Εγγραφές πρωτοετών 2020

Demy25

Νεοφερμένος

Η Demy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Πότε ξεκινάνε περίπου οι εγγραφές; Και πότε οι αιτήσεις για μετεγγραφές εστιες και λοιπά...περιπου πάντα
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Πότε ξεκινάνε περίπου οι εγγραφές; Και πότε οι αιτήσεις για μετεγγραφές εστιες και λοιπά...περιπου πάντα
Κατά τις 20 Σεπτέμβρη βλέπω τις εγγραφές φέτος... Σκέψου ότι πέρσι έγιναν στις 18 του μήνα...
 

Γιώργος - Κόρινθος

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος - Κόρινθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

Markaf

Νεοφερμένος

Η Markaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γεια σας θα ηθελα να σας ξαναρωτησω επειδη εχω μπερδευτει με τα αρθρα , εκτος απο την ηλεκτρονικη εγγραφη που θα ειναι δυνατη σε λιγες μερες για να διαγραφω απ τη προηγουμενη σχολη μου πρεπει να παω αυτοπροσωπως στην γραμματεια της πρωην σχολης μου να κανω αιτηση να διαγραφω και να παραδωσω το πασο μου? Οσοι ησασταν σε μια σχολη και περασατε σε καποια αλλη σας παρακαλω πειτε μου λιγο ποια ακριβως διαδικασια ακολουθησατε! Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!
 

KaterinaL

Νεοφερμένος

Η KaterinaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
1) 2) https://www.google.gr/amp/s/www.foi...E%AD%CE%BF-%CF%84%CE%BC%CE%AE%CE%BC%CE%B1/amp
Η διαγραφή θα γίνει και αυτή ηλεκτρονικά, αλλά καλό θα ήταν να πάρεις ένα τηλέφωνο στη γραμματεία της σχολής σου.
Διάβασε και τα δύο άρθρα που έχω παραθέσει, νομίζω τα εξηγούν αρκετά
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Εγώ πέρυσι που έδωσα πανελλήνιες, απλά τσέκαρα το σχετικό κουτάκι που έλεγε ότι θέλω να διαγραφώ από την προηγούμενη σχολή (στο τέλος στην αίτηση που τυπώνεις με αρ. πρωτοκόλλου αναγράφεται και η σχολή στην οποία αιτήθηκες διαγραφή) και όλα έγιναν αυτόματα, δεν με ενόχλησε η παλιά σχολή ούτε χρειάστηκε να πάω από εκεί. :)
 

KaterinaL

Νεοφερμένος

Η KaterinaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Εγώ πέρυσι που έδωσα πανελλήνιες, απλά τσέκαρα το σχετικό κουτάκι που έλεγε ότι θέλω να διαγραφώ από την προηγούμενη σχολή (στο τέλος στην αίτηση που τυπώνεις με αρ. πρωτοκόλλου αναγράφεται και η σχολή στην οποία αιτήθηκες διαγραφή) και όλα έγιναν αυτόματα, δεν με ενόχλησε η παλιά σχολή ούτε χρειάστηκε να πάω από εκεί. :)
Το πάσο δεν χρειάζεται να το επιστρέψεις;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Το πάσο δεν χρειάζεται να το επιστρέψεις;

Συνηθως οταν ζητας την αυτοματη δισγραφη δεν επικοινωνουν οι παλιες γραμματειες να ζητησουν πασο, ειναι φασαρια. Αν πας ομως μεμονομενα με την υπευθυνη δηλωση σου να διαγραφεις σου λενε φερε και το πασο. Λες αστο μου για ενθυμιο ... οχι λενε απαγορευεται.
 

Chris 21

Νεοφερμένος

Ο Chris 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Φοιτητικό πάσο θα βγάλουμε αφότου εγγραφουμε ?
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Θα μετακινουμε με 50% έκπτωση παντού ?

Όχι, εξαρτάται από την πόλη που είσαι και τον προορισμό σου (και την εταιρία αστικών συγκοινωνιών). Στην Αθήνα πχ ισχύει η έκπτωση 50% στον ΟΑΣΑ, αλλά μπορεί για διαδρομές πχ με το ΚΤΕΛ να είναι 25%. Δεν είναι στάνταρ η έκπτωση
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Chris 21

Νεοφερμένος

Ο Chris 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Η διαδρομή ειναι Καβάλα Κομοτηνή
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αμα θέλουν να μου στέλνουν δηλαδή κάποιο δεμα δικαιούμαι έκπτωση ?
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η διαδρομή ειναι Καβάλα Κομοτηνή
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αμα θέλουν να μου στέλνουν δηλαδή κάποιο δεμα δικαιούμαι έκπτωση ?
30% απ'οτι ξερω απο και προς φοιτητες
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Φοιτητικό πάσο θα βγάλουμε αφότου εγγραφουμε ?

Μολις παρεις κωδικους μπορεις να κανεις ηλεκτονικα αιτηση και να φτιαξεις την ταυτοτητα σου ( θελεις φωτο σε jpg). Θα περασει απο γραμματεια να εγκριθει 10 μερες , μετα να εκτυπωθει και να παει στην vodafon που εχεις δηλωσει αλλες 15 . Συνολικα περιπου μηνα κατι λιγοτερο. Οταν πας vodafon θα σου δωσουν και φοιτητικο νουμερο με 12 ευρω το μηνα , απεριοριστες κλησεις ,μηνηματα και πολλα γιγαμπιτε. Πες τους να διαλεξω εγω ενα καλο. Μετα περνα και απο κοσμοτε και παρε και ενα αλλο το ιδιο φτηνο για την αδελφη σου .
 

Chris 21

Νεοφερμένος

Ο Chris 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Μολις παρεις κωδικους μπορεις να κανεις ηλεκτονικα αιτηση και να φτιαξεις την ταυτοτητα σου ( θελεις φωτο σε jpg). Θα περασει απο γραμματεια να εγκριθει 10 μερες , μετα να εκτυπωθει και να παει στην vodafon που εχεις δηλωσει αλλες 15 . Συνολικα περιπου μηνα κατι λιγοτερο. Οταν πας vodafon θα σου δωσουν και φοιτητικο νουμερο με 12 ευρω το μηνα , απεριοριστες κλησεις ,μηνηματα και πολλα γιγαμπιτε. Πες τους να διαλεξω εγω ενα καλο. Μετα περνα και απο κοσμοτε και παρε και ενα αλλο το ιδιο φτηνο για την αδελφη σου .
Σε εμένα το έστειλες ?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top