[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nikhon

Νεοφερμένος

Η nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Κοιτάζοντας τους βαθμούς που έχει αναρτήσει ένα μεγάλο φροντηστήριο Αθηνών ,και μετά συγκρίνοντας τις επιτυχίες του των προηγούμενων ετών κατέληξα στο συμπέρασμα ότι οι βάσεις για ΔΠΘ θα είναι 18500.Αποτην άλλη παρατήρησα ότι τα παιδιά της Αθήνας αφού Δήλωναν την ιατρική ΑΘηνών άρχιζε μια μεγάλη διαροή για Πολυτεχνεία Φαρμακευτικές Οδοντιατρικές.Μήπως τώρα που κλείνει ο δρόμος για πολυτεχνεία στραφεί μεγαλύτερο ποσοστό στην οδοντιατρική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Αυτός που πέρυσι εναλλακτικά της ιατρικής περνούσε ΗΜΜΥ τώρα θα περάσει κτηνίατρος; ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Αυτός που πέρυσι εναλλακτικά της ιατρικής περνούσε ΗΜΜΥ τώρα θα περάσει κτηνίατρος; ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

Το πρόβλημά σου ποιο ακριβώς είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Απλώς γελάω με αυτούς που είχαν χαρεί που φέτος δε θα ήταν αναγκασμένοι να εξεταστούν και στα μαθηματικά και τώρα θα γίνουν νοσοκόμοι ενώ με το παλιό σύστημα θα γίνονταν μηχανικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Παιδια με 18128 πιανω καμια φαρμακευτικη?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
νομιζω οτι οι βασεις του αλανιου ειναι παρομοιες με του 2014;;; επισης ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ 2 ΠΕΔΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΟΥ 2013 ΠΑΡΑ ΣΤΙΣ ΠΕΡΣΙΝΕΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Παιδιά, για ιατρική τι λέτε, πού θα κινηθούν φέτος οι βάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Παιδιά, για ιατρική τι λέτε, πού θα κινηθούν φέτος οι βάσεις;
Χαχαχαχα πω φέτος έχω σκάσει!! Δε θυμάμαι πέρυσι να ήταν τόσο insane τα πράγματα με τις βάσεις...ας έρθει ο Αύγουστος με το καλό να τελειώνουμε..Δεν μπορούμε να βρούμε thread που να μην αφορούν βάσεις-σχολές:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikhon

Νεοφερμένος

Η nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Χρήστο η αρχική σου πρόβλαψη για ιατρική ΔΠΘ ήταν μεταξύ 18400και 18700.Τελευταία το έχεις ανεβάσει λίγο. Άλλαξε κάτι ή κάνω λάθος;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arsyn

Νεοφερμένος

Η Arsyn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Προβλέψεις για 1ο πεδίο; Κυρίως για Νομικές, ψυχολογίες και φιλολογίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Και συνεχίζει να είναι.
Απλά, επειδή ακούω για 18.900 και 19.000 λεω ότι πάνω από 18.750, δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση να είναι η βάση της Ιατρικής ΔΠΘ λχ. (δείχνοντας την έντονη αντίθεσή μου και απορία μου με αυτά που λένε).
Γιατί μερικοί το εκλαμβάνεται αλλιώς εγώ δεν καταλαβαίνω.

Επίσης, η πρόβλεψή μου είναι:

Ιατρική Αθηνών 18.950-19.100 (19.025)
Ιατρική ΔΠΘ 18.450-18.700 (18.575)

για να είμαστε ακριβείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Προβλέψεις για 1ο πεδίο; Κυρίως για Νομικές, ψυχολογίες και φιλολογίες
Θεωρώ , από αυτά που διαβάζω στο ιντερνετ , ότι οι βάσεις θα πέσουν ελαφρώς στις υψηλόβαθμες του πρώτου πεδίου . Πόσα μόρια έχεις και που στοχεύεις , αν επιτρεπεται ; Εγώ έχω 17.510 και επιδιώκω τη Νομική Κομοτηνής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Θα έχουμε μια οριακή πτώση στις Νομικές και στις Ψυχολογίες αλλά οι Φιλολογίες, Ιστορικές κλπ θα εμφανίσουν σταθερότητα η και σε κάποιες περιπτώσεις οριακή άνοδο, ανάλογα και με τη ζήτηση (λόγω της απουσίας των Παιδαγωγικών σχολών)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikhon

Νεοφερμένος

Η nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Χρήστο Παρατηρώντας τους βαθμούς ώθησης Ηράκλειτου ,Πρίσματος και λαμβάνοντας υπόψη τις επιτυχίες που είχαν τα προηγούμενα 4 χρόνια βρίσκουμε ότι η βάση θα είναι όπως την λες.Δεν ξέρω όμως αν είναι σωστός ο τρόπος που το κάνω.(πάω στους επιτυχώντες του 2014,και βρίσκω ιατρικές φαρμασευτικές οδοντιατρικέςξεκινώντας από την αρχή της λίστας.Σταματώ στην τελευταία Αλεξανδρούπολη. Στην συνέχεια πάω στους επιτυχόντες του 2016 και βρίσκω τα μόρια που έχει το αντίστοιχο παιδί του 3 πεδίου.Βρίσκω σε όλα τα τελευταία χρόνια 18400_18500.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arsyn

Νεοφερμένος

Η Arsyn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Θεωρώ , από αυτά που διαβάζω στο ιντερνετ , ότι οι βάσεις θα πέσουν ελαφρώς στις υψηλόβαθμες του πρώτου πεδίου . Πόσα μόρια έχεις και που στοχεύεις , αν επιτρεπεται ; Εγώ έχω 17.510 και επιδιώκω τη Νομική Κομοτηνής
Ναι κι εγώ αυτό έχω καταλάβει αλλά δεν βλέπω πουθενά πιο συγκεκριμένα νούμερα όπως γίνεται με τα άλλα πεδία.
Ιστορικό-Αρχαιολογικό μάλλον, νομίζω με 17.510 είσαι ήδη μέσα στην Νομική

Θα έχουμε μια οριακή πτώση στις Νομικές και στις Ψυχολογίες αλλά οι Φιλολογίες, Ιστορικές κλπ θα εμφανίσουν σταθερότητα η και σε κάποιες περιπτώσεις οριακή άνοδο, ανάλογα και με τη ζήτηση (λόγω της απουσίας των Παιδαγωγικών σχολών)
οριακή πτώση-άνοδος δηλαδή περίπου 50-100 μόρια;
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ναι κι εγώ αυτό έχω καταλάβει αλλά δεν βλέπω πουθενά πιο συγκεκριμένα νούμερα όπως γίνεται με τα άλλα πεδία.
Ιστορικό-Αρχαιολογικό μάλλον, νομίζω με 17.510 είσαι ήδη μέσα στην Νομική


Το ελπίζω , γιατί είμαι πολύ αγχωμένη :) Καλή επιτυχία και εύχομαι σε λίγους μήνες να είσαι φοιτήτρια στο Ιστορικό !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παν16

Νεοφερμένος

Η Παν16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Οι βασεις του 2013 ηταν πιο κατω η πιο πανω απο τις περσινες στις πολυτεχνικες σχολες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Οι βασεις του 2013 ηταν πιο κατω η πιο πανω απο τις περσινες στις πολυτεχνικες σχολες;;

ελαχιστα ποιο κατω στις υψηλοβαθμες και πολυ πιο κατω οσο προχορουμε προς τα κατω...ουσιαστικα αυτο σκιαγραφειται τοσο καιρο απο τα Μεσα Μαζικης Προπαγανδας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew23

Νεοφερμένος

Ο Andrew23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.Ειμαι καινούργιος στο φόρουμ και θα ήθελα να σας ρωτησω αν με 16685 μόρια στο 5ο πεδιο έχω ελπίδα για τις τρεις πρώτες σχολές που θα βάλω στο μηχανογραφικο δηλαδή λοχρη δετ και πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών στο εκπα.Ευχαριστω εκ των προτέρων :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
τα στη σκισω τι μπουφαν ρεεεεεεεεε 19.000 ιατρικη ρεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top