[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

a(po)tyxia

Νεοφερμένος

Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Παλιά με τις δέσμες ήταν δεδομένο ότι μερικοί δίνανε δεύτερη φορά ακόμα και τρίτη.
Υπήρχε, όμως, η άνεση να επιλέξεις σε πόσα και σε ποια μαθήματα θα εξεταστείς την επόμενη από την πρώτη φορά. Τότε ναι, αν π.χ. δεν έγραφα καλά μόνο σε ένα μάθημα, θα μπορούσα να σκεφτώ το ενδεχόμενο μιας τρίτης προσπάθειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Aς μην προτρέχουμε, αλλά πραγματικά το ελπίζω !! Εύχομαι την ίδια θερμή υποδοχή από το ΕΚΠΑ/ΟΠΑ/ΠΑΠΕΙ (δεν ξέρω ποιο προτιμάς) προς εσένα :) Καλά για 3η φορά εννοείται πως δεν το συζητάω. Την πρώτη φορά , στην περίοδο των θερινών μπορούσα να νιώσω σχετικά..άνετα στη σκέψη μιας δεύτερης προσπάθειας(δεν είχε να κάνει με την απόδοσή μου τότε μιας και τα πήγαινα καλά). Τώρα, όποτε ξανασκέφτομαι ό,τι έχω περάσει αυτά τα δύο χρόνια...














Καλύτερα όχι....:P

Χαρά στο κουράγιο των παιδιών, πάντως, που ξαναπροσπαθούν για περισσότερες από μία ή δύο ή τρεις φορές !!

3ο ετης εδω ! Ακομη ελπιζω και τωρα που κοντευουν οι βαθμοι η αγωνια κορυφωνεται...Ειναι επισημο για 17/06 ? Καλα εννοειται οτι ειναι ενα τετελεσμενο γεγονος αλλα ΔΕ γινεται να μην το σκεφτεσαι :worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a(po)tyxia

Νεοφερμένος

Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
3ο ετης εδω ! Ακομη ελπιζω και τωρα που κοντευουν οι βαθμοι η αγωνια κορυφωνεται...Ειναι επισημο για 17/06 ? Καλα εννοειται οτι ειναι ενα τετελεσμενο γεγονος αλλα ΔΕ γινεται να μην το σκεφτεσαι :worry::worry::worry:
Πώς τα κατάφερες ;;; Μπράβο για το κουράγιο και τη δύναμή σου, πάντως!!!:D Πού θες να περάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Infant

Νεοφερμένος

Ο Infant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω και εγω κατι; Περσυ οι πολιτικοι μηχανικοι του ΕΜΠ ειχαν κατω απο 17.000,πιστευεται οτι φετος θα φτασει παλι τα 18.000 :confused: .
Και αμα μπορειτε να πειτε τι πιστευεται για τους ναυπηγους παλι του ΕΜΠ.Ευχαριστω εκ των προτερων! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annania

Νεοφερμένος

Η annania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδια καλη επιτυχια σε ολους! Εγω παω με αισιοδοξια για φιλολογια απθ (νομιζω) και περιμενω ανυπομονα τις βαθμολογιες στις 17. λετε πραγματι να τις βγαλουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Ακόμη δυσκολεύομαι να πεισθώ για τις 17..Ακόμη και 20 Ιουνίου θα είμαστε μια χαρά αν βγούν. Αυτο που γνωρίζω ειναι οτι μπήκαν αρκετοί βαθμολογητές για σχετικά λίγα μαθήματα σε σχέση με τα μέχρι πρότινος δεδομένα. Έτσι ολοκληρώθηκε σύντομα η βαθμολόγηση

Προσωπικά το μόνο που κάνω τώρα ειναι να προετοιμάζομαι για ολα τα πιθανά ενδεχόμενα ...Hope for the best and be prepared for the worst που λέμε και στο χωριό μου :P

Καλή επιτυχία σε όλους , απο καρδιάς και με κάθε ειλικρίνεια !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Θα πεισθείς με αντίστοιχη ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας στο minedu.gov.gr την αρχή της εβδομάδας που μας έρχεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Θα πεισθείς με αντίστοιχη ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας στο minedu.gov.gr την αρχή της εβδομάδας που μας έρχεται.

Πραγματικά περιμένω να εκπλαγώ ! Τόσο φοβάμαι και τόσο θέλω να τα δω, είμαι ψυχάκι :P:P:P Καλή επιτυχία να έχεις και η μέρα εκείνη να ζήσεις εκείνη τη μέρα με ενα πλατύ χαμόγελο ευτυχίας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω και εγω κατι; Περσυ οι πολιτικοι μηχανικοι του ΕΜΠ ειχαν κατω απο 17.000,πιστευεται οτι φετος θα φτασει παλι τα 18.000 :confused: .
Και αμα μπορειτε να πειτε τι πιστευεται για τους ναυπηγους παλι του ΕΜΠ.Ευχαριστω εκ των προτερων! :worry:

η προσωπικη μου γνωμηειναι οτι ακομα και να ανεβουν πολυ οι βασεις η πολιτικων μηχανικων εμπ πανω απο 17.300 δν παει...εχει συνεχως πτωτικη πορεια...ναυπηγοι του εμπ κλασσικα κοντα στο 18000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Γίνεται να μας εξηγήσει κάποιος πως μπορεί να τελειώνουν οι επαναληπτικές 17 Ιουνίου και την ίδια μέρα να βγούνα οι βαθμοί...? Είμαι άκυρη, δε γνωρίζω τι γίνεται με τις επαναληπτικές πανελλήνιες. Πράγματι ανακοινώνονται οι βαθμοί τους μαζί με τις κανονικές ή μπορεί να τους δίνουν λλίγο αργότερα ???


Help
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Γίνεται να μας εξηγήσει κάποιος πως μπορεί να τελειώνουν οι επαναληπτικές 17 Ιουνίου και την ίδια μέρα να βγούνα οι βαθμοί...? Είμαι άκυρη, δε γνωρίζω τι γίνεται με τις επαναληπτικές πανελλήνιες. Πράγματι ανακοινώνονται οι βαθμοί τους μαζί με τις κανονικές ή μπορεί να τους δίνουν λλίγο αργότερα ???


Help

Λοιπον το εψαξα και εγώ τώρα γιατί μου φάνηκε και εμένα περίεργο.Τα αποτελέσματα των ειδικών μαθημάτων βγαίνουν λίγο αργότερα απο αυτά των κανονικών μαθημάτων.Για παράδειγμα πέρσι τα οι βαθμοί των γενικών μαθημάτων ειχαν ανακοινωθεί στις 23 και αποτελεσματα των ειδικών στις 3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Λοιπον το εψαξα και εγώ τώρα γιατί μου φάνηκε και εμένα περίεργο.Τα αποτελέσματα των ειδικών μαθημάσε των βγαίνουν λίγο αργότερα απο αυτά των κανονικών μαθημάτων.Για παράδειγμα πέρσι οι βαθμοί των γενικών μαθημάτων ειχαν ανακοινωθεί στις 23 και τα αποτελεσματα των ειδικών στις 3.


Συμπεριλαμβάνονται και τα μαθημαμαθήματα των επαναληπτικών ?? Αν είναι έτσι έχει μια λογική ;) Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Συμπεριλαμβάνονται και τα μαθημαμαθήματα των επαναληπτικών ?? Αν είναι έτσι έχει μια λογική ;) Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση :))

Δεν ξέρω για το συγκεκριμμένο.Τίποτα χαρά μου να βοηθησω:)μου φάνηκε και εμενα περίεργο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Προφανώς ρε παιδιά , οι βαθμοί των επαναληπτικών πάντοτε ανακοινώνονται αργότερα.Και σε άλλες χρονιές οι βαθμοί ανακοινώνονταν τρείς μέρες μετά το τέλος των επαναληπτικών.Είναι δυνατόν να προλάβαιναν να τα διορθώσουν σε τρείς μέρες; Τί κάθεστε και ψάχνετε; Το Υπουργείο Παιδείας εχει στείλει εντολή στα βαθμολογικά κέντρα μέχρι 15 να έχουν αποστείλει βαθμούς( τα περισσότερα τα έχουν ήδη στείλει) , ώστε το μεσημέρι της Παρασκευής να ανακοινωθούν , κάτι που επίσης γνωστοποίησε στους διευθυντές των Λυκείων όλης της χώρας. Είναι οριστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Προφανώς ρε παιδιά , οι βαθμοί των επαναληπτικών πάντοτε ανακοινώνονται αργότερα.Και σε άλλες χρονιές οι βαθμοί ανακοινώνονταν τρείς μέρες μετά το τέλος των επαναληπτικών.Είναι δυνατόν να προλάβαιναν να τα διορθώσουν σε τρείς μέρες; Τί κάθεστε και ψάχνετε; Το Υπουργείο Παιδείας εχει στείλει εντολή στα βαθμολογικά κέντρα μέχρι 15 να έχουν αποστείλει βαθμούς( τα περισσότερα τα έχουν ήδη στείλει) , ώστε το μεσημέρι της Παρασκευής να ανακοινωθούν , κάτι που επίσης γνωστοποίησε στους διευθυντές των Λυκείων όλης της χώρας. Είναι οριστικό.

Και γω πριν λίγη ώρα αυτό είδα...Οριστικό και αμετάκλητο, Παρασκευή 17 Ιουνίου!! Η ώρα της αλήθειας: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Και γω πριν λίγη ώρα αυτό είδα...Οριστικό και αμετάκλητο, Παρασκευή 17 Ιουνίου!! Η ώρα της αλήθειας: )

Ωραία,καλά αποτελεσματα σε ολους μας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι να δώσετε και μία και δύο και τρείς και τέσσερεις φορές αν χρειαστεί.
Παλιά με τις δέσμες ήταν δεδομένο ότι μερικοί δίνανε δεύτερη φορά ακόμα και τρίτη.

Μην πηγαίνετε σε σχολές που δεν σας αρέσουν γιατί δε θα κάνετε τίποτα.

Το ότι θες να περάσεις σε μία συγκεκριμένη σχολή, δεν σου εγγυάται ότι αν τελικά περάσεις θα είναι αυτό που περίμενες. Προσωπικά είμαι σε μία σχολή που δεν την ήθελα καθόλου και μέχρι και τις αρχές του 2ου έτους δεν μου έλεγε τίποτα...Τώρα τελειώνοντας το 2ο έτος πιστεύω ότι δεν θα μπορούσα να έχω κάνει καλύτερη επιλογή. Όπως, επίσης, γνωρίζω πολλά άτομα που πέρασαν στις πρώτες του επιλογές και μετά από ένα χρόνο κοιτούσαν πώς θα κάνουν 10% για να φύγουν ή μένουν στη σχολή απλά και μόνο γιατί δεν έχουν άλλη επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Πω, φοβάμαι μιλαμε να μπω Ίντερνετ και να δω όλους μου τους βαθμούς μαζί , θέλω να τους βλέπω έναν έναν , ωστόσο τα παιδιά που μαζεύονται γύρω απο τους πίνακες με εμποδίζουν να δω τους βαθμούς μου με αποτέλεσμα το άγχος να κορυφώνεται ,ετσι μάλλον θα τους δω τελικά κατα τις 4 μόνος μου στο σχολείο ,δε ξερω βέβαια αν θα αντέξω να περιμένω μέχρι τοτε πφφφ οι υπόλοιποι δεν έχετε θέμα ε ; Πάτε κ τους βλέπετε όλους μαζί κατευθείαν μέσο Ίντερνετ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nihil.

Νεοφερμένος

Ο nihil. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αν κάνω το λάθος και ξυπνήσω πριν τις 12, φαντάζομαι το πιο πιθανό σενάριο είναι:
1) Πήγε 12, για να μπω στη σελίδα. -Έχει πέσει.
2) Ας πάω στο σχολείο. -Δε τα βγάλαν ακόμα.
3) Ας γυρίσω σπίτι. -Ακόμα κάτω η σελίδα.
4) Να πάω πάλι στο σχολείο τώρα;

Και εγώ πάντως σίγουρα θα κρύβω με κάποιο παράθυρο τους βαθμούς ώστε να τους δω έναν έναν, με πρώτα τα σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Εγώ 9 το πρωι πήγα πέρσι σχολείο και τις είχαν βγάλει ,οποτε αν ξυπνήσεις μετα τις εννέα πας απλα σχολείο αφού δεν εχεις θέμα με τον πολυ κόσμο που θα μαζευτεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top