Δεν μπορώ να κάνω φίλους στη σχολή μου

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
@Ioannidou Λοιπόν, να βάλουμε κάποια πράγματα σε μια σειρά:

1. ΔΕΝ είσαι λατέρνα επειδή βάφεσαι εκτός κι αν βάφεσαι πάρα πολύ βαριά. Που κι εκεί δεν βρίσκω τον λόγο να σε χαρακτηρίσουμε έτσι. Εσύ μάλλον επέλεξες αυτόν τον χαρακτηρισμό γιατί στην πέσανε τ' αγοράκια του φόρουμ για το αν είσαι όμορφη και ίσως ντράπηκες.

τι φάση?... που το είδες αυτό που έχω υπογραμμίσει να συμβαίνει? καταρχάς η πλειοψηφία των ποστ είναι
απο γυναίκες.

αν εξαιρέσουμε τον Scandal τον administrator του φόρουμ, εγώ και ο Γιάννης (που τώρα νιώθει πέφτουλας
μετά το σχόλιο σου) απαντήσαμε είμαι και εγώ πέφτουλας; :hmm:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Πσ
τι φάση?... που το είδες αυτό που έχω υπογραμμίσει να συμβαίνει? καταρχάς η πλειοψηφία των ποστ είναι
απο γυναίκες.

αν εξαιρέσουμε τον Scandal τον administrator του φόρουμ, εγώ και ο Γιάννης (που τώρα νιώθει πέφτουλας
μετά το σχόλιο σου) απαντήσαμε είμαι και εγώ πέφτουλας; :hmm:
Παιδιά ηρεμήσετε δεν κάνατε κάτι κακό . Ειδικά ο Γιάννης με έχει βοηθήσει πολύ κ στο παρελθόν. Μια χαρά είναι όλα
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Πσ
Παιδιά ηρεμήσετε δεν κάνατε κάτι κακό . Ειδικά ο Γιάννης με έχει βοηθήσει πολύ κ στο παρελθόν. Μια χαρά είναι όλα

Ναι δεν μπορεί να μας λέει πέφτουλες, είμαι της ισότητας εγώ.. διανύω τη περίοδο που μόνο δέχομαι
προτάσεις απο γυναίκες, εγώ δεν κάνω! :happy: και θα πρέπει να ταιριάζουμε και ηλικιακά..

 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
τι φάση?... που το είδες αυτό που έχω υπογραμμίσει να συμβαίνει? καταρχάς η πλειοψηφία των ποστ είναι
απο γυναίκες.

αν εξαιρέσουμε τον Scandal τον administrator του φόρουμ, εγώ και ο Γιάννης (που τώρα νιώθει πέφτουλας
μετά το σχόλιο σου) απαντήσαμε είμαι και εγώ πέφτουλας; :hmm:
Ήταν πληθυντικός ευγενείας, δεν ήθελα να στοχοποιησω κάποιο μέλος και το έγραψα γενικά. Τώρα αν ταυτίστηκες κακώς, δεν αναφέρθηκα σε σένα. Το έγραψα επειδή ειπώθηκε πως επειδή είναι όμορφη και περιποιείται τον εαυτό της, δεν θα βρει φίλες.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Ήταν πληθυντικός ευγενείας, δεν ήθελα να στοχοποιησω κάποιο μέλος και το έγραψα γενικά. Τώρα αν ταυτίστηκες κακώς, δεν αναφέρθηκα σε σένα. Το έγραψα επειδή ειπώθηκε πως επειδή είναι όμορφη και περιποιείται τον εαυτό της, δεν θα βρει φίλες.

σε τρολάρω άραξε δεν εχω ενοχληθεί.. η λέξη λατέρνα με τον τρόπο που χρησιμοποιείται για να δείξει οτι μια
γυναίκα έχει καλλωπιστεί σε υπερβολικό βαθμό, εχει πιο πολύ χιουμοριστικό χαρακτήρα παρά υποτιμητικό,
οπότε δεν νομίζω οτι χρειαζόταν διόρθωση για την χρήση της λέξης που η ίδια έκανε..:)
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω! Πας στο ΙΕΚ για να μάθεις κάτι η για να κάνεις νέους φίλους? Γιατί οκ αντί να επικεντρώνεσαι εκεί θεωρώ ότι δίνεις σημασία σε κάτι δευτερεύον!!
Άλλωστε φίλους δεν είχε και από το σχολείο?
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω! Πας στο ΙΕΚ για να μάθεις κάτι η για να κάνεις νέους φίλους? Γιατί οκ αντί να επικεντρώνεσαι εκεί θεωρώ ότι δίνεις σημασία σε κάτι δευτερεύον!!
Άλλωστε φίλους δεν είχε και από το σχολείο?
Λοιπόν
Αρχικα εννοείται ότι. Μου αρέσει πάρα πολύ αυτό που μαθαίνω κ βρίσκω πολύ ενδιαφέροντα όσα συζητάμε κ σημειώνουμε σε αντίθεση με τους περισσότερους που βαριουνται τη ζωή τους κ παρακαλούν τους καθηγητές να μας αφήσουν 5 λεπτά νωρίτερα (απορώ γιατί ήρθαν)
Ωστόσο όλοι θέλουμε να κοινωνικοποιηθουμε στη σχολή κ να γνωρίσουμε νέα άτομα. Ειδικά στη περίπτωση μου που έχω απομακρύνθει από όλους τους φίλους που είχα στο σχολείο. Δεν το βρίσκω παράλογο .
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Εντάξει ναι αλλα θα έρθει δεν είναι αυτοσκοπός!
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Ωστόσο όλοι θέλουμε να κοινωνικοποιηθουμε στη σχολή κ να γνωρίσουμε νέα άτομα. Ειδικά στη περίπτωση μου που έχω απομακρύνθει από όλους τους φίλους που είχα στο σχολείο. Δεν το βρίσκω παράλογο .

σου ρίχνω ενα κάρο χρόνια και αυτή την λέξη μόλις πρόπερσι έμαθα να την χρησιμοποιώ..

όπως τα έγραψες έτσι είναι τα πράγματα, εχώ και εγω περάσει απο ΙΕΚ... μπράβο σου.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
σου ρίχνω ενα κάρο χρόνια και αυτή την λέξη μόλις πρόπερσι έμαθα να την χρησιμοποιώ..

όπως τα έγραψες έτσι είναι τα πράγματα, εχώ και εγω περάσει απο ΙΕΚ... μπράβο σου.
Ευχαριστώ πολύ αν και δεν καταλαβαίνω για ποιο πράγμα με συγχαίρεις🤣
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Αααα ναι τώρα το είδα ευχαριστώ πολύ . Δυστυχώς προβλέπονται δύσκολα τα πράγματα. Όλοι στην τάξη έχουν χωριστεί σε παρέες εκτός από μένα

Γιατι τα έχεις βάψει μαύρα τόσο πολύ? καταρχήν πρέπει να είσαι έξυπνη! έχεις πλούσιο λεξιλόγιο..
πέρα απο την παραπάνω λέξη που με κόλλησες, σελίδες πίσω χρησιμοποιείς άλλη μια "στερεότυπο".

Αν γνωρίζεις την έννοια τέτοιων λέξεων, είτε δεν είσαι 18 ή έχεις ταλέντο και μπορείς να κάνεις καλό
χειρισμό της Ελληνικής γλώσσας, δεν ξέρω που κολλάς,θα έπρεπε να είσαι καλή στο μπλα-μπλα και
οι γνωριμίες έτσι ξεκινάνε.

πανελλήνιες έχεις δώσει? για να υποθέσω οτι τα φροντιστήρια σε έκαναν σοφή κουκουβάγια? :hmm:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Γιατι τα έχεις βάψει μαύρα τόσο πολύ? καταρχήν πρέπει να είσαι έξυπνη! έχεις πλούσιο λεξιλόγιο..
πέρα απο την παραπάνω λέξη που με κόλλησες, σελίδες πίσω χρησιμοποιείς άλλη μια "στερεότυπο".

Αν γνωρίζεις την έννοια τέτοιων λέξεων, είτε δεν είσαι 18 ή έχεις ταλέντο και μπορείς να κάνεις καλό
χειρισμό της Ελληνικής γλώσσας, δεν ξέρω που κολλάς,θα έπρεπε να είσαι καλή στο μπλα-μπλα και
οι γνωριμίες έτσι ξεκινάνε.

πανελλήνιες έχεις δώσει? για να υποθέσω οτι τα φροντιστήρια σε έκαναν σοφή κουκουβάγια? :hmm:
Χαχα εντάξει οι λέξεις αυτές δεν είναι τόσο σπάνιες. Πιστεύω ότι εκφραζομαι αξιοπρεπώς ωστόσο αυτό δεν συνδέεται απαραίτητα με τις ανθρώπινες σχέσεις και τις προοπτικές εξέλιξης αυτών. Μίλησα με κάποια άτομα ομως η ροή του λόγου δεν ήταν αέναη . Δεν υπήρχε χημεία πως να το πω. Σαν να μην τους ενδιέφερε. Δηλαδή την διπλανή μου την είχα προσεγγισει πολλές φορές χωρίς αποτέλεσμα. Κ μετά από λίγες μέρες έγινε κολλητή με κάτι άλλες κοπέλες.
Μόνο χτες με δύο υπέροχα παιδιά περάσαμε μαζί το διάλειμμα. Ταιριάξαμε αμέσως. Δεν γίναμε φίλοι όμως . Εννοώ είναι νωρίς να πω κάτι τέτοιο. Μπορεί τη Δευτέρα να μη μιλήσουμε .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατι τα έχεις βάψει μαύρα τόσο πολύ? καταρχήν πρέπει να είσαι έξυπνη! έχεις πλούσιο λεξιλόγιο..
πέρα απο την παραπάνω λέξη που με κόλλησες, σελίδες πίσω χρησιμοποιείς άλλη μια "στερεότυπο".

Αν γνωρίζεις την έννοια τέτοιων λέξεων, είτε δεν είσαι 18 ή έχεις ταλέντο και μπορείς να κάνεις καλό
χειρισμό της Ελληνικής γλώσσας, δεν ξέρω που κολλάς,θα έπρεπε να είσαι καλή στο μπλα-μπλα και
οι γνωριμίες έτσι ξεκινάνε.

πανελλήνιες έχεις δώσει? για να υποθέσω οτι τα φροντιστήρια σε έκαναν σοφή κουκουβάγια? :hmm:
Χαχα όχι Δεν είμαι σοφή ούτε ιδιαίτερο λεξιλόγιο χρησιμοποιώ .
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Χαχα όχι Δεν είμαι σοφή ούτε ιδιαίτερο λεξιλόγιο χρησιμοποιώ .

πως δεν είσαι.. την λέξη "στερεότυπο" που έχεις χρησιμοποιήσει και αναφέρω παραπάνω
δεν πάει και αυτή πολύς καιρός που αναζήτησα τον ακριβή ορισμό της.

με τις παρέες μην σε ανησυχεί ίσως χρειάζεται χρόνος, εμείς στο ΙΕΚ ήμασταν
ηλικίες απο 19-40+ και όμως μιλούσαμε όλοι και κάναμε και παρέα.

Εγώ δεν φαντάστηκα ποτέ οτι θα είχα συσπουδάστριες παντρεμένες με παιδιά
και οτι θα ένιωθα άνετα σε ένα τέτοιο περιβάλλον και όμως ήμασταν σαν φιλαράκια.

αρα γιατι να μην μπορείς εσύ με άτομα της ηλικίας σου??
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
πως δεν είσαι.. την λέξη "στερεότυπο" που έχεις χρησιμοποιήσει και αναφέρω παραπάνω
δεν πάει και αυτή πολύς καιρός που αναζήτησα τον ακριβή ορισμό της.

με τις παρέες μην σε ανησυχεί ίσως χρειάζεται χρόνος, εμείς στο ΙΕΚ ήμασταν
ηλικίες απο 19-40+ και όμως μιλούσαμε όλοι και κάναμε και παρέα.

Εγώ δεν φαντάστηκα ποτέ οτι θα είχα συσπουδάστριες παντρεμένες με παιδιά
και οτι θα ένιωθα άνετα σε ένα τέτοιο περιβάλλον και όμως ήμασταν σαν φιλαράκια.

αρα γιατι να μην μπορείς εσύ με άτομα της ηλικίας σου??
Στο δικό μου τμήμα όλοι είμαστε 18. Μόνο ένας είναι 21 κ μια άλλη κοπέλα 27. Πάντως δεν ξέρω ήταν λίγο σαν να με αποφεύγουν ... Σαν να μην ταιριάζουμε. Κρίμα είχα κάνει εγώ όνειρα 🤣
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Κρίμα είχα κάνει εγώ όνειρα 🤣

Σταμάτα να ντύνεσαι λατέρνα (που λές και εσύ..) κατέβα 2-3 πόντους στο τακούνι η βάλε φλατ
βάλε και καμιά φόρμα και πεσμας αν υπάρχει θετική εξέλιξη τις επόμενες μέρες.

να εδώ ο τσουκαλάς έχει κατι μπαλαρίνες να παίρνεις καμιά ιδέα



δεν ξέρω αν πάνε με φόρμα αντίντας



ή αν είναι τσίρκο..πάντως εμείς ΜΟΝΟ αντίντας φορούσαμε στα ιεκ, για να ξέρετε
οτι ήμαστε απο ιεκ ή επαλ!! :lol2:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Σταμάτα να ντύνεσαι λατέρνα (που λές και εσύ..) κατέβα 2-3 πόντους στο παπούτσι η βάλε φλατ
βάλε και καμιά φόρμα και πεσμας αν υπάρχει θετική εξέλιξη τις επόμενες μέρες.

να εδώ ο τσουκαλάς έχει κατι μπαλαρίνες να παίρνεις καμια ιδέα



δεν ξέρω αν πάνε με φόρμα αντίντας



ή αν είναι τσίρκο..πάντως εμείς ΜΟΝΟ αντίντας φορούσαμε στα ιεκ, για να ξέρετε
οτι ήμαστε απο ιεκ ή επαλ!! :lol2:
Καλε δεν φοράω ψηλά παπούτσια. Υπέρβολικη δεν είμαι στο ντύσιμο sneakers φοράω. Τζιν σακάκι χρυσή ζώνη ελαφρύ μακιγιάζ και κρεμ τσάντα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σιγά μην ντυθώ σαν καγκουρι
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Καλε δεν φοράω ψηλά παπούτσια. Υπέρβολικη δεν είμαι στο ντύσιμο sneakers φοράω. Τζιν σακάκι χρυσή ζώνη ελαφρύ μακιγιάζ και κρεμ τσάντα

Σιγά μην ντυθώ σαν καγκουρι

να φοράς FILΛ που είναι και στην μόδα.. να σε αναγνωρίζουν οτι είσαι δική τους

τι λέω απόψε ρε γαμώτο εγώ ήμουν σοβαρό άτομο.. :wheel:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top