Δουλειά για φοιτητές

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Εγώ έδιωξα τα φροντιστήρια γιατί για 10€ δεν τρέχω...

βρε απο το να κάθομαι σπίτι και να βλέπω Τατιάνα, καλύτερα να δουλέψω για 5 ευρώ..
δεν με παίρνει πλέον να περιμένω την "σούπερ ευκαιρία"..

Μια κυρία χάρισε το σκύλο της και θα δίνει και διατροφή 50€/μήνα στο νέο αφεντικό...Δε θυμάμαι που το άκουσα...

πάλι καλά που δεν το πέταξε στο δρόμο να λέμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Δεν σε συμφέρει να δουλέψεις με 5€. Εγώ δούλευα με 10€ στο φροντιστήριο και έφυγα (άσε που μετά έκλεισε).

1,40€ τα εισιτήριά σου, εκτός αν έχεις αυτοκίνητο που έχεις βενζίνες και λοιπά έξοδα, αν δεν κάνει το λιγότερο 2ωρο δεν συμφέρει. Εγώ πλέον για φροντιστήρια τους λέω, αν δεν έχω 3-4 συνεχόμενες ώρες δεν έρχομαι. Εχω άλλες δουλειές ποιο σοβαρές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
μα εγώ μιλάω για δουλειά στη γειτονιά μου, όχι κέντρο..
δεν το ρισκάρω με τίποτα, όλο απεργίες είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mentalini

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλήσπέρα, γνωρίζετε τίποτα για την εργασία από το σπίτι; κατά πόσο είναι έμπιστες μερικές εταιρίες που προσφέρουν κέρδη part time μέχρι κ 800 ευρω kai full time μέχρι και 3-5.000;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Καλήσπέρα, γνωρίζετε τίποτα για την εργασία από το σπίτι; κατά πόσο είναι έμπιστες μερικές εταιρίες που προσφέρουν κέρδη part time μέχρι κ 800 ευρω kai full time μέχρι και 3-5.000;;
Ρε φίλε,μη πιστεύεις ό,τι διαβάζεις σε διαφημίσεις στο Ίντερνετ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Καλήσπέρα, γνωρίζετε τίποτα για την εργασία από το σπίτι; κατά πόσο είναι έμπιστες μερικές εταιρίες που προσφέρουν κέρδη part time μέχρι κ 800 ευρω kai full time μέχρι και 3-5.000;;

Χρειάζεται μεγάλη προσοχή ο συγκεκριμένος τομέας.

Από προσωπική εμπειρία : Σε συνέντευξη μας ζήτησαν ποσό για να μας δείξουν τις βασικές αρμοδιότητες (!) ενώ παρήλαυναν εργαζόμενοι της εταιρίας που έλεγαν το ίδιο ποίημα "Μέσα σε χ χρόνο έβγαλα το ψ χρηματικό ποσό".
Δεν υπήρξε ουσιαστική ενημέρωση ενώ η παρουσίαση τόνιζε συνέχεια το γρήγορο κέρδος.

Θα πρότεινα, αν σε ενδιαφέρει, να πας πρώτα σε ενημέρωση χωρίς δεσμεύσεις.
Είναι πολύ πιθανό να πρόκειται για αέρα κοπανιστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
μακρια απο λιοσιων 104...οποιος εχει παει θα ξερει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,029 μηνύματα.
μακρια απο λιοσιων 104...οποιος εχει παει θα ξερει
χαιρομαι που υπαρχουν κι αλλοι εκτος απο μενα που κανουν το καλο και κρατανε κοσμο μακρια απο αυτο το κτιριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rebel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,025 μηνύματα.
χαιρομαι που υπαρχουν κι αλλοι εκτος απο μενα που κανουν το καλο και κρατανε κοσμο μακρια απο αυτο το κτιριο...
Μακάρι να είχα διαβάσει αυτό το μήνυμα πριν από κάνα δύο βδομάδες που πήγα με έναν φίλο μου. Εκείνος όλο χαρά και βρήκαμε δουλειά και τι ωραία. Εγώ απ' την άλλη καχύποπτος. Όταν έφτασα σπίτι, με ένα απλό googlάρισμα των λέξεων "Λιοσίων 104" ανακάλυψα την απάτη. Μακριά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά μην τρελαίνεστε κιόλας!Κι εγώ όταν ήμουν πρωτοετής είχα πάει σε "συνέδριο" γνωστής MLM εταιρείας γνωρίζοντας τι καπνό φουμάρουν,επίτηδες...το τι γέλιο έριξα δε λέγεται!
Όχι μόνο είχαν κάτι πικραμένους να λένε όλο καμάρι πόσα βγάλαν,είχαν και αβανταδόρους που χειροκροτούσαν από κάτω!:clapup:Περιττό να σας πω ότι αποχώρησα απ'την αίθουσα κλαίγοντας στο γέλιο κι όλοι με κοιτούσαν όλο απορία!
Εμπειρία είναι κι αυτό!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kelli

Νεοφερμένος

Η kelli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
μα αυτο δεν ειναι εκμεταλευση προς τις γυναικες???ζητω τωρα αλλαγη πια σε αυτην την εκμεταλευση ας σταματησουν! κριμα ειναι και για τις κοπελες πραγματικα ρατσισμος.... η λυση ειναι ... να αρχισουν να προσλαμβανουν αγορια :P

εκτος ομως απο αυτες τις δουλειες τι αλλο μπορουμε να βρουμε ριχτε καμια ιδεεα ρε παιδια


η εκμεταλευση προς τις γυναικες σε μαρανε ! :p

και συμφωνω να αρχισουν να παιρνουν και αγορια!: εμεις τι θα χαζευουμε? xD

τι ρατσισμος ειναι αυτος και στα 2 φυλλα?

η λυση ειναι... να μην πηγαινετε στις καφετεριες τοσο πολυ τα αγορια. p

λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Πείτε μου καμία ιδέα για δουλειά,κάτι που να μην έχω σκεφτεί(εκτός των κλασικών,σερβίρισμα κλπ)...Αυτές τις μέρες παίζει ν' αποφασίσω να βάλω τελικά την Ξάνθη στο μηχανογραφικό μου,κι αν γίνει αυτό,δεδομένου ότι δεν μπορώ να περιμένω οικονομική στήριξη απ' τους γονείς μου αν περάσω εκτός Αθήνας,πρέπει να βρω δουλειά στην Ξάνθη..χτες!!:P:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Πείτε μου καμία ιδέα για δουλειά,κάτι που να μην έχω σκεφτεί(εκτός των κλασικών,σερβίρισμα κλπ)...Αυτές τις μέρες παίζει ν' αποφασίσω να βάλω τελικά την Ξάνθη στο μηχανογραφικό μου,κι αν γίνει αυτό,δεδομένου ότι δεν μπορώ να περιμένω οικονομική στήριξη απ' τους γονείς μου αν περάσω εκτός Αθήνας,πρέπει να βρω δουλειά στην Ξάνθη..χτες!!:P:worry:

θα πας Ξανθη τελικα?? πολυ χαιρομαι που θα κανεις αυτο που θες!εμενα η ξαδερφη μου που σπουδαζε στη θεσσαλονικη κρατουσε ενα μωρακι οταν οι γονεις του δουλευαν..( και αυτο που σπουδαζε δεν ειχε καμια σχεση με μωρα,παιδια και τετοια) δλδ αν πιασεις φιλιες με κανενα ζευγαρι με μωρο απο τη γειτονια η και γενικα καλα θα ηταν...αν τα πας καλα και με τα μωρα :P εε εκτος απο σερβιτορα και τετοια,εμενα θα μου αρεσε και σαν πωλητρια σε μαγαζι με ρουχα,παπουτσια η γενικα ενα κατασταστημα...συνηθως ημιαπασχοληση ειναι αυτα..κατι αλλο δεν μπορω να σκεφτω τωρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
θα πας Ξανθη τελικα?? πολυ χαιρομαι που θα κανεις αυτο που θες!εμενα η ξαδερφη μου που σπουδαζε στη θεσσαλονικη κρατουσε ενα μωρακι οταν οι γονεις του δουλευαν..( και αυτο που σπουδαζε δεν ειχε καμια σχεση με μωρα,παιδια και τετοια) δλδ αν πιασεις φιλιες με κανενα ζευγαρι με μωρο απο τη γειτονια η και γενικα καλα θα ηταν...αν τα πας καλα και με τα μωρα :P εε εκτος απο σερβιτορα και τετοια,εμενα θα μου αρεσε και σαν πωλητρια σε μαγαζι με ρουχα,παπουτσια η γενικα ενα κατασταστημα...συνηθως ημιαπασχοληση ειναι αυτα..κατι αλλο δεν μπορω να σκεφτω τωρα :P
Δεν ξέρω,σκέφτομαι να δηλώσω την Ξάνθη αμέσως μετά το ΕΜΠ,δηλαδή να μη χρειαστεί να πάω σε κάποια άλλη σχολή επειδή δεν θα πιάσω ΕΜΠ...Βέβαια θα είναι πολύ δύσκολα,αλλά δε νομίζω ότι το σηκώνω να χάσω άδικα τη σχολή!!
Κι εγώ κάτι σαν αυτά που μου πρότεινες σκέφτομαι...Δε θα είχα πρόβλημα να προσέχω κάποιο παιδάκι κι αυτά,ίσα ίσα που τα πάω πολύ καλά μαζί τους!:)Απλά σκέφτομαι ότι αυτό θέλει και μια εμπιστοσύνη από τους γονείς,οπότε θα βόλευε αν πήγαινα συστημένη από κάποιον..Αλλά εγώ δυστυχώς δεν έχω κανέναν γνωστό στη Θράκη...:/:
Όσο για πωλήτρια,θα μου άρεσε,ειδικά αν είχε να κάνει με ρούχα,παπούτσια και τα σχετικά!:DΑπλά φοβάμαι ότι επειδή δεν είναι και ιδιαίτερα μεγάλη πόλη,ίσως να μην είναι πολλές οι επιλογές για κάτι τέτοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Δεν ξέρω,σκέφτομαι να δηλώσω την Ξάνθη αμέσως μετά το ΕΜΠ,δηλαδή να μη χρειαστεί να πάω σε κάποια άλλη σχολή επειδή δεν θα πιάσω ΕΜΠ...Βέβαια θα είναι πολύ δύσκολα,αλλά δε νομίζω ότι το σηκώνω να χάσω άδικα τη σχολή!!
Κι εγώ κάτι σαν αυτά που μου πρότεινες σκέφτομαι...Δε θα είχα πρόβλημα να προσέχω κάποιο παιδάκι κι αυτά,ίσα ίσα που τα πάω πολύ καλά μαζί τους!:)Απλά σκέφτομαι ότι αυτό θέλει και μια εμπιστοσύνη από τους γονείς,οπότε θα βόλευε αν πήγαινα συστημένη από κάποιον..Αλλά εγώ δυστυχώς δεν έχω κανέναν γνωστό στη Θράκη...:/:
Όσο για πωλήτρια,θα μου άρεσε,ειδικά αν είχε να κάνει με ρούχα,παπούτσια και τα σχετικά!:DΑπλά φοβάμαι ότι επειδή δεν είναι και ιδιαίτερα μεγάλη πόλη,ίσως να μην είναι πολλές οι επιλογές για κάτι τέτοιο...

εε δεν ειναι και μικρη πολη!! κοντα στις 65.000 κατοικους!! και εχει πολλα μαγαζια απο οσο θυμαμαι οταν ειχα παει...ουτε η ξαδερφη μου πηγε συστημενη εκει ουτε εχει εμπειρια απο αλλη φορα..αρκει να εισαι προσχαρη,κοινωνικη,γλυκομιλητη για να εχεις κοινωνικες συναναστροφες με τον κοσμο,για να προτιμησουν εσενα ή να σε προτεινουν για καποια δουλεια!:P και στην τελικη αν δεν βρεις κατι που να σου αρεσει απολυτα πιστευω σαν σερβιτορα να βρεις σιγουρα :P μην απογοητευτεις...οποιος ψαχνει βρισκει!!!! τουλαχιστον να βρεις κατι να καλυπτεις τα εξοδα σου και να μην υποχρεωνεσαι στους γονεις σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
εε δεν ειναι και μικρη πολη!! κοντα στις 65.000 κατοικους!! και εχει πολλα μαγαζια απο οσο θυμαμαι οταν ειχα παει...ουτε η ξαδερφη μου πηγε συστημενη εκει ουτε εχει εμπειρια απο αλλη φορα..αρκει να εισαι προσχαρη,κοινωνικη,γλυκομιλητη για να εχεις κοινωνικες συναναστροφες με τον κοσμο,για να προτιμησουν εσενα ή να σε προτεινουν για καποια δουλεια!:P και στην τελικη αν δεν βρεις κατι που να σου αρεσει απολυτα πιστευω σαν σερβιτορα να βρεις σιγουρα :P μην απογοητευτεις...οποιος ψαχνει βρισκει!!!! τουλαχιστον να βρεις κατι να καλυπτεις τα εξοδα σου και να μην υποχρεωνεσαι στους γονεις σου!!!
Ναι,αυτό ακριβώς σκέφτομαι!!Δεν ξέρω,δεν το είχα ποτέ μου ιδιαίτερα να 'μαι πολύ κοινωνική με όλους..Δηλαδή ντάξει,χαμόγελα κι όλα αυτά οκ,αλλά είμαι κάπως μαζεμένη η άτιμη:PΤεσπα,στην ανάγκη θ γίνουμε και λίγο χαζοχαρούμενα,σιγά!:DΆντε να δούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Ναι,αυτό ακριβώς σκέφτομαι!!Δεν ξέρω,δεν το είχα ποτέ μου ιδιαίτερα να 'μαι πολύ κοινωνική με όλους..Δηλαδή ντάξει,χαμόγελα κι όλα αυτά οκ,αλλά είμαι κάπως μαζεμένη η άτιμη:PΤεσπα,στην ανάγκη θ γίνουμε και λίγο χαζοχαρούμενα,σιγά!:DΆντε να δούμε!

παντως ψαξε και σε αυτη τη σελιδα αν θες... https://www.aggeliopolis.gr/ εχει πολλες αγγελιες για δουλεια σπιτια κτλ! παντως εγω που κοιταξα για εργασια στη θεσσαλονικη βαρεθηκα να βλεπω παντου σερβιτορα,σερβιτορα,σερβιτορα,... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Εγω θα σου προτεινα να το ξανασκεφτεις.Εστω οτι βρισκεις δουλεια απο την αρχη και ξεκινας τις σπουδες σου κανονικα.Αν για καποιο λογο απολυθεις/παραιτηθεις, θα αναγκαστεις να φυγεις απο την πολη μεχρι να βρεις παλι δουλεια(απο τη στιγμη που δεν περιμενεις καμια βοηθεια απο τους γονεις).Μπορει να περασουν 1-2 μηνες μεχρει να ξαναβρεις, αλλα μπορει να περασει και χρονος.Πολυ ψυχοφθορο κατα τη γνωμη μου:hmm:Ασε που δουλεια και σπουδες δεν συνδυαζονται ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Ορισμενα πανεπιστημια (βιολογια κρητης) σου δινουν τη δυνατοτητα τους καλοκαιρινους μηνες να εργαστεις σε αντιστοιχο τομεα στο ιδιωτικο ή δημοσιο, (θεωρω επι πληρωμη) και με βαθμολογικες μοναδες... και ειναι τελειο για βιογραφικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ορισμενα πανεπιστημια (βιολογια κρητης) σου δινουν τη δυνατοτητα τους καλοκαιρινους μηνες να εργαστεις σε αντιστοιχο τομεα στο ιδιωτικο ή δημοσιο, (θεωρω επι πληρωμη) και με βαθμολογικες μοναδες... και ειναι τελειο για βιογραφικο...

Δε νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top