[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Κι εγώ θεωρητική ήμουν ,τα θέματα των αρχαίων και των κειμένων ήταν απαιτητικά όντως και προσωπικά στα κείμενα έγραψα ψιλοχάλια;p,αλλά τα υπόλοιπα 4 μαθήματα(κατεύθυνσης και γενικής παιδείας) ήταν στα ίδια επίπεδα με πέρυσι ή και ευκολότερα(π.χ βιολογια και εκθεση γενικης παιδειας).
Συγγνώμη για το off-topic.


Επιτελους ενας ανθρωπος που μπορουμε να συνεννοηθουμε!τα αλλα ηταν οντως βατα και οποις ειχε διαβασει μπορουσε να τα απαντησει!

Τεσπα η ουσια ειναι να περασει ο καθενας σε σχολη της αρεσκειας του( δε θα πω στην πρωτη του επιλογη καθως αυτο ειναι ανεφικτο για πολλους).

συμφωνουμε λοιπον!! ..................δηλαδη?ιατρικη ήστρατιωτικεσ σχολες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelis23

Νεοφερμένος

Ο angelis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Αν μπορει καποιος να μου πει τις εκτιμησειςγια ΤΕΙ Διοικησης Τουριστικων Επιχειρησεων Πειραια,Θεσααλονικης και Ηρακλειου.Θα με βοηθησετε πολυ,ενδιαφερεται μια φιλη..Ευχαριστω !!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Επιτελους ενας ανθρωπος που μπορουμε να συνεννοηθουμε!τα αλλα ηταν οντως βατα και οποις ειχε διαβασει μπορουσε να τα απαντησει!



συμφωνουμε λοιπον!! ..................δηλαδη?ιατρικη ήστρατιωτικεσ σχολες?
Τι εννοεις ιατρικη η στρατιωτικες σχολες:hmm:?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Ο Κουτρούμπελης του edu4u προβλέπει για το Επικοινωνίας, Μέσων και Πολιτισμού, με βάση 2012 στα 17100 περίπου, 18100. Μπορούν ωστόσο μόνο οι υψηλές επιδόσεις στα αγγλικά να αυξήσουν τόσο τη βάση, όταν οι θέσεις αυξάνονται κατά 15, όταν οι βαθμολογίες είναι μικρότερες με πέρυσι, όταν οι υποψήφιοι είναι λιγότεροι από πέρυσι και όταν δεν εισάγονται στο συγκεκριμένο τμήμα μόνο όσοι πέτυχαν στα αγγλικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Τι εννοεις ιατρικη η στρατιωτικες σχολες:hmm:?

λαθος ,καταλαβα λαθος ,δεν προσεξα καλα αυτο που ειχες γραψει εντος παρενθεσης και το παρερμηνευσα.
εσυ αν επιτρεπεται σε ποια σχολη θελεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
λαθος ,καταλαβα λαθος ,δεν προσεξα καλα αυτο που ειχες γραψει εντος παρενθεσης και το παρερμηνευσα.
εσυ αν επιτρεπεται σε ποια σχολη θελεις?
Ιατρικη και οδοντιατρικη ειναι οι 2 πρωτες επιλογες. Στην πρωτη μονο με θαυμα, στη δευτερη περναω κατα 90%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Ιατρικη και οδοντιατρικη ειναι οι 2 πρωτες επιλογες. Στην πρωτη μονο με θαυμα, στη δευτερη περναω κατα 90%



καταλαβα!μακαρι να περασεις ,καλη επιτυχια ή μαλλον επιτυχια (γιατι ειναι πλεονασμος το <καλη>) και μακαρι ολοι να περασουμε σε μια απο τις προτιμησεις μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john18_

Νεοφερμένος

Ο john18_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
παιδια sos! ξερετε τιποτα σχετικα με την αρση οριστικοποιησης του μηχ/κου?!? γινεται να το αλλαξουμε δηλαδη μεσω σχολειου τη δευτερα?! ξερετε και κανεναν που να το εκανε?

επισης στειλτε μου το link αν ξερετε που ελεγε γι αυτα γιατι το ειχα δει καπου αλλα δε το βρισκω τωρα :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Ιατρικη και οδοντιατρικη ειναι οι 2 πρωτες επιλογες. Στην πρωτη μονο με θαυμα, στη δευτερη περναω κατα 90%
BILL4 αν θυμαμαι καλα τα ειχες παει αρκετα καλα αρα πιανεις καποια ιατρικη εκτος και αν θελεις μονο σε μεγαλες πολεις!(Αθηνα,Θεσσαλονικη,Πατρα)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
BILL4 αν θυμαμαι καλα τα ειχες παει αρκετα καλα αρα πιανεις καποια ιατρικη εκτος και αν θελεις μονο σε μεγαλες πολεις!(Αθηνα,Θεσσαλονικη,Πατρα)!
Kαλα τα πηγα, αλλα μενω θεσσαλονικη και περιοριζομαι σε σχολες της πολης μου... Ε δεν ειναι και ευκολο να σε σπουδασουν για 6+ χρονια σε αλλη πολη. Ειμαι και τριτεκνος βλεπεις. (Βασικα με παραξενευει λιγο το γεγονος οτι οι περισσοτεροι στο ischool δηλωνουν διαφορες πολεις, αλλα αν μπορουν no problem.) Δεν εχω θεμα και με τη δευτερη επιλογη βεβαια. Ισως να βγει σε καλο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
παιδια sos! ξερετε τιποτα σχετικα με την αρση οριστικοποιησης του μηχ/κου?!? γινεται να το αλλαξουμε δηλαδη μεσω σχολειου τη δευτερα?! ξερετε και κανεναν που να το εκανε?

επισης στειλτε μου το link αν ξερετε που ελεγε γι αυτα γιατι το ειχα δει καπου αλλα δε το βρισκω τωρα :s

Δεν ξέρω αν γίνεται και τη Δευτέρα, λογικά ναι.

Πας στο σχολείο, τους λες τι θέλεις να κάνεις, συμπληρώνεις μια αίτηση που βεβαιώνει ότι η αναίρεση της οριστικοποίησης γίνεται με δική σου θέληση (τυπικό καθαρά) και με την προυπόθεση ότι το σύστημα δεν θα κολλάει μπαίνει ο διευθυντής στο site και σε 2 λεπτά σου έχει αποδεσμέυσει το μηχανογραφικό. Μετά όταν μπεις θα στο δείχνει προσωρινά αποθηκευμένο, όχι οριστικοποιημένο και θα μπορείς να κάνεις ότι αλλαγές θέλεις. Μια φίλη που το έκανε αυτή τη διαδικασία ακολούθησε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Kαλα τα πηγα, αλλα μενω θεσσαλονικη και περιοριζομαι σε σχολες της πολης μου... Ε δεν ειναι και ευκολο να σε σπουδασουν για 6+ χρονια σε αλλη πολη. Ειμαι και τριτεκνος βλεπεις. (Βασικα με παραξενευει λιγο το γεγονος οτι οι περισσοτεροι στο ischool δηλωνουν διαφορες πολεις, αλλα αν μπορουν no problem.) Δεν εχω θεμα και με τη δευτερη επιλογη βεβαια. Ισως να βγει σε καλο.;)

Γινεται ολο και πιο δυσκολο να σπουδασεις σε αλλη πολη!Οντως μπορει να σου βγει σε καλο η οδοντιατρικη! Η ιατρικη πλεον δεν σου δινει σιγουρη δουλεια!;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
φρεντο μην με ειρωνευεσαι γιατι οταν εγω προεβλεπα βασεις εσυ δεν ησουν καν λυκειο αντε ο καθενας αρχιζει και κοροιδευει χωρις λογο για να το κλεισουμε πιστευω οτι η θεωρητικη πιεστηκε(αμαριαννακης style:P) λιγοτερο απο ολες τις κατευθυνσεις οποτε οι μεταβολες δεν θα ειναι τοσο εντονες οσο στο δευτερο,τριτο,τεταρτο κια φυσικα πεμπτο πεδιο οπου προβλεπονται επικες πτωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Ιατρικη και οδοντιατρικη ειναι οι 2 πρωτες επιλογες. Στην πρωτη μονο με θαυμα, στη δευτερη περναω κατα 90%
ποσα μορια εχεις αν επιτρεπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

bagtzim

Νεοφερμένος

Ο bagtzim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
φρεντο μην με ειρωνευεσαι γιατι οταν εγω προεβλεπα βασεις εσυ δεν ησουν καν λυκειο αντε ο καθενας αρχιζει και κοροιδευει χωρις λογο για να το κλεισουμε πιστευω οτι η θεωρητικη πιεστηκε(αμαριαννακης style:P) λιγοτερο απο ολες τις κατευθυνσεις οποτε οι μεταβολες δεν θα ειναι τοσο εντονες οσο στο δευτερο,τριτο,τεταρτο κια φυσικα πεμπτο πεδιο οπου προβλεπονται επικες πτωσεις
οι νομικές δεν θα ανέβουν για κανένα λόγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Ό,τι να 'ναι εδώ μέσα! Εντάξει, δεν το συζητούμε ότι η θετική κι η τεχνολογική είχαν πιο δύσκολα θέματα από τη θεωρητική, είναι άλλωστε τέτοια κι η φύση των μαθημάτων, αλλά ΟΧΙ να λέμε ότι θα ανέβουν οι βάσεις στις θεωρητικές κι ότι τα θέματα ήταν βατά! Αντικειμενικά πάντα και στα αρχαία και στη λογοτεχνία έπεσαν δύσκολα θέματα. Και δεν είμαι καμιά "πικραμένη-καμμένη" -όπως θέλετε, πείτε το- , 18,5 έγραψα κείμενα, κι αυτό από τύχη, επειδή έδωσα μεγαλύτερη βάση στο κείμενο αυτό, αλλά το γεγονός ότι ήταν ένα κείμενο που έπεσε πρόπερυσι κι ίσως το πιο ξένο προς τους μαθητές και δυσνόητο, το έκανε να είναι δύσκολο.

με ολο τον σεβασμο αλλα αν ολη η θεωρητικη σε ενα σχολειο γραφει τοσο χαμηλα και αν οταν σε ρωτανε ποσο εβγαλεσ και σου απαντανε σε ολη την καλλιθεα-τουλαχιστον!- δεν εχω ακουσει παιδι που να εχει πανω απο 16000,τισσημαινει?οχι οτι δεν θα υπαρχει ουτε ενα αλλα με οσους φιλους μας μιλαμε και γνωστους καθηγητες των γονιων μου μας λενε οτι η θεωρητικη εχει γραψει πολυ χαμηλα γιατι τα θεματα και ειδικα σε αρχαια και λογοτεχνια ηταν τρομερα δυσκολα και προφανως δεν ανταποκρινονταν σε μαθητες Γ λυκειου αλλα μαλλον σε φοιτητες φιλολογιας!

pinelopi κι εγώ για Καλλιθέα έχω ακούσει τα ίδια. Προπαντός όμως, οι στατιστικές βρε παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Ποσο εκτιματε ΦΠΨ Αθηνας απο γενικη σειρα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Em_19011

Νεοφερμένος

Η Em_19011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δε χρειαζεται να απορεις...Η ιατρικη πως θα πεσει δηλαδη? Απλα ειναι πολυ λιγοτεροι οι αριστουχοι...Πως θα γεμισει με 200 ατομα που θελει αν δε πεσει?

Ειναι λιγοτεροι οι αριστουχοι οπως επισης και οι θεσεις αγαπητε Φρεντο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Ό,τι να 'ναι εδώ μέσα! Εντάξει, δεν το συζητούμε ότι η θετική κι η τεχνολογική είχαν πιο δύσκολα θέματα από τη θεωρητική, είναι άλλωστε τέτοια κι η φύση των μαθημάτων, αλλά ΟΧΙ να λέμε ότι θα ανέβουν οι βάσεις στις θεωρητικές κι ότι τα θέματα ήταν βατά! Αντικειμενικά πάντα και στα αρχαία και στη λογοτεχνία έπεσαν δύσκολα θέματα. Και δεν είμαι καμιά "πικραμένη-καμμένη" -όπως θέλετε, πείτε το- , 18,5 έγραψα κείμενα, κι αυτό από τύχη, επειδή έδωσα μεγαλύτερη βάση στο κείμενο αυτό, αλλά το γεγονός ότι ήταν ένα κείμενο που έπεσε πρόπερυσι κι ίσως το πιο ξένο προς τους μαθητές και δυσνόητο, το έκανε να είναι δύσκολο.



pinelopi κι εγώ για Καλλιθέα έχω ακούσει τα ίδια. Προπαντός όμως, οι στατιστικές βρε παιδιά!


Εμ!πεστα χρυσοστομη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Ειναι λιγοτεροι οι αριστουχοι οπως επισης και οι θεσεις αγαπητε Φρεντο
στην ιατρικη οι θεισεις ειναι περισσσοτερς !!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top