[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
μην χανετε τον χρονο σας...οι βασεις θα βγουν τελη αυγουστου...μεχρι τοτε απολαυστε το καλοκαιρι και μην ακουτε τα μεσα που λενε για τις βασεις και ειδικα τον πουκαμισσα (συνεργαζεται με το εθνος)....περσι ελεγε για ανοδο τον βασεων σε καποιες σχολες της αθηνας...ειναι ο,τι να ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
θα πεσουν απειρα οι βασεις , αντε με το καλο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Edomustang

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ορισμένοι τύποι στο φόρουμ είναι απλά τραγικοί... εδώ λέμε ότι το 80% έχει γράψει κάτω από τη βάση στη φυσική και πιθανότατα ένα ελαφρώς μικρότερο στα μαθηματικά και κάθονται και λένε ότι δεν θα πέσουν οι βάσεις και ότι στο τρίτο πεδίο μπορεί και να ανέβουν...... Που ζουν και τί μαθηματικά ξέρουν?????

Αυτοί που τα λεν αυτά είναι άτομα που θέλουν ιατρική και υποθέτουν ότι βγάζουν οριακά 18500-19000 μόρια και φοβούνται μήπως χάσουν οριακά τη θέση. έτσι λένε ότι θα ανέβουν οι βάσεις στο 3ο πεδίο ώστε να μην δηλώσουν ιατρικές γιατί ενδεχομενως να είναι χαμένος κόπο. η άλλη εκδοχή είναι να μην ξέρουν καθόλου μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
θα πεσουν απειρα οι βασεις , αντε με το καλο !

Δεν θα πέσουν όσο νομίζεται. Και πέρυσι ήταν χαμηλά τα ποσοστά, και εξάλλου οι βάσεις επηρεάζονται και από άλλους παράγοντες. Σχολές του τύπου "Ιατρική Αθήνας-Θεσ/νικης" (παράδειγμα) θα παραμείνουν ψηλά επειδή εκεί πάνε πάντα όσοι έγραψαν άριστα. Και αυτό το ποσοστό των άριστα μένει σταθερό (με μικρές μειώσεις). Σχολές όμως λίγο πιο κάτω στα 17χιλιάδες μόρια και πιο κάτω, θα πέσουν γιατί εκεί δεν πάνε οι άριστοι (πλειοψηφικά πάντα), και η μάζα, σύμφωνα με τα στατιστικά της φυσικής, έγραψε χαμηλά. Αλλά αυτοί που έγραψαν 19-20 (ελάχιστοι) λογικά θα δηλώσουν Ιατρική-ΗΜΜΥ-Φυσικο (οι φυσικοί).

Έτσι είναι τα πράγματα. Οπότε υπολογίζω από τα ελάχιστα στοιχεία που έχω μια μείωση, η οποία θα είναι μικρή σε σχολές με μόρια 18+, και λίγο μεγαλύτερη σε άλλες και ειδικά περιφερειακές. Αλλά μείωση παντού (εκτός των στρατιωτικών δεν ξέρω τι παίζει εκεί).

Παρεμπιπτόντως, οι μετεγγραφές ισχύουν? Γιατί αν ισχύουν οι βάσεις δεν θα κατέβουν όσο νομίζουμε.

Αυτοί που τα λεν αυτά είναι άτομα που θέλουν ιατρική και υποθέτουν ότι βγάζουν οριακά 18500-19000 μόρια και φοβούνται μήπως χάσουν οριακά τη θέση. έτσι λένε ότι θα ανέβουν οι βάσεις στο 3ο πεδίο ώστε να μην δηλώσουν ιατρικές γιατί ενδεχομενως να είναι χαμένος κόπο. η άλλη εκδοχή είναι να μην ξέρουν καθόλου μαθηματικά

Υπάρχει και μια τρίτη εκδοχή με trolls από την θεωρητική και άλλους απόφοιτους, φοιτητές κλπ που κάνουν πλάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Edomustang

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Υπάρχει και μια τρίτη εκδοχή με trolls από την θεωρητική και άλλους απόφοιτους, φοιτητές κλπ που κάνουν πλάκα.

Να πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα αυτό.. Πληροφοριακά ο καταποντισμός συνεχίζεται και στην έκεθση... μία μάνα μιας φίλης μου που διορθώνει λέει ότι δεν μπορούν να βρουν περίληψη με πάνω από 10/25
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ο Φυσικος του σχολειου σε ενα δειγμα 25 γραπτων που διορθωσε έβαλε ενα 18.2 ενα 14.8 και ολα τα ολα στη κλιμακα απο 3 μεχρι 9,με το βαρομετρο να πεφτει στο 6 με 7.Καλα τα λενε λοιπον στα ΜΜΕ.Η κατασταση ειναι τραγικη στη Φυσικη.Στα μαθηματικα παλι λιγο καλυτερη απο τη Φυσικη,αλλα και παλι χειροτερη με περσι.

2ο και 4ο παμε σιγουρα για πτωση βαρβατη.3ο και 5ο θα δειξει αυριο και την Τριτη ποσο θα χουμε πτωτικες τασεις.Στα Μαθ.Γεν. οι επιδοσεις ειναι παρομοιες με περσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ο φυσικός του σχολείου μου,σε 49 γραπτά, 7 πάνω από τη βάση.Επίσης, και στην έκθεση λένε ότι δύσκολα βρίσκεις περίληψη πάνω από 20/25.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Παιδιά, δε νομίζω να πέσουν τόσο πολύ οι βάσεις στο 3ο... Στη βιολογία έβαλαν βατά θέματα και οι περισσότεροι έχουν γράψει καλά... Ίσως μια μικρή πτώση λόγω αύξησης του αριθμού των εισακτέων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Edomustang

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Παιδιά, δε νομίζω να πέσουν τόσο πολύ οι βάσεις στο 3ο... Στη βιολογία έβαλαν βατά θέματα και οι περισσότεροι έχουν γράψει καλά... Ίσως μια μικρή πτώση λόγω αύξησης του αριθμού των εισακτέων...

ναι αλλά δεν παίζουν ρόλο μόνο η βιολογία( η οποία ήταν βατή μόνο στην περίπτωση που δεν έχεις γράψει όλες τις απαραίτητες αιτιολογήσεις όπως έχει γίνει με το 90% αυτών που λεν ότι ήταν) και η χημεία αλλά και τα μαθηματικά και η φυσική... όσο και να βοηθάν βιολογία και χημεία αν δεν εχεις πάει καλά σε φυσική και μαθηματικά οι βάσεις ότι και να γίνει πέφτουν (όπως άλλωστε έγινε και πέρσι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα.. Τη σχολή αστυφυλακων πως την βλέπεται να κινηθεί;

Απρόβλεπτη αδερφέ...άκουσα οτι διαφωνούν κράτος-αρχηγείο για το πόσα άτομα θα πάρουν...το κράτος θέλει λιγότερους φέτος και το αρχηγείο περισσότερους....είναι μια ακόμα σχολή "θύμα" του μνημονίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ναι αλλά δεν παίζουν ρόλο μόνο η βιολογία( η οποία ήταν βατή μόνο στην περίπτωση που δεν έχεις γράψει όλες τις απαραίτητες αιτιολογήσεις όπως έχει γίνει με το 90% αυτών που λεν ότι ήταν) και η χημεία αλλά και τα μαθηματικά και η φυσική... όσο και να βοηθάν βιολογία και χημεία αν δεν εχεις πάει καλά σε φυσική και μαθηματικά οι βάσεις ότι και να γίνει πέφτουν (όπως άλλωστε έγινε και πέρσι)
θα μπορούσες έτσι πληροφοριακά να δεις τον αριθμό αριστούχων στη βιολογία του 2011 σε σχέση με το 2010..έτσι λέω εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zitsa

Νεοφερμένος

Η zitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια ειμαι πολυ απογοητευμενη.φυσικη εγραψα τραγικα. ειμαι θετικη κατευθυνση.στα αλλα μαθηματα θεωρω οτι τα πηγα καλα.αραγε φετοσ οι βασεισ για φαρμακευτικη /οδοντριατρικη σε τι επιπεδα θα κινηθουν?ειμαι τεκνο τριτεκνης οικογενειας?ξερετε αν εχω περισσοτερες ελπιδεσ?καλυ επιτυχια, αυριο, σε ολους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
παιδια ειμαι πολυ απογοητευμενη.φυσικη εγραψα τραγικα. ειμαι θετικη κατευθυνση.στα αλλα μαθηματα θεωρω οτι τα πηγα καλα.αραγε φετοσ οι βασεισ για φαρμακευτικη /οδοντριατρικη σε τι επιπεδα θα κινηθουν?ειμαι τεκνο τριτεκνης οικογενειας?ξερετε αν εχω περισσοτερες ελπιδεσ?καλυ επιτυχια, αυριο, σε ολους

Εξαρτάται από το πόσο χάλια έγραψες, αλλά ναι έχεις ελπίδες καθώς προβλέπεται μείωση βάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zitsa

Νεοφερμένος

Η zitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
υπολογιζω γυρω στο 8!εχουμε αυριο την χημεια ομως!μακαρι να γραψω καλα και να ανταμοιφθουν οι κοποι πολλων ετων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
παιδιά θεωρητική τελικά
θα πέσουν?

το λέω επειδή δεν μας χτύπησαν όσο τους άλλους...

εσείς τι ακούτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
παιδιά θεωρητική τελικά
θα πέσουν?

το λέω επειδή δεν μας χτύπησαν όσο τους άλλους...

εσείς τι ακούτε?

για θεωριτικη απο γνωστους μου που ειναι σε πολυ καλες σχολες και ητανε θεωριτικη μου λενε οτι ητανε αστεια τα θεματα και οι βασεις για περιζητητες σχολες θα ανεβουν...:/:

μην ακουτε τα μεσα.....τα μεσα γραφουνε ο,τι πουλαει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
20 ρακι στο αοθ την τριτη εε ???:D

Δηλαδη αν καταλαβα καλα απο ολα αυτα ,ισχυει οντως το γεγονος οτι μας ευνοει η μειωση των υποψηφιων φετος (σε συνδυασμο οτι οι θεσεις μειναν πανω κατω οι ιδιες ) :clapup:

20αράκι θα ήθελα, αλλά ας έλθει πρώτα και βλέπουμε!
Μετά τα μαθηματικά γενικής, βλέπω αοθ να μας βάζουν η f(x)= -900vc^2 + 15vc -1 βρείτε το κόστος ανά μονάδα προϊόντος, πάρτε δηλαδή παράγωγο και να σου λέει το tc = fc+vc, με fc = 2 ln mp / 3! Kai ότι η εφαπτομένη της καμπύλης του οριακού κόστους στο χαμηλότερο σημείο της σχηματίζει γωνία 134,9 μοιρών με τον χ'χ!


μην χανετε τον χρονο σας...οι βασεις θα βγουν τελη αυγουστου...μεχρι τοτε απολαυστε το καλοκαιρι και μην ακουτε τα μεσα που λενε για τις βασεις και ειδικα τον πουκαμισσα (συνεργαζεται με το εθνος)....περσι ελεγε για ανοδο τον βασεων σε καποιες σχολες της αθηνας...ειναι ο,τι να ναι

Ναι θυμάμαι πέρσι που χαρακτηριστικά και εθνος και νεα (κάτσικας) έλεγαν ότι θα υπάρχει τεράστια έκρηξη ζήτησης στην αστυνομία και έδιναν 16000 τους αστυφύλακες και τελικά όχι μόνο υπήρχε φτύσιμο από άποψη ζήτησης, αλλά έπεσε και 1500+ μόρια!


Να πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα αυτό.. Πληροφοριακά ο καταποντισμός συνεχίζεται και στην έκεθση... μία μάνα μιας φίλης μου που διορθώνει λέει ότι δεν μπορούν να βρουν περίληψη με πάνω από 10/25

Σε ποια πόλη;;
Καλά έκθεση έχει γίνει των διδύμων πύργων και της Φουκουσίμα γωνία...


Ο Φυσικος του σχολειου σε ενα δειγμα 25 γραπτων που διορθωσε έβαλε ενα 18.2 ενα 14.8 και ολα τα ολα στη κλιμακα απο 3 μεχρι 9,με το βαρομετρο να πεφτει στο 6 με 7.Καλα τα λενε λοιπον στα ΜΜΕ.Η κατασταση ειναι τραγικη στη Φυσικη.Στα μαθηματικα παλι λιγο καλυτερη απο τη Φυσικη,αλλα και παλι χειροτερη με περσι.
2ο και 4ο παμε σιγουρα για πτωση βαρβατη.3ο και 5ο θα δειξει αυριο και την Τριτη ποσο θα χουμε πτωτικες τασεις.Στα Μαθ.Γεν. οι επιδοσεις ειναι παρομοιες με περσι.

Μαθηματικά γενικής σύμφωνα με αυτά που κυκλοφόρησαν σήμερα υπάρχει ελαφρά βελτίωση σε σχέση με πέρσι και εικάζεται ότι οι μαθητές θετικής έγραψαν καλύτερα, οι της τεχνολογικής οριακά καλύτερα, αλλά της θεωρητικής μας διέλυσαν, γι αυτό παρουσιάζεται σχεδόν ισορροπημένη...ίδωμεν!


Ο φυσικός του σχολείου μου,σε 49 γραπτά, 7 πάνω από τη βάση.Επίσης, και στην έκθεση λένε ότι δύσκολα βρίσκεις περίληψη πάνω από 20/25.

Πω! Φαντάσου δηλαδή ότι και έκθεση έκθεση δύσκολο να βρεις πάνω από 35/40
+λίγα μόρια απώλειες στα άλλα
άρα δεν θα πρέπει να υπάρχουν γραπτά πάνω αό 85!


Απρόβλεπτη αδερφέ...άκουσα οτι διαφωνούν κράτος-αρχηγείο για το πόσα άτομα θα πάρουν...το κράτος θέλει λιγότερους φέτος και το αρχηγείο περισσότερους....είναι μια ακόμα σχολή "θύμα" του μνημονίου...

Και θύμα των εκλογών! Μες την τούρλα του Σαββάτου σιγά μην ασχοληθούν με αυτό!


υπολογιζω γυρω στο 8!εχουμε αυριο την χημεια ομως!μακαρι να γραψω καλα και να ανταμοιφθουν οι κοποι πολλων ετων

Αν είσαι 8, είναι σαν πέρσι πχ να είχες 15-16+! Με αυτά που λένε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
για θεωριτικη απο γνωστους μου που ειναι σε πολυ καλες σχολες και ητανε θεωριτικη μου λενε οτι ητανε αστεια τα θεματα και οι βασεις για περιζητητες σχολες θα ανεβουν...:/:

κοίτα έξω από τον χορό πολλά λέγονται...

οι καθηγητές τι έχουν να πουν είναι το θέμα..

:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Ναι θυμάμαι πέρσι που χαρακτηριστικά και εθνος και νεα (κάτσικας) έλεγαν ότι θα υπάρχει τεράστια έκρηξη ζήτησης στην αστυνομία και έδιναν 16000 τους αστυφύλακες και τελικά όχι μόνο υπήρχε φτύσιμο από άποψη ζήτησης, αλλά έπεσε και 1500+ μόρια!

ο κατσικας δεν ξερω τι λεει αλλα το εθνος ειναι γελιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Για πείτε καμία γνώμη...Οι ΗΜΜΥ και οι Ναυπηγοί του ΕΜΠ χλωμό να πέσουν πάλι,ε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top