Εξετάσεις Γαλλικού ινστιτούτου Μάιος 2010

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Για το Γαλλικό ινστιτούτο Θεσσαλονίκης η προθεσμία για τις αιτήσεις ήταν μέχρι προχθές, παρασκευή. Για Αθήνα δεν έχω ιδέα !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
νομίζω μέχρι 10 του μηνός..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw_rhodes

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ δίνω Delf B2. Για δεύτερη φορα:P.... Αλλά μάλλον θα μείνω πάλι :worry:... Τα ακουστικά είναι ακαταλαβίστικα :mad: Δεν καταλαβαίνω τίποτα μιλάμε... όλα στην τύχη... 7/25 είχα την προηγούμενη φορά!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannis123

Νεοφερμένος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
εγώ δίνω Β1 τον Μάιο, αλλά δεν ξέρω την ακριιβή ημερομηνία, αν υπάρχει κάποιος που ξέρει τις μέρες ας μου απαντήσει σας παρακαλώ =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια θα σας σας πω καποιους απο τους βαθμους μου για να μου πειτε τις αποψεις σας.στο βιβλιο με τα τεστ του ρομπολι κατα μεσο ορο εχο 14,5 και ακουστικα και γραπτα.στο αλλο βιβλιο που κανο τωρα με τεστ [ενα κοκκινο ειναι δεν το εχω μπροστα μου τωρα]κανω πειπου 15.γραφω μετριες εκθεσεις και στα προφορικα δεν ειμαι καλος.δηλαδη αν με βαθμολογουσα κανενα 8 θα εβαζα.τι λετε?παντως θα δωσω και το κρατικο στο αντιστοιχο επιπεδο και ο θεος βοηθος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Κι εγώ θα δώσω φέτος Β2 και στο ΚΠγ...εμένα προσωπικά μου φαίνονται πολύ εύκολα του κρατικού, ειδικά τα ακουστικά...κοίτα οι βαθμοί σου δείχνουν οτι μπορείς να το πάρεις!! Γιατί η βάση είναι στο 50% και αν γράψεις όσο λες πιστεύω ότι θα περάσεις...κι εγώ δεν είμαι στα προφορικά καλη, και όταν σκέφτομαι ότι θα πρέπει να μιλήσω στο delf 15-20 λεπτά, φρικάρω!!!Άντε στο κρατικό πάλι κάτι καταφέρνω!!!!Ε στα υπόλοιπα part δεν έχω πρόβλημα τα περνάω και με 18/25... Άντε παιδιά καλή επιτυχία σε όλους!!!! Και με το πτυχίο στο χέρι!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παντως εγω αποκλειεται να μιλησω 20 λεπτα.θα μιλησω 8 και ας μου κανει ερωτησεις μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
καλη επιτυχια παντως σε ολους παιδια.μακαρι να το παρουμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ναι ρε συ οκ ουτε κι εγω προκειται να μιλησω 20 ολοκληρα λεπτα!!!!Αλλα απο την αλλη, αμα σου κανει μια ερωτηση και δεν την καταλαβεις???Η δεν ξερεις καποια σημαντικη λεξη???Δηλαδη θελω να πω οτι οι ερωτησεις δε σε βοηθουν παντα...μπορει να γυρισει και μπουμερανγκ!!!!:/:Και το κακο στο κρατικο ειναι οτι δεν εχεις και χρονο για να τα προετοιμασεις!!!!Καναδυο λεπτα με το ζορι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
μην τα σκεφτομαστε εμεις θα δωσουμε τους καλυτερους εαυτους μας.παντως στο delf το προφορικο ειναι απαραδεκτο.τουλαχιστον απο το κρατικο μπορουμε να κλεψουμε καποιους βαθμους απο τις απλες ερωτησεις και λιγο απο την μεταφραση το κακο ειναι οτι εξεταζομαστε ανα δυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ναι αυτο ειναι μειονεκτημα...γιατι οπως και να εχει με τον αλλον χανεις τη συγκεντρωση σου...και εγω απο οτι θυμαμαι περσι που εδωσα Β1 delf, στα προφορικα η εξεταστρια με ρωτησε στην αρχη απο που ειμαι και το μονο που με αφησε να της πω ηταν η πολη...μετα με εκοψε και μου ειπε να ξεκινησω το πρωτο θεμα...αισχος!!!!υποτιθεται οτι πρεπει να μας ξεμπλοκαρουν ετσι ωστε να νιωθουμε πιο ανετα και να μπορεσουμε να εκφραστουμε πιο ελευθερα.το οτι αυτη βιαζεται να "ξεπεταξει" οσουν περισσοτερους γινεται, ειναι δικο της θεμα!!!Τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παντως εμεις πρπει να δωσουμε τον καλυτερο μας εαυτο!εγω φοβαμαι το ακουστικο πολυ.εσυ ποια βιβλια κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εγω εκανα φετος το prepadelf αλλα μονο το βιβλιο των ακουστικων γιατι η καθηγητρια μου ειπε οτι ειναι υπερβολικα ακαταλαβιστικα τα κειμενα του, το a tout delf κειμενα και ακουστικα και ενα βιβλιο με test ΚΠγ...τι αλλο?Α, και ενα αλλο βιβλιο παλι με ακουστικα ΚΠγ...αυτα τα λιγα...αλλα τωρα τα εχω τελειωσει σχεδον ολα και κανουμε παλια θεματα και απο ΚΠγ και απο delf...βασικα το μυστικο στα ακουστικα ειναι να εισαι ΑΠΟΛΥΤΑ συγκεντρωμενος.Να δωσεις το 100% του εαυτου σου!!!Αν ξερεις γαλλικα, τοτε θα τα καταλαβεις!Το βλεπω και σε μενα γιατι οταν ειμαι αλλου, κανω πολυ χαζα λαθη και δεν τα παω καλα...εσυ ποια βιβλια κανεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω prepadelf b2 και τα δυο βιβλια.ενα βιβλιο του roboli β2 με τεστ.ενα αλλο βιβλιο τωρα κανω με τεστ αλλα δεν το εχω μπροστα μου αυτη τηυν στιγμη για να σου πω,και για το κρατικο κανω τα πραγματικα θεματα απο το 2006.τα εχω βρει στο διαδυκτιο.για το κρατικο η αποφαση μου να δωσω ηταν ξαφνικη.στα ακουστικα sto prepadelf παω παρα πολυ μετρια.ειναι κατα την γνωμη μου πιο δυσκολα απο τα αλλα βιβλια.τι λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Συμφωνω. Και το prepadelf το βρισκω υπερβολια δυσκολο...και περσι που ειχα το Β1, το λεξιλογιο ηταν ατελειωτο!!!!!Και οι περισσοτερες απο τις λεξεις ηταν ουσιαστικα αχρηστες για εκεινο το επιπεδο...Κι εγω δεν μπορω να πω οτι τα πω τελεια στα ακουστικα του prepadelf...μετρια προς καλουτσικα...πιστευω οτι εκανες καλα που αποφασισες να δωσεις και κρατικο...να εχεις μια εναλλακτικη στο κατω-κατω!!πως σου φαινονται??ποιο ειναι πιο δυσκολο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
λοιπον.το κρατικο ειναι σε ολα πιο ευκολο αλλα η βαση το 60% με κανει να τρεμω.και δεν εχω καταλαβει στην εκθεση αν στο β μερος θα πρεπει να κανω μετεφραση η απλως να κανω περιληψη του ελληνικου κειμενου.βεβαια εξαρταται και απο το θεμα και για το αν ειναι σε στυλ γραμμα.παντως στο γαλλικο τσεκουρωνουν στα προφορικα και ειδικα αν εμεις σκεφτομαστε να τους μιλησουμε κατω απο 15 λεπτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ωχ μη μου λες τετοια και με αγχωνεις!!!Και ναι στο β θα δεις πρωτα την εκφωνηση και μετα θα καταλαβεις αν πρεπει να κανεις απλα μεταφραση η να γραψεις περιληψη.Αναλογα τι σου ζηταει...καλυτερα παντως να μην κανεις ακριβη μεταφραση και να αλλαζεις οσο περισσοτερο μπορεις αυτα που λεει γιατι ετσι θα δειξεις οτι καταλαβαινεις τι λεει το κειμενο και μπορεις να το εκφρασεις με δικα σου λογια!!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
οκ.ευχαριστω.και μην αγχωνεσαι.θα δωσουμε τους καλυτερους μας εαυτους και ο,τι γινει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ναι ελπίζω να τα πάω καλά και σου εύχομαι και σένα το ίδιο...Καλή επιτυχία!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ και αντε με το χαρτι στο χερι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top