[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Ας ανέβουν ,παλι τουλαχιστον εγω περνάω.Καλά εσυ πως εκτιμάς οτι θα ανεβουν ,αλλα μονο εως 50 μορια?

Υπαρχει και αυτο το ενδεχομενο της ανοδου των βασεων αλλα οπως ειπα και πριν εγω εχω 300μορια παραπνω απο τις περσινεσ βασεις!Ακομα οι επιδοσεις μας ηταν τραγικες!Η φιλη μου π σ λεω ηταν αριστη μαθητρια και εβγαλε σχεδον 16000 !Τ απερισσοτερα παι δια στο σχολειο της που μ ειπε εγραψαν κατω απο 15000 μορια!Οχι οτι ειναι λιγα αυτα τα μορια το αντιθετο!οποιος βγαζει 16000 κανει παρτυ που λεμε αλλα περιμεναμε να βγαλει γυρω στα 18500+ !Η θεψρητικη φετοε πανελαδικως πατωσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
καλα αν ηταν τραγικες θα φανουν σε λιγο καιρο που ολες οι νομικες θα πανε σουμπιτες πανω τεσπα το θεμα ειναι οτι η παντειου εκτιμω οτι θα ανεβει αλλα ελαχιστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex evangelou

Νεοφερμένος

Ο alex evangelou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Υπαρχει και αυτο το ενδεχομενο της ανοδου των βασεων αλλα οπως ειπα και πριν εγω εχω 300μορια παραπνω απο τις περσινεσ βασεις!Ακομα οι επιδοσεις μας ηταν τραγικες!Η φιλη μου π σ λεω ηταν αριστη μαθητρια και εβγαλε σχεδον 16000 !Τ απερισσοτερα παι δια στο σχολειο της που μ ειπε εγραψαν κατω απο 15000 μορια!


τουλάχιστον ελπιζω να περάσω πολιτικη επιστημη και ιστορια ... αυτο το τμημα είχε περσι 15.197 και εγω 15.500 εκει λετε να περάσω????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
και κατι αλλο διαβασα οτι δεν οριστικοποιησατε το μηχανογραφικο?αν δεν κανω λαθος ληξαν την παρασκευη οι προθεσμιες οποτε τι περιμενετε αραγε να πατε στου υπουργειου να οριστικοποιησετε τα μηχανογραφικα?:hmm: εκτος και δοθηκε καμια παραταση στην κανονικη διαρκεια ποιος ξερει ελλαδαρα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
και κατι αλλο διαβασα οτι δεν οριστικοποιησατε το μηχανογραφικο?αν δεν κανω λαθος ληξαν την παρασκευη οι προθεσμιες οποτε τι περιμενετε αραγε να πατε στου υπουργειου να οριστικοποιησετε τα μηχανογραφικα?:hmm: εκτος και δοθηκε καμια παραταση στην κανονικη διαρκεια ποιος ξερει ελλαδαρα ειναι

ναι δοθηκε παραταση!Οσο γιαα τις νομικε ουτε καν!οι επιδοσεις ηταν τραγικες!!!Ολοι το λενε,ολα τα ΜΜΕ ,ολα τα παιδια!

τουλάχιστον ελπιζω να περάσω πολιτικη επιστημη και ιστορια ... αυτο το τμημα είχε περσι 15.197 και εγω 15.500 εκει λετε να περάσω????

Εννοειται οτι θα περασεις!!!Μην ανησυχεις! :)Καποιοι κανουν λογο για ελαφρα ανοδο επειδη μειωθηκαν στην κοιν. οι εισακτεοι κατα 20!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
ναι δοθηκε παραταση!Οσο γιαα τις νομικε ουτε καν!οι επιδοσεις ηταν τραγικες!!!Ολοι το λενε,ολα τα ΜΜΕ ,ολα τα παιδια!



Εννοειται οτι θα περασεις!!!Μην ανησυχεις! :)Καποιοι κανουν λογο για ελαφρα ανοδο επειδη μειωθηκαν στην κοιν. οι εισακτεοι κατα 20!

και αν το λενε τα παιδια τι σημαινει?:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
και αν το λενε τα παιδια τι σημαινει?:clapup:

με ολο τον σεβασμο αλλα αν ολη η θεωρητικη σε ενα σχολειο γραφει τοσο χαμηλα και αν οταν σε ρωτανε ποσο εβγαλεσ και σου απαντανε σε ολη την καλλιθεα-τουλαχιστον!- δεν εχω ακουσει παιδι που να εχει πανω απο 16000,τισσημαινει?οχι οτι δεν θα υπαρχει ουτε ενα αλλα με οσους φιλους μας μιλαμε και γνωστους καθηγητες των γονιων μου μας λενε οτι η θεωρητικη εχει γραψει πολυ χαμηλα γιατι τα θεματα και ειδικα σε αρχαια και λογοτεχνια ηταν τρομερα δυσκολα και προφανως δεν ανταποκρινονταν σε μαθητες Γ λυκειου αλλα μαλλον σε φοιτητες φιλολογιας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
και αν το λενε τα παιδια τι σημαινει?:clapup:

Αμα δεις τα στατιστικα στα μαθηματα ολων των κατευθυνσεων και τους εισακτεους σε καθε σχολη θα καταλαβεις γιατι θα πεσουν οι βασεις σε ολα τα πεδια....
Εκτος αν δεν εχεις ιδεα τι σημαινουν τα ποσοστα και πως διαμορφωνονται οι βασεις καθε χρονο και χρειαζεται να στα εξηγησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
και αν το λενε τα παιδια τι σημαινει?:clapup:
Συμφωνω παρολο που καποια ποστ σου ειναι καπως( θα ανεβουν το πολυ 50 μορια:lol: ). Οχι και τραγικες οι επιδοσεις της θεωρητικης οχι και χειροτερες απο της θετικης, καθηστε καλα:P. Στο σχολειο μου εχουμε 6 ατομα της θεωρητικης με πανω απο 18500, στο φροντιστηριο πανω απο 19000 εχουν βγαλει μονο 4 ατομα της θεωρητικης και οι περισσοτερες κορυφαιες επιδοσεις που ακουω ειναι απο θεωρητικη. Γενικα η δικη μου εκτιμηση ειναι οτι ολες οι υψηλοβαθμες( ιατρικες, νομικες , πολυτεχνεια) θα εχουν πτωσεις μεγαλες η μικρες και σχολες που απαιτουν 14000-17000 μπορει να εχουν πτωση αλλα μπορει να εχουν και ανοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Αμα δεις τα στατιστικα στα μαθηματα ολων των κατευθυνσεων θα καταλαβεις γιατι θα πεσουν οι βασεις σε ολα τα πεδια....
Εκτος αν δεν εχεις ιδεα τι σημαινουν τα ποσοστα και χρειαζεσαι να στα εξηγησω


πεσ τα βρε ανθρωπε! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
με ολο τον σεβασμο αλλα αν ολη η θεωρητικη σε ενα σχολειο γραφει τοσο χαμηλα και αν οταν σε ρωτανε ποσο εβγαλεσ και σου απαντανε σε ολη την καλλιθεα-τουλαχιστον!- δεν εχω ακουσει παιδι που να εχει πανω απο 16000,τισσημαινει?οχι οτι δεν θα υπαρχει ουτε ενα αλλα με οσους φιλους μας μιλαμε και γνωστους καθηγητες των γονιων μου μας λενε οτι η θεωρητικη εχει γραψει πολυ χαμηλα γιατι τα θεματα και ειδικα σε αρχαια και λογοτεχνια ηταν τρομερα δυσκολα και προφανως δεν ανταποκρινονταν σε μαθητες Γ λυκειου αλλα μαλλον σε φοιτητες φιλολογιας!
Ελα τωρα, εμενα οι φιλοι μου της θεωρητικης ειπαν οτι μονο στα αρχαια δεν ηταν νορμαλ τα θεματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
με ολο τον σεβασμο αλλα αν ολη η θεωρητικη σε ενα σχολειο γραφει τοσο χαμηλα και αν οταν σε ρωτανε ποσο εβγαλεσ και σου απαντανε σε ολη την καλλιθεα-τουλαχιστον!- δεν εχω ακουσει παιδι που να εχει πανω απο 16000,τισσημαινει?οχι οτι δεν θα υπαρχει ουτε ενα αλλα με οσους φιλους μας μιλαμε και γνωστους καθηγητες των γονιων μου μας λενε οτι η θεωρητικη εχει γραψει πολυ χαμηλα γιατι τα θεματα και ειδικα σε αρχαια και λογοτεχνια ηταν τρομερα δυσκολα και προφανως δεν ανταποκρινονταν σε μαθητες Γ λυκειου αλλα μαλλον σε φοιτητες φιλολογιας!

Νομιζω οτι υπερβαλλεις καπως. Χωρις φροντιστηριο/ιδιαιτερο, αξιοποιωντας στη μελετη μου μονο βοηθηματα, πηρα αρχαια 16 (χωρις να γραψω την εισαγωγη, καθως δεν θυμομουν το κομματι και πιεζομουν απο τον χρονο) και λογοτεχνια 16,6.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Συμφωνω παρολο που καποια ποστ σου ειναι καπως( θα ανεβουν το πολυ 50 μορια:lol: ). Οχι και τραγικες οι επιδοσεις της θεωρητικης οχι και χειροτερες απο της θετικης, καθηστε καλα:P. Στο σχολειο μου εχουμε της θεωρητικης με πανω απο 18500, στο φροντηστηριο πανω απο 19000 εχουν βγαλει μονο 4 ατομα της θεωρητικης και οι περισσοτερες κορυφαιες επιδοσεις που ακουω ειναι απο θεωρητικη. Γενικα η δικη μου εκτιμηση ειναι οτι ολες οι υψηλοβαθμες( ιατρικες, νομικες , πολυτεχνεια) θα εχουν πτωσεις μεγαλες η μικρες και σχολες που απαιτουν 14000-17000 μπορει να εχουν πτωση αλλα μπορει να εχουν και ανοδο.

ναι δεν αντιλεγω υπηρχαν και καποιοι αριστουχοι στην θεωρητικη αλλα οπως και να το κανουμε η θεωρητικη στο συνολο της εγραψε παρα πολυ ασχημα !Σκεψου μονο οτι το 52% της θεωρητικης εγραψε κατω απο βαση στα αρχαια!!!!!!!!!!!!:crazy: Σημασια εχει να περασουμε ολοι σε καποια σχολη της επιλογης μας!

Ελα τωρα, εμενα οι φιλοι μου της θεωρητικης ειπαν οτι μονο στα αρχαια δεν ηταν νορμαλ τα θεματα.

ναι,αληθεια?ειδησεις δεν ακουτε?παιδια συντετριμενα που ειδανε τους κοπους τους να χανονται εξαιτιας αυτων των θεματων δεν τα ειδδατε?ρωτηστε καποιον γνωστο σας φιλολογο ,οπως εγω ρωτησα γνωστους των γονιων μου και μετα θα καταλαβεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
αφού το ξέρετε ότι δεν θα ανέβουν οι βάσεις, γιατί κάθεστε και ακούτε τον καθένα που μπαίνει για να κάνει την πλάκα του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Νομιζω οτι υπερβαλλεις καπως. Χωρις φροντιστηριο/ιδιαιτερο, αξιοποιωντας στη μελετη μου μονο βοηθηματα, πηρα αρχαια 16 (χωρις να γραψω την εισαγωγη, καθως δεν θυμομουν το κομματι και πιεζομουν απο τον χρονο) και λογοτεχνια 16,6.

δεν υπερβαλλω και μαλιστα καθολου!εκτιμω το οτι δεν εχεις βοηθεια γιατι οπως ανεφερε σε ενα προγουμεν οποστ μου,μια καλη μου φιλη αριστη,μαθητρια του 20 χωρις φροντ/ιδιατερα κτλ εβγαλε 16000 εξαιτιας των αρχαιων και της λογοτεχνιας!Η αληθεια ειναι οτι η λογοτεχνια ουτως η αλλως εχει τις περισσοτερες αναβαθμολογησεις γιατι στηριζεται στην (υποκειμενικη)κριση του βαθμολογητη....στα αλλα εγραψε πολυ καλα..........................εγω πηγαινα φρι=ον και ημουν μαθητρια του 17 και εβγαλα 15700 στα λατινικα και γω θεωρω οτι δεν υπηρχε ιδιαιρεη συσκολια,ουτε στην ιστορια με εξαιρεση τους ορισμους π ηταν πιο ψαγμενοι ,ομως αρχαια και λογοτεχνια ηταν πολυ δυσκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
ναι δεν αντιλεγω υπηρχαν και καποιοι αριστουχοι στην θεωρητικη αλλα οπως και να το κανουμε η θεωρητικη στο συνολο της εγραψε παρα πολυ ασχημα !Σκεψου μονο οτι το 52% της θεωρητικης εγραψε κατω απο βαση στα αρχαια!!!!!!!!!!!!:crazy: Σημασια εχει να περασουμε ολοι σε καποια σχολη της επιλογης μας!



ναι,αληθεια?ειδησεις δεν ακουτε?παιδια συντετριμενα που ειδανε τους κοπους τους να χανονται εξαιτιας αυτων των θεματων δεν τα ειδδατε?ρωτηστε καποιον γνωστο σας φιλολογο ,οπως εγω ρωτησα γνωστους των γονιων μου και μετα θα καταλαβεις!
Χμμμ μαλλον το ποστ σου ταιριαζει για παιδια θετικης-τεχνολογικης. Μονο τα αρχαια ηταν δυσκολα, αυτο λενε οι καλοι μαθητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
αφού το ξέρετε ότι δεν θα ανέβουν οι βάσεις, γιατί κάθεστε και ακούτε τον καθένα που μπαίνει για να κάνει την πλάκα του?

αυτο να μου πεις!

[
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

an_ancient_muse

Νεοφερμένος

Η an_ancient_muse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Κι εγώ θεωρητική ήμουν ,τα θέματα των αρχαίων και των κειμένων ήταν απαιτητικά όντως και προσωπικά στα κείμενα έγραψα ψιλοχάλια;p,αλλά τα υπόλοιπα 4 μαθήματα(κατεύθυνσης και γενικής παιδείας) ήταν στα ίδια επίπεδα με πέρυσι ή και ευκολότερα(π.χ βιολογια και εκθεση γενικης παιδειας).
Συγγνώμη για το off-topic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Χμμμ μαλλον το ποστ σου ταιριαζει για παιδια θετικης-τεχνολογικης. Μονο τα αρχαια ηταν δυσκολα, αυτο λενε οι καλοι μαθητες.

Χμμμ μαλλον το ποστ σου ταιριαζει για παιδια θετικης-τεχνολογικης. Μονο τα αρχαια ηταν δυσκολα, αυτο λενε οι καλοι μαθητες.[/QUOδεν το νομιζω!για παιδια τεχνολογικης ισως!δεν λεω οτι η θετικη δεν ειχε δυσκολα θεματα σε καμια περιπτωση!δεν ειμαι της θετικης και δεν μπορω να εκφερω γνωμη οπως ουτε εσυ για την θεωρητικη!αλλα στο ξαναλεω αντι να καθομαστε και να <λογομαχουμε>για το ποια κατευθυνση ειχε δυσκολοτερα θεματα ρωτα καποιον καθηγητη που μπορει να εκφερει τεκμηριωμενη και σωστη αποψη και μετα πες μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Τεσπα η ουσια ειναι να περασει ο καθενας σε σχολη της αρεσκειας του( δε θα πω στην πρωτη του επιλογη καθως αυτο ειναι ανεφικτο για πολλους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top