[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

marietaki22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marietaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
πειτε για ημτυ ...λεμε

ποτε βγαινει η κλιμακωση επιτελους?

η κλιμακωση γ.β.π ποτε λετε να βγει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
δε θα βγει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλημέρα...Chris μήπως έχεις κάποια εκτίμηση για Φιλολογία ΑΠΘ και Αγγλική Φιλιλογία ΑΠΘ; Επίσης τα παραιατρικά Θεσσαλονίκης που πιστεύεις θα κινηθούν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ενας φιλος με 18082 μπορει να ελπιζει για μηχανολογους μηχανικους εμπ (με το νεο συστημα);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Chris , με 17.510 να ελπίζω για Νομική Κομοτηνής ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Δε μπορώ να καταλάβω γιατί το υπουργείο δεν έβγαλε κλιμάκωση. Αυτό σημαίνει ότι οι όποιες εκτιμήσεις δεν έχουν νόημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Off topic : αυτη τη στιγμή ειμαι εγγεγραμμένος σε μια σχολή , πρεπει να κανω διαγραφή πριν τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού ή μπορω να τη κάνω πριν καταθέσω τα χαρτιά μου στη νέα σχολή δλδ πολυ μετα τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού , απλώς εγω πηγαίνω συχνά σε περιοχές εκτός Ηρακλείου με υπεραστικό και το πάσο μου ειναι απαραίτητο και δε θέλω να το χάσω για το καλοκαίρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Το Σεπτέμβριο οι διαγραφές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΓΕΛ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ
Μάθημα Βαθμός 1ος 2ος 3ος
ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΗΜ 16.7 80 87
ΒΙΟΛΟΓΙΑ Ο.Π. ΗΜ 19.0 93 97
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ο.Π. ΗΜ 19.9 100 99
ΦΥΣΙΚΗ Ο.Π. ΗΜ 20.0 100 100
ΧΗΜΕΙΑ Ο.Π. ΗΜ 19.7 100 97
Νέα αναζήτηση
Copyright © 2016 Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων
Ανάπτυξη: Διεύθυνση Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης
Τμήμα Δ' Ψηφιακού Σχεδιασμού και Ανάπτυξης Εφαρμογών Ε

Μήπως μερικοί " καθηγητές¨ πρέπει να πάνε σπίτια τους αντί να καταστρέφουν οικογένειες λέω για τα μαθηματικά που ουσία δεν με ενδιαφέρει αλλά για την Χημεία που το βρήκε ο ένας τύπος το 99 και ο άλλος το 97 μήπως δεν άρεσε ο γραφικος μου χαρακτήρας. Νομίζω πως και οι άλλες βαθμολογίες κάπως έτσι θα είναι
Τώρα έχω αγωνία με τα 18929 μόρια για την ιατρική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
1ον έχεις περάσει ιατρική
2ον σιγά τις αποκλίσεις, οι περισσότεροι έχουμε κάποιο μάθημα με 10+ απόκλιση.
δηλαδή το παράπονό σου είναι το... 99 στα μαθηματικά; Αν είναι και πραγματικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Αν εννοείς Πάτρα η Κρήτη ναι αλλά γι αυτό λέω ότι καταστρέφουν οικογένειες το οικονομικό δεν το βαζεις.

Αν βλέπεις οι βαθμοί έχουν γίνει copy paste απο το υπουργείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Συγχαρητηρια και καλη σταδιοδρομια!!! Οι αποκλισεις σου δεν ειναι και τοσο μεγαλες, σε σχεση με αλλων. Ειναι μαλιστα λογικες. Ας μην ξεχναμε οτι και αυτοι οι διορθωτες ειναι ανθρωποι και ισως, σε αντιθεση με αυτο που πιστευουμε, να μην μας μισουν και να μην θελουν να μας ριξουν στα ταρταρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Αν εννοείς Πάτρα η Κρήτη ναι αλλά γι αυτό λέω ότι καταστρέφουν οικογένειες το οικονομικό δεν το βαζεις.

Αν βλέπεις οι βαθμοί έχουν γίνει copy paste απο το υπουργείο
ε, σε βλέπω 1ο σου μήνυμα, αυτές τις μέρες τα τρολλς κυκλοφορούν κ οπλοφορούν, γι αυτό εχω επιφυλάξεις, μη νομίζεις...
Πάντως οι αποκλίσεις σου είναι μια χαρά. Τι να κάνουμε... φέτος οι ιατρικές είναι "λεπτοδουλειά". 0.2 στη φυσική, κανά αριθμητικό στη χημεία, οι μουτζούρες στην έκθεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TreloiGamers

Νεοφερμένος

Ο TreloiGamers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Παιδια εχω δυο αδερφια και το ενα σπουδαζει στην αθηνα. Θα ειναι ευκολο να παρω μετεγγραφη απο καποια αλλη πολη στην αθηνα η υπαρχουν πολλοι ακομα παραγοντες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Παιδια εχω δυο αδερφια και το ενα σπουδαζει στην αθηνα. Θα ειναι ευκολο να παρω μετεγγραφη απο καποια αλλη πολη στην αθηνα η υπαρχουν πολλοι ακομα παραγοντες;
κυρίως τα οικονομικά κριτήρια. Επειτα, ψιλαδάκια από τριτεκνίες κλπ... Ισως καμία αναπηρία γονέα. Τσέκαρε τη περυσινή μοριοδότηση στο ίντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nihil.

Νεοφερμένος

Ο nihil. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Η αίσθηση που έχετε είναι ότι τα παιδιά που επέλεξαν να εξεταστούν και σε μαθηματικά και σε βιολογία είναι καλοί μαθήτες; Και όταν λέω καλοί δεν εννοώ απαραίτητα όπως ο φίλος παραπάνω που είναι άριστος, αλλά πάνω από 16; Ο κυριότερος λόγος που είναι πρακτικά αδύνατο να προβλεφθούν οι χαμηλόβαθμες και οι μεσαίες σχολές του 3ου πεδίου είναι ότι οι βαθμοί όσων εξετάστηκαν μόνο στην βιολογία, έχουν δωθεί μαζί με αυτούς που εξετάστηκαν και στα δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TreloiGamers

Νεοφερμένος

Ο TreloiGamers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
κυρίως τα οικονομικά κριτήρια. Επειτα, ψιλαδάκια από τριτεκνίες κλπ... Ισως καμία αναπηρία γονέα. Τσέκαρε τη περυσινή μοριοδότηση στο ίντερνετ.
Οκ Ευχαριστω θα το κοιταξω αλλα συνηθως οσοι ζητουν μετεγγραφη τη παιρνουν ή μενουν πολλοι απεξω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Φίλε Nihil Συμφωνώ μαζί σου από τα παιδιά που δώσαμε απο το σχολείο μου μόνο εγώ επιβίωσα και ο λογος που εγώ έκανα αυτό ήταν καθαρά οικονομικός γι αυτο τώρα με έχει πιάσει το παράπονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
την πρωτη χρονια οταν κανουμε 10% διεκδικουμε το 6 τις εκατο των θεσεων.Την επομενη (οταν θα σαι δευτερο ετος στη σχολη σου ) διεκδικεις το 4 % .
Μπορεις φυσικα να κανεις και τις δυο φορες..ουσιαστικα ειναι αυτο που λεμε 10 τις εκατο :)
Ψαξε βασεις 10% 2015 γι αυτους που εδωσαν πανελληνιες το 2013 και θα διαπιστωσεις πως ο τελευταιος μπηκε στην ιατρικη με κατω των 18.000 μοριων :worry:
Οπως και στις νομικες που εχει με 17.200..
Σου αφηνω και το λινκ για του λογου το αληθες.
https://www.neolaia.gr/wp-content/uploads/2015/08/vaseis2015-10toiekato-2013.pdf



τι ειναι δυο χρονια μπροστα στην αιωνιοτητα;:redface:
Αααα κατάλαβα :-) όντως θα το κάνω μπας και μετά μορια Π έβγαλα φέτος περάσω...ααα και μια ακόμα ερώτηση, ίσως λίγο χαζή αλλά δεν ξέρω για αυτο την κάνω.. :-P οι βάσεις για όσους δίνουν με 10% ή 4% πώς διαμορφώνονται? Εξαρτώνται από τους βαθμούς των παιδιών Π γράφουν εκείνη την χρονιά ή από αυτούς ο διεκδικούν επίσης ως απόφοιτοι τις ίδιες θέσεις με εμένα?? :-) πάντως θέλω να ελπίζω ότι έχω ίσως κάποιες ελπίδες για οδοντιατρική Θεσσαλονίκη...αν όχι ιατρική ας ελπίσω οδοντιατρική στην Θεσσαλονίκη..βέβαια με 18249 Π έβγαλα πολύ δύσκολο βάσει των όσων γράφει ο Chris ή ο alanakos... Θα δείξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Οκ Ευχαριστω θα το κοιταξω αλλα συνηθως οσοι ζητουν μετεγγραφη τη παιρνουν ή μενουν πολλοι απεξω;

αν πιάνεις 5 μόρια με τα περυσινα δεδομένα έχεις πολλές πιθανότητες, αλλά δεν είναι και κάτι σίγουρο. Τσέκαρε τα μόριά σου αρχικά.

Αααα κατάλαβα :-) όντως θα το κάνω μπας και μετά μορια Π έβγαλα φέτος περάσω...ααα και μια ακόμα ερώτηση, ίσως λίγο χαζή αλλά δεν ξέρω για αυτο την κάνω.. :-P οι βάσεις για όσους δίνουν με 10% ή 4% πώς διαμορφώνονται? Εξαρτώνται από τους βαθμούς των παιδιών Π γράφουν εκείνη την χρονιά ή από αυτούς ο διεκδικούν επίσης ως απόφοιτοι τις ίδιες θέσεις με εμένα?? :-) πάντως θέλω να ελπίζω ότι έχω ίσως κάποιες ελπίδες για οδοντιατρική Θεσσαλονίκη...αν όχι ιατρική ας ελπίσω οδοντιατρική στην Θεσσαλονίκη..βέβαια με 18249 Π έβγαλα πολύ δύσκολο βάσει των όσων γράφει ο Chris ή ο alanakos... Θα δείξει...

με τους αποφοίτους του ίδιου έτους με εσένα/εμένα. Όμως δεν ξέρω κατά πόσο έχεις καλές πιθανότητες με το 6%... Αν δηλαδή δε πιάσεις οδοντιατρικές (που σου το εύχομαι), και είσαι π.χ. στη βάση της Φαρμακευτικής Πάτρας, σκέψου πόσοι από τις παραπάνω σχολές θα κάνουν την ίδια σκέψη! Κατ εμέ για οδοντιατρική ίσως είχες καλύτερες πιθανότητες από 6%, αν σε καλύπτει η οδοντ. βέβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top