[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.

mar7

Νεοφερμένος

Η mar7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
ελα ρεεεεε ....μην παιζετε με τον πονο μου:worry:

δεν παιζουμε με τον πονο σου...απλα ειναι πολυ μεγαλη η πτωση που λες , δεν παιζει με την καμια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι το ιστορικό Καλαμάτας θα ανέβει πάνω από 179 μόρια;;;;;;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Οντως βλεπω (μαζι με εμενα) πολλοι θα θελαν να αλλαξουν λιγακι το μηχανογραφικο τους. Και εγω 1η εβαλα αθηνα biology 2η κρητη biology και εχω 17535 για να περασω αθηνα πρεπει να πεσει 253 και ελπιζω να μην πεσει τοσο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι το ιστορικό Καλαμάτας θα ανέβει πάνω από 179 μόρια;;;;;;:(
μπααααααααα δεν νομιζω...ειναι περιφερειακο τμημα και με χαμηλη ζητηση...το πολυ να ανεβει 100 μορια...δεν νομιζω παραπανω!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mar7

Νεοφερμένος

Η mar7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Οντως βλεπω (μαζι με εμενα) πολλοι θα θελαν να αλλαξουν λιγακι το μηχανογραφικο τους. Και εγω 1η εβαλα αθηνα biology 2η κρητη biology και εχω 17535 για να περασω αθηνα πρεπει να πεσει 253 και ελπιζω να μην πεσει τοσο :P


ουτε εσυ θες να μεινεις αθηνα ε;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
μπααααααααα δεν νομιζω...ειναι περιφερειακο τμημα και με χαμηλη ζητηση...το πολυ να ανεβει 100 μορια...δεν νομιζω παραπανω!!!:P

ΜΑΚΑΡΙ!!! Να κάνω μια ερώτηση... γιατί το Ιστορικό Καλαμάτας θεωρείται τμήμα με χαμηλότερη ζήτηση από το Ιστορικό π.χ. Ιωαννίνων ή Θεσ/νίκης;;; Εμένα με συμφέρει βέβαια, αλλά έχω την απορία...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.

asteriss

Νεοφερμένος

Ο asteriss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ΜΑΚΑΡΙ!!! Να κάνω μια ερώτηση... γιατί το Ιστορικό Καλαμάτας θεωρείται τμήμα με χαμηλότερη ζήτηση από το Ιστορικό π.χ. Ιωαννίνων ή Θεσ/νίκης;;; Εμένα με συμφέρει βέβαια, αλλά έχω την απορία...:)

Ειναι και αρχαιολογικα τμηματα αυτα, πανε και οσοι θελουν να γινουν Αρχαιολογοι δηλαδη οποτε μαζευουν περισσοτερο κοσμο.
Αλλωστε Θεσσαλονικη και Γιαννενα απο οσο ξερω ειναι απο τα καλυτερα τμηματα σε Αρχαιολογια και Ιστορια αντιστοιχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
ΜΑΚΑΡΙ!!! Να κάνω μια ερώτηση... γιατί το Ιστορικό Καλαμάτας θεωρείται τμήμα με χαμηλότερη ζήτηση από το Ιστορικό π.χ. Ιωαννίνων ή Θεσ/νίκης;;; Εμένα με συμφέρει βέβαια, αλλά έχω την απορία...:)

επειδη η καλαματα ειναι στο ακρο τησ πελοποννησου μηπωσ και ειναι γενικα δυσπροσιτη?δεν ξερω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ΜΑΚΑΡΙ!!! Να κάνω μια ερώτηση... γιατί το Ιστορικό Καλαμάτας θεωρείται τμήμα με χαμηλότερη ζήτηση από το Ιστορικό π.χ. Ιωαννίνων ή Θεσ/νίκης;;; Εμένα με συμφέρει βέβαια, αλλά έχω την απορία...:)
ειναι απλο....μπορει στην πραγματικοτητα να ειναι ισοτιμο τμημα με τα αλλα ,αλλα τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα.το τμημα της καλαματας εχει μια μετρια οργανωση,οπως μ εχουν πει και πολλα παιδια.και περα απο αυτο η καλαματα δεν εχει τοσο ζητηση γιατι ειναι μια επαρχιακη πολη(ωραια ομως..:)).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
ΜΑΚΑΡΙ!!! Να κάνω μια ερώτηση... γιατί το Ιστορικό Καλαμάτας θεωρείται τμήμα με χαμηλότερη ζήτηση από το Ιστορικό π.χ. Ιωαννίνων ή Θεσ/νίκης;;; Εμένα με συμφέρει βέβαια, αλλά έχω την απορία...:)
γιατι ενας που ζει σε αθηνα η θεσνικη θα προτιμισει μια σχολη της πολης του για οικονομικους λογους (δεν ειναι ευκολο να τρεχει στην ακρη της ελλαδας) ή μια πολλη με ισως περισσοτερους φοιτητες(γιαννενα π.χ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar7

Νεοφερμένος

Η mar7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
ναι γιατι πολλα παιδια κανουν την επιλοφη σχολων χωρισ ενημερωση για προγραμματα σπουδων κτλ...αλλα και εγω παρ ολο που ενημερωθηκα μετανιωσα για την πρωτη μου επιλογη στη οποια υπαρχουν καποιεσ πιθανοτητεσ να μπω και να χτυπαω το κεφαλι μου..:mad::hmm:

Xμ, η πρώτη σου επιλογή είναι αρκετά καλή και αν περάσεις εκεί δεν θα χρειαστεί να χτυπήσεις το κεφάλι σου. Αυτό που μου κινεί την περιέργεια είναι πως τα παιδιά μετανιώνουν για τις σχολές, πριν καν μπούν σε αυτές. Στην εποχή του πατέρα μου δεν υπήρχε ενημέρωση όσον αφορά τις σχολές, στην εποχή μας νομίζω πως κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
επειδη η καλαματα ειναι στο ακρο τησ πελοποννησου μηπωσ και ειναι γενικα δυσπροσιτη?δεν ξερω..:P

3 ώρες από Αθήνα είναι, και με τον καινούριο δρόμο ίσως και λιγότερο, δεν τη λες και δυσπρόσιτη! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Xμ, η πρώτη σου επιλογή είναι αρκετά καλή και αν περάσεις εκεί δεν θα χρειαστεί να χτυπήσεις το κεφάλι σου. Αυτό που μου κινεί την περιέργεια είναι πως τα παιδιά μετανιώνουν για τις σχολές, πριν καν μπούν σε αυτές. Στην εποχή του πατέρα μου δεν υπήρχε ενημέρωση όσον αφορά τις σχολές, στην εποχή μας νομίζω πως κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει.

προσωπικα δεν ειχα ποτε ολη την χρονια στο νου μου κλασικη φιλολγια δεν με ενθουσιαζε ποτε...μετα ειδα που επιασα τα μορια και με επεισαν να την βαλω...κακωσ βεβαια...ξερεισ κατι οι πιο πολλοι αλλαζουν γνωμη ισωσ επειδη ακουνε διαφορεσ προκαταληψεισ για καποιεσ σχολεσ η πολεισ και ισωσ επηρεαζονται και μετανιωνουν η μπορει να φανταζονται τον εαυτο τουσ να κανει το επαγγελμα τησ σχολησ τουσ και τελικα να μην τουσ αρεσει...ναι κανονικα με τοσηηηη ενημερωση ιντερνετ κτλ δεν θα επρεπε να υπαρχουν λαθοσ επιλογεσ αλλα ενταξει ισωσ να μην φταιει η ενημερωση αλλα ο χαρακτηρασ του καθενοσ και η αποφασιστικοτητα-ωριμοτητα του!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
προσωπικα δεν ειχα ποτε ολη την χρονια στο νου μου κλασικη φιλολγια δεν με ενθουσιαζε ποτε...μετα ειδα που επιασα τα μορια και με επεισαν να την βαλω...κακωσ βεβαια...ξερεισ κατι οι πιο πολλοι αλλαζουν γνωμη ισωσ επειδη ακουνε διαφορεσ προκαταληψεισ για καποιεσ σχολεσ η πολεισ και ισωσ επηρεαζονται και μετανιωνουν η μπορει να φανταζονται τον εαυτο τουσ να κανει το επαγγελμα τησ σχολησ τουσ και τελικα να μην τουσ αρεσει...ναι κανονικα με τοσηηηη ενημερωση ιντερνετ κτλ δεν θα επρεπε να υπαρχουν λαθοσ επιλογεσ αλλα ενταξει ισωσ να μην φταιει η ενημερωση αλλα ο χαρακτηρασ του καθενοσ και η αποφασιστικοτητα-ωριμοτητα του!!!:P

Μα πριν δηλώσουν τις σχολές, μπορούν να ρωτήσουν άτομα που είναι ήδη φοιτητές των συγκεκριμένων σχολών που τους ενδιαφέρουν ή άτομα που εργάζονται ήδη στο αντικείμενο αυτό. Κανένας δεν ξέρει αν η επιλογή που έκανε είναι σωστή, αλλα ας μπεί πρώτα, να παρακολουθήσει τα μαθήματα και αν πράγματι δεν του αρέσει, ας ξαναπροσπαθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Μα πριν δηλώσουν τις σχολές, μπορούν να ρωτήσουν άτομα που είναι ήδη φοιτητές των συγκεκριμένων σχολών που τους ενδιαφέρουν ή άτομα που εργάζονται ήδη στο αντικείμενο αυτό. Κανένας δεν ξέρει αν η επιλογή που έκανε είναι σωστή, αλλα ας μπεί πρώτα, να παρακολουθήσει τα μαθήματα και αν πράγματι δεν του αρέσει, ας ξαναπροσπαθήσει.

το καλυτερο ειναι νομιζω να βλεπει καποιοσ τα προγραμματα σπουδων και το περιεχομενο των μαθηματων τησ σχολησ που θελει και να κρινει μονοσ του...ειχα ρωτησει και εγω φοιτητεσ και λοιπα και ο καθενασ υποστηριζε την σχολη του φυσικα...δεν παιρνεισ λοιπον αντικειμενικη αποψη καποιεσ φορεσ...καλυτερα ο αλλοσ να αποφασιζει μονοσ του βλεποντασ μονο προγραμμτα που ειναι υπεραρκετο θεωρω για να αποφασισει καποιοσ αν κανει για καποια σχολη και αν του αρεσει...ετσι αν κανει λαθοσ επιλογη θα λεει οτι το φταιξιμο ηταν δικο του και οχι αλλων που τον επηρεασαν...!!!αλλωστε εμεισ ειμαστε πιο αντικειμενικοι κριτεσ διοτι δεν εχουμε μπει καπου και δεν εχουμε επηρεαστει...:hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Κοιταξα σημερα στο νετ για εκτιμησεις και καπου ειδα οτι στα δυο τμηματα που με ενδιαφερουν ,πιστευουν οτι θα ανεβουν αρκετα οι βασεις με αποτελεσμα να μην περναω.:(:(:(:(:(:(
Μακαρι να μην συμβει αυτο
Επειδή δεν πολύ βλέπω tv, μήπως θυμάσαι λίγο την εκτίμηση για το Στατιστικής του OΠΑ ?

που εχει τις εκτιμησεις της νετ;;;
έλα μου ντε... που;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top