαζα στην αρχή.
ομως στην κατανοηση του γραπτου λογου τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα!!!!!!αλλα αν δεν ασκεις την γλωσσα στον προφορικο λογο ειναι σαν να την ξερεις μιση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Γενικότερα τη δυσκολία κατανόησης ακουστικού λόγου την έχουν δει οι Γάλλοι και γι αυτό βάζουν δύσκολα CO! Eεε..δε γίνεται αλλιώς. Εσείς τι γνώμη έχετε για τα ακουστικά του Delf B1/B2? Έχουν και τα Dalf CO?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Γενικότερα, το ακουστικό του Β2 θεωρείται πολύ δύσκολο. Αλλά ουσιαστικά όλα είναι θέμα συγκέντρωσης και εξάσκησης. Εγώ το είχα περάσει με 16/25, ο χαμηλότερος μου βαθμός στο Β2.
Το Νταλφ έχει σε συνδυασμό το προφορικό και το ακουστικό. Δηλαδή ακους μια συζήτηση 15 λεπτών, κάνεις περίληψη, λες τη γνώμη σου και το παρουσιάζεις στον εξεταστή. Μετά ακολουθεί συζήτηση πάνω στο θέμα που άκουσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Γενικότερα, το ακουστικό του Β2 θεωρείται πολύ δύσκολο. Αλλά ουσιαστικά όλα είναι θέμα συγκέντρωσης και εξάσκησης. Εγώ το είχα περάσει με 16/25, ο χαμηλότερος μου βαθμός στο Β2.
Το Νταλφ έχει σε συνδυασμό το προφορικό και το ακουστικό. Δηλαδή ακους μια συζήτηση 15 λεπτών, κάνεις περίληψη, λες τη γνώμη σου και το παρουσιάζεις στον εξεταστή. Μετά ακολουθεί συζήτηση πάνω στο θέμα που άκουσες.
αυτο ομως στο γ2 διοτι στο γ1 το ακουστικο ειναι ακομα πιο δυσκολο απο το β2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vicky###

Νεοφερμένος

Η vicky### αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
ναι για το γ2 ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
αυτο ομως στο γ2 διοτι στο γ1 το ακουστικο ειναι ακομα πιο δυσκολο απο το β2

δεν ξέρω για το νταλφ γ1. έδωσα κατευθείαν γ2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
δεν ξέρω για το νταλφ γ1. έδωσα κατευθείαν γ2.
ε τοτε εισαι καταπληκτικη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top