[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

alexandkonst

Νεοφερμένος

Ο alexandkonst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
εγω παντως που μιλησα με ανθρωπο εντος του πολυτεχνειου, μου ειπε οτι απο αποψη αποκαταστασης μονο πολιτικο μηχανικο να μη βαλω, αντε να δουμε τωρα ποιοα σχολη να βρω απο πολυτεχνειο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
re chris μηχανολογους ΕΜΠ και ΗΜΜΥ ΑΠΘ πιανω με 18900 ε? Διοτι αν ισχυσουν οι ελευθερες μετεγγραφες τοτε (ως τριτεκνος) θα δηλωσω θεσσαλονικη ωστε να ερθω αθηνα, αλλιως να δηλωσω μηχανολογους που ετσι και αλλιως ηταν η 2η επιλογη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rhodes13

Νεοφερμένος

Ο rhodes13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
οικονομικο ρεθυμνου με 13.700 το εχω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
re chris μηχανολογους ΕΜΠ και ΗΜΜΥ ΑΠΘ πιανω με 18900 ε? Διοτι αν ισχυσουν οι ελευθερες μετεγγραφες τοτε (ως τριτεκνος) θα δηλωσω θεσσαλονικη ωστε να ερθω αθηνα, αλλιως να δηλωσω μηχανολογους που ετσι και αλλιως ηταν η 2η επιλογη μου

Παραβλέπω το χθεσινό και θα σου απαντήσω καταφατικά ότι σίγουρα θα περάσεις σε αυτές τις 2 σχολές.
Αν θέλεις πολύ ΗΜΜΥ δήλωσε πρώτα ΑΠΘ και μετά μηχανολόγους ΕΜΠ για να έρθεις με μετεγγραφή!

Αλλά καταλαβαίνεις πόσο πολύ θα επηρεάσουν οι ελεύθερες μετεγγραφές τις βάσεις, γιατί όλοι οι δικαιούχοι (που δεν είναι λίγοι) θα σκέφτονται κατα αυτόν τον τρόπο και θα δίνουν βαρύτητα στο τμήμα και όχι στην πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teobak

Νεοφερμένος

Ο Teobak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Chris το ΛοΧρη στο ΟΠΑ που το βλέπεις να πηγαίνει. Έχω 16510, πιστεύω δεν το πιάνω εσυ τι λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παραβλέπω το χθεσινό και θα σου απαντήσω καταφατικά ότι σίγουρα θα περάσεις σε αυτές τις 2 σχολές.
Αν θέλεις πολύ ΗΜΜΥ δήλωσε πρώτα ΑΠΘ και μετά μηχανολόγους ΕΜΠ για να έρθεις με μετεγγραφή!

Αλλά καταλαβαίνεις πόσο πολύ θα επηρεάσουν οι ελεύθερες μετεγγραφές τις βάσεις, γιατί όλοι οι δικαιούχοι (που δεν είναι λίγοι) θα σκέφτονται κατα αυτόν τον τρόπο και θα δίνουν βαρύτητα στο τμήμα και όχι στην πόλη.

Οταν εννοεις οτι θα επηρεασουν τις βασεις, πως θα τις επηρεασουν (τοσο αθηνα οσο και περιφερειακα)??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Chris το ΛοΧρη στο ΟΠΑ που το βλέπεις να πηγαίνει. Έχω 16510, πιστεύω δεν το πιάνω εσυ τι λες;

Στο ΛΟΧΡΗ όχι αγόρι, έχεις κάποιες ελπίδες για το τμήμα μου, περισσότερες για το Οικονομικό και ειδικά για το ΜΚΤ!Αν θέλεις ΟΠΑ.
Θα σου πρότεινα κάτω από το ΛΟΧΡΗ να βάλεις το δικό μου!
Δεν θα μείνεις παραπονεμένος με 4 υποχρεωτικά κορμού Λογιστικές και 2 χρηματοοικονομικά.
Έχουμε κατεύθυνση ΛΟΧΡΗ που έχουν και άλλες λογιστικες, ελεγκτική όπως και διαχείριση επενδύσεων και πάρα πολλά μαθήματα επιλογής.

Οταν εννοεις οτι θα επηρεασουν τις βασεις, πως θα τις επηρεασουν (τοσο αθηνα οσο και περιφερειακα)??

Περιφερειακά ειδικά! Θα γίνει χαμός.
Αλλά αυτό συνεπάγεται ότι θα έχουν μικρότερη αύξηση κάποια πιο χαμηλόβαθμα κεντρικά τμήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teobak

Νεοφερμένος

Ο Teobak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Κάπως έτσι θα τα βάλω. Μετα το ΛοΧρη την ΔΕΤ και μετα ΟΔΕ και τα αλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Chris πιστευεις οτι με 19084 πιανω ιατρικη Θεσσαλονικης?Εγω πιστευω οτι θα παει 19100-19150 αλλα η δικια σου γνωμη μετραει διαφορετικα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Chris πιστευεις οτι με 19084 πιανω ιατρικη Θεσσαλονικης?Εγω πιστευω οτι θα παει 19100-19150 αλλα η δικια σου γνωμη μετραει διαφορετικα!:)

Ε και εγώ κάπου τόσο την εκτιμώ αλλά δεν ξέρεις ποτε!
Πάντως σίγουρα περνάς σε οποιαδήποτε άλλη πόλη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Μιας και απαντάς σε πολύ κόσμο Χρήστο, με 16441 να θεωρώ σίγουρο το ΔΕΟΣ στο ΟΠΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μιας και απαντάς σε πολύ κόσμο Χρήστο, με 16441 να θεωρώ σίγουρο το ΔΕΟΣ στο ΟΠΑ;

Ναι!!!!!
Αλλά σου αρέσει τόσο πολύ που θα το δηλώσεις 1ο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Με 16388 για χημικό Αθήνας μάλλον (εώς πολύ) χλωμό , ε ; Όπως το βλέπω ...χημικό Πάτρας θα μπω ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Ναι!!!!!
Αλλά σου αρέσει τόσο πολύ που θα το δηλώσεις 1ο?

Ευχαριστώ πολύ! Σκέφτομαι και το τμήμα Οικονομικής Επιστήμης (σε ΟΠΑ και μετά ΕΚΠΑ), αλλά επειδή μου αρέσουν και τα μαθήματα δικαίου, διεθνών σχέσεων κλπ. ίσως το δηλώσω πρώτο. Προτείνεις το Οικονομικής Επιστήμης αντί του ΔΕΟΣ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1999

Νεοφερμένος

Η eleni1999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!Παρακολουθώ τα θέματα που αφορούν τις πανελλαδικές τη σχολική χρονιά που μας πέρασε ως guest και σήμερα έκανα λογαριασμό.

Θα ήθελα να ρωτήσω τον κρις όσον αφορά τη σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχαχικών και Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Ε.Μ.Π. μερικά πράγματα:
Εκτιμά τη βάση της 19.050-19.100 μόρια.Η απόκλιση των πενήντα μορίων που δίνεις εμπεριέχει το στατιστικό σφάλμα;
«Γιατί φίλε μου ανησυχείς;»
Ανησυχώ γιατί έχω συγκεντρώσει 19.116 μόρια.Συνεπώς,έχουμε ως 'ταβάνι' τα 19.100 ή λέμε π.χ. 19.100 +/- 100 μόρια;Γιατί και η διαφορά 16 μορίων από το 'ταβάνι' που έθεσες δεν είναι σε καμία περίπτωση και τόσο ασφαλής.Κρις εσύ ήσουν συγκεκριμένος αλλά στο άγχος και την ανασφάλεια πολλά περνούν από τη σκέψη μας(τουλάχιστον από τη δικιά μου).Συνεπώς,για το συγκεκριμένο τμήμα για την υπόθεσή μου τι εκτιμάς;Σίγουρη η εισαγωγή μου σ' αυτό,θα μαι άτυχος αν δε περάσω,κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι το πρωινό της 2? Αυγούστου που θα ανακοινωθούν οι βάσεις,έχω αρκετές πιθανότητες,έχω ελάχιστες πιθανότητες,«ας το φίλε μη το ψάχνεις πήγαινε για την επόμενη σου επιλογή».

Αν την 1η Ιουλίου ρωτούσα,μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων,ακριβώς αυτό το πράγμα θα με έπαιρναν για τρελό.Πλέον,με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων και οι πιο πολέμιοι της ανοδικής τάσης θα παραδέχονται πιστεύω ότι θα καταλήξουν αυτές σε ιστορικό υψηλών βάσεων από το 11 και έπειτα.

Για την αντίστοιχη σχολή του ΑΠΘ να ρωτήσω...ή την έχω σίγουρα;
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!Παρακολουθώ τα θέματα που αφορούν τις πανελλαδικές τη σχολική χρονιά που μας πέρασε ως guest και σήμερα έκανα λογαριασμό.

Θα ήθελα να ρωτήσω τον κρις όσον αφορά τη σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχαχικών και Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Ε.Μ.Π. μερικά πράγματα:
Εκτιμά τη βάση της 19.050-19.100 μόρια.Η απόκλιση των πενήντα μορίων που δίνεις εμπεριέχει το στατιστικό σφάλμα;
«Γιατί φίλε μου ανησυχείς;»
Ανησυχώ γιατί έχω συγκεντρώσει 19.116 μόρια.Συνεπώς,έχουμε ως 'ταβάνι' τα 19.100 ή λέμε π.χ. 19.100 +/- 100 μόρια;Γιατί και η διαφορά 16 μορίων από το 'ταβάνι' που έθεσες δεν είναι σε καμία περίπτωση και τόσο ασφαλής.Κρις εσύ ήσουν συγκεκριμένος αλλά στο άγχος και την ανασφάλεια πολλά περνούν από τη σκέψη μας(τουλάχιστον από τη δικιά μου).Συνεπώς,για το συγκεκριμένο τμήμα για την υπόθεσή μου τι εκτιμάς;Σίγουρη η εισαγωγή μου σ' αυτό,θα μαι άτυχος αν δε περάσω,κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι το πρωινό της 2? Αυγούστου που θα ανακοινωθούν οι βάσεις,έχω αρκετές πιθανότητες,έχω ελάχιστες πιθανότητες,«ας το φίλε μη το ψάχνεις πήγαινε για την επόμενη σου επιλογή».

Αν την 1η Ιουλίου ρωτούσα,μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων,ακριβώς αυτό το πράγμα θα με έπαιρναν για τρελό.Πλέον,με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων και οι πιο πολέμιοι της ανοδικής τάσης θα παραδέχονται πιστεύω ότι θα καταλήξουν αυτές σε ιστορικό υψηλών βάσεων από το 11 και έπειτα.

Για την αντίστοιχη σχολή του ΑΠΘ να ρωτήσω...ή την έχω σίγουρα;
Ευχαριστώ!

Η εκτίμησή μου είναι περί τα 19.050 +-50.

Το στατιστικό σφάλμα είναι το +-50, επομένως είσαι μέσα.
Καλά για το ΑΠΘ δεν πρέπει καν να ρωτάς. :P
Καλή επιτυχία!!!

Ευχαριστώ πολύ! Σκέφτομαι και το τμήμα Οικονομικής Επιστήμης (σε ΟΠΑ και μετά ΕΚΠΑ), αλλά επειδή μου αρέσουν και τα μαθήματα δικαίου, διεθνών σχέσεων κλπ. ίσως το δηλώσω πρώτο. Προτείνεις το Οικονομικής Επιστήμης αντί του ΔΕΟΣ;

Πάντως για να ξέρεις και το Οικονομικό έχει κατεύθυνση τέτοια επομένως μετά το 3ο έτος θα κάνεις αλλά όχι τόσο πολλά φυσικά όσο στο ΔΕΟΣ.
Its your choice! :)

Με 16388 για χημικό Αθήνας μάλλον (εώς πολύ) χλωμό , ε ; Όπως το βλέπω ...χημικό Πάτρας θα μπω ... :(

Ναι προς το Χημικό Πάτρας κατευθύνεσαι και θα περάσεις τέλεια!!!
Καλή επιτυχία!

Ρε παιδιά έδινε η αδερφή ου.Έβγαλε 18523 ...λέτε να περάσει ιατρική Κρήτης;

Δύσκολα τα πράγματα.
Μόνο για Ιατρική ΔΠΘ μπορεί να ελπίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Τις πιάνεις όλες φίλε. Το 19100 δεν θα το φτάσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarataras

Νεοφερμένος

Ο tarataras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
chris να ρωτησω κατα τις εκτιμησεις με 19284 πιανω ιατρικη Αθηνων η οχι γιατι ψιλοαγχοθηκα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top