Γ' Λυκείου: Τι αλλάζει στη ζωή μου;

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Κοίτα φίλε, για να διαβάσεις σοβαρά μαθηματικά κατεύθυνσης πρέπει να αφιερώσεις σε αυτό το μάθημα τουλάχιστον 4-5 ώρες εβδομαδιαίως.
και ποιος το οριζει αυτο?μπορεις καποιος να θελει λιγοτερο ή περισσοτερο απο αυτο που αναφερεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
και ποιος το οριζει αυτο?μπορεις καποιος να θελει λιγοτερο ή περισσοτερο απο αυτο που αναφερεις.

Εκτός από διάνοια πρέπει και να γράφει με ταχύτητα φωτός! Δε γίνονται αυτά... οι ασκήσεις παίρνουν τουλάχιστον 10-15 λεπτα (και δε μιλω για ασκήσεις της πλάκας... αυτές που θέλουν σκέψη).

Του χρόνου που θα πας Γ θα καταλάβεις. Κι εγώ στη Β άλγεβρα δε διάβαζα καν Της πλάκας ηταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Εκτός από διάνοια πρέπει και να γράφει με ταχύτητα φωτός! Δε γίνονται αυτά... οι ασκήσεις παίρνουν τουλάχιστον 10-15 λεπτα (και δε μιλω για ασκήσεις της πλάκας... αυτές που θέλουν σκέψη).

Του χρόνου που θα πας Γ θα καταλάβεις. Κι εγώ στη Β άλγεβρα δε διάβαζα καν Της πλάκας ηταν.
1)και εσυ που το ξερεις?ξερεις τι κανει ο αλλος σπιτι του?μερικοι λυνουν τις ασκησεις γρηγορα,αλλοι αργα.
2)και ποιος σου ειπε οτι εγω την διαβαζω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μην μιλας εκ του ασφαλους ρε συ ναπστορ.. ειναι τοσο τεραστια η υλη που με ενα διωρο δεν ξερεις τι να πρωτοπρολαβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Μην μιλας εκ του ασφαλους ρε συ ναπστορ.. ειναι τοσο τεραστια η υλη που με ενα διωρο δεν ξερεις τι να πρωτοπρολαβεις.
οκ,παω πασο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
ειπα παω πασο.
αφου δεν θελετε να καταλαβετε,το βουλωνω.

Δεν το χα δει. Απλά οκ... του χρόνου θα δεις ότι είναι αδύνατο να διαβάσεις σε 2 ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Δεν το χα δει. Απλά οκ... του χρόνου θα δεις ότι είναι αδύνατο να διαβάσεις σε 2 ώρες.
ελπιζω να μην το δω γιατι μετα τις 2 ωρες κλαταρω.

καλα το αλλο μηνυμα μου,που πηγε?εξαφανιζονται τωρα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
ναπστορ και γω περυσι πανω απο μισαωρο δεν διαβαζα, srsly.
Ομως περναει γρηγορα η ωρα αν νιωθεις και το ''αχ δεν θα προλαβω'', οι 2 ωρες πλεον για μενα φαινεται κατι πολυ φυσιολογικο που δεν επαρκει κι ολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Μμμ να μάθω κατα λέξη,κυριολεκτικά ένα μάθημα στη βιολογία και να κάνω χημεία για παράδειγμα.Ή να κάνω μαθηματικά και να μάθω κατα λέξη ένα μάθημα στη βιολ γενικής.Ένα 3ωροο είναι μια χαρά για εμένα.
Ε τώρα την Πρασκευή μπορεί να διάβασα και 5-6 ώρες γιατί ήταν ειδική περίσταση.Αυτό είναι μια υπέρβαση για εμένα.

Σχολειο δε σας βαζουν ασκησεις η μαθημα; διαγωνισματα δεν εχετε γραψει που να χρειαζεται 3-4 ωρες για ενα και μονο μαθημα για να διαβασεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
ναπστορ και γω περυσι πανω απο μισαωρο δεν διαβαζα, srsly.
Ομως περναει γρηγορα η ωρα αν νιωθεις και το ''αχ δεν θα προλαβω'', οι 2 ωρες πλεον για μενα φαινεται κατι πολυ φυσιολογικο που δεν επαρκει κι ολας.
εγω οταν εχει τυχει να διαβασω 2 ωρες σημαινει οτι την επομενη γραφω θετικο μαθημα ιουνιου.σε καθημερινη βαση πιστευω θα ριχνω ενα 2ωρο το πολυ.τα σ/κ λιγο παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σχολειο δε σας βαζουν ασκησεις η μαθημα; διαγωνισματα δεν εχετε γραψει που να χρειαζεται 3-4 ωρες για ενα και μονο μαθημα για να διαβασεις;
Στο σχολείο μας ρωτάνε μέχρι πού έχουμε φτάσει για να μας περάσουν και δεν τα καταλαβαίνουμε.:lol:Όχι,δε διαβάζω τίποτα για το σχολείο,και ούτε χρειάζεται.
Όσα για τα διαγωνίμστα,μίλησα για ειδικές περιπτώσεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Η θεωρητική χρειάζεται παρα πολυ διάβασμα !
Και ισχυει οτι όσο πιο πολυ διαβάζεις , τοσο πιο καλά θα τα πάς !
3-4.5 ώρες για Θετική-Τεχνολογική
5-6 ώρες για Θεωρητική
δεν ισχύει αυτό που λες. Όλες οι κατυθύνσεις έχουν τις δυσκολίες τους και σε όλες χρειάζεται να διαβάζεις ΠΑΡΑ πολύ. Η θεωρητική ναι έχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ απ' έξω, αλλά η Θετική κι Τεχν. έχουν και απ' έξω και ασκήσεις (που μερικές φορές σου παίνει 1 ώρα για 1 άσκηση΄). Όλες οι κατευθύνσεις είναι δύσκολες γι' αυτό μη λέτε ότι η μια θέλει περισσότερο και η άλλη λιγότερο. Εγώ π.χ. που ήμουν θετική δε διάβαζα 3-4.5 ώρες που λες, αλλά ΟΛΗ ΜΕΡΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Εγώ π.χ. που ήμουν θετική δε διάβαζα 3-4.5 ώρες που λες, αλλά ΟΛΗ ΜΕΡΑ
Αυτο δεν ειναι φυσιολογικο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλη μέρα εκτός από τις ώρες του σχολείου και των φροντιστηρίων και κλείνοντας το βιβλίο πριν της 12.Τότε κι εγώ διαβάζω όλη μέρα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Εγω μολι τελειωσα το δυωρο διαβασμα μου.:DΞερω ξερω,εχω υπογραψει συμβολαιο με την αποτυχια απο τωρα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εγω μολι τελειωσα το δυωρο διαβασμα μου.:DΞερω ξερω,εχω υπογραψει συμβολαιο με την αποτυχια απο τωρα.:P

εσυ μη μιλας παλιοκορακα του κερατα :lol::lol:

πες τους οτι εισαι απο αυτους που λενε "εγω δε διαβαζω καθολου" και στο τελος γινονται σημαιοφοροι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Τερμα σπαστικο αυτο. Μια καλη μου φιλη που ειναι θεωρητικη μου ελεγε οτι ξεσκιζοταν στο διαβασμα, μαλιστα σημερα διαβασε 3-6 το πρωι γιατι δεν προλαβαινε να κανει ολα τα μαθηματα του σχολειου. Η μανα της ισχυριζεται και λεει σε ολον τον κοσμο οτι η κορη της δεν διαβαζει, και 'αχ αυτο το παιδι, ποτε θα κατσει να διαβασει!'' κλπ. Προσπαθει να μας πεισει οτι η κορη της ας πουμε μαθαινει παπαγαλιστι ολα τα μαθηματα επειδη εχει ουλτρα χαη αικιου. Παθετικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Τερμα σπαστικο αυτο. Μια καλη μου φιλη που ειναι θεωρητικη μου ελεγε οτι ξεσκιζοταν στο διαβασμα, μαλιστα σημερα διαβασε 3-6 το πρωι γιατι δεν προλαβαινε να κανει ολα τα μαθηματα του σχολειου. Η μανα της ισχυριζεται και λεει σε ολον τον κοσμο οτι η κορη της δεν διαβαζει, και 'αχ αυτο το παιδι, ποτε θα κατσει να διαβασει!'' κλπ. Προσπαθει να μας πεισει οτι η κορη της ας πουμε μαθαινει παπαγαλιστι ολα τα μαθηματα επειδη εχει ουλτρα χαη αικιου. Παθετικ.
:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melenios

Νεοφερμένος

Ο melenios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Τερμα σπαστικο αυτο. Μια καλη μου φιλη που ειναι θεωρητικη μου ελεγε οτι ξεσκιζοταν στο διαβασμα, μαλιστα σημερα διαβασε 3-6 το πρωι γιατι δεν προλαβαινε να κανει ολα τα μαθηματα του σχολειου. Η μανα της ισχυριζεται και λεει σε ολον τον κοσμο οτι η κορη της δεν διαβαζει, και 'αχ αυτο το παιδι, ποτε θα κατσει να διαβασει!'' κλπ. Προσπαθει να μας πεισει οτι η κορη της ας πουμε μαθαινει παπαγαλιστι ολα τα μαθηματα επειδη εχει ουλτρα χαη αικιου. Παθετικ.

ολα στο τελος φαινονται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top