Εγγραφές πρωτοετών 2020

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Αν δεν εισαι απο κατατακηριες και εισαι με πανελληνιες μπαινεις ως αμολυντη περιστερα ασπρη και αγνη. Η νεα σου σχολη θα μαθει για σενα οταν κανεις την αιτηση για πασο οπου πρεπει να δηλωσεις οτι εχεις αλλο πτυχιο για να σου κοψουν το μισο εισιτηριο. Και αν δεν το πληροφορηθει απο το πασο θα το δει σιγουρα οταν πας αναλυτικη βεβαιωση σπουδων για να αναγνωρισεις μαθηματα.

οκ.. αναλυτική βαθμολογία πάντως δεν θα δει η σχολή για αναγνώριση μαθημάτων γιατί είναι τελείως άσχετες σχολές.. αλλά είπα μήπως χρειάζεται κάτι (πχ το πτυχίο).
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
οκ.. αναλυτική βαθμολογία πάντως δεν θα δει η σχολή για αναγνώριση μαθημάτων γιατί είναι τελείως άσχετες σχολές.. αλλά είπα μήπως χρειάζεται κάτι (πχ το πτυχίο).

Δεν προβλεται κατι οταν εισαι απο πανελληνιες ,ουτε απολυτηριο λυκειου , Εκτος και πας στο ΕΜΠ , αυτο ζητα και απολυτηριο.
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Αιτηση για πασο θα κανεις μεσα ιανουαριου οταν θα σου δωθουν οι κωδικοι GUNET απο την νεα σου σχολη.
Αν βιάζεσαι μπορεις να κανεις και με τους κωδικους GUNET της παλιας σχολης κατα τα μεσα οκτωβριου το οποιο θα παραλαβεις αρχες νοεμβριου, αλλα θα πρεπει να το επιστρεψεις στην σχολη τελος δεκεμβριου οταν θα ζητησεις την βεβαιωση διαγραφης. Γενικα πασο μπορεις να κανεις οποτε θελσεις το συστημα δεν κλινει,αρκει να εργαζονται οι γραμματειες για να το εγκρινουν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Κοιτα οταν κανεις την ηλεκτρονικη εγγραφη ( υποθετω οτι εισαι απο πανελληνιες) απλα δηλωνεις οτι δεν εισαι γραμμενος σε αλλη σχολη και αυτο ειναι ολο, τελος. Μιας και εχεις παρει βεβαιωση αποφοιτησης νομιζω εισαι οκ.
Αν ομως δηλωσεις στην ηλεκτρονικη εγγραφη οτι εισαι γραμμενος στην ταδε σχολη οι γραμματειες οφειλουν θα επικοινωνησουν μεταξυ τους για την διαγραφη σου απο την παλια ,με απροβλεπτες συνεπεις.
Δευτερο ετος, ειμαι αλλα τι σημαινει για την παλια σου γραμματεια οτι εχει δωσει βεβαιωση αποφοιτησης , αφου σε εχει ακομα ένοια να σε ορκισει. Αποψη μου ειναι να μη δηλωσεις οτι εισαι γραμμενος αλλου και αμα γινει στραβη να πατησεις στην βεβαιωση αποφοιτησης.
Δεν σε καταλαβαίνω....δηλαδή αν η ορκωμοσία κάνει χρόνια να πραγματοποιηθει, λόγω πχ κοβιντ, θα μείνω στάσιμη και δεν θα μπορώ να κάνω άλλο πτυχίο ή μεταπτυχιακό, επειδή δεν έχω ορκιστεί; 🤔 Λίγο παράλογο...ενώ τώρα που έχω χαρτί ότι τελείωσα την σχολή Ιούλιο και απλά δεν έχω ορκιστεί και θα κάνω εγγραφή σε νέα σχολή, δεν θα με δεχτούν;🤔🤔 Και πώς άλλοι με το που τελειώσουν κάνουν αίτηση για μεταπτυχιακό, ενώ δεν έχουν ορκιστεί;🤔🤔
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Καλησπέρα! Όταν πας για δεύτερο πτυχίο, και κάνεις εγγραφή στην καινούρια σχολη, το δικαιολογητικά απαιτούνται από την προηγούμενη; Έχω πχ ήδη το πιστοποιητικό περάτωσης σπουδών... Να σημειωθεί ότι δεν έχει πραγματοποιηθει η ορκωμοσία μου 😊

Πως κι εδωσες πανελλήνιες πριν τέλειωσες με σπουδές;
Δε φοβήθηκες μη παιχτεί καμια βλακεία κτλ και δεν τελειώσεις;
Γιατι έδωσες πέρσυ.
πολυ έξυπνο, κέρδισες χρόνο έτσι 😊
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Πως κι εδωσες πανελλήνιες πριν τέλειωσες με σπουδές;
Δε φοβήθηκες μη παιχτεί καμια βλακεία κτλ και δεν τελειώσεις;
Γιατι έδωσες πέρσυ.
πολυ έξυπνο, κέρδισες χρόνο έτσι 😊
Η βλακεία δυστυχώς είχε ήδη παιχτεί από πέρσι, άστα μην τους κουράζουμε εδώ, αν θες στείλε μου να σου εξηγήσω 😢😊😊❤️❤️
 

azula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η azula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Δεν σε καταλαβαίνω....δηλαδή αν η ορκωμοσία κάνει χρόνια να πραγματοποιηθει, λόγω πχ κοβιντ, θα μείνω στάσιμη και δεν θα μπορώ να κάνω άλλο πτυχίο ή μεταπτυχιακό, επειδή δεν έχω ορκιστεί; 🤔 Λίγο παράλογο...ενώ τώρα που έχω χαρτί ότι τελείωσα την σχολή Ιούλιο και απλά δεν έχω ορκιστεί και θα κάνω εγγραφή σε νέα σχολή, δεν θα με δεχτούν;🤔🤔 Και πώς άλλοι με το που τελειώσουν κάνουν αίτηση για μεταπτυχιακό, ενώ δεν έχουν ορκιστεί;🤔🤔

Το μεταπτυχιακο μην το μπερδευεις εχει πεντοχιλιρο στη μεση.

Εγω σου ειπα την γνωμη μου , αν θες κρατα την ,πετα την ,αγνοησε την. Μπορεις ομως να βεβαιωθεις για τις προθεσεις του αρχοντα γραμματεα της παλιας σου σχολης αν θελει να πει οτι εσυ εισαι ανυπαρκος απο την σχολη του. Γιατι αν δεν το πει εσυ εχασες τις πανελληνιες για φετος ,παμε για 10%
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Το μεταπτυχιακο μην το μπερδευεις εχει πεντοχιλιρο στη μεση.

Εγω σου ειπα την γνωμη μου , αν θες κρατα την ,πετα την ,αγνοησε την. Μπορεις ομως να βεβαιωθεις για τις προθεσεις του αρχοντα γραμματεα της παλιας σου σχολης αν θελει να πει οτι εσυ εισαι ανυπαρκος απο την σχολη του. Γιατι αν δεν το πει εσυ εχασες τις πανελληνιες για φετος ,παμε για 10%
Έχεις όντως αποδείξεις για αυτά που λες ή απλά λες μια γνώμη που μπορεί να μην στέκει και αυτή τη στιγμή να αγχώνεις έναν άνθρωποι άδικα;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Έχεις όντως αποδείξεις για αυτά που λες ή απλά λες μια γνώμη που μπορεί να μην στέκει και αυτή τη στιγμή να αγχώνεις έναν άνθρωποι άδικα;

Θες και αποδειξεις? , μαλλον δεν πας καλα, σπαω το κεφαλι μου να σε υποψιασω και να σε προστατευσω και θες να βαλω και ντετεκτιβ να μας φερει αποδειξεις. Γιατι δεν πας να ρωτησεις τον παλιο σου γραμματεα αν θα δωσει το χαρτι διαγραφης?
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Θες και αποδειξεις? , μαλλον δεν πας καλα, σπαω το κεφαλι μου να σε υποψιασω και να σε προστατευσω και θες να βαλω και ντετεκτιβ να μας φερει αποδειξεις. Γιατι δεν πας να ρωτησεις τον παλιο σου γραμματεα αν θα δωσει το χαρτι διαγραφης?
καλά οκ, σε ευχαριστώ για την ιδιαίτερη βοήθεια σου 😊
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Δεν σε καταλαβαίνω....δηλαδή αν η ορκωμοσία κάνει χρόνια να πραγματοποιηθει, λόγω πχ κοβιντ, θα μείνω στάσιμη και δεν θα μπορώ να κάνω άλλο πτυχίο ή μεταπτυχιακό, επειδή δεν έχω ορκιστεί; 🤔 Λίγο παράλογο...ενώ τώρα που έχω χαρτί ότι τελείωσα την σχολή Ιούλιο και απλά δεν έχω ορκιστεί και θα κάνω εγγραφή σε νέα σχολή, δεν θα με δεχτούν;🤔🤔 Και πώς άλλοι με το που τελειώσουν κάνουν αίτηση για μεταπτυχιακό, ενώ δεν έχουν ορκιστεί;🤔🤔
Παιρνεις βεβαιωση περατωσης σπουδων και εισαι οκ για την αιτηση σε μεταπτυχιακο.
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Το μεταπτυχιακο μην το μπερδευεις εχει πεντοχιλιρο στη μεση.

Εγω σου ειπα την γνωμη μου , αν θες κρατα την ,πετα την ,αγνοησε την. Μπορεις ομως να βεβαιωθεις για τις προθεσεις του αρχοντα γραμματεα της παλιας σου σχολης αν θελει να πει οτι εσυ εισαι ανυπαρκος απο την σχολη του. Γιατι αν δεν το πει εσυ εχασες τις πανελληνιες για φετος ,παμε για 10%

Και χωρίς πεντοχίλιαρο το δέχονται σε όλες τις αιτήσεις μεταπτυχιακών. Δωρεάν ή μη..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν σε καταλαβαίνω....δηλαδή αν η ορκωμοσία κάνει χρόνια να πραγματοποιηθει, λόγω πχ κοβιντ, θα μείνω στάσιμη και δεν θα μπορώ να κάνω άλλο πτυχίο ή μεταπτυχιακό, επειδή δεν έχω ορκιστεί; 🤔 Λίγο παράλογο...ενώ τώρα που έχω χαρτί ότι τελείωσα την σχολή Ιούλιο και απλά δεν έχω ορκιστεί και θα κάνω εγγραφή σε νέα σχολή, δεν θα με δεχτούν;🤔🤔 Και πώς άλλοι με το που τελειώσουν κάνουν αίτηση για μεταπτυχιακό, ενώ δεν έχουν ορκιστεί;🤔🤔

Μην αγχώνεσαι, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με τη βεβαίωση περάτωσης σπουδών. Ισχύει αντί για πτυχίο. Η ορκομωσία είναι απλά ένα τυπικό για να είναι ακόμα πιο επίσημο ότι πήρες πτυχίο. Αλλά η βεβαίωση μια χαρά μετράει. Ακόμα και να θες να πας πχ στον οαεδ να βγάλεις κάρτα και να θες να γραφτείς ως πτυχιούχος πάλι πιάνει η βεβαίωση. Άσχετο το παράδειγμα με αυτά που συζητάμε αλλά για να καταλάβεις ότι δεν υπάρχει πρόβλημα γενικά.
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Και χωρίς πεντοχίλιαρο το δέχονται σε όλες τις αιτήσεις μεταπτυχιακών. Δωρεάν ή μη..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Μην αγχώνεσαι, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με τη βεβαίωση περάτωσης σπουδών. Ισχύει αντί για πτυχίο. Η ορκομωσία είναι απλά ένα τυπικό για να είναι ακόμα πιο επίσημο ότι πήρες πτυχίο. Αλλά η βεβαίωση μια χαρά μετράει. Ακόμα και να θες να πας πχ στον οαεδ να βγάλεις κάρτα και να θες να γραφτείς ως πτυχιούχος πάλι πιάνει η βεβαίωση. Άσχετο το παράδειγμα με αυτά που συζητάμε αλλά για να καταλάβεις ότι δεν υπάρχει πρόβλημα γενικά.
Ευχαριστώ πολύ 😊😊❤️❤️
 

panos007

Νεοφερμένος

Ο panos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Έχουμε κανα νεότερο για τις εγγραφές των πρωτοετών μας έχουν γανιάσει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

2020 Ήθελα να πω
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Έχουμε κανα νεότερο για τις εγγραφές των πρωτοετών μας έχουν γανιάσει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

2020 Ήθελα να πω

Τα περιθωρια τους τελειωσαν .Θα πρεπει σημερα αυριο να ανακοινωσουν.
 

tzina2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tzina2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top