Δώρο για καθηγήτρια

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Παιδιά και γω θέλω να κάνω ενα δώρο στο βιολόγο μου μετα τις πανελλήνιες γιατί μου έχει προσφέρει πολλά κ έχει ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου. Είναι γύρω στα 40-43 κ γενικά διαβάζει πολύ οπΟΤΕ.σκέφτομαι ενα καλό κλασικό βιβλίο με προσωπική αφιέρωση κ ίσως ένα καλό στόλο...Δεν έχω ακόμη αποφασίσει αλλά θέλω να έχει κάτι απο εμένα, είναι.πολύ ξεχωριστός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδιά και γω θέλω να κάνω ενα δώρο στο βιολόγο μου μετα τις πανελλήνιες γιατί μου έχει προσφέρει πολλά κ έχει ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου. Είναι γύρω στα 40-43 κ γενικά διαβάζει πολύ οπΟΤΕ.σκέφτομαι ενα καλό κλασικό βιβλίο με προσωπική αφιέρωση κ ίσως ένα καλό στόλο...Δεν έχω ακόμη αποφασίσει αλλά θέλω να έχει κάτι απο εμένα, είναι.πολύ ξεχωριστός!
Το θεώρημα του παπαγάλου θα έλεγα για πιο θετικό..
Αλλιώς το ο χριστός ξανασταυρώνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Παιδιά και γω θέλω να κάνω ενα δώρο στο βιολόγο μου μετα τις πανελλήνιες γιατί μου έχει προσφέρει πολλά κ έχει ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου. Είναι γύρω στα 40-43 κ γενικά διαβάζει πολύ οπΟΤΕ.σκέφτομαι ενα καλό κλασικό βιβλίο με προσωπική αφιέρωση κ ίσως ένα καλό στόλο...Δεν έχω ακόμη αποφασίσει αλλά θέλω να έχει κάτι απο εμένα, είναι.πολύ ξεχωριστός!

Αν θες να του πάρεις βιβλίο "ανάκρινέ' τον μυστικά όλη τη χρονιά, άνοιγε συζητησεις για βιβλια και μαθε τι διαβάζει, τι θα ήθελε πολύ να διαβάσει, τι δεν έχει διαβάσει, βρες κάνα δυο τρία τέσσερα βιβλία που πιστεύεις ότι θα του άρεσαν και ρώτα τον (απέξω απέξω) αν τα έχει διαβάσει και αν θα τον ενδιέφερε, και στο τέλος πάρε το βιβλίο-νικητή :P
Συμβουλή off the record: ΜΗΝ πάρεις κάτι που να έχει να κάνει με βιολογία/επιστήμη/παιδαγωγικά και γενικά κάτι που να άπτεται στο αντικείμενό του, εκτός αν διαβάζει ΜΟΝΟ τέτοια, μην ξεχνάς ότι από τη στιγμή που του παίρνεις δώρο τον βλέπεις σαν άνθρωπο κι όχι σαν ένα βιολόγο. :)

Αν δεν θέλεις βιβλίο υπάρχουν πολλές ενδιαφέρουσες ιδέες αλλά θα μπορούσα να σε βοηθήσω καλύτερα αν επρόκειτο για γυναίκα καθηγήτρια, έχουν πει πολύ ωραιες ιδέες τα παιδιά και σε προηγούμενα μηνύματα. Τσέκαρε το artshop του ιανού, και να μην είσαι Θεσσαλονίκη ή Αθήνα έχει e-shop, μπορείς να βρεις πολύ ομορφα πράγματα :)
Και να θυμάσαι πως, οτιδήποτε κι αν του πάρεις, αυτός πάντα θα προτιμούσε ένα πακέτο τσιγάρα :P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeHappy34

Νεοφερμένος

Η BeHappy34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να βρω κι εγώ ένα κατάλληλο δώρο για την καθηγήτριά μου? Είναι καθηγήτρια Αγγλικής γλώσσας ενώ διδάσκει και Ιστορία. Θα ήθελα να της πάρω ένα βιβλίο με αφιέρωση αλλά δεν ξέρω ούτε τι βιβλίο ούτε με τι αφιέρωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κάτι κλασικό ίσως; Ξέρεις γενικότερα τι είδη της αρέσει να διαβάζει;
Η αφιέρωση είναι κάτι που μάλλον η ίδια πρέπει να σκεφτείς. :)

Θέλω κι εγώ να πάρω δώρο σε καθηγητή μου και παρόλο που ξέρω τα γούστα του δε βγάζω άκρη με τίποτα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Περίανδρος

Νεοφερμένος

Ο Περίανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
ειχα στο λυκειο μια καθηγητρια φυσικης πολυ ωραια νεαρη γυρω στα 30 τοτε.εγραψα σχετικα καλα φυσικη εως τελεια θεωρω για τετοιο μαθημα.8,5 ηταν ο βαθμος μου.της εκανα λοιπον δωρο ενα φορεμα καθως ηταν πολυ ομορφη οπως προανεφερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeHappy34

Νεοφερμένος

Η BeHappy34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κάτι κλασικό ίσως; Ξέρεις γενικότερα τι είδη της αρέσει να διαβάζει;
Η αφιέρωση είναι κάτι που μάλλον η ίδια πρέπει να σκεφτείς. :)

Θέλω κι εγώ να πάρω δώρο σε καθηγητή μου και παρόλο που ξέρω τα γούστα του δε βγάζω άκρη με τίποτα. :P


Δεν ξέρω το γούστο της... Πάντως απ'οτι έχω καταλάβει της αρέσει να διαβάζει και να αποκτά όλο και περισσότερες γνώσεις ακόμα και σε θέματα που δεν ειδικεύεται ! Τι μάθημα κάνει ο καθηγητής σου? (Μήπως σε βοηθήσω). Πάντως θεωρώ ότι ένα βιβλίο είναι ιδανικό δώρο αφού μπορεί να το έχει για χρόνια. Ενώ κάτι άλλο μπορεί να υποστεί φθορά με το καιρό και να πεταχτεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να βρω κι εγώ ένα κατάλληλο δώρο για την καθηγήτριά μου? Είναι καθηγήτρια Αγγλικής γλώσσας ενώ διδάσκει και Ιστορία. Θα ήθελα να της πάρω ένα βιβλίο με αφιέρωση αλλά δεν ξέρω ούτε τι βιβλίο ούτε με τι αφιέρωση...

Αν βρεις κανένα βιβλίο αγγλικής ιστορίας;
Βέβαια μπορείς και ένα κλασσικό αγγλικό βιβλίο αλλά αν διαβάζει, θα έχει τα περισσότερα.


Εμένα μου αρέσει η νεότερη ιστορία και δόξα τω Θεώ έχει πολλά ιστορικά μυθιστορήματα.
Μερικα:
the longest day
in the garden of beasts
A woman in Berlin :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Εεεπ Γιατι έβγαλες τη μικρή χαρωπή τσουπωτη Φρόιλάιν από το προφίλ σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εεεπ Γιατι έβγαλες τη μικρή χαρωπή τσουπωτη Φρόιλάιν από το προφίλ σου;

Για την τραγωδία στο Μόναχο! Θα επανέλθει η μικρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δεν ξέρω το γούστο της... Πάντως απ'οτι έχω καταλάβει της αρέσει να διαβάζει και να αποκτά όλο και περισσότερες γνώσεις ακόμα και σε θέματα που δεν ειδικεύεται ! Τι μάθημα κάνει ο καθηγητής σου? (Μήπως σε βοηθήσω). Πάντως θεωρώ ότι ένα βιβλίο είναι ιδανικό δώρο αφού μπορεί να το έχει για χρόνια. Ενώ κάτι άλλο μπορεί να υποστεί φθορά με το καιρό και να πεταχτεί

Θα μπορούσες να τη ρωτήσεις πλαγίως τι της αρέσει να διαβάζει, πάντως. Αν της αρέσει ο κινηματογράφος μπορώ να σου προτείνω να της αγοράσεις μια βιογραφία/μελέτη πάνω στον αγαπημένο της σκηνοθέτη ή αν της αρέσει η μουσική έναν δίσκο (ή αν μπορείς να διαθέσεις πολλά ένα βινύλιο). Εγώ συνήθως αγοράζω βιβλία ως δώρα επειδή βασικά προτιμώ να χαλάσω 10-12 ευρώ εκεί παρά σε κάποιο κόσμημα/ρούχο.

Είναι φιλόλογος, και την ερχόμενη χρονιά θα μας κάνει ιστορία, αλλά δεν θα ήθελα να του πάρω κάτι σχετικό με το μάθημα (ή τα μαθήματα) που διδάσκει. Περισσότερο θέλω να του πάρω κάτι γύρω απο τα ενδιαφέροντα του (του αρέσει πολύ η φανταστική λογοτεχνία και η μουσική) ωστόσο το πρόβλημα είναι οτι έχει και πολλά βιβλία, και πάρα πολλούς δίσκους/βινύλια. Οπότε μάλλον θα χρειαστεί να σκεφτώ λίγο παραπάνω για να του αγοράσω κάτι. :P Έχω στα υπ'όψιν κάτι δίσκους και βιβλία αλλά το πιθανότερο είναι να τα έχει ήδη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφια Παπαδοπου

Νεοφερμένος

Η Σοφια Παπαδοπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας... Πηγαινω πρωτη λυκειου ειμαι κοπελα κι αγαπω παρα πολυ μια καθηγητρια μου φιλολογο κι θελω κι εγω να της παρω δωρο αλλα φοβαμαι δεν ξερω, φοβαμαι μην μου το επιστρεψει κι πει οτι δεν μπορει να το δεχτει την αγαπω παρα πολυ
εχω σκεφτει να της παρω ενα βιβλιο κι μια κουπα που να λεει Η κουπα της καλυτερης καθηγητριας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
γεια σας... Πηγαινω πρωτη λυκειου ειμαι κοπελα κι αγαπω παρα πολυ μια καθηγητρια μου φιλολογο κι θελω κι εγω να της παρω δωρο αλλα φοβαμαι δεν ξερω, φοβαμαι μην μου το επιστρεψει κι πει οτι δεν μπορει να το δεχτει την αγαπω παρα πολυ
εχω σκεφτει να της παρω ενα βιβλιο κι μια κουπα που να λεει Η κουπα της καλυτερης καθηγητριας

Στην τρίτη γυμνασίου είχαμε πάρει κι εμείς σαν τάξη ένα δώρο σε μια καθηγήτρια που αγαπούσαμε πολύ. Αυτή φορούσε συνέχεια φουλάρια οπότε της πήραμε κι εμείς άλλο ένα, και σε μια άλλη ένα όμορφο κολιέ. Κοίταξε και το στυλ της, ίσως βρεις κάτι καλύτερο από μία κούπα. Το βιβλίο ήταν καλή ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
γεια σας... Πηγαινω πρωτη λυκειου ειμαι κοπελα κι αγαπω παρα πολυ μια καθηγητρια μου φιλολογο κι θελω κι εγω να της παρω δωρο αλλα φοβαμαι δεν ξερω, φοβαμαι μην μου το επιστρεψει κι πει οτι δεν μπορει να το δεχτει την αγαπω παρα πολυ
εχω σκεφτει να της παρω ενα βιβλιο κι μια κουπα που να λεει Η κουπα της καλυτερης καθηγητριας

Καλησπέρα Σοφία,
αρχικά, μη φοβάσαι!!! Δεν υπάρχει περίπτωση η φιλόλογος να σου επιστρέψει το δώρο!!! Ακόμα και σε περίπτωση που δεν της αρέσει δεν θα το κάνει! Ξέρεις γιατί; Γιατί δεν έχει σημασια το δώρο αλλά η κίνηση και πίστεψέ με δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευλογία για έναν καθηγητή να τον αγαπούν οι μαθητές του και να του το δείχνουν!!!

Είχα μια πολύ καλή φιλόλογο στην α γυμνασίου που φορούσε συνέχεια διαφορετικά κρεμαστά. Έτσι, εγώ καιμια φίλη μου της πήραμε ένα κρεμαστό στα αγαπημένα της χρώματα, χειροποίητο και το τίμησε ιδιαίτερα!!
Συμφωνώ και εγώ στο να κοιτάξεις το στιλ της και τον χαρατκήρα της! Αυτά θα σου δείξουν τον δρόμο.

Τώρα κατά καιρούς, στη λατρεμένη μου καθηγήτρια είχα κάνει πολλά δώρα... Στα αναφέρω μήπως και σε βοηθήσω λιγάκι:

1. Επειδή δεν είναι fan των μπιχλιμπιδιών και δεν φοράει τίποτα πέρα από την βέρα και τον σταυρό της, της είχα πάρει μια φορά ένα διακριτικό βραχιολάκι. Ήταν ένα μαύρο σχοινί με ένα πραγματάκι που έμοιαζε με δάκρυ. Παρόλο που δεν φορούσε τίποτα άλλο, αυτό το φοράει ακόμα και τώρα μετά από 5 χρόνια:D

2. Μια κούπα, χειροποίητη. Την είχε φτιάξει μια κοπέλα από τη Κρήτη. Της την είχα πάει τα Χριστούγεννα. Ήταν άσπρη και με σχήμα χριστουγεννιάτικου δέντρου έγραφε '' Η καλύτερη καθηγήτρια γερμανικών του κόσμου'' . Δυστυχώς με την μεταφορά έσπασε το χερούλι:( αλλά την χρησιμοποίησε σαν μολυβοθήκη στο γραφείο του σπιτιού της:redface:

3. Όταν μετακόμισε, εμφάνισα μια πολύ όμορφη φωτογραφία μας ( δικιά μου και της δικιάς της οικογένειας) και την έβαλα σε μια κορνίζα τύπου vintage που ταίριαζε πολύ με το στιλ του σπιτιού της. Βέβαια, αυτό μη το κάνεις αν δεν έχετε πολύ προσωπικές σχέσεις... Αν θέλεις όμως, μπορείς να της εμφανίσεις μια φώτο σας και να της τη δώσεις μαζί με κάτι άλλο ;)

4. Ένα εξαιρετικό δώρο ήταν ένα λεύκωμα με πολλές φωτογραφίες μας από το γυμνάσιο ακόμη... Έγραφα δίπλα από κάθε μια την ημερομηνία που τη βγάλαμε, στόλιζα τη κάθε σελίδα με χρυσόσκονες, αυτοκόλλητα, ζωγραφιές και έγραφα και ένα quote για τον καλό καθηγητή...
Στο εξώφυλλο είχα γράψει '' οι ομορφότερές μας στιγμές'', μετά ένα ευχαριστήριο γράμμα και στο τέλος κάτι πολύ προσωπικό. Της άφησα επίσης κενές σελίδες για να συμπληρώσει εκείνη ό,τι θέλει.

5. Πέρυσι το καλοκαίρι, έτσι στο άσχετο (:whistle: :P ) της είχα πάρει από το μαγαζί του λουμίδη, ένα όμορφο πραγματάκι σε σχήμα καρδιάς σαν τα Lebkuchen της Γερμανίας που πάνω έλεγε '' I love you'' και είχε τα χρώματα της Βαυαρικής σημαίας ( όταν λεω Lebkuchen εννοώ αυτά:
) και της το είχα γεμίσει με διάφορες σοκολατένιες καραμέλες. Την ίδια μέρα, μια φίλη μου, από το ίδιο μαγαζί είχε πάρει σε μια αγαπημένη της καθηγήτρια ένα ωραίο σκεύος δεν θυμάμαι σχήμα, και το είχε γεμίσει μέσα με διαφορετικά είδη τσαγιού επειδή ήταν φαν. Έξυπνες ιδέες, αν ψάχνεις και κάτι οικονομικό.

Μη σε ζαλίσω άλλο:whistle::redface: μπορώ να γράφω μέχρι αύριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Καλημερα/καλησπερα! Λοιποοον.. συντομα εχει γενεθλια ενας καθηγητης του φροντιστηριου μου, και καθως θα ειμαστε μονο 3 παιδια (ειμαστε τμημα αποφοιτων,οποτε τον ξερουμε πο περσι και εχουμε καλη σχεση), θελουμε να κανουμε μια ομορφη-επικη εισοδο με τουρτα, αλλα δεν εχουμε σκεφτει τιποτα καλο.. ιδεες? :alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μια τούρτα και ένα βιβλίο από τον αγαπημένο του συγγραφέα ή ένα καλό στιλό/πένα νομίζω ότι είναι ιδανικά δώρα για έναν καθηγητή. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Μια τούρτα και ένα βιβλίο από τον αγαπημένο του συγγραφέα ή ένα καλό στιλό/πένα νομίζω ότι είναι ιδανικά δώρα για έναν καθηγητή. ;)


δωρο και τουρτα εχουμε κανονισει! το θεμα ειναι πως θα του τα παρουσιασουμε :girl_angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paulina

Νεοφερμένος

Η Paulina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ενα βιβλιο με αφιερωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandra Chatzin

Νεοφερμένος

Η Alexandra Chatzin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παράξενο θέμα ανοίγω... :P

Οι περισσότεροι θέλουν να απαλλαγούν από τους καθηγητές τους και τις καθηγήτριες τους, υπάρχουν όμως κάποιοι που τους έχουν μείνει, έμαθαν πολλά από αυτούς και γενικότερα τους άλλαξαν σαν ανθρώπους..

Γιορτάζει σε λίγο καιρό ένας πολύ σημαντικός άνθρωπος για εμένα και μία φοβερή καθηγήτρια που πραγματικά αγαπάω πολύ. :clapup:

Ρίξτε προτάσεος για δώρα γιατί εμένα δε μου κατεβαίνουν ιδέες!!! :D

Ευχαριστώωω!
Απαντάω μετά από αρκετά- θα έλεγα- χρόνια, αλλά μπορεί κάποιος να ψάχνει, ακόμη και σήμερα, αυτό το ερώτημα. Εγώ, φέτος, φεύγω από το γυμνάσιο. Έχω τρία χρόνια την ίδια υπεύθυνη τμήματος, την βλέπω καθημερινά, κάνουμε πλάκα, συζητάμε κτλ, κι έτσι θα της κάνω ένα δώρο! Σκέφτομαι να της αγοράσω κάτι σε κόσμημα, όπως σκουλαρίκια ή κολιέ. Οπότε, αν εσύ ψάχνεις για κάποιο δώρο σε δασκάλα-καθηγήτρια, σου συστήνω ανεπιφύλακτα ένα κόσμημα. Είναι ξεχωριστό και πιστεύω σ’ όλες τις γυναίκες αρέσουν. Τώρα θα μου πείτε, γιατί δεν της παίρνεις βιβλίο, μιας που είναι και φιλόλογος; Για κακή μου τύχη, έχει στο σπίτι ΟΛΟΚΛΗΡΗ βιβλιοθήκη, γεμάτη με βιβλία. Ε πείτε μου, δεν θα έχει τα περισσότερα;; Πάντως, ένα πιο προσωπικό δώρο θα ήταν ό,τι πρέπει!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
το αρχικο μηνυμα 9 χρονια πριν το 2012.ρε πως παιρνανε ετσι τα χρονια??βεβαια ειχαν αρχισει απο τοτε οι δυσκολες εποχες με τα μνημονια κτλπ.παραξενο θεμα παντως.δωρο σε καθηγητρια!!εγω ενα βιβλιο θα κανα δωρο
 
Top