Ελεύθερες μετεγγραφές

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Τι σχολη εχεις δηλωσει για μετεγγραφη? αν ειναι μονο σε ενα ιδρυμα ειναι ΛΟΓΙΚΟ να μην εχει σειρα καταταξης(εφοσον δεν υπαρχει βαθμολογικο κριτηριο) τι εννοω?οτι αν εχεις περασει οικονομικης επιστημης ΑΠΘ και θες να παρεις μετεγγραφη στην αθηνα, θα εχει σειρα καταταξης καθως αυτο το τμημα το εχει το ΠΑΠΕΙ, το ΕΚΠΑ και η ΑΣΟΕΕ. Αντιθετα, αν δεν υπαρχει το τμημα που ειθυμεις σε αλλο ιδρυμα, δε γραφει τιποτα τετοιο. Π.χ. σε μενα γραφει απλα ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ(ΑΘΗΝΑ) ΕΜΠ και απο κατω ιδρυμα ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ.

Κτηνιατρική ΑΠΘ..όπου είναι 2 σχολές όλο κι'όλο....
κατάλαβα τι λες και εγώ το σκέφτηκα μετά αλλά σήμερα με 2 παιδιά που μίλησα τους το έβγαλε κανονικά..ενώ σε μένα και σε έναν ακόμα δεν έβγαλε τίποτα..γι'αυτό συνεχίζω να ανησυχώ :worry:
Αλλά από ότι βλέπω δεν το έχει βγάλει και σε άλλους...και ο Λοβέρδος είπε ότι υποτίθεται εγκρίθηκαν όλες οι μετεγγραφές και μόνο όσοι είναι με οικονομικά κριτήρια δεν θα πάρουν όλοι όπου υπάρχει ο περιορισμός....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Κτηνιατρική ΑΠΘ..όπου είναι 2 σχολές όλο κι'όλο....
κατάλαβα τι λες και εγώ το σκέφτηκα μετά αλλά σήμερα με 2 παιδιά που μίλησα τους το έβγαλε κανονικά..ενώ σε μένα και σε έναν ακόμα δεν έβγαλε τίποτα..γι'αυτό συνεχίζω να ανησυχώ :worry:
Αλλά από ότι βλέπω δεν το έχει βγάλει και σε άλλους...και ο Λοβέρδος είπε ότι υποτίθεται εγκρίθηκαν όλες οι μετεγγραφές και μόνο όσοι είναι με οικονομικά κριτήρια δεν θα πάρουν όλοι όπου υπάρχει ο περιορισμός....

τσαμπα αγχωνεσαι και αγχωνεις και τους αλλους λοιπον :) οποτε αραξε και θα πανε ολα καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
τσαμπα αγχωνεσαι και αγχωνεις και τους αλλους λοιπον :) οποτε αραξε και θα πανε ολα καλα!

ή απλά δεν έγινε δεκτή ή αίτηση χωρίς λόγο :confused:
εγώ δεν ήξερα τίποτα από όλα αυτά, αλλά μου το έδειξαν αρκετοί γνωστοί μου και από τη στιγμή πού το έβγαλε και σε κάποια παιδιά από τη σχολή πρέπει να αγχώνομαι λίγο :P
Τέλος πάντων μακάρι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ή απλά δεν έγινε δεκτή ή αίτηση χωρίς λόγο :confused:
εγώ δεν ήξερα τίποτα από όλα αυτά, αλλά μου το έδειξαν αρκετοί γνωστοί μου και από τη στιγμή πού το έβγαλε και σε κάποια παιδιά από τη σχολή πρέπει να αγχώνομαι λίγο :P
Τέλος πάντων μακάρι :)

ααα θα τσακωθουμε :P.
απο τη στιγμη που σου εβγαλε τμημα υποδοχης ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΔΕΚΤΗ. DE FACTO.


Τωρα πηγαινε βολτα το βραδυ να περασεις καλα χωρις να αγχωνεσαι . :p
Αποκλειεται να εβγαλε σε παιδια απο τη σχολη σου καταταξη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
ααα θα τσακωθουμε :P.
απο τη στιγμη που σου εβγαλε τμημα υποδοχης ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΔΕΚΤΗ. DE FACTO.


Τωρα πηγαινε βολτα το βραδυ να περασεις καλα χωρις να αγχωνεσαι . :p
Αποκλειεται να εβγαλε σε παιδια απο τη σχολη σου καταταξη....


Να μην τσακωθούμε χαχα :P
Λες ε;

Βγαίνω δεν αγχώνομαι και τόσο είπαμε :)
ήμασταν 4 άτομα που πήγαμε να ρωτήσουμε στη γραμματεία και οι 2 είπαν τους έβγαλες ότι εγκρίθηκε η μετεγγραφή και κάτι βλακείες δεν ξέρω τι παίζει :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Απο που κ ως που λέτε ότι εγκρίθηκε η μετεγγραφη απο τη στιγμή που ούτε κάν έχουμε καταθέσει τα δικαιολογητικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Να μην τσακωθούμε χαχα :P
Λες ε;

Βγαίνω δεν αγχώνομαι και τόσο είπαμε :)
ήμασταν 4 άτομα που πήγαμε να ρωτήσουμε στη γραμματεία και οι 2 είπαν τους έβγαλες ότι εγκρίθηκε η μετεγγραφή και κάτι βλακείες δεν ξέρω τι παίζει :hmm:

μηπως απλα εννοουσαν οτι εγινε δεκτη η αιτηση? γιατι η μετεγγραφη εγκρινεται ΜΟΝΟ μετα τη καταθεση των δικαιολογητικων. Οπως και να χει, κρατα στο νου σου οι καταταξη αφορα μονο τμηματα που υπαρχουν σε αρκετα διαφορετικα ιδρυματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
μηπως απλα εννοουσαν οτι εγινε δεκτη η αιτηση? γιατι η μετεγγραφη εγκρινεται ΜΟΝΟ μετα τη καταθεση των δικαιολογητικων. Οπως και να χει, κρατα στο νου σου οι καταταξη αφορα μονο τμηματα που υπαρχουν σε αρκετα διαφορετικα ιδρυματα.

Κι εγώ αυτό είπα δεν γίνεται να απορρίψουν κάποιον χωρίς τα δικαιολογητικά!
Λογικά αυτό θα εννοούσαν...και λέγαν ότι να'ναι :confused:
Εντάξει σ'ευχαριστώ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria__bk

Νεοφερμένος

Η maria__bk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Και μενα δεν γραφει σειρα καταταξης.
Παιδια ως βεβαιωση σπουδων μπορουμε να χρησιμοποιησουμε και το υπηρεσιακο σημειωμα που μας ειχε χορηγηθει κατα την εγγραφη στο τμημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
παιδια ρωτησα στο απθ τη γραμματεια της σχολης μου (φιλοσοφικη) και στο υπουργειο παιδειας.Από ότι ειπαν πρεπει να μπαινουμε καθημερινα στο συστημα να ελεγχουμε αν γιναμε δεχτοι στο πανεπιστημιο που θελουμε να παμε.Από εκει και πέρα ,ΑΦΟΥ γινουμε δεχτοι παμε τα δικαιολογιτηκα στην γραμματεια.Αυτή η διαδικασια από ότι ειπε ο λοβερδος σε συντευξη τυπου θα τελειωσει μεχτι την επομενη πεμπτη(15 νοεμβριου περιπου)ώστε να μην χαθει το εξαμηνο.
Αντε να δούμε!
σιριαλ φετος με αυτές τις μεταγραφές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria__bk

Νεοφερμένος

Η maria__bk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση να μην μας δεχτουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Αν μας δεχτούν τι θα γράφει;
Εμένα λέει το ίδρυμα υποδοχής και τη σχολή.Τι σημαίνει αυτό;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
βγηκαν τα αποτελέσματα και δεν μου λεει τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
εγιναααααα δεχτηηη :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Και ξαναλέω απο που κ ως που λέτε ότι γίνατε δεκτοί απο τη στιγμή που δεν έχουμε παει ακόμα τα χαρτιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Και ξαναλέω απο που κ ως που λέτε ότι γίνατε δεκτοί απο τη στιγμή που δεν έχουμε παει ακόμα τα χαρτιά?

Ενταξει δίκιο έχεις,εγίναν όμως δεχτές οι αιτήσεις και αυτό ειναι πολύ σημαντικό .:clapup:
Απλα θα καταθεσουμε τα δικαιολογικά τώρα!και μέχρι τις 10 Νοεμβριου θα έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία :)
Ναι τώρα θα μου πεις πόσο τόσο σιγουρη..εε...είμαι απλά αισιοδοξη.
Δεν ζητάω δα να πάω και στο μετσοβιο .Ο υπουργος είπε οσοι ανήκουν σε κοινωνικά κριτηρια να θεωρούν σίγουρη τη μεταγραφή τους εκτός και αν σε καποιο τμήμα ζητήσουν να πάνε πάρα πολλοί..500-600 άτομα πχ.
ελπίζω να πάνε όλα καλά με όλων μας τις μεταγραφές :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Έχω την εξής απορία:
Το κάθε πανεπιστήμιο ή η κάθε σχολή θα ανακοινώσει τις ημέρες που θα δέχεται τα δικαιολογητικά;
Δηλαδή θα πρέπει να κοιτάμε τις ανακοινώσεις του πανεπιστημίου ή της σχολής που θέλουμε;

Επίσης έχει ανακοινωθεί κάπου πόσες αιτήσεις για μετεγγραφή έχει ΔΕΧΤΕΙ το κάθε τμήμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Για τα οικονομικά κριτήρια έχουμε καμία ενημέρωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Το τμήμα στο οποίο πρόκειται να μεταγραφώ ζητά τα εξής δικαιολογητικά:


'' Απαιτούμενα δικαιολογητικά:


Αρχική αίτηση εγγραφής που χορηγείται από τη Γραμματεία του Τμήματος
Απλή φωτοτυπία της αστυνομικής ταυτότητας
Αστυνομική ταυτότητα
Την εκτύπωση της αίτησης που υποβλήθηκε ηλεκτρονικά, στην οποία αναγράφεται ο αριθμός πρωτοκόλλου που έλαβε καθώς και τα δικαιολογητικά που θα αποδεικνύουν τα όλα δήλωσαν σε αυτήν.
Μία (1) φωτογραφία ''



Και το δικό μου ερώτημα είναι...

Τι ακριβώς εννοεί ''Αρχική Αίτηση Εγγραφής'' ???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

britguy

Νεοφερμένος

Ο britguy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Έχει κανείς ιδέα πότε θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα και για το εισοδηματικό κριτήριο; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top