Γενικό -  Εξετάσεις Α' Λυκείου

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στην Αλγεβρα ειχε δυο τριωνυμα να παραγοντοποιησουμε μετα να λυσουμε το f(x)/g(x) και f(x)g(x)<0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr_NaRuTo

Νεοφερμένος

Ο Mr_NaRuTo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Σε εμάς είχε μια άσκηση με πινακάκι και γινόμενο από το κεφάλαιο 4.5 εκείνο που είναι κλάσμα και πρέπει να πάρεις περιορισμούς και μετά να το κάνεις γινόμενο με τον αριθμητή.Κάποιος που να έγραψε 'ΈΚΘΕΣΉ;Τι θέμα είχε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violence7

Νεοφερμένος

Ο violence7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Γραψαμε αλγεβρα σημερα και εγραψα αρκετα καλα...ηταν ευκολα αλλα ειχε πολυ μπερδεμα στις πραξεις.
Παμε φυσικη τωρα την τριτη! ουφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EliPat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κουφό χρυσόψαρο Β&#039; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
εμεις σημερα γραψαμε αρχες οικονομιας ...ευτυχως επεσαν αυτα που ηξερα και εγραψα πολυ καλα!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Γράψαμε Άλγεβρα σήμερα.... όλα μια χαρά εύκολα τα βρήκα... Αλλά στην τελευταία άσκηση μας έβαλε να φτιάξουμε γραφική , να τη μελετήσουμε και κατι άλλα εκεί που ήταν εκτος υλης.. Εντάξει τα ήξερα αλλά για άλλα παιδιά ήταν πολύ δύσκολο..Και εγώ αμα δεν το είχα καταλάβει αυτό το μαθημα οταν μας το έκανε δεν θα το είχα λύσει..Ηταν αδικία θέμα εκτος ύλης νομίζω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Γράψαμε Άλγεβρα σήμερα.... όλα μια χαρά εύκολα τα βρήκα... Αλλά στην τελευταία άσκηση μας έβαλε να φτιάξουμε γραφική , να τη μελετήσουμε και κατι άλλα εκεί που ήταν εκτος υλης.. Εντάξει τα ήξερα αλλά για άλλα παιδιά ήταν πολύ δύσκολο..Και εγώ αμα δεν το είχα καταλάβει αυτό το μαθημα οταν μας το έκανε δεν θα το είχα λύσει..Ηταν αδικία θέμα εκτος ύλης νομίζω.....


lol Marilia και σε εμας μας εβαλε μερικα θεματα εκτος υλης!!Οτι να'ναι ειναι και οι καθηγητες τελικα!!Αλλα εγω τα πειρα πιο πολυ στο οτι τα 3/4 των θεματων ηταν συναρτησεις:mad:Ελεος δηλαδη!!!:ropalo::ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violence7

Νεοφερμένος

Ο violence7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Στην οικονομια τι επεσε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Καταναλωτικα προτυπα,μονοπωλιο ολιγοψωνιο κλπ,Α.Ε.,μεταβιβαστικη πληρωμη,μερισμα...:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love 2 b hated

Νεοφερμένος

Η love 2 b hated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Στην οικονομια τι επεσε ?
ασκηση ποσο φορο πληρωνει καποιος με εισοδημα 52000(0-1000 φορος ο απο 1001-5000 5% απο 5001-1000 15%.......)οπου εκανα λαθος στις πραξεις η ηλιθια....:(
καταθεσεις και επειτοκιο
πληθωρισμος κ συνεπειες
εθνικο εισοδημα τ περιλαμβανει
τι δεν συμπεριλαμβανεται στους εθνικους λογαριασμους
σ-λ(πολυ ευκολα)
επιλογης(πολυ ευκολα)
(ηταν στη υλη κεφαλαια οπως το χρημα και καταναλωση εμπορευματων και επεσαν αυτα αντι-σοσ...το πιο χαλια διαγωνισμα που εχω γραψει εβερ!):cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Απ' οτι καταλαβαίνω σίγουρα έχεις γραψει 100/100 αφου τα θέματα (έτσι όπως τα λες) ήταν γελοία! Συναρτησεις καθόλου;:hmm:

Προσωπικά πιστεύω ότι τα θέματα ήταν προσβάσιμα σε όλους τους μαθητές. Παρόλα αυτά η παράσταση με τα απόλυτα ήταν απαιτητική καθώς δεν τα έβγαζες όπως ήθελες! Σου έδινε 2 ανισώσεις τις α<2<β και την γ>-δ+2κ και αφού τις επεξεργαζόσουν τότε έκανες τις πράξεις.Πολλοί μαθητές έκαναν λάθος στο αποτέλεσμα που ήταν -2 και βρήκαν 2 ή 4 ( και χωρίς παρεξηγήσεις ήταν δυνατοί μαθητές). Επίσης την παραπάνω παράσταση ούτε καν την είχαμε κάνει στο σχολείο!Το παραμετρικό ήταν ευκολάκι καθώς είναι μία 'πεπατημένη'. Το γινόμενο ήταν, κατ'εμέ ,εύκολο. Πολλοί όμως τα έκαναν σαλάτα στο πίνακα!
Συναρτήσεις ούτε κάναμε στο σχολείο! Κάναμε μόνο την γραφική παράσταση του 4,5 (στο πρόσημο δηλαδή). Όποιος ήθελε μπορούσε να κάνει την Cf για να βοηθηθεί.Ήταν όμως περιττό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EliPat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κουφό χρυσόψαρο Β&#039; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Στην οικονομια τι επεσε ?

έπεσε μονοψωνιο, ολιγοψωνιο, διμερες μονοπωλιο ,μεταβιβαστηκες πληρωμες ,καταναλωτικο προτυπο (ορισμος και διαιρεσεις), οιονει δημοσια αγαθα και συμβοηθουντα και μη αμοιβομενα μελη...αυτα μας εβαλε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr_NaRuTo

Νεοφερμένος

Ο Mr_NaRuTo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Σήμερα γράψαμε 'Έκθεση.Μπορώ να πω ήταν η ευκολότερη που μπορούσε να πέσει σε α λυκείου.Είχαμε για τα ήθη των νέων και έκθεση σε ποιές περιπτώσεις απογοητεύονται οι νέοι από τον κόσμο των μεγάλων και πως θα μπορούσαμε να προτείνουμε να τον αλλάξουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EliPat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κουφό χρυσόψαρο Β&#039; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
παιδιά όσοι έχετε γράψει χημεία πείτε μου λίγο τη έπεσε γτ γράφω την τρίτη και έχω πελαγώσει με όλα αυτά που έχω να διαβάσω...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violence7

Νεοφερμένος

Ο violence7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ.
Απότι βλέπω παρόμοια σε όλους. για να έχω πιο πολύ το νου μου σε εκείνα τριγύρω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love 2 b hated

Νεοφερμένος

Η love 2 b hated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Σήμερα γράψαμε 'Έκθεση.Μπορώ να πω ήταν η ευκολότερη που μπορούσε να πέσει σε α λυκείου.Είχαμε για τα ήθη των νέων και έκθεση σε ποιές περιπτώσεις απογοητεύονται οι νέοι από τον κόσμο των μεγάλων και πως θα μπορούσαμε να προτείνουμε να τον αλλάξουμε.
τελειο θεμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Οσο σκέφτομαι τη γεωμετρία που γράφουμε την Τρίτη τρελένομαι κανονικά ομως...το χειρότερο μου...:worry: :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Οσο σκέφτομαι τη γεωμετρία που γράφουμε την Τρίτη τρελένομαι κανονικά ομως...το χειρότερο μου...:worry: :(

Marilia σε καταλαβαινω πραγματικα!!!Ειμαι ακριβως στην ιδια θεση μαζι σου αλλα οκ δεν το κουραζω και πολυ ετσι κι αλλιως το ξερω οτι δεν θα γραψω τπτ!!!;):):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
παιδιά όσοι έχετε γράψει χημεία πείτε μου λίγο τη έπεσε γτ γράφω την τρίτη και έχω πελαγώσει με όλα αυτά που έχω να διαβάσω...:/:
Εμείς γράψαμε χθες χημεία και ήταν αρκετά απαιτητικά θα έλεγα. Το 1ο θέμα είχε να κάνει με ατομικούς και μαζικούς αριθμούς. Το 2ο θέμα είχε κατανομή ηλεκτρονίων σε στοιβάδες και δημιουργία ομοιοπολικών και ετεροπολικών δεσμών. Το 3ο θέμα είχε σωστό-λάθος που εντάξει είχε κάτι παγίδες. Είχε και να υπολογίσουμε αριθμούς οξείδωσης σε μοριακές και ιοντικές ενώσεις. Το 4ο θέμα ηταν αναμενόμενο.. Είχε άσκηση για διαλύμματα 4 ερωτήματα και συνδύαζε αραίωση και εξάτμιση. Ψιλοτσιμπημένη. Τώρα νομίζω πάλι στο 3ο θέμα είχε να κάνουμε κάτι αντιδράσεις ψιλοεύκολες και μετά μας έδινε ένα πινακάκι που είχε οξέα και βάσεις κ έπρεπε να γράψουμε τα αντίστοιχα οξέιδια.. Αυτά θυμάμαι..:D Τα mol δεν ήταν στην ύλη μας αλλά είναι πολύ σημαντικά.. Γκουντ λακ!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.

SteliosGate13

Νεοφερμένος

Ο Δεν έχω :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ρε παιδιά στα Αρχαία υπάρχει περίπτωση να μπει μεταφρασμένο κείμενο??
Μας έχουν βάλει στην ύλη μεταφρασμένα κείμενα......για ποιο λόγο.....για εγκυκλοπαιδικές γνώσεις??:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top