Ελεύθερες μετεγγραφές

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ρε παιδια να ρωτησω κατι... για οσους κανανε αιτηση ως τριτεκνοι, πολυτεκνοι, πολυδυμα τεκνα, με αδερφο/ή που σπουδαζει, στο πιστοποιητικο οικ. καταστασης η εγγραφη των αδερφιών σας ειναι "Ενδεικτικη" ή "Κανονικη"? Σε περιπτωση ενδεικτικης εγγραφης ακυρωνεται η κατηγορια στην οποια ανηκουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Ρε παιδια να ρωτησω κατι... για οσους κανανε αιτηση ως τριτεκνοι, πολυτεκνοι, πολυδυμα τεκνα, με αδερφο/ή που σπουδαζει, στο πιστοποιητικο οικ. καταστασης η εγγραφη των αδερφιών σας ειναι "Ενδεικτικη" ή "Κανονικη"? Σε περιπτωση ενδεικτικης εγγραφης ακυρωνεται η κατηγορια στην οποια ανηκουμε?

Σε εμένα σε όλα τα μέλη της οικογένειας λέει ''κανονική'' εγγραφή!
Καλύτερα να ρωτήσεις τι εννοούν με την ''ενδεικτική'' εγγραφή στο Δήμο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω, βεβαιωση μονιμης κατοικιας και απο τους 2 γονεις η αρκει του ενος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Έχω την ίδια απορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω, βεβαιωση μονιμης κατοικιας και απο τους 2 γονεις η αρκει του ενος???

Και εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι...
Γι'αυτό έβγαλα και για τους δύο και την ημέρα που θα καταθέσω τα δικαιολογητικά θα έχω μαζί μου και τις δύο βεβαιώσεις και ανάλογα με αυτό που μου πούνε θα δώσω τη μία ή και τις δύο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Για βεβαίωση εγγραφής κάνατε αίτηση στο κεπ ή θα πάρετε το χαρτί που σας έδωσαν όταν πρωτοκάνατε εγγραφή; (εμένα λέει πιστοποιητικό φοιτητικής ιδιότητας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Για βεβαίωση εγγραφής κάνατε αίτηση στο κεπ ή θα πάρετε το χαρτί που σας έδωσαν όταν πρωτοκάνατε εγγραφή; (εμένα λέει πιστοποιητικό φοιτητικής ιδιότητας)

Εγώ ζήτησα βεβαίωση εγγραφής από τη γραμματεία και μου έδωσαν αυτό το πιστοποιητικό, οπότε αυτό θα καταθέσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Εγώ ζήτησα βεβαίωση εγγραφής από τη γραμματεία και μου έδωσαν αυτό το πιστοποιητικό, οπότε αυτό θα καταθέσω...

α ωραία, ευχαριστώ που απάντησες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Όσοι έχετε θέμα με την βεβαίωση μονίμου κατοικίας:

Τηλεφώνησα στο ΤΕΙ που θέλω να μετεγγραφώ (ΤΕΙ Αθήνας),δύο φορές μάλιστα, και μου είπαν πως δεν χρειάζεται και για τους δύο γονείς. Τελικά, ξεκίνησα σήμερα να πάω να καταθέσω, έκανα ολόκληρο ταξίδι για να φτάσω στο Αιγάλεω, και τι μου λένεεεε; Φυσικά το αντίθετο από αυτό που μου είπαν τηλεφωνικώς..

Για αυτό, για να μην ταλαιπωρηθείτε άδικα, καλύτερα εκδόστε και για τους δύο γονείς, όσο είναι νωρίς γιατί τελειώνουν και οι προθεσμίες!
Κάπως έτσι... :mad: :ropalo: :kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Μαθαμε μηπως τιποτα νεοτερο για τις μετεγγραφες των οικονομικων κριτηριων; Γιατι η ιστοσελιδα solon.it.minedu.gov.gr δε φορτωνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Έδωσε κανείς τα δικαιολογητικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Έδωσε κανείς τα δικαιολογητικά;
Εγώ.
Οσοι ειστε για μετεγγραφη ξεκινησατε να παρακολουθειτε κανονικα μαθηματα στο καινουριο τμημα??
Η εγγραφή στο καινούριο τμημα ποτε θα γινει? Ξερει κανεις τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Και εγώ τα έδωσα τελικά, σήμερα επιτέλους :D

Εγώ προσωπικά δεν παρακολουθώ μέχρι να έρθει η μετεγγραφή!
(do not judge me please, it's my choice)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Πως θα ειδοποιηθόυμε; Σας είπαν τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Κι εγώ σήμερα τα έδωσα :clapup:
Προσωπικά παρακολουθούσα κανονικά μέχρι τώρα, εκτός από τα εργαστήρια που δεν αφήνουν.
Σε μας είπαν ότι μέχρι το τέλος της άλλης βδομάδας θα μας πουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύγα

Νεοφερμένος

Η Μύγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ενδιαφερομαι για αμοιβαια μεταγραφη και εχω βρει και ατομο στην σχολη που επιθυμω...μηπως ξερει κανεις τι ακριβως πρεπει να κανω? με τα δικαιολογητικα ,αιτησεις κλπ :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frpan96

Νεοφερμένος

Η frpan96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καθώς το ζήτημα των ελεύθερων μετεγγραφών αποτελεί ίσως ένα από τα θέματα που σχολιάζονται περισσότερα από άλλα, και δικαιολογημένα άλλωστε, σκέφτηκα πως πρέπει να ακουστεί και η φωνή όσων ανήκουν στη συγκεκριμένη κατηγορία, στην οποία ανήκω και εγώ. Σίγουρα, η επιβολή ενός τέτοιου νόμου δεν είναι εύκολη. Πολλοί είναι εκείνοι που θεωρούν ότι όχι μόνο δεν πρέπει να εφαρμοστεί, αλλά μάλιστα πρέπει να καταργηθεί. Την άποψη τους την στηρίζουν σε διάφορους λόγους, ένας εκ των οποίων είναι ότι πιστεύουν ότι είναι άδικο , παραδείγματος χάρη , ένα παιδί το οποίο είχε βγάλει 15.000 μόρια να μετεγγραφεί σε μια σχολή με βάση 18.000 μόρια. Ας θυμηθούμε όμως ότι η βάση μιας σχολής δεν σχετίζεται πλήρως με το πόσο καλή είναι, αλλά κάθε φορά διαμορφώνεται από τα άτομα που την έχουν δηλώσει στο μηχανογραφικό τους. Έτσι, δεν είναι λίγες οι φορές που μια σχολή της επαρχείας, η οποία είναι η καλύτερη για το αντικείμενό της στη χώρα μας, να έχει χαμηλότερη βάση από την αντίστοιχή στην Αθήνα. Ακόμα μία άποψη, με την οποία είμαι εν μέρη σύμφωνη, είναι ότι γεμίζουν τα κεντρικά πανεπιστήμια και αδειάζουν τα περιφερειακά. Μήπως όμως πρέπει να έρθουμε για λίγο στη θέση των παιδιών που στηρίχτηκαν στη συγκεκριμένη μεταρρύθμιση; Όταν έκαναν το μηχανογραφικό τους δήλωναν σχολές στηριζόμενοι στο γεγονός ότι θα πάρουν μετεγγραφή στην πόλη κατοικίας τους, με αποτέλεσμα να δηλώνουν σχολές με βάση το αν πραγματικά τους αρέσει και επιθυμούν να ασχοληθούν με το αντικείμενο που διδάσκει και όχι με κριτήριο το αν είναι κοντά στο σπίτι τους. Το γεγονός αυτό είχε και ως αποτέλεσμα την υψηλή αύξηση των βάσεων στις περισσότερες σχολές. Τα παιδιά που ανήκουν στις κατηγορίες αυτές μπορεί όταν έδιναν εξετάσεις να μην βρισκόντουσαν στην καλύτερη ψυχολογική κατάσταση και συνθήκες, εξαιτίας οικογενειακών προβλημάτων, όπως η απώλεια ενός γονέα ή ενός πολύ στενού προσώπου, ή οικονομικών δυσκολιών. Όλοι γνωρίζουμε τα οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζουν πολλές οικογένειες σήμερα, οι οποίες σε μια διαφορετική περίπτωση μπορεί να μην είχαν τη δυνατότητα να υποστηρίξουν μια δεύτερη προσπάθεια στις πανελλήνιες. Το να δίνει κάποιος 300 με 500 ευρώ το μήνα σε φροντιστήρια και ακόμα περισσότερα σε ιδιαίτερα δεν αποτελεί πλέον εύκολο πράγμα. Το γνωρίζω πολύ καλά πως η εφαρμογή του συγκεκριμένου νόμου δε μπορεί σε καμία περίπτωση να χαρακτηριστεί ως εύκολη. Αν όμως δεν πραγματοποιηθεί, τότε τι θα κάνουμε όλοι εμείς που στηριχτήκαμε σε αυτόν; Το πιο πιθανό είναι ότι θα δημιουργηθεί ένα μεγάλο κύμα αντιδράσεων από τα άτομα και τις οικογένειες που βασίστηκαν πάνω του. Είναι ανάγκη να βρεθεί μια μέση λύση που θα ικανοποιεί και τις δύο "παρατάξεις", η οποία δε θα δυσκολεύει επιπλέον τη λειτουργία των πανεπιστημίων. Δε γνωρίζω αν αυτή θα είναι επιπλέον οικονομική στήριξη του πανεπιστημίου ή κάτι άλλο, όμως πρέπει να βρεθεί αρκετά σύντομα. Ακόμα και το να χάσουμε το πρώτο εξάμηνο για να μπορέσουν να λειτουργήσουν καλύτερα οι σχολές, είναι μια μικρή απώλεια σε σχέση με όλα όσα θα κερδίσουμε στη συνέχεια. Οι περισσότεροι είμαστε διατεθιμένοι να συνεργαστούμε προκειμένου να μην επιβαρύνουμε επιπλέον την κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Καθώς το ζήτημα των ελεύθερων μετεγγραφών αποτελεί ίσως ένα από τα θέματα που σχολιάζονται περισσότερα από άλλα, και δικαιολογημένα άλλωστε, σκέφτηκα πως πρέπει να ακουστεί και η φωνή όσων ανήκουν στη συγκεκριμένη κατηγορία, στην οποία ανήκω και εγώ. Σίγουρα, η επιβολή ενός τέτοιου νόμου δεν είναι εύκολη. Πολλοί είναι εκείνοι που θεωρούν ότι όχι μόνο δεν πρέπει να εφαρμοστεί, αλλά μάλιστα πρέπει να καταργηθεί. Την άποψη τους την στηρίζουν σε διάφορους λόγους, ένας εκ των οποίων είναι ότι πιστεύουν ότι είναι άδικο , παραδείγματος χάρη , ένα παιδί το οποίο είχε βγάλει 15.000 μόρια να μετεγγραφεί σε μια σχολή με βάση 18.000 μόρια. Ας θυμηθούμε όμως ότι η βάση μιας σχολής δεν σχετίζεται πλήρως με το πόσο καλή είναι, αλλά κάθε φορά διαμορφώνεται από τα άτομα που την έχουν δηλώσει στο μηχανογραφικό τους. Έτσι, δεν είναι λίγες οι φορές που μια σχολή της επαρχείας, η οποία είναι η καλύτερη για το αντικείμενό της στη χώρα μας, να έχει χαμηλότερη βάση από την αντίστοιχή στην Αθήνα. Ακόμα μία άποψη, με την οποία είμαι εν μέρη σύμφωνη, είναι ότι γεμίζουν τα κεντρικά πανεπιστήμια και αδειάζουν τα περιφερειακά. Μήπως όμως πρέπει να έρθουμε για λίγο στη θέση των παιδιών που στηρίχτηκαν στη συγκεκριμένη μεταρρύθμιση; Όταν έκαναν το μηχανογραφικό τους δήλωναν σχολές στηριζόμενοι στο γεγονός ότι θα πάρουν μετεγγραφή στην πόλη κατοικίας τους, με αποτέλεσμα να δηλώνουν σχολές με βάση το αν πραγματικά τους αρέσει και επιθυμούν να ασχοληθούν με το αντικείμενο που διδάσκει και όχι με κριτήριο το αν είναι κοντά στο σπίτι τους. Το γεγονός αυτό είχε και ως αποτέλεσμα την υψηλή αύξηση των βάσεων στις περισσότερες σχολές. Τα παιδιά που ανήκουν στις κατηγορίες αυτές μπορεί όταν έδιναν εξετάσεις να μην βρισκόντουσαν στην καλύτερη ψυχολογική κατάσταση και συνθήκες, εξαιτίας οικογενειακών προβλημάτων, όπως η απώλεια ενός γονέα ή ενός πολύ στενού προσώπου, ή οικονομικών δυσκολιών. Όλοι γνωρίζουμε τα οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζουν πολλές οικογένειες σήμερα, οι οποίες σε μια διαφορετική περίπτωση μπορεί να μην είχαν τη δυνατότητα να υποστηρίξουν μια δεύτερη προσπάθεια στις πανελλήνιες. Το να δίνει κάποιος 300 με 500 ευρώ το μήνα σε φροντιστήρια και ακόμα περισσότερα σε ιδιαίτερα δεν αποτελεί πλέον εύκολο πράγμα. Το γνωρίζω πολύ καλά πως η εφαρμογή του συγκεκριμένου νόμου δε μπορεί σε καμία περίπτωση να χαρακτηριστεί ως εύκολη. Αν όμως δεν πραγματοποιηθεί, τότε τι θα κάνουμε όλοι εμείς που στηριχτήκαμε σε αυτόν; Το πιο πιθανό είναι ότι θα δημιουργηθεί ένα μεγάλο κύμα αντιδράσεων από τα άτομα και τις οικογένειες που βασίστηκαν πάνω του. Είναι ανάγκη να βρεθεί μια μέση λύση που θα ικανοποιεί και τις δύο "παρατάξεις", η οποία δε θα δυσκολεύει επιπλέον τη λειτουργία των πανεπιστημίων. Δε γνωρίζω αν αυτή θα είναι επιπλέον οικονομική στήριξη του πανεπιστημίου ή κάτι άλλο, όμως πρέπει να βρεθεί αρκετά σύντομα. Ακόμα και το να χάσουμε το πρώτο εξάμηνο για να μπορέσουν να λειτουργήσουν καλύτερα οι σχολές, είναι μια μικρή απώλεια σε σχέση με όλα θα κερδίσουμε στη συνέχεια. Οι περισσότεροι είμαστε διατεθιμένοι να συνεργαστούμε προκειμένου να μην επιβαρύνουμε επιπλέον την κατάσταση.




δεν πήρες ακόμη τη μεταγραφή;:worry:

ελπίζω πραγματικά να την παρεις .

εισαι με οικομικο κριτηριο;γιατι τα κοινωνικα εγκριθηκαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Εγώ έχω να πώ ότι η κοπέλα μια χαρά τα λέει.Και διαλλακτική είναι και με λογικά επιχειρήματα γράφει..αλλά κάποιοι ΕΚΕΙ με τις αρνητικές όπως προφανώς θα κάνετε και με αυτό το σχόλιο. Δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το άχτι που έχετε με το ζήτημα των μετεγγραφών εδώ και μήνες ρε παιδιά...

Τέλος πάντων κάντε ότι καταλαβαίνετε :confused: Αν έχετε όμως αντίθετη άποψη εδώ είμαστε να την ακούσουμε και να συζητήσουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frpan96

Νεοφερμένος

Η frpan96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
δεν πήρες ακόμη τη μεταγραφή;:worry:

ελπίζω πραγματικά να την παρεις .

εισαι με οικομικο κριτηριο;γιατι τα κοινωνικα εγκριθηκαν...

Την πήρα για το τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών στο Ε.Κ.Π.Α, ανήκοντας στην κατηγορία των κοινωνικών κριτηρίων. Απλώς δεν έχουν γίνει ακόμα οι εγγραφές και υπάρχουν αρκετά ζητήματα σχετικά με αυτές στο συγκεκριμένο ίδρυμα, επειδή ο αριθμός των παιδιών που θα έρθουν απο τα περιφερειακά είναι μεγάλος. Απλά ήθελα να πω κάποια πράγματα σχετικά με αυτό το θέμα, διότι ακούγονται πολλά από άτομα τα οποία δεν μπορούν να καταλάβουν και τη θέση όσων στηριχτήκαμε στη συγκεκριμένη νομοθεσία. Είσαι και εσύ για μετεγγραφή; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top