[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Παιδια πηρε κανεις το εθνος???τι ελεγε για τις ιατρικες και συγκεκριμενα της θρακης????

δεν λεει τιποτα για θρακησ..λεει μονο για 40 σχολεσ που θα εχουν ανοδο και εχει μονο θεσσαλονικη και αθηνα απο ιατρικεσ...ισωσ στη θρακη μεινει σταθερη γι αυτο δεν την εχει..

Ποια είναι η αντικειμενική αξία του σπιτιού σου; :P

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα θεα σε προσκυνω...κατσε να ρωτησω μεσιτη και θα σου πω!!!χαχαχαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
δεν λεει τιποτα για θρακησ..λεει μονο για 40 σχολεσ που θα εχουν ανοδο και εχει μονο θεσσαλονικη και αθηνα απο ιατρικεσ...ισωσ στη θρακη μεινει σταθερη γι αυτο δεν την εχει..

Σε ευχαριστω πολυ!!!!!!:-):-):-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Εσεις τι λετε με 17294 πιανω Μαθηματικο Αθηνας; :D

μ αρεσει που ρωτασ κιολασ!!χαχαχα ανετα εισαι μεσα πιστευω!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από xristina elen;3265505[SIZE="6":
]λοιπον εδω ειμαστε και να μου το θυμηθειτε βαζω στοιχημα και το σπιτι μου το ιδιο οτι η φιλολογια θεσσαλονικησ θ παει τουλαχιστον 150 μορια διαφορα απο αθηνα..[/SIZE].πλεον αθηνα καπουτ απ οτι ακουω..μηδεν ζητηση...αφου να φανταστειτε εμαθα οτι καποιοσ δηλωσε φιλολογια θεσσαλονικησ με 18700...οσουσ ακουω θεσσαλονικη μου λενε απο φιλολογιεσ και οχι αθηνα...εχει βγει και αυτο οτι ειναι η καλυτερη φοιτητικη πολη οποτε πανε ολοι σχεδον...!!

Υ.Γ:ασ μην ακουσουμε αλλεσ εκτιμησεισ πιαααα..δηλαδη σε λιγο θα αγχωθω και εγω που ειμαι 1500 μορια πανω απο την σχολη μου αν ειναι δυνατον...και αυτο το 1 πεδιο πια...σιγα τισ επιτυχιεσ φετοσ...ειμαστε χρονια φαινομενο και δεν το ξερω?αν παει η νομικη πανω απο 250 μορια ανοδο να μου τρυπησετε την μυτη....:Pβγαινει ο καθενασ και λεει το μακρυ του και το κοντο του λεσ και ξερουν τι μηχανογραφικο εχει κανει ο καθενασ...και ο αλλοσ ο κουτρουμπελησ πηρε 10 μηχανογραφικα απο καθε πολη και εβγαλε συμπερασματα...πφφφφφ που ξερει αυτοσ ποσα μορια εβγαλε ο καθενασ...μπορει καποιοσ να δηλωσε νομικη με 16000 πρωτη επιλογη ετσι μηπωσ και γινει κανενα θαυμα και μπει...σημαινει αυτο οτι θα ανεβει στα υψη?:hmm:λοιπον ασ ηρεμησουμε λοιπον και θα μαθουμε τι γινεται την αλλη δευτερα....!!:clapup:για ολουσ μασ εχει....:D
μπραβο μολις εχασες το σπιτι σου. Μονο Αθηναιοι να δηλωσουν τμηματα Αθηνας γεμισαν οι θεσεις .Δεδομενου οτι οι περισσοτεροι εχουν οικονομικα προβληματα και θα δηλωσουν κοντα στον τοπο κατοικια τους πρωτη επιλογη ,δειχνει το αντιθετο απο αυτο που λες αφου νομο Αττικης μενει το 40-45% του πλυθησμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
μπραβο μολις εχασες το σπιτι σου. Μονο Αθηναιοι να δηλωσουν τμηματα Αθηνας γεμισαν οι θεσεις .Δεδομενου οτι οι περισσοτεροι εχουν οικονομικα προβληματα και θα δηλωσουν κοντα στον τοπο κατοικια τους πρωτη επιλογη ,δειχνει το αντιθετο απο αυτο που λες αφου νομο Αττικης μενει το 40-45% του πλυθησμου

χαχαχαχ εγω επιμενω και λεω οτι η θεσσαλονικη θα ναι πανω απο αθηνα...γιατι αθηνα θα πανε μονο οι αθηναιοι και απο την ευβοια ενω η θεσσλονικη σκεψου οτι προσελκυει πλεον λαρισα,βολο,κομοτηνη και γενικα βορεια ελλαδα + οι θεσσαλονικεισ που θα την δηλωσουν...ακομα και απο την δικη μου πολη θεσσαλονικη δηλωσαν και οχι πλεον αθηνα λογω ακριβου κοστουσ ζωησ!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Ναι φυσικα.

Γιατι ενας απο Λαμια που θελει 20 ευρω για αθηνα και 70 για θεσσαλονικη,βλεπει οτι τον βολευει

:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαμτζαδέρια Ηρώ

Νεοφερμένος

Η Μαμτζαδέρια Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας!!!Έχω βγάλει 13.100 στο 2ο πεδίο και θέλω να περάσω πληροφορική κρήτης.Τη σχολή την πιάνω αλλά έχω βάλει πιο ψηλά στο μηχανογραφικό νηπιαγωγών και το έχω ψιλομετανειώσει...Η χαμηλότερη βάση πέρυσι ήταν 13.700(Ρόδος) αλλά φοβάμαι μη πέσουν λόγω της μηδαμινής απορροφητικότητας του επαγγελματος.Τι λέτε υπάρχει κίνδυνος να πέσουν οι βασεις τοσο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Γεια σας!!!Έχω βγάλει 13.100 στο 2ο πεδίο και θέλω να περάσω πληροφορική κρήτης.Τη σχολή την πιάνω αλλά έχω βάλει πιο ψηλά στο μηχανογραφικό νηπιαγωγών και το έχω ψιλομετανειώσει...Η χαμηλότερη βάση πέρυσι ήταν 13.700(Ρόδος) αλλά φοβάμαι μη πέσουν λόγω της μηδαμινής απορροφητικότητας του επαγγελματος.Τι λέτε υπάρχει κίνδυνος να πέσουν οι βασεις τοσο?

επειδη θεωρειται επαρχιακο τμημα ισωσ και κατεβει τοσο...παιζεται γενικα το πραγμα...!!!οι πιθανοτητεσ να μπεισ νηπιαγωγων ειναι πολλεσ!!!ελπιζω να ανεβει η να κατεβει λιγο και να μπεισ πληροφορικη...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Σημείωση Συντονιστή:

Το θέμα άνοιξε.

Μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ και εδώ. Υπήρξαν και αρκετά off topic.

Θα σας παρακαλούσα να παραμένετε μέσα στα όρια του θέματος το οποίο σχετίζεται με τις εκτιμήσεις των βάσεων και μόνο.

Για οποιαδήποτε άλλη απορία,καλό είναι να ανατρέχετε πρώτα στην αναζήτηση,
να βρίσκετε το αντίστοιχο θέμα και να ποστάρετε εκεί για να αποφεύγεται η σύγχυση και το συχνό κλείδωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sapsalomenos

Νεοφερμένος

Ο Sapsalomenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Με 13510 μόρια λέτε να έχω ελπίδες για Μαθηματικό/Φυσικό/Πληροφορική Ιωαννίνων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Γενικά η περιφέρεια λέγεται ότι θα πέσει αρκετά.
Οψόμεθα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Εμενα μου φαινοντα λογικοτατες και θα εξηγησω το σκεπτικο μου:

Η ανοδος τως υψηλων βαθμολογιων φετος-οση ηταν αυτη,εστω και λιγη-οφειλεται στη θεωρητικη.Αυτο ταυτοχρονα μεταφραζεται σε μεγαλυτερους βαθμους-μορια οσον αφορα στους υποψηφιους της θεωρητικης στην κλιμακα 14-17.Στην θεωρητικη ειναι πιο δυσκολες οι βαθμολογιες >18.Αρα,φιλολογιες κλπ αναμενονται να εχουν ανοδο,σχετικα μεγαλη γιατι ανηκουν σε αυτη την κλιμακα.Μην εντυπωσιαζεστε.

Να σας θυμησω το εξης:Το 2010 οι υποψηφιοι της θετικης ειχαν γραψει λιγο χειροτερα απο το 2009,στη φυσικη κυριως.Αρα,οι βαθμολογιες 18500+ εδωσαν τη θεση τους σε μεγαλυτερο αριθμο υποψηφιων απο 15-18 .Αυτη η κλιμακα περιλαμβανει μαθηματικα σε αθηνα-θεσσ,φυσικα στις ιδιες πολεις κλπ.Οποτε,ενας μεγαλος αριθμος μαθητων εμεινε εξω ακριβως αυτης της συσσωρευσης σε μια συγκεκριμενη κλιμακα.Για του λογου το αληθες,μπορειτε να το επαληθευσετε.

Συμφωνώ με το σκεπτικό σου. Όμως δεν θα 'πρεπε να δίνει μια αναλογική αύξηση στις επαρχίες σε σχέση και με τον πληθυσμό τους;
Δηλαδή Θεσ/νίκη και Γιάννενα που δηλώνει όλη η Ελλάδα πάνω από την Αττική, λογικό δεν είναι να έχει μεγαλύτερη αύξηση η βάση τους από Καλαμάτα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baremenosss

Νεοφερμένος

Ο baremenosss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Είμαι από Θεσσαλονίκη και έχω πάει Λάρισα. Η Λάρισα είναι η μισή απο την Θεσσαλονίκη! Αλλα σου λέω δεν με νοιάζει όπου και να είμαι γιατί τα μόρια μου μου επιτρέπουν να μην αγχώνομαι!


μην ακουω βλακειες...εισαι σιγουρα στην ιατρικη λαρισας!!!περσι ειχε 18613 και λενε οτι οι ιατρικες στισ περιφερειες θα εχουν μια μικρη πτωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosmp

Νεοφερμένος

Ο christosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
μην ακουω βλακειες...εισαι σιγουρα στην ιατρικη λαρισας!!!περσι ειχε 18613 και λενε οτι οι ιατρικες στισ περιφερειες θα εχουν μια μικρη πτωση
Και εγώ με αυτό το σκεπτικό πιστεύω πως είμαι μέσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos-G7

Νεοφερμένος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
παιδια εχω για 16154 ( με ειδικο μαθημα αγγλικα ) και θελω στατιστικη + ασφαλιστικη πειραια(14242)...αλλα εχω βαλει 1η επιλογη ναυτιλιακα στο πειραια..αλλα το χω μετανιωσει...λετε να μου κανει καμια στραβη και κατεβει 400 μορια το ριμαδι και περασω εκει ?? 14745 εχω χωρις ειδικο μαθημα....( στατιστικη πιστευω περναω ).......:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimos93

Νεοφερμένος

Ο dimos93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια εχω για 16154 ( με ειδικο μαθημα αγγλικα ) και θελω στατιστικη + ασφαλιστικη πειραια(14242)...αλλα εχω βαλει 1η επιλογη ναυτιλιακα στο πειραια..αλλα το χω μετανιωσει...λετε να μου κανει καμια στραβη και κατεβει 400 μορια το ριμαδι και περασω εκει ?? 14745 εχω χωρις ειδικο μαθημα....( στατιστικη πιστευω περναω ).......:confused:



φιλε εγω σε βλεπω να περνας ναυτιλιακα γιατι φετος στα αγγλικα εγινε χαμος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαμτζαδέρια Ηρώ

Νεοφερμένος

Η Μαμτζαδέρια Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Έχω βγάλει 13.100 στο 2ο πεδίο και θέλω να περάσω πληροφορική κρήτης.Τη σχολή την πιάνω αλλά έχω βάλει πιο ψηλά στο μηχανογραφικό νηπιαγωγών και το έχω ψιλομετανειώσει...Η χαμηλότερη βάση πέρυσι ήταν 13.700(Ρόδος) αλλά φοβάμαι μη πέσουν λόγω της μηδαμινής απορροφητικότητας του επαγγελματος.Τι λέτε υπάρχει κίνδυνος να πέσουν οι βασεις τοσο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos-G7

Νεοφερμένος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Έχω βγάλει 13.100 στο 2ο πεδίο και θέλω να περάσω πληροφορική κρήτης.Τη σχολή την πιάνω αλλά έχω βάλει πιο ψηλά στο μηχανογραφικό νηπιαγωγών και το έχω ψιλομετανειώσει...Η χαμηλότερη βάση πέρυσι ήταν 13.700(Ρόδος) αλλά φοβάμαι μη πέσουν λόγω της μηδαμινής απορροφητικότητας του επαγγελματος.Τι λέτε υπάρχει κίνδυνος να πέσουν οι βασεις τοσο?

σου απαντησε η χριστινα πιο πανω : επειδη θεωρειται επαρχιακο τμημα ισωσ και κατεβει τοσο...παιζεται γενικα το πραγμα...!!!οι πιθανοτητεσ να μπεισ νηπιαγωγων ειναι πολλεσ!!!ελπιζω να ανεβει η να κατεβει λιγο και να μπεισ πληροφορικη....καλη τυχη και απο εμενα να περασεις οπου θες !!

λεσ να με φανε ρε φιλε τα αγγλικα ?? πφφ τελοςπαντων καλα ειναι και αυτα ελπιζω για στατιστικη βεβαια ειμαι 500 μορια πανω αλλα θα δουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Στη νετ μολις είπε
Ανοδο σε Νομικη,Φιλολογια και Ψυχολογια
Σημαντική Πτώση σε Φυσικομαθηματικές και Πολυτεχνεία
Στα ίδια με πέρυσι-οριακή πτώση στις Ιατρικές
Μικρή πτώση για τα Παιδαγωγικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Στη νετ μολις είπε
Ανοδο σε Νομικη,Φιλολογια και Ψυχολογια
Σημαντική Πτώση σε Φυσικομαθηματικές και Πολυτεχνεία
Στα ίδια με πέρυσι-οριακή πτώση στις Ιατρικές
Μικρή πτώση για τα Παιδαγωγικά
Σιγα τι είπαν και αυτοί αυτά τα ακούμε όλο το καλοκαίρι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top