Γενικό - Είναι δύσκολη αυτή η τάξη;

H B' Γυμνασίου είναι η δυσκολότερη τάξη του Γυμνασίου;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 21)
  • Ναι

    Ψήφοι: 8 38.1%
  • 'Oχι

    Ψήφοι: 13 61.9%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

GOGO

Νεοφερμένος

Η GOGO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
δεν ξερω δεν εχω μπι ακομα....................:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GOGO

Νεοφερμένος

Η GOGO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
αμμα μπω θα σου πω μαρουλακι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αμμα διαβαζεις βεβαια ολα ειναι ευκολα..................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ellog96

Νεοφερμένος

Η Ellog96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά εχω ένα αγχος που θα πάω Β' Γυμνασίου! πιο πολυ με τρομάζει η φυσική και η Χημεια αλλα και τα Αραχαια στα οποια δεν ειμαι και πολυ..."αστέρι"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Κακώς. Δεν πρέπει να σε τρομάζουν, καλύτερα να σου κινούν την περιέργεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina...

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
δεν ξερω θα παω σε μερικες μερες παντος εχω ακουσει οτι ειναι πιο ευκολη απ την πρωτη:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Παιδιά ηρεμήστεεε! Μην αγχώνεστε...

Και γω όταν ήταν να πάω για Β' Γυμνασίου ήμουν πάρα πολύ αγχωμένος γιατί άκουγα από άλλα άτομα: (Είναι η πιο δύσκολη τάξη του Γυμνασίου, θέλει προσοχή, διαβασμα κ.λπ)

Τίποτα από όοοολα αυτά δεν αληθεύει....

Αυτό που έχω να σας πω εγώ είναι ότι η τάξη ειναι γελοία...Η πιο εύκολη τάξη μου φάνηκε πάντως...(Έτσι μου φάνηκε εμένα, επειδή είχαμε τρελή παρέα κ παιρνούσαμε πάντα φοβερά)

Ίσως οι περισσότεροι δυσκολευτείτε στη Φυσική,Χημεία κ Αρχαία αλλά κατα τ'αλλα είναι πολύ εύκολα...

Μην επηρεάζεστε από γνώμες άλλων παιδιών... Ο καθένας έχει διαφορετική άποψη για το όλο θέμα...

Τέλος, προσωπική μου γνώμη είναι ότι με ένα 20-30 λεπτο τη μέρα βγάζεις άνετα πολύ καλό βαθμό ( εγώ τουλάχιστον, με 18 και 19 έβγαινα...)

Αυτάααα...Καλή σχολική χρονιά ας ευχηθώ και μην αγχώνεστε ρε gyus....Απλά σκεφτείτε τις τρέλες-κοπάνες-αποχή-φάρσες που θα κάνετε κ πάρτε κουράγιο...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Παιδιά ηρεμήστεεε! Μην αγχώνεστε...

Και γω όταν ήταν να πάω για Β' Γυμνασίου ήμουν πάρα πολύ αγχωμένος γιατί άκουγα από άλλα άτομα: (Είναι η πιο δύσκολη τάξη του Γυμνασίου, θέλει προσοχή, διαβασμα κ.λπ)

Τίποτα από όοοολα αυτά δεν αληθεύει....

Αυτό που έχω να σας πω εγώ είναι ότι η τάξη ειναι γελοία...Η πιο εύκολη τάξη μου φάνηκε πάντως...(Έτσι μου φάνηκε εμένα, επειδή είχαμε τρελή παρέα κ παιρνούσαμε πάντα φοβερά)

Ίσως οι περισσότεροι δυσκολευτείτε στη Φυσική,Χημεία κ Αρχαία αλλά κατα τ'αλλα είναι πολύ εύκολα...

Μην επηρεάζεστε από γνώμες άλλων παιδιών... Ο καθένας έχει διαφορετική άποψη για το όλο θέμα...

Τέλος, προσωπική μου γνώμη είναι ότι με ένα 20-30 λεπτο τη μέρα βγάζεις άνετα πολύ καλό βαθμό ( εγώ τουλάχιστον, με 18 και 19 έβγαινα...)

Αυτάααα...Καλή σχολική χρονιά ας ευχηθώ και μην αγχώνεστε ρε gyus....Απλά σκεφτείτε τις τρέλες-κοπάνες-αποχή-φάρσες που θα κάνετε κ πάρτε κουράγιο...!!!!

Αυτο διαφερει απο σχολειο σε σχολειο.Και οχι 30 λεπτα για να αφομιωσεις καποια πραγματα δεν φτανουν.Μπορει να εισαι η εξερεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
20-30 λεπτά? Δεν διαβάζετε περιοδικό να θυμίσω. Μην δίνετε λοιπόν τέτοιες συμβουλές στα παιδιά που θα πάνε τώρα Β' Γυμνασίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Tίποτα δεν είναι δύσκολο...Εδώ ο άνθρωπος κατάφερε να πάει στο φεγγάρι. Στη Β' Γυμνασίου θα δυσκολευτεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
20-30 λεπτά? Δεν διαβάζετε περιοδικό να θυμίσω. Μην δίνετε λοιπόν τέτοιες συμβουλές στα παιδιά που θα πάνε τώρα Β' Γυμνασίου.

Δεν έδωσα καμία συμβουλή και σε κανέναν...Απλώς είπα ότι με 20-30 λεπτά διαβάσματος έβγαζα ένα καλό βαθμό στη Β'Γυμνασίου...

Δεν έβαλα σε κανέναν το μαχαίρι στο λαιμό, να διαβάσει κι αυτός τόσο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Δεν έδωσα καμία συμβουλή και σε κανέναν...Απλώς είπα ότι με 20-30 λεπτά διαβάσματος έβγαζα ένα καλό βαθμό στη Β'Γυμνασίου...

Δεν έβαλα σε κανέναν το μαχαίρι στο λαιμό, να διαβάσει κι αυτός τόσο...


Το θεμα ειναι αν αφομιωνεις αυτα που εκανες στο 20-30λεπτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Δεν έδωσα καμία συμβουλή και σε κανέναν...Απλώς είπα ότι με 20-30 λεπτά διαβάσματος έβγαζα ένα καλό βαθμό στη Β'Γυμνασίου...

Δεν έβαλα σε κανέναν το μαχαίρι στο λαιμό, να διαβάσει κι αυτός τόσο...

Έτσι όμως δίνεις παράδειγμα. Για το μέσο όρο μία - μιάμιση - δύο ώρες αρκούν για τις καθημερινές.
-----------------------------------------
Tίποτα δεν είναι δύσκολο...Εδώ ο άνθρωπος κατάφερε να πάει στο φεγγάρι. Στη Β' Γυμνασίου θα δυσκολευτεί;

Ε καλά, κι εδώ ο άνθρωπος απέδειξε το τελευταίο θεώρημα του Φερμάτ. Τι σημαίνει αυτό, ότι όλοι οι άνθρωποι έχουν ίδιες δυνατότητες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GOGO

Νεοφερμένος

Η GOGO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
αδελφουλα αποτι εχω ακουσει ειναι λιγο ευκολη και λιγο δυσκολη ειναι δηλαδη μεσαια κατασταση εχεις παρρα πολλες απαντησεις:)
λιπον παιδια σας ευχομαι καλο βραδυ:)

να χετε καλα ονειρα:)
λιπονεγω την κανω τωρα γεια σας:P:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d3m1$94

Νεοφερμένος

Ο Ντεμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ευκολη ειναι αλλα δωσε βαση σε Αρχαια Φυσικη και Χημεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manos112

Νεοφερμένος

Ο Manos112 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Αν τα παρεις απο την αρχη με σωστη βαση τα μαθηματα θα σου ειναι παιχνιδακι! α και παρεπιπτοντος ειμαι καινουριος εδω το παρακολου8ω αρκετο καιρο το forum and i like!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hantzos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
δεν ειναι δυσκολη ταξη απλα χρειαζεται προσοχη σε λιγα μαθηματα φυσικη, αρχαια, μαθηματικα. Η χημεια ειναι πολυ ευκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ευκολη ταξη ειναι.
Φυσικη-Αρχαια να δωσεις σημασια.
Ειδικα τα τελευταια.
Και μαθηματικα μην κανεις κενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifitsa

Νεοφερμένος

Η fifitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
δεν υπαρχει καμια δυσκολια αν δουλευεις σωστα!;)φυσικα θα συναντησεις και καινουρια μαθηματα,εννοωντας φυσικη-χημεια,αλλα ουτε κι αυτα εχουν καμια ιδιαιτερη δυσκολια πιστευω.απλα ξερω οτι απο τοτε που αλλαξαν τα βιβλια προχωρατε περισσοτερο στην πραξη και γενικως διδασκεστε περισσοτερα σε σχεση με τα παλαιοτερα βιβλια τα οποια ηταν κυριως θεωρητικα, θελοντας να πω οτι τα παιδια ελαχιστα ασχολουνταν με ασκησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris96ar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
οραια τουλαχιστον να ξερουμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GOGO

Νεοφερμένος

Η GOGO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
προς ποιο πολυ ευκολη μαραλουκακι μου!:)
λιπον γεια :bye:
ειναι δηλαδη περιπου 60% ευκολη και40%δυσκολη!
γεια χαρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top