Δίνω εξετάσεις!

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
το οτι το μαθημα δε γινεται με σωστο τροπο "it's too theoritical" οπως λεμε στο φροντηστηριο δε σου λεει τιποτα?τεσπα βγαινουμε εκτος ομως

Ειναι παραγοντας, οχι φυσικα ο μονος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Η ελλειψη ενδιαφεροντος δεν ειναι κατι το ασχετο. Αν μου λες οτι καποιος δεν ενδιαφερεται απλως, καταργεις το φιλοπεριεργο του ανθρωπινου ειδους. Αν καποιος δεν ενδιαφερεται τα αιτια ειναι ψυχικα. Ενα απο αυτα ειναι και οι μαθησιακες δυσκολιες.

Σε ενημερώνω λοιπόν πως ο όρος φιλοπερίεργο του ανθρώπου αναφέρεται στη περιέργια του ανθρώπου να γνωρίζει καινούρια πράγματα (εμπειρίες, αντικείμενα, ανθρώπους). Καμιά φορά και ξένες γλώσσες. Όμως πρέπει να καταλάβεις κάτι. ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!. Εσένα μπορεί να σου αρέσει το ποδόσφαιρο εμένα όχι. Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα οτι εγώ έχω ψυχολογικά προβλήματα! Αν ίσχυε κάτι τέτοιο τότε θα έπρεπε και εσύ ο ίδιος να έχεις ενοχές απέναντι στον εαυτό σου επειδή δεν μπορείς να ενδιαφέρεσαι για τα παντα. Παρόλα αυτα οι μαθησιακές δυσκολίες μπορεί να αποτελέσουν αποτρεπτικό παράγοντα για το άτομα που τις έχουν αλλα αυτό δεν σημαίνει οτι καθένας που δεν έχει ικανοποιητική απόδοση στα μαθήματα έχει ψυχολογικά προβλήματα έχει απλά διαφορετικές κλίσεις και ενδιαφέροντα. Σε ενημερώνω απλά οτι η θεωρία του Φρόιντ περι βιωμάτων έχει εμπλουτιστεί με τη συμπεριφοριστική θεωρία του Γουάτσον. Έτσι οι σύγχρονοι ψυχολόγοι δέχονται οτι ο χαρακτήρας ενός ανθρώπου διαμορφώνεται απο τουλάχιστον τρείς παράγοντες. Τον βιολογικό, το βίωμα και την εξωτερική συμπεριφορα.Τα ενδιαφέροντα ενός ανθρώπου επηρεάζονται εξίσου και απο τους τρείς αφου αποτελούν κομμάτι της συμπεριφοράς του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αφού θέλεις φιλοσοφική συζήτηση θα την έχεις. Σε ενημερώνω λοιπόν πως ο όρος φιλοπερίερδο του ανθρώπου αναφέρεται στη περιέργια του ανθρώπου να γνωρίζει καινούρια πράγματα (εμπειρίες, αντικείμενα, ανθρώπους). Καμιά φορά και ξένες γλώσσες. Όμως πρέπει να καταλάβεις κάτι. ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!. Εσένα μπορεί να σου αρέσει το ποδόσφαιρο εμένα όχι. Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα οτι εγώ έχω ψυχολογικά προβλήματα! Αν ίσχυε κάτι τέτοιο τότε θα έπρεπε και εσύ ο ίδιος να έχεις ενοχές απέναντι στον εαυτό σου επειδή δεν μπορείς να ενδιαφέρεσαι για τα παντα. Παρόλα αυτα οι μαθησιακές δυσκολίες μπορεί να αποτελέσουν αποτρεπτικό παράγοντα για το άτομα που τις έχουν αλλα αυτό δεν σημαίνει οτι καθένας που δεν έχει ικανοποιητική απόδοση στα μαθήματα έχει ψυχολογικά προβλήματα έχει απλά διαφορετικές κλίσεις και ενδιαφέροντα. Σε ενημερώνω απλά οτι η θεωρία του Φρόιντ περι βιωμάτων έχει εμπλουτιστεί με τη συμπεριφοριστική θεωρία του Γουάτσον. Έτσι οι σύγχρονοι ψυχολόγοι δέχονται οτι ο χαρακτήρας ενός ανθρώπου διαμορφώνεται απο τουλάχιστον τρείς παράγοντες. Τον βιολογικό, το βίωμα και την εξωτερική συμπεριφορα.Τα ενδιαφέροντα ενός ανθρώπου επηρεάζονται εξίσου και απο τους τρείς αφου αποτελούν κομμάτι της συμπεριφοράς του!

Καταρχην κανε edit και σβησε την πρωτη σου προταση οπως ειναι γιατι ολοι ξερουν εδω μεσα οτι αν το θεσεις σε κοντρα και προσωπικα θα γινουμε πωλος..Και το εχω κανει τοσες φορες που το βαριεμαι αφορητα...;)
Δεν ειπα ποτε οτι γουσταρω φιλοσοφικη συζητηση...Μια κουβεντα ειπα, η οποια ηταν και offtopic γι αυτο και δεν θα συνεχισω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Καταρχην κανε edit και σβησε την πρωτη σου προταση οπως ειναι γιατι ολοι ξερουν εδω μεσα οτι αν το θεσεις σε κοντρα και προσωπικα θα γινουμε πωλος..Και το εχω κανει τοσες φορες που το βαριεμαι αφορητα...;)
Δεν ειπα ποτε οτι γουσταρω φιλοσοφικη συζητηση...Μια κουβεντα ειπα, η οποια ηταν και offtopic γι αυτο και δεν θα συνεχισω...

Κοίτα εγώ δεν είχα σκοπό να γίνουμε πώλος. Εγώ βασιζόμενος σε αντεπιχειρήματα έθεσα τη γνώμη μου. Δικαίωμά σου να κάνεις ό,τι θέλεις αρκεί να μην με απειλείς. Οσο για τη πρώτη πρόταση δεν θεωρώ οτι το περιεχόμενο της είναι προσβλητικό ουτε οτι θέτει κόντρα αλλα αφού το θέλεις θα τη σβήσω. Να σημειώσω οτι οτι, το τι βαριέσε και τι όχι δεν με απασχολέι καθόλου γι αυτό μην μπαίνεις σε κόπο να το λές (τουλαχιστον οταν μιλάς με εμένα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matthew

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ρε παιδιά, σήμερα υποτίθεται ότι θα έβγαιναν τα αποτελέσματα του edexcel lvl 5 που είναι?? Έχω φάει τον κόσμο και δεν τα βρίσκω πουθενά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ναι ρε παιδιά! Ξέρει κανείς πότε βγαίνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ε παιδιά, στην Ελλάδα ζούμε όχι στο Λονδίνο. Στην διευθυνση του edexcel-international αναφέρει οτι θα εκδοθούν στις 28 Ιανουαρίου. Ας υπολογίσουμε +1 με 2 βδομάδες για να είμαστε μέσα!!! Θα βγούνε όμως που θα πάει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
παιδια εμας για να δωσουμε το cambridge lower μας ειχαν δωσει ενα χαρτι με τα στοιχεια μας επανω και σε μενα ειχε λαθος ημερομηνια γεννησης,ειχε μιας φιλης μου!χτες το παρατηρησα και το ειπα στην καθηγητρια αλλα επειδη αυτη τα εχει ψιλοχαμενα μου ειπε οτι η φιλη μου θα παρει 2 cambridge αλλα μετα μου λεει οτι δεν παιζει ρολο γιατι το πτυχιο πανω δε λεει ημερομηνια γεννησης!και παλι δεν παιζει καποιο ρολο?γιατι τη θελουν τοτε?για ξεκαρφωμα?αληθεια δεν θα υπαρξει καποιο προβλημα?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
οταν λετε διαβαζω για το lower τι εννοειτε? εγω μονο ασκεσεις ελυνα ολη τη χρονια αλλα στο τελος τελος το περασα:) το Cambridge εδωσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
παιδια εμας για να δωσουμε το cambridge lower μας ειχαν δωσει ενα χαρτι με τα στοιχεια μας επανω και σε μενα ειχε λαθος ημερομηνια γεννησης,ειχε μιας φιλης μου!χτες το παρατηρησα και το ειπα στην καθηγητρια αλλα επειδη αυτη τα εχει ψιλοχαμενα μου ειπε οτι η φιλη μου θα παρει 2 cambridge αλλα μετα μου λεει οτι δεν παιζει ρολο γιατι το πτυχιο πανω δε λεει ημερομηνια γεννησης!και παλι δεν παιζει καποιο ρολο?γιατι τη θελουν τοτε?για ξεκαρφωμα?αληθεια δεν θα υπαρξει καποιο προβλημα?:(


Νομίζω πως για οποιοδήποτε λάθος πρέπει να ενημερώνετε το πανεπιστήμιο αν και δεν νομίζω πως θα έχεις πρόβλημα. Καλού κακού όμως πάρε ένα τηλ. για να είσαι σίγουρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Το πήρα με την πρώτη τον Μάιο που πέρασε και τώρα φεύγω για την κοπή της πίτας του φροντηστηρίου όπου θα μου παραδοθεί το επίσημο χαρτί του Πανεπιστημίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RITA16

Νεοφερμένος

Η RITA16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
μην ανησυχεις θα το παρεις εγω εδωσα το μαιο του 2007 κ το πηρα τα πηρα δηλαδη κ τα δυο (CAMBRIDGE K MICHIGAN) κ με πολυ καλη βαθμολογια....το προηγοθμενο σαββατο ηταν η απονομη στο φροντιστηριο μου καλη επιτυχια κ αν θες βοηθεια πολυ ευχαριστως να βοηθησω αν μπορω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Νομίζω πως για οποιοδήποτε λάθος πρέπει να ενημερώνετε το πανεπιστήμιο αν και δεν νομίζω πως θα έχεις πρόβλημα. Καλού κακού όμως πάρε ένα τηλ. για να είσαι σίγουρη.


καλα,τωρα ειναι καπως αργα να τους παρω γιατι οπου να'ναι βγαινουν τα αποτελεσματα.ελπιζω να μην εχω καποιο προβλημα,τοσος κοπος να αντιγραψω και θα παει χαμενος?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Αν το λάθος είναι μόνο στην ημερομηνία γέννησης δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα γιατί όντως στο πτυχίο δεν αναγράφεται πουθενα!!! Οπότε don't worry!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ακούσατε, ακούσατε! :bravo:
Τα αποτελέσματα για τα London Test of English βγαίνουν στις 4 Φεβρουαρίου, ενώ τα διπλώματα θα εκδοθούν στις 11 Φεβρουαρίου!!!
https://www.pearsonlanguageassessments.com/home/news-events/timetable/

Μακάρι να το έχουμε περάσει όλοι!!! (αν και για μένα χλωμό :'()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ακούσατε, ακούσατε! :bravo:
Τα αποτελέσματα για τα London Test of English βγαίνουν στις 4 Φεβρουαρίου, ενώ τα διπλώματα θα εκδοθούν στις 11 Φεβρουαρίου!!!
https://www.pearsonlanguageassessments.com/home/news-events/timetable/

Μακάρι να το έχουμε περάσει όλοι!!! (αν και για μένα χλωμό :'()

Γιατί ρε συ το edexcel θα το περάσαμε όλοι. Εύκολο είναι. Καλή επιτυχία, αν και είμαι σιγουρος οτι θα την έχουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Μήπως ξέρετε πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα του lower Lancashire? Έδωσε ο ξαδερφός μου μαζί με το Michigan.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Lower what? Μπορείς να πεις ολόκληρο το όνομα του πτυχίου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Lower what? Μπορείς να πεις ολόκληρο το όνομα του πτυχίου;

Αυτό είναι το όνομα του.
Δες κι εδώ
Είχα την εντύπωση πως δεν αναγνωρίζεται:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Δεν το είχα ξανακούσει Ο.ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top