Εντυπώσεις & γνώμες για τα μαθήματα κατεύθυνσης της Γ'

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τελειωσα υλη Μαθ.Κατ 28 Οκτωβρη,μιας και κανω απο Δεκεμβρη Β' Λυκειου και δεν το συστηνω σε ΚΑΝΕΝΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τελειωσα υλη Μαθ.Κατ 28 Οκτωβρη,μιας και κανω απο Δεκεμβρη Β' Λυκειου και δεν το συστηνω σε ΚΑΝΕΝΑ.
Γιατί ξόδεψες πολλά λεφτά για το τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Τελειωσα υλη Μαθ.Κατ 28 Οκτωβρη,μιας και κανω απο Δεκεμβρη Β' Λυκειου και δεν το συστηνω σε ΚΑΝΕΝΑ.
Γιατί το έκανες τότε; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γιατι μας επεισαν πως ηταν καλυτερο και ηταν μερος της μονοπωλειακης πολιτικης του φροντιστηριου.:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Με σειρα προταιρεοτητας:

Μαθηματικα Κατευθυνσης: Αγαπημενο μαθημα, απο 1η γυμνασιου. Βεβαια περσυ ηταν το πιο μισητο μου αλλα φετος ειναι πολυ ενδιαφερον! Συνηθως στο φροντιστιριο γραφω +18 αλλα στο σχολειο γυρω στο 13 και με αγχωνει καπως αυτο.(16-17)

ΑΕΠΠ: Αφου θελω να περασω ασσοε προγραμματισμο ειναι φανερο οτι ειναι απ'τα αγαπημενα μου μαθηματα. Δεν εχω καποιο προβλημα στις περισσοτερες ασκησεις, στο μονο που κολλαω λιγο ειναι θεωρια. Και εδω γυρω στο 18++

Μαθηματικα γενικης:
Τα ιδια με τα μαθηματικα κατευθυνσης, αν και με δυσκολευουν καποιες κατηγοριες ασκησεων σε στατιστικη. 19-20

Φυσικη κατευθηνσης: Δεν θα ελεγα οτι ειναι απ'τα αγαπημενα μου μαθηματα αλλα <3 στερεο και κυμματα. Μονο στις ταλαντωσεις δυσκολευομαι.(15-16)

ΑΟΔΕ: Καθαρα παπαγαλια αυτο το μαθημα τιποτα αλλο. Αν εχεις ορεξη και στοχους το διαβαζεις υποχρεωτικα!(19-20)

Εκθεση: Το πιο μισητο μαθημα φετος. Δεν μ αρεσει καθολου ο τροπος που εξεταζεται, οι βαθμοι μου ειναι κυριως 13-15.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ο πήχης φαίνεται να είναι ψηλά και φέτος στο ischool.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Τελειωσα υλη Μαθ.Κατ 28 Οκτωβρη,μιας και κανω απο Δεκεμβρη Β' Λυκειου και δεν το συστηνω σε ΚΑΝΕΝΑ.

Για ποιο λόγο?Μπορώ να φανταστώ, αλλά καλύτερα πες εσύ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ειλικρινα ειναι πολλες οι οπτικες γωνιες για το ζητημα της υλης.Προσωπικα κουραστηκα απο τη στιγμη που βγαζουμε τωρα 4η και τελευταια φορα την υλη.Επιπλεον,εκανε πολλα φλαςμπακ και μας δημιουργησε συγχυση.Ακομα ξεχναω λεπτομερειες που προεκυπταν μετα απο καθε περασμα και δεν μπορω να συγκρατησω με τιποτα.Και ακομα πολλα προβληματα τα οποια δεν θα υπηρχαν αν περνουσαμε απλα 2 φορες σε βαθος την υλη.Αλχημιστη τα συμπερασματα δικα σου.Νομιζω σε καλυψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ΑΟΔΕ: Καθαρα παπαγαλια αυτο το μαθημα τιποτα αλλο. Αν εχεις ορεξη και στοχους το διαβαζεις υποχρεωτικα!(19-20)
Και εγώ έχω στόχο αλλά όταν το διαβάζω αυτό μάθημα με πιάνει ο ύπνος και χάνω πολύτιμο χρόνο (αφού κοιμάμαι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Στην αρχή της χρονιάς με θυμάμαι να λέω "Τα μαθηματικά;;ΤΑ ΜΙΣΩ"
Τώρα , μετά από άπειρες ασκήσεις, δάκρυα άλλοτε ικανοποίησης και άλλοτε αποτυχίας είναι από τα αγαπημένα μου. Νιώθω τόσο δημιουργική , δεν ξέρω πως αλλά έτσι νιώθω!
Η χημεία εντάξει, αποδείχθηκε φέτος ότι όλα κάπως συσχετίζονται . Ειδικά πρώτο κεφάλαιο ΛΑΤΡΕΙΑ !
Η φυσική δεν ήταν έτσι όπως την περίμενα !!Βέβαια συνέβαλαν κι άλλοι παράγοντες γι' αυτή την άποψη. Οκ! ούτε ζέστη , ούτε κρύο . Τώρα στο τέλος μου άρεσε το doppler (φαίνεται και στην εικόνα μου :ρ) και οι κρούσεις .
Μαθηματικά γενικής μια χαρά.
Βιολογία , πολύ ενδιαφέρουσα αλλά με τον δικό μου τρόπο ------>ΟΧΙ ΠΑΠΑΓΑΛΙΑ !!
Μου χαλάει όλη τη διάθεση να διαβάζω κάτι, να το μαθαίνω από έξω και να ξέρω ότι δε θα μπορώ να το γράψω μετά από 1 μήνα!
Τέλος , έκθεση ...Μου είναι παντελώς αδιάφορη . Έχει κάτι ωραία θέματα (κλωνοποίηση, περιβάλλον κτλ) αλλά κυρίως χαζά ...ούτε σου κινούν το ενδιαφέρον να γράψεις κάτι. Θα είναι από τα χαμηλότερα μου .
Αυτά ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
καλη επιτυχια σε ολους . μην μασατε και μην αγχωνεστε χωρις λογο. αμα εχετε διαβασει θα περασετε εκει που θελετε ανεξαρτητα απο τα θεματα. και εγω περσι με τετοιους υπολογισμους υπολογιζα 18500 μορια και τελικα προεκυψαν 900 πρπ λιγοτερα .και εκει που ελεγα δεν περναω βρεθηκα και 400 μορια πρπ πανω απο την βαση της σχολης.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Μαθηματικα κατ. (β' μερος μιγαδικοι για την ωρα)Για την ωρα δεν εχω δυσκολιες,και ειναι πολυ ωραια.(Α' μερος κοινο με της γενικης συναρτησεις κτλπ) επισης ειναι πολυ ωραια
Φυσικη κατ.:Και αυτη πολυ ενδιαφερον αλλα τωρα στο πρωτο κεφαλαιο στο μερος που εχει μονο ελατηριο-μαζα ολες οι ασκησεις μου φαινονται πολυ ευκολες και τις βαριεμαι,σαν τυπολογιο ειναι.:mad:
Προγραμματισμος:Καλαα ειναι,αντε να δουμε στην εξελιξη τι θα γινει
Εκθεση:Αντε να δουμε τι θα δουμε στο τελος,ωραια θεματακια εχει,αλλα αφου δεν μπορεις να γραψεις αυτα που θες καλυτερα να το ονομασουν ιστορια
ΑΟΔΕ:Εχει ενδιαφερον αλλα το απο εξω με χαλαει..
Κατα τα αλλα η 3η λυκειου δεν υπαρχει:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Reborn....

Φυσική Κατέ: Χάλια μάθημα, δεν ξέρω, δεν το καταλαβαίνω και οι ασκήσεις του είναι κάπως. Για να βρεις ένα πράγμα υπάρχουν 200 τύποι... Καθόλου balanced -.-
Μαθηματικά Κατέ: Πολύ καλό και όμορφο μάθημα. Απλά, κατανοητά, με έναν τύπο την φορά :D Χρήσιμο παντού!
'Εκθεση: Πολύ καλό μάθημα. Σε βάζει σε σκέψεις, συζητάς με άλλα άτομα, ακούς και άλλες γνώμες και δημιουργείς θέσεις και απόψεις σε διάφορα θέματα. Πολύ καλό μάθημα για να αποκτήσεις άποψη και σε πράγματα που δεν έχεις ακούσει ποτέ ή δεν έχεις ασχοληθεί ποτέ (και τελικά μπορεί και να σου άρεσαν). Θέματα τα οποία ίσως εάν σε ρωτούσαν στο μέλλον, να μην ήξερες τίποτα + ότι μαθαίνεις και λίγα θεωρητικά πράγματα, όπως η γλώσσα μας, πως να γράψεις ένα κείμενο, πως να στείλεις μια επιστολή, πως να κάνεις το βιογραφικό σου κλπ (για όσους ασχολούντε με θετικά μαθήματα/σπουδές)
Βιολογία Γενικής: Πολύ καλό μάθημα για να μάθεις και λίγα πράγματα για το σώμα σου, το περιβάλλον και την εξέλιξη των ειδών. Πολύ χρήσιμο, προσωπικά έμαθα πολλά πράγματα.
ΑΟΔΕ: Θα μπορούσε να είναι και αυτό ένα πολύ όμορφο μάθημα, αλλά όπως το έχουν γράψει, και όπως το ζητάνε, είναι ένα άθλιο μάθημα. Θα ήθελα να ασχοληθώ στο μέλλον με την διοίκηση των επιχειρήσεων, αλλά σίγουρα όχι από αυτό το βιβλίο.
ΑΕΠΠ: Και αυτό ένα πολύ καλό μάθημα. Εμβαθύνουμε στους υπολογιστές και μαθαίνουμε τι γίνετε πίσω από αυτή την οθόνη. Πολύ καλό μάθημα, αλλά θέλει και αυτό ένα νέο, πιο καλό βιβλίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μαθηματικά Κατεύθυνσης: Αρκετά πλήρες μάθημα όσον αφορά την ανάλυση τουλάχιστον. Προχωρημένες έννοιες για την ηλικία. Η εμπλοκή της άλγεβρας στην ύλη (επιλεκτικά κιόλας) δεν είναι και η ενδεδειγμένη. Επίσης το σχολικό βιβλίο είναι βαθιά θεωρητικό και δεν έχει τον απαιτούμενο όγκο εφαρμογών και ασκήσεων.

Μαθηματικά Γενικής: Εξαιρετική ύλη, σύγχρονη θεματολογία και απλή παρουσίαση τις περισσότερες φορές, χρήσιμο μάθημα.

Φυσική Κατεύθυνσης: Νομίζω γενικά είναι λάθος ο προσανατολισμός της Φυσικής ως ένα αντικείμενο μαθηματικοποιημένης επίλυσης προβλημάτων. Πρέπει να ελαφρυνθούν κάποιες έννοιες, ειδικά στα Κύματα, αλλά βασικά πρέπει το μάθημα να γίνει περισσότερο Φυσική και περισσότερο Εργαστήριο. Στο πλαίσιο αυτό, το βιβλίο δεν είναι κακό, αλλά το ασκησιολόγιό του θέλει δουλειά.

ΑΕΠΠ: Ωραίο μάθημα με μεγάλη ευελιξία και ανεξάντλητες πηγές προβλημάτων. Το βιβλίο είναι καλό, αν και αρκετά αραιογραμμένο. Επίσης, καλό θα ήταν να γίνεται εισαγωγή και σε μια γλώσσα προγραμματισμού.

ΑΟΔΕ: Εννοείται κάκιστος τρόπος διδασκαλίας και κακογραμμένο βιβλίο. Το μάθημα θα έπρεπενα εστιάζει σε πρακτικές τεχνικές και διοικητικά προβλήματα όπου θα καλείται ο μαθητής να δοκιμάζει λύσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia1411

Νεοφερμένος

Η Sofia1411 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα, καταρχάς θέλω να πω ότι φέτος θα αρχίσω τη β' λυκείου, αλλά επέλεξα την κατηγορία της γ' διότι οι απαντήσεις που ελπίζω να διαβάσω θα ήθελα να είναι από άτομα με εμπειρική γνώση πάνω στο θέμα. Λοιπόν, υπολογίζω όπως οι περισσότεροι να αρχίσω φροντιστήριο από Σεπτέμβρη και έχω ήδη στο μυαλό μου να επιλέξω τα μαθήματα της Χημείας, Φυσικής [ γενικής και προσανατολισμού ],Έκθεσης και Άλγεβρας. Το μάθημα που με προβληματίζει ιδιαίτερα είναι τα μαθηματικά κατεύθυνσης διότι έχω ακούσει αρκετές φορές ότι δεν έχουν καμία σχέση με την ύλη της γ' λυκείου άρα δεν χρειάζεται να βασανίζομαι άδικα. Επιπλέον, αν επιλέξω και αυτό το μάθημα θα αναγκαστώ να ματαιώσω τα σχέδιά μου για ιδιαίτερα κιθάρας (λόγω χρημάτων),κάτι το ποιο είναι πολύ σημαντικό για εμένα (ψυχολογικά),όμως δεν λέω ότι αν αποδειχθεί σημαντικό το μάθημα θα το κάνω στην άκρη. Για να μην μακρηγορώ, η κυρία ερώτησή μου είναι αν όντως τα μαθηματικά κατεύθυνσης είναι ένα αχρείαστο μάθημα το οποίο αν δεν το διαβάζω θα παίξει ρόλο μόνο σε ένα μέρος των βαθμών των τετράμηνων της β τάξης και δεν θα επηρεάσει καθόλου την γ΄ λυκείου αρνητικά και κατ' επέκταση τις πανελλαδικές (από άποψη δυσκολίας).
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristianax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xristianax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Καλησπέρα, καταρχάς θέλω να πω ότι φέτος θα αρχίσω τη β' λυκείου, αλλά επέλεξα την κατηγορία της γ' διότι οι απαντήσεις που ελπίζω να διαβάσω θα ήθελα να είναι από άτομα με εμπειρική γνώση πάνω στο θέμα. Λοιπόν, υπολογίζω όπως οι περισσότεροι να αρχίσω φροντιστήριο από Σεπτέμβρη και έχω ήδη στο μυαλό μου να επιλέξω τα μαθήματα της Χημείας, Φυσικής [ γενικής και προσανατολισμού ],Έκθεσης και Άλγεβρας. Το μάθημα που με προβληματίζει ιδιαίτερα είναι τα μαθηματικά κατεύθυνσης διότι έχω ακούσει αρκετές φορές ότι δεν έχουν καμία σχέση με την ύλη της γ' λυκείου άρα δεν χρειάζεται να βασανίζομαι άδικα. Επιπλέον, αν επιλέξω και αυτό το μάθημα θα αναγκαστώ να ματαιώσω τα σχέδιά μου για ιδιαίτερα κιθάρας (λόγω χρημάτων),κάτι το ποιο είναι πολύ σημαντικό για εμένα (ψυχολογικά),όμως δεν λέω ότι αν αποδειχθεί σημαντικό το μάθημα θα το κάνω στην άκρη. Για να μην μακρηγορώ, η κυρία ερώτησή μου είναι αν όντως τα μαθηματικά κατεύθυνσης είναι ένα αχρείαστο μάθημα το οποίο αν δεν το διαβάζω θα παίξει ρόλο μόνο σε ένα μέρος των βαθμών των τετράμηνων της β τάξης και δεν θα επηρεάσει καθόλου την γ΄ λυκείου αρνητικά και κατ' επέκταση τις πανελλαδικές (από άποψη δυσκολίας).
Ευχαριστώ!

Καλημέρα, ώς μαθήτρια της Γ' Λυκείου πλέον θα ήθελα να σε ενημερώσω πως μόνο ένα μέρος των μαθηματικών κατεύθυνσης θα σου είναι απαραίτητο στην επόμενη χρόνια και αυτό είναι οι ευθείες. Σε αυτό το κεφάλαιο θα πρέπει να προσέξεις και να μελετήσεις όσο το δυνατόν περισσότερο και μάλιστα στο σχολείο επειδή το γνωρίζουν δίνουν πάντοτε προσοχή. Παρ' όλα αυτά αν δεν επιθυμείς να θυσιάσεις τα μαθήματα κιθάρας για τα μαθηματικά θα σου πρότεινα να επιλέξεις τα μαθήματα κιθάρας και όταν φτάσετε σε εκείνο το κεφάλαιο αν δεν νιώσεις πλήρης να κάνεις ορισμένα ιδιαίτερα μαθήματα για την καλύτερη κατανόηση του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstantinosg00

Νεοφερμένος

Ο Konstantinosg00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωγραφίας Χαροκοπείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Απο την θερινη μου προετοιμασία για την Γ Λυκείου :
Μαθηματικα : Εύκολα, κατανοητα, σου δίνουν απειρες ευκαιριες να πειραματιστεις μαζι τους και να περάσεις καλά λυνοντας ασκήσεις αρκεί να μην έχεις κενα απο προηγουμενες ταξεις.
Φυσικη : Δεν είναι κάτι πολύ δύσκολο προς το παρόν, απλα θέλει ένα πολύ καλό ξεκαθαρισμα στο μυαλό πριν ξεκινήσεις να λύνεις μια άσκηση. Υπάρχουν και συνθετες ασκήσεις που είναι αρκετά δυσκολες
Χημεία : Δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε εμένα, αλλα τη μισω. Δεν είναι σαν τη φυσική και τα μαθηματικά που βασίζονται στη λογικη. Σε συνδυασμό με λιγα κενα απο την Α λυκείου, σχεδόν τίποτα δεν πάει όπως θα ήθελα. Καθε φορα που λυνω ασκήσεις χημείας με πιανουν τα νεύρα μου.
Έκθεση : Ωραία θεματα μεν, αλλα και πολλη ανουσιοτητα, σε κάποια θεωρητικά κομμάτια δε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest-90211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο την θερινη μου προετοιμασία για την Γ Λυκείου :
Μαθηματικα : Εύκολα, κατανοητα, σου δίνουν απειρες ευκαιριες να πειραματιστεις μαζι τους και να περάσεις καλά λυνοντας ασκήσεις αρκεί να μην έχεις κενα απο προηγουμενες ταξεις.
Φυσικη : Δεν είναι κάτι πολύ δύσκολο προς το παρόν, απλα θέλει ένα πολύ καλό ξεκαθαρισμα στο μυαλό πριν ξεκινήσεις να λύνεις μια άσκηση. Υπάρχουν και συνθετες ασκήσεις που είναι αρκετά δυσκολες
Χημεία : Δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε εμένα, αλλα τη μισω. Δεν είναι σαν τη φυσική και τα μαθηματικά που βασίζονται στη λογικη. Σε συνδυασμό με λιγα κενα απο την Α λυκείου, σχεδόν τίποτα δεν πάει όπως θα ήθελα. Καθε φορα που λυνω ασκήσεις χημείας με πιανουν τα νεύρα μου.
Έκθεση : Ωραία θεματα μεν, αλλα και πολλη ανουσιοτητα, σε κάποια θεωρητικά κομμάτια δε.

Μέχρι που έφτασες Μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstantinosg00

Νεοφερμένος

Ο Konstantinosg00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωγραφίας Χαροκοπείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Μη πεπερασμένο οριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest-90211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top