Εξετάσεις Γαλλικού ινστιτούτου Μάιος 2010

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Ποιος σκοπεύει να δηλώσει?
Και μήπως μπορεί κάποιος να μας πει τις ακριβείς ημερομηνίες υποβολής των αιτήσεων??

Εγώ θα δώσω Sorbonne C1.
Bonne chance a tous que vous allez prendre part aux examens...!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

masterakias

Νεοφερμένος

Ο Ζαχαριας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
νομιζω οτι ειναι μεχρι το πρωτο 10ημερο του Φεβρουαριου...αλλα αναλυτικα βρες πληροφοριες στο https://www.ifa.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Ποιος σκοπεύει να δηλώσει?
Και μήπως μπορεί κάποιος να μας πει τις ακριβείς ημερομηνίες υποβολής των αιτήσεων??

Εγώ θα δώσω Sorbonne C1.
Bonne chance a tous que vous allez prendre part aux examens...!:)
C1?:!:

Eμεις δεν θα περασουμε το Β1 και συ δινεις C1? :!:
Καλα παμε. :P

Ναι δινω τον Μαη.Ξερω τις ημερομηνιες αλλα βαριεμαι να τις δω.
Δεν θα το περασω.Το ξερω.Δε βαριεσαι.Την επομενη φορα.:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelikoulitsa

Νεοφερμένος

Η angelikoulitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
οι εγγραφές ειναι το πρώτο δεκαημερο του φλεβαρη στη γραμματεία του γαλλικού ινστιτούτου.. καλη επιτυχια σε ολους..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatetensor

Νεοφερμένος

Ο skatetensor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
το πτυχιο a1 ειναι:'( δυσκολο θελουμε να δωσουμε με το σχολειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
το πτυχιο a1 ειναι:'( δυσκολο θελουμε να δωσουμε με το σχολειο

Με το σχολείο;:)Ωραία...!
Θα δώσετε Κ.Π.Γ. ή εξετάσεις γαλλικού ινστιτούτου με το σχολείο;:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω β2 αλλα και το αντιστοιχο κρατικο μαλλον.ποσο κοστιζει το κρατικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
καλύτερα πήναινε στο www.ypepth.gr γιατί το θέμα αφορά το γαλλικό ινστιτούτο ή στο αντίστοιχο θέμα σιην κατηγορία άλλες γλώσσες του ischool. ή δημιούργησε ένα θέμα γιατί δεν υπάρχει τίποτα για το κρατικό εδώ εκτό από το Γ1 από μια πρώτη ματιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
εγω θα δωσω Α1 τον Μαιο ... νομιζω 15 / 5 ... ( και επίσης και CABRIDGE ΑΓΓΛΙΚΩΝ την ίδια μερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
ναι, δινω για Β1 :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ναι, δινω για Β1 :(
Έχε αισιοδοξία!! Με την κατάλληλη προετοιμασία και ψυχολογία θα τα πας περίφημα!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Πολλα Β1 πάμε...
Γουστάρω τρελά////:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Το επίπεδο Β1 το δίνουν πολλοί στα γαλλικά.:D Καλή επιτυχία και στους Νοτιοελλαδίτες!!! Υπομονή λίγο ακόμα! Patience!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A_myrto

Νεοφερμένος

Η A_myrto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
sorbonne c1 24-25 απριλιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
sorbonne c1 24-25 απριλιου
Κι εγώ...Τι πιστεύεις θα πέσει στα γραπτά;
Και που περίπου βρίσκεσαι στην ύλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω β2 μαιο και δεν θα περασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
εγω β2 μαιο και δεν θα περασω
Γιατί να μην το περάσεις;Σιγά το δίπλωμα!Δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο...
Εγώ που δίνω Sorbonne C1 πραγματικά τα έχω παίξει...Διαβάζω δεν ξέρω κι εγώ πόσο και πάλι η ύλη δε βγαίνει....Είναι πάρα πολλή!
Σαφώς και ήταν επιλογή μου το συγκεκριμένο δίπλωμα.Απλά αναφέρω ότι υπάρχουν και χειρότερα γι'αυτό μην αγχώνεσαι.Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Δ ί ν ω Β2 Delf & Sorbonne
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Δ ί ν ω Β2 Delf & Sorbonne

Δε θεωρώ πως θα αντιμετωπίσεις κάποια ιδιαίτερη δυσκολία σε κανένα από τα δύο.Δε θα στα δώσουν αν δεν ξέρεις και τπτ αλλά οι απαιτήσεις τουσ για να το περάσεις έστω και οριακά δεν είναι και ιδιαίτερες...;)
Bonne chance alors...............................:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
μεχρι ποτε ειναι οι αιτησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top