Δουλειά για φοιτητές

xPnkox

Νεοφερμένος

Η xPnkox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας
Εχει λιγο καιρο τωρα που ψαχνω για δουλειά..Εχω παει σε μερικες καφετεριες και σε ενα αλλο μαγαζι (πιτσα,τοστ κτλ) και παρολο που ολοι ψάχνουν ατομα,κανεις δε με προσλαμβανει.Και μιλαω για σχετικα μικρά μαγαζιά..Δηλαδή που δεν έχουν και ΤΟΟΟΟΣΗ δουλειά.
Δεν εχω ξαναδουλεψει ποτε, και μολις το ακουνε μου ζητανε τηλεφωνο και λενε θα με παρουν τηλ για να με δουν δοκιμαστικα καποια στιγμη.Και ποτέ δε παίρνουν.
Τι κάνω λάθος..?Πως μπορεί μια φοιτητρια να βρει μια πρώτη δουλεια χωρις να εχει μέσον..?Ολοι οι υπόλοιποι, που βρισκουν τοσο ευκολα δουλεια, εμπειροι γεννιουνται? ή όλοι βολεύνται σε δουλειές μέσω γνωστών τους?

Μπορείτε να με συμβουλέψετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
γειααααα.
νομιζω οτι επειδη δεν εχεις ξαναδουλεψει γιάυτο δεν σε παιρνουν τηλ..
εγω ειχα παει στη pizza fan για τηλεφωνητρια και δν με πηραν γιατι δν ειχα προυπηρεσια..
παρε μια χρυση ευκαιρια η αλλη εφημεριδα με αγγελεις εργασιες και κατι θα βρεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
xPnKox κάτι ελαφρώς άσχετο με αυτό που ρωτάς καθώς εσύ απλά ψάχνεις μια δουλειά, αλλά θα σε συμβούλευα αφού σπουδάζεις να προσπαθήσεις να βρεις μια δουλειά σχετική με το αντικείμενο των σπουδών σου. Όπως είδες κι εσύ όλοι ψάχνουν για προϋπηρεσία. Καλύτερα να πας σε μια λιγότερο καλοπληρωμένη δουλειά(εκτός κι αν χρειάζεσαι τόσο πολύ τα χρήματα) την οποία θα μπορείς να βάλεις μετά στο βιογραφικό σου, παρά να δουλεύεις σε καφετέριες. Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή, αλλά καλύτερα αφού βγαίνεις στο κυνήγι εργασίας, να κάνεις όσο το δυνατόν πιο έξυπνες επιλογές. Όλο και κάτι θα σου προσφέρουν στο μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lebron15

Νεοφερμένος

Ο lebron15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ποση τυχη εχει καποιος να πιασει μια δουλιτσα σε πολεις οπως η Κομοτηνη ή το Ρεθυμνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell21

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ξέρει κανείς τι παίζει με ta village?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TR-F STORFLOR

Νεοφερμένος

Ο TR-F STORFLOR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
μηπως ξερει κανεισ ποτε βγαινουν οι προκηρυξεις του οτε για την απασχοληση φοιτητων στο 11888?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
μηπως ξερει κανεισ ποτε βγαινουν οι προκηρυξεις του οτε για την απασχοληση φοιτητων στο 11888?

Δεν νομίζω να πάρουν καινούργιες αιτήσεις!!Ήδη περιμένουν στην ουρά πολλοί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TR-F STORFLOR

Νεοφερμένος

Ο TR-F STORFLOR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αυτά είναι.άμα είσαι τυχερός :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Απ'ότι ξέρω δεν παίρνουν πλέον φοιτητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
παιδιά μήπως ξέρετε αν ψάχνουν τπτ στην κομοτηνή;;;Εκεί περνάω και δεν ξέρω τί θα κάνω χωρίς δουλειά.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Eιναι ευκολο να βρεις δουλεια σε τηλεφωνικο κεντρο part time?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deidara

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
παιδιά μήπως ξέρετε αν ψάχνουν τπτ στην κομοτηνή;;;Εκεί περνάω και δεν ξέρω τί θα κάνω χωρίς δουλειά.. :/

απο καφετεριες αλλο τπτ... εχει αρκετες οποτε αν δικτυωθεις καλα και ενδιαφερθεις για κατι τετοιο λογικα θα προκυψει κατι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Να ρωτησω και εγω κατι..Ειναι εφικτο να ξεκινησεις το πανεπιστημιο και να ψαχνεις να βρεις μια δουλεια; Θελω να πω γινεται να μην αμελησεις το παν. και να δουλευεις σε καμια καφετερια ή αναγκαστικα θα την πληρωσουν οι σπουδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Τίποτα δεν είναι απαραίτητο και πολλά εξαρτώνται από τη φύση της σχολής σου. Αν μπορείς να περνάς μαθήματα μόνο με διάβασμα στην εξεταστική θα μπορείς και να δουλεύεις. Αλλιώς σκέψου παραδόσεις κάθε μέρα και εργασία θα σε κουράζει και υποτίθεται τα φοιτητικά χρόνια θέλουμε να είναι ανέμελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σωστή η Αλεξάνδρα! Εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από το πού έχεις περάσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Σας ευχαριστω παιδια και πιστευω οτι εχετε δικιο...Αλεξανδρα θα ηθελα κι εγω οπως και πολλοι αλλοι να ειναι οσο πιο ανεμελα γινεται απλα ειναι αναγκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν είναι ανάγκη, μην σκέφτεσαι ανέμελα χρόνια...Υπάρχουν άλλα πράγματα πιο σημαντικά. Βρες κάποια δουλειά που να είναι 4ωρο, ώστε να μην σε κουράζει πολύ και προσπάθησε να έχεις και επαφή με την σχολή για να μην χάσεις την μπάλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Το ξέρω και φαντάζομαι πως πολλοί φοιτητές θα είναι στη θέση σου. Εάν είναι αναγκαίο προσπάθησε ακόμα και με στερήσεις στο μισθό να προτιμήσεις δουλειά με ένσημα παρά κάποια που φαινομενικά θα σου δίνει τώρα περισσότερα λεφτά. Όχι ότι έχουμε ελπίδες να βγούμε ποτέ στη σύνταξη με τα χάλια της Ελλάδας, αλλά καλύτερα να σκεφτόμαστε και πιο μακροπρόθεσμα, όσο μακριά κι αν μοιάζουν τα 60.
Btw αν καταφέρεις να βρεις δουλειά κοντά στο γνωστικό αντικείμενο που σπουδάζεις σίγουρα θα είναι συν. Δεν ξέρω ακριβώς τι ενδιαφέρεσαι, αλλά αν το βιογραφικό σου πρέπει να εμπλουτιστεί και δε στηρίζεσαι απλά στο πτυχίο σου, κοίτα να αποφύγεις δουλειές σε καφετέριες και μπαρ. Δε θα μπορείς να τις βάλεις σαν κάτι χρήσιμο στο CV. Φυσικά αν δεις πως δε βρίσκεις τίποτα άλλο, βουρ σε όποια ευκαιρία σου ανοίγεται. Οι καιροί είναι δύσκολοι και μπράβο σου που θες να βοηθήσεις οικονομικά την κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Το ξέρω και φαντάζομαι πως πολλοί φοιτητές θα είναι στη θέση σου. Εάν είναι αναγκαίο προσπάθησε ακόμα και με στερήσεις στο μισθό να προτιμήσεις δουλειά με ένσημα παρά κάποια που φαινομενικά θα σου δίνει τώρα περισσότερα λεφτά. Όχι ότι έχουμε ελπίδες να βγούμε ποτέ στη σύνταξη με τα χάλια της Ελλάδας, αλλά καλύτερα να σκεφτόμαστε και πιο μακροπρόθεσμα, όσο μακριά κι αν μοιάζουν τα 60.
Btw αν καταφέρεις να βρεις δουλειά κοντά στο γνωστικό αντικείμενο που σπουδάζεις σίγουρα θα είναι συν. Δεν ξέρω ακριβώς τι ενδιαφέρεσαι, αλλά αν το βιογραφικό σου πρέπει να εμπλουτιστεί και δε στηρίζεσαι απλά στο πτυχίο σου, κοίτα να αποφύγεις δουλειές σε καφετέριες και μπαρ. Δε θα μπορείς να τις βάλεις σαν κάτι χρήσιμο στο CV. Φυσικά αν δεις πως δε βρίσκεις τίποτα άλλο, βουρ σε όποια ευκαιρία σου ανοίγεται. Οι καιροί είναι δύσκολοι και μπράβο σου που θες να βοηθήσεις οικονομικά την κατάσταση.

Το γνωστικο αντικειμενο ειναι η πληροφορικη και οπως σιγουρα ξερεις ,τα πραγματα ειναι δυσκολα για πρωτοετεις (που να μπουν αυτοι). Εχω δουλεψει σε καφετερια-ταβερνα και ειδα καποια πραγματα αλλα δυστυχως μονο κατι τετοια ισως μπορω να προσεγγισω (το ισως το λεω γιατι προτειμανε κοριτσια για ευνοητους λογους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bethmar

Νεοφερμένος

Η bethmar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σας παίδες! είμαι φοιτήτρια ιατρικής ΑΠΘ στο 5ο έτος και ψάχνω για δουλειά. τα τελευταία 2 χρόνια κάνω ιδιαίτερα σε παιδάκια αλλά θα ήθελα να βρω κάτι πιο κοντά στο αντικείμενό μου. αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας με ενημερώσει... thanks! :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top