[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Χρηστο ευχαριστουμε πολυ για τη βοηθεια σου. Τι πιστευεις για το ΤΕΙ Αθηνας και κυριως για το τμημα Βιοιατρικης Τεχνολογιας; Θα υπαρξει ανοδος; Εγω προσωπικα εχω 14080 μορια και πιστευω πως την πιανω ανετα τη σχολη, ομως γνωριζω και αλλους με λιγοτερα που θα ηθελαν να ξερουν πως θα κυμανθει.

Θα υπάρξει άνοδος αλλά δεν έχεις να φοβάσαι κάτι.
Η σχολή ίσως να είναι και περισσότερο από 1000 μόρια κάτω από εσένα :)

Χρήστο οι σχολές του ΕΜΠ μέχρι πόσο λες να ανεβούν (max) ;

Ε 600-900 τις βλέπω (ανάλογα τη σχολή). Δεν πιστεύω παραπάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalina

Νεοφερμένος

Η natalina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
https://www.enikos.gr/data/photos/8288e8272111c36ca0d03c00a9f910f0.jpeg ο αριθμος εισακτεων σε καθε σχολη ( τελικα δεν υπαρχει καμια τεραστια διαφορα στον αριθμο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos96

Νεοφερμένος

Ο kyriakos96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Θα υπάρξει άνοδος αλλά δεν έχεις να φοβάσαι κάτι.
Η σχολή ίσως να είναι και περισσότερο από 1000 μόρια κάτω από εσένα :)

Σε ευχαριστω πολυ Χρηστο για την αμεση απαντηση. Εχω ακουσει καλα λογια για τη σχολη και νομιζω οτι ειναι αρκετα ενδιαφερουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mihalis341

Νεοφερμένος

Ο mihalis341 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Χρήστο , συγγνώμη που σε κουράζω και εγώ αλλά τι λες για ΗΜΜΥ Κρήτης και γενικότερα τις σχολές του Πολυτεχνείου Κρήτης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Μου αρεσει που ανακοινωνετε τους βαθμους σας και περιμενε απο εμας, λες και ειμαστε μαγοι ή μεντιουμ, να σας πουμε αν θα περασετε. :P
Δειτε τις βασεις των προηγουμενων ετων και κρινετε αν περνατε ή οχι, δεν ειναι και πολυ δυσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
https://www.enikos.gr/data/photos/8288e8272111c36ca0d03c00a9f910f0.jpeg ο αριθμος εισακτεων σε καθε σχολη ( τελικα δεν υπαρχει καμια τεραστια διαφορα στον αριθμο)

https://edu.klimaka.gr/arxeio/panelladikes-exetaseis/arithmos-eisaktewn-panepistimia-klimaka.pdf

Σε ευχαριστω πολυ Χρηστο για την αμεση απαντηση. Εχω ακουσει καλα λογια για τη σχολη και νομιζω οτι ειναι αρκετα ενδιαφερουσα.

Ναι είναι αρκετά ενδιαφέρουσα, με πολύ καλή επαγγελματική αποκατάσταση στο εξωτερικό και δη στη Γερμανία!

Χρήστο , συγγνώμη που σε κουράζω και εγώ αλλά τι λες για ΗΜΜΥ Κρήτης και γενικότερα τις σχολές του Πολυτεχνείου Κρήτης;

Πάνω από 15.500 δεν το βλέπω.
Και επειδή δεν έχει μετεγγραφές δεν θα το προτιμήσουν οι υποψήφιοι.
Λογικά γύρω στο 15.300 θα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kleopatra96

Νεοφερμένος

Η Kleopatra96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Chris1993 έχω συνολικά 14.264 μόρια και με ενδιαφέρει το Χαροκόπειο Πληροφορικής και Τηλεματικής (πέρυσι 13.858) και κατά δεύτερο λόγο το Ψηφιακών Συστημάτων Πειραιά(πέρυσι 13.144).Πιστέυεις ότι έχω ελπίδες;
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Χρηστο αν πετυχεις το 19220-19270 της Ιατρικης δεσμευομαι να κερασω ποτο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Χρήστο ας σε ρωτήσω και εγώ αφού σε ρωτάνε όλοι. Μια φίλη μου ενδιαφέρεται για Λογοθεραπεία Πατρών. Πέρυσι η βάση ήταν νομίζω γύρω στα 14250. Η κοπέλα έχει 14272 στο 3ο πεδίο.Παίζει να την πιάσει ή να μην έχει ελπίδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princessleia

Νεοφερμένος

Η princessleia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
απλα ηθελα να δω μηπως καποιος με περισσοτερη πειρα και που εχει ασχοληθει με το θεμα θα μπορουσε να με βοηθησει .... :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΧαμένοΣκυλί

Νεοφερμένος

Ο ΧαμένοΣκυλί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
chris θελω αποψη.εχω 17039..θελω ηλεκτρολογος μηχανικοσ αθηνα,θεσσαλονικη,βολο,θρακη κ πατρα...υπαρχει καμια που να πιανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Μα πως χρυση μου κοπελα να σε βοηθησει? λεγοντας σου ναι θα περασεις?? οκ, εγω σου λεω περνας γιατι περυσι η βαση για Κομοτηνη ηταν γυρω στα 17.700 μορια. Χαρουμενη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOAND

Νεοφερμένος

Ο PAOAND αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
δεν έκραξε κανείς τον Κρις απλώς του λέω πως οι εκτιμήσεις του διαφωνούν με τις εκτιμησεις όλων των υπολοίπων. Οταν όλοι λένε ότι θα υπάρξει στο 4ο πεδίο αύξηση 300-400 μόρια και ο κρις λεει 700-800 μορια, καταλαβαίνουμε ότι ένας από τους δύο κάνει κάποιο τραγικό λάθος. μακάρι να είσαι σωστός, μην είσαι όμως απόλυτος. Για να λένε όλοι οι άλλοι κάτι μπορεί να έχουν δίκιο. Μπορεί και όχι. Μέχρι να βρεις το λάθος τους πάντως δεν μπορείς να τους αποκλέισεις πλήρως.

αν εισαι οντως σωστος θα ειμαι ο πρωτος που θα σου μπει συγχαρητήρια


Υ.Γ.: σε ευχαριστω για τον χαρακτηρισμο ημιμαθη, το ποιος ειναι ημιμαθης το δικαιολογει το avatar σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
chris θελω αποψη.εχω 17039..θελω ηλεκτρολογος μηχανικοσ αθηνα,θεσσαλονικη,βολο,θρακη κ πατρα...υπαρχει καμια που να πιανω?

Έχεις πιθανότητες για Ξάνθη & Βόλο.

Χρήστο ας σε ρωτήσω και εγώ αφού σε ρωτάνε όλοι. Μια φίλη μου ενδιαφέρεται για Λογοθεραπεία Πατρών. Πέρυσι η βάση ήταν νομίζω γύρω στα 14250. Η κοπέλα έχει 14272 στο 3ο πεδίο.Παίζει να την πιάσει ή να μην έχει ελπίδες;

Θα την απογοητεύσω με αυτό που θα πω αλλά +22 μόνο με τέτοιες επιδόσεις είναι σχεδόν ακατόρθωτο.

Χρηστο αν πετυχεις το 19220-19270 της Ιατρικης δεσμευομαι να κερασω ποτο :D

Να'ξερες πόσοι το υποσχέθηκαν πέρσυ αυτό!!! :P xaxa

Chris1993 έχω συνολικά 14.264 μόρια και με ενδιαφέρει το Χαροκόπειο Πληροφορικής και Τηλεματικής (πέρυσι 13.858) και κατά δεύτερο λόγο το Ψηφιακών Συστημάτων Πειραιά(πέρυσι 13.144).Πιστέυεις ότι έχω ελπίδες;
Ευχαριστώ

Ντάξει, δεν μπορώ να στο αποκλίσω το 1ο αλλά Ψηφιακά Συστήματα Πειραιά πιάνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalina

Νεοφερμένος

Η natalina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
με 18,900 υπαρχουν ελπιδες για ιατρικη θεσσαλονικης ( ευχαριστω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ με τον chris. Δε γίνεται να 7πλασιάζονται οι άριστοι στα μαθηματικά, να διπλασιάζονται οι άριστοι στη φυσική και επειδή δώθηκαν καμιά 20αριά θέσεις η άνοδος να είναι οριακή. Ούτε το ΑΕΠΠ μπορεί να σταματήσει την άνοδο.

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
δεν έκραξε κανείς τον Κρις απλώς του λέω πως οι εκτιμήσεις του διαφωνούν με τις εκτιμησεις όλων των υπολοίπων. Οταν όλοι λένε ότι θα υπάρξει στο 4ο πεδίο αύξηση 300-400 μόρια και ο κρις λεει 700-800 μορια, καταλαβαίνουμε ότι ένας από τους δύο κάνει κάποιο τραγικό λάθος. μακάρι να είσαι σωστός, μην είσαι όμως απόλυτος. Για να λένε όλοι οι άλλοι κάτι μπορεί να έχουν δίκιο. Μπορεί και όχι. Μέχρι να βρεις το λάθος τους πάντως δεν μπορείς να τους αποκλέισεις πλήρως.

αν εισαι οντως σωστος θα ειμαι ο πρωτος που θα σου μπει συγχαρητήρια


Υ.Γ.: σε ευχαριστω για τον χαρακτηρισμο ημιμαθη, το ποιος ειναι ημιμαθης το δικαιολογει το avatar σου.

Πάλι τα ίδια.
Δηλαδή αν κάτσει αύξηση στα 500-600 στο 2ο-4ο τι θα γίνει? :P
Δεν είναι θέμα ότι είμαι απόλυτος. Αν ήμουν τότε θα έλεγε περνάς, δεν περνάς. Αλλά λεω "εκτιμώ" , "νομίζω". Αυτά σου δείχνουν κάτι απόλυτο?

Το λάθος τους στο έχω επαναλάβει ουκ ολίγες φορές.
Υπερεκτιμούν την μεσοσταθμική αύξηση 20% των θέσεων ενώ στην πραγματικότητα δεν υφίστανται διότι δεν πρόκειται για νέες θέσεις αλλά για ήδη υπάρχουσες θέσεις που θα είναι διαφορετική η χρησιμότητά τους. Οπότε, πρέπει να υπολογίζουν ίσως και λιγότερο από 10% μεσοσταθμική αύξηση και να μην σταματούν τόσο πολύ την μεγάλη αύξηση των βάσεων.
Εγώ το έχω πει. Και να μην είναι 700 στα υψηλόβαθμα, θα είναι 600. Δεν το λες οριακή. Αλλά μεγάλη.

Τι να το κάνω το συγχαρητήριά σου ρε αγόρι μου;
Λες και με πληρώνετε ξερω γω και δε θέλετε να πάνε στράφι τα λεφτά σας.
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ.


με 18,900 υπαρχουν ελπιδες για ιατρικη θεσσαλονικης ( ευχαριστω)

Κατ'εμε όχι. Υπάρχουν πιθανότητες για πάτρα αλλά σίγουρα Ιωάννινα/Λάρισα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos96

Νεοφερμένος

Ο kyriakos96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Χρηστο ξερω οτι συνεχως σε ρωτανε πολλοι αλλα μηπως μπορεις να απαντησεις για εναν φιλο. Επειδη δεν εχω δει παρομοια ερωτηση θα ηθελα να μαθω τη γνωμη σου. Εχει βγαλει 17450 μορια, πιστευεις οτι μπορει να πιασει χημικων στο ΕΜΠ ή αεροναυπηγων στη Πατρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skyscraper

Νεοφερμένος

Ο skyscraper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Μία φίλη μου έγραψε 12960 στο 5ο πεδίο ! Ενδιαφέρεται για τις εξής σχολές:

1) Οικονομικές επιστήμες ΕΚΠΑ με βάση 2013 13551
2) Οικονομικές επιστήμες ΠΑΠΕΙ με βάση 2013 14204
3) Διοίκηση επιχειρήσεων ΠΑΠΕΙ με βάση 2013 14267
4) Οικονομικής και περιφερειακής ανάπτυξης ΠΑΝΤΕΙΟΣ με βάση 2013 12698

Γενικά στο 5ο πεδίο τι τάση υπάρχει για τις βάσεις? Ελαφρώς καθοδική ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Χρηστο ξερω οτι συνεχως σε ρωτανε πολλοι αλλα μηπως μπορεις να απαντησεις για εναν φιλο. Επειδη δεν εχω δει παρομοια ερωτηση θα ηθελα να μαθω τη γνωμη σου. Εχει βγαλει 17450 μορια, πιστευεις οτι μπορει να πιασει χημικων στο ΕΜΠ ή αεροναυπηγων στη Πατρα;

Έχει πιθανότητες για Αεροναυπηγούς Πάτρας, αλλά σίγουρα Χημ/μηχ θεσσαλονίκης και πάτρας!

Μία φίλη μου έγραψε 12960 στο 5ο πεδίο ! Ενδιαφέρεται για τις εξής σχολές:

1) Οικονομικές επιστήμες ΕΚΠΑ με βάση 2013 13551
2) Οικονομικές επιστήμες ΠΑΠΕΙ με βάση 2013 14204
3) Διοίκηση επιχειρήσεων ΠΑΠΕΙ με βάση 2013 14267
4) Οικονομικής και περιφερειακής ανάπτυξης ΠΑΝΤΕΙΟΣ με βάση 2013 12698

Γενικά στο 5ο πεδίο τι τάση υπάρχει για τις βάσεις? Ελαφρώς καθοδική ?

Όλα παίζονται, αλλά τα τμήματα που είναι πάνω από 14 νομίζω ότι δεν τα πιάνει.
Για ότι τμήμα που είναι κοντά στα μόριά της έως -2000 μπορεί να ελπίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top