Δουλειά για φοιτητές

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Και δηλαδή πληρώνονται για να κάνουν tag όσο κόσμο μπορούν για να προωθήσουν ξέρω γω ένα μαγαζί? Αυτό μόνο?
Λοιπον σε επιλεγουν αρχικα με βαση ποσες γνωριμιες εχεις και πολλες φορες κοιτανε αποκλειστικα το ποσους φιλους εχεις στο φβ.(Γι'αυτο και τα τοσα tags).Δουλεια σου στην ουσια ειναι να ψαρευεις απο φβ και απο τηλεφωνα πελατες ωστε να κλειστει τραπεζι στο μαγαζι.Περαν του μισθου σου περνεις και καποια bonus αναλογα με τις κρατησεις.Ειναι καλη δουλεια απο αποψη χρηματων αλλα απαιτει αρκετο χρονο στο να ψαξεις αυτα τα ατομα και πολλες φορες εισαι αναγκασμενος να παρευρισκεσαι στην εκαστοτε εκδηλωση για την οποια εχεις κλεισει το τραεζι στα ατομα.Αυτα
'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Λοιπον σε επιλεγουν αρχικα με βαση ποσες γνωριμιες εχεις και πολλες φορες κοιτανε αποκλειστικα το ποσους φιλους εχεις στο φβ.(Γι'αυτο και τα τοσα tags).Δουλεια σου στην ουσια ειναι να ψαρευεις απο φβ και απο τηλεφωνα πελατες ωστε να κλειστει τραπεζι στο μαγαζι.Περαν του μισθου σου περνεις και καποια bonus αναλογα με τις κρατησεις.Ειναι καλη δουλεια απο αποψη χρηματων αλλα απαιτει αρκετο χρονο στο να ψαξεις αυτα τα ατομα και πολλες φορες εισαι αναγκασμενος να παρευρισκεσαι στην εκαστοτε εκδηλωση για την οποια εχεις κλεισει το τραεζι στα ατομα.Αυτα
'

Εγώ, βέβαια, δεν αναφέρθηκα σε PR (public relations), αλλά σε promotion. Δουλεύεις για οποιαδήποτε εταιρεία, προωθείς το προϊόν με παρουσία επόπτη, και παίρνεις τα χρήματα που ανέφερα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τι ακριβώς είναι το promotion? :redface:
Αααα η ξα μου κάνει προμόσιον σε περίπερο με τσιγάρα :P
Ντάξυ καλά πρέπει να είναι νομίζω παίρνει 40 ευρώ για το 5ωρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
p.r σε μαγαζι(promoter)
κατι τυπους στο φβ που ανεβαζουν ασχετες φωτογραφιες κανουν tag 1 δις ατομα του εχεις δει?
Αυτοι ειναι οι pr και οντως εχει καλα λεφτα.

Τσου, αυτοί κάνουν public relations.
Δεν είναι promoters, βγάζουν καλά λεφτά αλλά δεν είναι ακριβώς part-time job.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Εγώ, βέβαια, δεν αναφέρθηκα σε PR (public relations), αλλά σε promotion. Δουλεύεις για οποιαδήποτε εταιρεία, προωθείς το προϊόν με παρουσία επόπτη, και παίρνεις τα χρήματα που ανέφερα παραπάνω.

επειδή τυχαίνει να δουλεύω σε promotions δεν είναι τόσα πολλά τα λεφτά όσο αναφέρεις εσύ...ανάλογα βέβαια και το πρόγραμμα αλλά για 5ωρο είναι συνήθως γύρω στα 20ευρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
επειδή τυχαίνει να δουλεύω σε promotions δεν είναι τόσα πολλά τα λεφτά όσο αναφέρεις εσύ...ανάλογα βέβαια και το πρόγραμμα αλλά για 5ωρο είναι συνήθως γύρω στα 20ευρώ

Εμένα τόσα μού είπε ότι παίρνει το άτομο που με πληροφόρησε για το promotion. Προσωπικά, δεν το έχω κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Εμένα τόσα μού είπε ότι παίρνει το άτομο που με πληροφόρησε για το promotion. Προσωπικά, δεν το έχω κάνει.


πολλά μου φαίνονται πάντως...είναι ανάλογα και το πρόγραμμα βέβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christie_94

Νεοφερμένος

Η christie_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εξαρταται σε τι προιον κανεις promotion και, φυσικα, απο την εταιρεια. Συνηθως οι προωθησεις τσιγαρων/καπνων εχουν καλα λεφτα, εχω ακουσει μεχρι και 50 ευρω στο 8ωρο, εχω δει βεβαια και περιπτωσεις με 16 ευρω στο 8ωρο. Το θεμα για εναν φοιτητη ειναι να μπορει να δουλευει με ευελικτο ωραριο, πραγμα που ειναι δυσκολο σε δουλειες οπως γραμματεας, τηλεφωνητης, εκτος και αν προκειται για 4ωρη απογευματινη εργασια. Επομενως, η καλυτερη δουλεια για μενα ειναι σερβις/μπαρ. Ουτως η αλλως, σχεδον ολοι οι εργαζομενοι στις καφετεριες ειναι φοιτητες, οποτε τα εκαστοτε αφεντικα ειναι αναγκασμενοι να ειναι συνεννοησιμοι οσον αφορα τα ωραρια εργασιας. Τωρα, οσον αφορα το p.r, ειναι η πιο ξεκουραστη δουλεια και ζητανε ΠΑΝΤΟΥ. Συνηθως πληρωνεται 2,5-3 ευρω το ατομο. Πας σε ενα μαγαζι με 6 φιλους σου,πινεις το ποτο σου τζαμπα και πληρωνεσαι για τα 6 ατομα που εφερες 6*3=18 ευρω. Αλλα στην τελικη, ποσο κοσμο να μπορεσεις να φερεις στο ιδιο μαγαζι, ποσες φορες τη βδομαδα και για ποσο καιρο..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Βρήκα 2 παιδάκια για ιδιαίτερο στα αρχαία, αλλά δεν ξέρω πόσο να ζητήσω (είναι δίδυμα). Οι φίλοι μου που κάνουν μαθήματα μου λένε πως αν κάνω και στα 2 μαζἰ να ζητήσω 15 ευρώ, ενώ αν είναι χώρια να ζητήσω 10 ευρώ στο καθένα και με παζάρι να το πάω 8. Τι λέτε; Μου φαίνονται πολλά 10 ευρώ για Β' γυμνασίου, αφήστε που σκέφτομαι και την κρίση. Ελεγα να πω 8 για το κάθε παιδί, και αν ζητήσει πιο χαμηλά 7 ή 6. Κάποιος που έχει εμπειρία, έχει να προτείνει κάτι;
Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Μου φαίνονται πολλά 10 ευρώ για Β' γυμνασίου, αφήστε που σκέφτομαι και την κρίση. Ελεγα να πω 8 για το κάθε παιδί, και αν ζητήσει πιο χαμηλά 7 ή 6. Κάποιος που έχει εμπειρία, έχει να προτείνει κάτι;
Ευχαριστώ!

Βασικά πρέπει να σκεφτείς τι βολεύει εσένα, αλλά δεδομένου της παρούσας κατάστασης να κάνεις κάποια έκπτωση. Υπολόγισε ότι με τα λεφτά που θα βγάζεις, να καλύπτεις τουλάχιστον τα έξοδα σε γραφική ύλη και μετακίνηση, αλλά να σου μένει και κάτι. Έστω ο αέρας..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Βρήκα 2 παιδάκια για ιδιαίτερο στα αρχαία, αλλά δεν ξέρω πόσο να ζητήσω (είναι δίδυμα). Οι φίλοι μου που κάνουν μαθήματα μου λένε πως αν κάνω και στα 2 μαζἰ να ζητήσω 15 ευρώ, ενώ αν είναι χώρια να ζητήσω 10 ευρώ στο καθένα και με παζάρι να το πάω 8. Τι λέτε; Μου φαίνονται πολλά 10 ευρώ για Β' γυμνασίου, αφήστε που σκέφτομαι και την κρίση. Ελεγα να πω 8 για το κάθε παιδί, και αν ζητήσει πιο χαμηλά 7 ή 6. Κάποιος που έχει εμπειρία, έχει να προτείνει κάτι;
Ευχαριστώ! :)

Λαμβάνοντας υπόψιν ότι είναι δίδυμα, είναι στο Γυμνάσιο, εσύ είσαι 22 χρονών και υπάρχει και η οικονομική κρίση στην μέση, λέω να τους ζητάς 15-17Ε συνολικά για 1,5 ώρα μάθημα (αν κάνουν μαζί, που γιατί να μην κάνουν μαζί?). Δεν έχω εμπειρία επί του θέματος, αλλά προσπάθησα να το δω λίγο από την πλευρά του γονιού. Πιστεύω ότι με τέτοια τιμή δεν θα χρειαστεί καν παζάρεμα.

Βέβαια εγώ αυτά τα λέω θεωρώντας ότι δεν μένουν στην άλλη άκρη της πόλης και δεν θα δίνεις τα κέρατά σου για αστικά, μετακίνηση, και λοιπές ιστορίες. :hmm:
Καλή τύχη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Μπορεί να μην κάνουν μαζί (σήμερα θα πάω πρώτη φορά, σημειωτέον) γιατί η μαμά τους από το τηλέφωνο μου είπε πως ο ένας είναι του 16 και η άλλη (η αδερφή, του 11). Χώρια που το ένα έχει ΔΕΠΥ (Διαταραχή Ελλειματικής Προσοχής και υπερκινητικότητα). Στην αρχή μου είπε αν τραβάνε να πάνε μαζί, αν όχι, χώρια.
Η αλήθεια είναι ότι είναι μακριά, εγώ μένω τέρμα δυτικά, ενώ η οικογένεια είναι στη Δάφνη.
Σας ευχαριστώ και τους δύο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Βρήκα 2 παιδάκια για ιδιαίτερο στα αρχαία, αλλά δεν ξέρω πόσο να ζητήσω (είναι δίδυμα). Οι φίλοι μου που κάνουν μαθήματα μου λένε πως αν κάνω και στα 2 μαζἰ να ζητήσω 15 ευρώ, ενώ αν είναι χώρια να ζητήσω 10 ευρώ στο καθένα και με παζάρι να το πάω 8. Τι λέτε; Μου φαίνονται πολλά 10 ευρώ για Β' γυμνασίου, αφήστε που σκέφτομαι και την κρίση. Ελεγα να πω 8 για το κάθε παιδί, και αν ζητήσει πιο χαμηλά 7 ή 6. Κάποιος που έχει εμπειρία, έχει να προτείνει κάτι;
Ευχαριστώ! :)

Πρωτα απ'ολα θα κοιταξεις να καλυπτεις τα εξοδα σου,πχ μεταφορικα προς την κατοικια τους,φωτοτυπιες,ασκησεις κτλπ.
Οι καιροι ειναι δυσκολοι,και θα πρεπει να διαμορφωσεις αναλογα και την τιμη.Θα σου προτεινα να κανεις το καθενα ξεχωριστα,με 5 ευρω ανα ωρα,ή 6 ανα 1.30 ωρα.Να σκεφτεις,οτι ειναι αδερφακια,και αμα τα εχεις μαζι μπορει να πειραζουν το ενα το αλλο,ή να μην προσεχει το μικροτερο,και να εμποδιζεται,ετσι,το μεγαλυτερο.

Εγω κανω ιδιαιτερα στην Εκθεση,κοπελα Γ λυκειου, 1.5 ωρα, και χρεωνω 8 ευρω.Καποιες φορες,γινεται και 3ωρο το μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μπορεί να μην κάνουν μαζί (σήμερα θα πάω πρώτη φορά, σημειωτέον) γιατί η μαμά τους από το τηλέφωνο μου είπε πως ο ένας είναι του 16 και η άλλη (η αδερφή, του 11). Χώρια που το ένα έχει ΔΕΠΥ (Διαταραχή Ελλειματικής Προσοχής και υπερκινητικότητα).

Και τι, θα πηγαίνεις 2 φορές την εβδομάδα αν δεν κάνουν μαζί, ή θα το παίρνεις σερί κανένα 3ωρο?
Ντάξει, υποχωρήσεις και συζητήσιμα όλα και παζάρια κλπ, αλλά να βολευτούν όλοι. Να σκεφτείς αν δεν κάνουν μαζί τελικά αν εσύ θα καταφέρεις να είσαι αποδοτική με το να το κάνεις όλο αυτό εις διπλούν (άσε που αυτό που έχει ΔΕΠΥ θα είναι ΠΟΛΥ δύσκολη περίπτωση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Εκλεισα δουλειά σε καφετέρια!!!
1 φορά την εβδομάδα, 8ωρο, 40 ευρώ.
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Εκλεισα δουλειά σε καφετέρια!!!
1 φορά την εβδομάδα, 8ωρο, 40 ευρώ.
:D
Κομότα; Σε ποια καφετέρια;
Δίνουν καλά μεροκάματα εκεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Εγω εστειλα 5 φορες βιογραφικο στο Μικελ αλλα καμια απαντηση ως τωρα!!Κριμα να μην εχω μεσον γιατι ετσι παιρνουν.Τουλαχιστον ας παιρνουν καποιους που εχουν αναγκη ελεος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afro5

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Έχει ακούσει κανένας για δουλειά στην Πάτρα;;; Θέλω πολύ να βρω μια δουλειά για κάποιες ώρες την εβδομάδα. Η σχολή μου είναι πολύ απαιτητική βέβαια αλλά πιστεύω θα το αντέξω για κάποιο χρονικό διάστημα. Πλιζ βοηθήστε αν ξέρετε κάτι !!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά δουλειά και σχολή δύσκολα συμβαδίζουν, ιδιαίτερα αν ψάχνεις για μια συμβατική δουλειά και ταυτόχρονα θέλεις να τα πας και καλά στη σχολή. Τα πρώτα τρία χρόνια που πέρασα φοιτητής δούλευα συνεχώς και ήμουν αυτοσυντηρούμενος, αλλά παρά τις φιλότιμες προσπάθειες που έκανα η σχολή είχε πάρει την κάτω βόλτα. Σε όσους από εσάς σκέφτεστε να βρείτε παράλληλα δουλειά, αν δεν έχετε άμεση ανάγκη από τα χρήματα, μην το κάνετε. Αφοσιωθείτε στη σχολή σας και μελετήστε το αντικείμενο των σπουδών σας. Όταν τελειώσετε θα έχετε πολλά εφόδια, πολύ σημαντικότερα από 500 ευρώ το μήνα και ένα πτυχίο στα 7 χρόνια με βαθμό 5,3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αν ακούστε κάτι για Θεσσαλονίκη πείτε. Σε καφετέρια κ τέτοια δεν νομίζω να το χω με τίποτα βεβαια :P. Νομίζω κάτι με μικρά παιδιά θα μου άρεσε , φυλαξη κ διάβασμα αλλά δε παίζει να βρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top