Γ' Λυκείου: Τι αλλάζει στη ζωή μου;

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Περίπου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Τερμα σπαστικο αυτο. Μια καλη μου φιλη που ειναι θεωρητικη μου ελεγε οτι ξεσκιζοταν στο διαβασμα, μαλιστα σημερα διαβασε 3-6 το πρωι γιατι δεν προλαβαινε να κανει ολα τα μαθηματα του σχολειου. Η μανα της ισχυριζεται και λεει σε ολον τον κοσμο οτι η κορη της δεν διαβαζει, και 'αχ αυτο το παιδι, ποτε θα κατσει να διαβασει!'' κλπ. Προσπαθει να μας πεισει οτι η κορη της ας πουμε μαθαινει παπαγαλιστι ολα τα μαθηματα επειδη εχει ουλτρα χαη αικιου. Παθετικ.
Δακρυσα:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγώ κάτι.Πότε γίνονται πιεστικά τα πράγματα?:P

Τους τελευταίους 2 μήνες, οπότε κοιτα να εισαι ξεκούραστη τότε. Μέχρι το Γενάρη, άντε και Φλεβάρη, ειναι απλά ζήτημα ρουτίνας.
-----------------------------------------
Ηello, με 3 ώρες διάβασμα Δευτέρα-Σάββατο και 6 την Κυριακή προσωπικα έβγαλα 19092 μόρια, μην προσπαθείτε να εφαρμόσετε τα μέτρα σας πάνω σε άλλους. Γνωρίζω άτομα που διάβαζαν το διπλάσιο από μένα και δεν έβγαλαν ούτε 17000. Και μπορεί να απογοητεύσω κάποιους, αλλά σορρυ ρε παιδάκια, όποιος διαβάζει πάνω από 5 ωρες τη μέρα και δεν ειναι τουλάχιστον σαββατοκύριακο ή οι δύο τελευταίοι μήνες, ειναι καμμένος. Καλύτερα να βγείτε για ένα ποτό. Να κοιτάτε να κάνετε σοβαρή και ποιοτική δουλειά, δεν παίζει ρόλο ο χρόνος. Παίζει ρόλο να ασχολείστε σοβαρα με μαθήματα όπως Μαθηματικά και Φυσική και κυρίως να μην τα ξυνετε στα μαθήματα, ειτε φροντιστήριο, είτε σχολείο. 45 λεπτά μάθημα ειναι σημαντικότερα από 3 ώρες Μπάρλα. Δεν θα περάσετε τις εξετάσεις χωρις τους καθηγητές σας δίπλα. Και φυσικά δεν έχουν ολοι τον ιδιο χρόνο απόκρισης...Άλλοι καταφέρνουν να πιάσουν έννοιες σε 5 μέρες, με 20 ασκήσεις κι άλλοι δεν θα τις έχουν πιάσει ούτε μετά τις εξετάσεις. Δεν υπάρχει καμία βλακεία στο συλλογισμό του πόσο γρήγορα και πόσο καλά τα πιάνει κάποιος. Έτσι ειναι, καλώς ή κακώς κι όποιος υπερτερεί στο παραπάνω, θα τα πάει και καλύτερα στις εξετάσεις. Εξαιρείται το ΑΟΔΕ και η Θεωρητική που ειναι καθαρά θέμα ποσότητας.
-----------------------------------------
Η θεωρητική χρειάζεται παρα πολυ διάβασμα !
Και ισχυει οτι όσο πιο πολυ διαβάζεις , τοσο πιο καλά θα τα πάς !
3-4.5 ώρες για Θετική-Τεχνολογική
5-6 ώρες για Θεωρητική

Μόνο στο ΑΟΔΕ που δεν ειναι καν βαρύτητας. Κατα τ'αλλα, το πόσο καλά θα τα πας εξαρτάται απ'το πόσο καλά διαβάζεις και σ'αυτο ο χρόνος δεν ειναι σημαντική παράμετρος.
-----------------------------------------
Α δεν είναι; :P

Πάντως, 2ώρο διάβασμα μου φαίνεται υπερβολικά ελάχιστο. 2 ώρες παίρνει να διαβασεις ΑΟΔΕ και να κάνεις 4-5 ασκήσεις απο Μπάρλα. Σοβαρό διάβασμα με 2 ώρες καθημερινά δεν γίνεται. Get over it:bye:

Θα σου πρότεινα το ΑΟΔΕ να το διαβάσεις το Σαββατοκύριακο και αυτές τις δύο ώρες να κάτσεις να ασχοληθείς με σοβαρότερες ασκήσεις απ'αυτές που υπάρχουν στο βοήθημα που αναφέρεις. Δυστυχώς το συγκεκριμένο (και άλλα) βιβλίο το κουράζει απίστευτα σε ασήμαντα πράγματα κι έτσι καταλήγετε να ασχολείστε δύο ώρες χωρίς να βγάλετε κάτι ουσιαστικό και το χειρότερο, να νομίζετε οτι διαβάσατε και δύο ώρες μαθηματικά...
-----------------------------------------
Εγω θελω να μου πει καποιος που διαβαζει 2 ωρες την ημερα, τι προλαβαινει να κανει σ'αυτες τις 2 ωρες. οι απαντησεις "ο καθενας εχει το δικο του χρονο" δε μου λενε κατι

Να σου πω εγώ που διάβαζα 3 ώρες. 5-6 προγράμματα στην ΑΕΠΠ και μια περίληψη στην έκθεση, εναλλακτικά, 10 υψηλού επιπέδου ασκήσεις μαθηματικών και 5 ασκησεις ΑΟΘ, εναλλακτικά, 5 ασκησεις Φυσικής και 3 σελίδες κλειστού τύπου στο ΑΟΔΕ, εναλλακτικά, 2 σελίδες ΑΟΔΕ και 5 ασκήσεις μαθηματικών γενικής.
Νομίζω με το παραπάνω σου καλύπτω ένα full πενταήμερο πρόγραμμα (Δευ-Παρ) το οποίο, κατά τη γνώμη μου, ειναι επαρκέστατο. Να ξέρεις οτι ο πραγματικός χρόνος μελέτης υπερδιπλασιάζεται αν έχεις την ευσυνειδησία να αξιοποιείς και το τελευταίο δευτερόλεπτο του μαθήματος στο σχολείο και το φροντιστήριο. Βέβαια αν στο φροντιστήριο πηγαινεις για να χαζεύεις με τη γκόμενα δίπλα, προφανώς δεν θα σε φτάσουν 5 ώρες πασάλειμμα για να καλύψεις τα ζητούμενα..
-----------------------------------------
2 ώρες παίρνει να κάνεις τις ασκ στα μαθηματικά κάτ. 3 ώρες είναι το min για να γίνει σοβαρή δουλειά!

Το min για να γινει σοβαρη δουλεια ειναι σοβαρή εμβαθυνση, σοβαροί καθηγητές και σοβαρό υλικό. Δεν το ήξερα οτι υπάρχει και σοβαρός χρόνος...
-----------------------------------------
Εγώ πάντως τις καθημερινές με το ζόρι διαβάζω ένα τρίωρο γιατί πολύ απλά δε μου μένει άλλος χρόνος.Είμαι υπέρ της άποψης ότι αν παρακολουθείς στο σχολειό και στο φροντιστήριο/ιδιαίτερο δεν υπάρχει λόγος να διαβάζεις πολλές ώρες.

Νομίζω οτι αν το έχεις πραγματικά αντιληφθεί αυτο που λες, τότε εισαι σε πολύ καλό δρόμο.
-----------------------------------------
Θέλω να βγει ενας που διαβάζει 2 ώρες τη μέρα, να μου πει τί κάνει αυτές τις 2 ώρες. Πχ τί έκανε το 2ώρο της παρασκευής.

Συγκεκριμένα να σου πω την Παρασκευή της πάλαι ποτέ χρονιάς μου; Όπως βέβαια είπα παραπάνω, εγώ διάβαζα 3 ώρες, χωρίς να λέει κάτι αυτό. Διάβαζα, που λες, μιάμιση ώρα μαθηματικά γενικής, μισή ώρα μαθηματικά κατευθυνσης (ειχα φροντιστηριο παρασκευη απογευμα) και μια ώρα ΑΟΘ.
-----------------------------------------
αυτο με τις δυο ωρες ουτε εγω το καταλαβαινω.
εγω ειμαι β λυκειου και διαβαζω 2 ωρες(οκ οχι παντα)
ποσο πανεξυπνος πρεπει να σαι για να τα μαθαινεις ολα τοσο γρηγορα? -_-

Αρκει να εισαι αρκετά έξυπνος ώστε να μάθεις γρήγορα το ρυθμό σου...
-----------------------------------------
κι εγω εχει τύχει να διαβασω 2 ώρες, αλλα ξέρω ότι είναι ελλιπές το διάβασμα μου. Αλλά 2ωρο σοβαρό διάβασμα δεν μπορεί να γίνει :xixi:

Από σένα ισως να μη μπορεί να γίνει, σε αυτό δε μπορώ να φέρω αντίρρηση αφού το λες εσύ ο ίδιος. Από που κι ως που, όμως, επεκτείνεις τις δικές σου ανάγκες σε όλους;
-----------------------------------------
Μην μιλας εκ του ασφαλους ρε συ ναπστορ.. ειναι τοσο τεραστια η υλη που με ενα διωρο δεν ξερεις τι να πρωτοπρολαβεις.


Έχεις και 11 μήνες όμως...




Πολλή κουβέντα για το τίποτα...Μη λέτε πολλά, μην προσπαθείτε να αποδείξετε οτι ο δικός σας τρόπος ειναι ο καλύτερος, έλεος! Υπάρχει ο καλύτερος τρόπος για τον καθένα, δεν υπάρχει ο καλύτερος για όλους. Κοιτάξτε να κάνετε τη δουλειά σας αυτούς τους λίγους μήνες και να κρίνετε εκ του αποτελέσματος, καλύτερα να γελάσει τελευταίος όποιος δεν έλεγε μεγάλα λόγια, παρά να φάει τη σφαλιάρα όποιος έλεγε. Ξέρετε πόσοι προσπαθούσαν να με πείσουν για το αντίθετο επί ένα χρόνο και για το πόσο πιο επιμελείς μαθητές ήτανε; Ξέρετε πόσοι αποφάσισαν να μου το παίξουν φυτά οταν σηκώνονταν απ'τις 7 την Κυριακή να διαβάσουν και το έβγαζαν με τελάλη; Προσωπικά δεν το έκανα ποτέ γιατί δε μου χρειάστηκε...Δεν κάθομαι ν'ασχολούμαι με αβάσιμα πράγματα, ειλικρινά τα πάντα κρίνονται εκ του αποτελέσματος και όντως έτσι κρίθηκαν. Σ'αυτη τη γελοία και υποκριτική χρονιά των Πανελληνίων, με εκατό καραγκιόζηδες να προσπαθούν απ'το πουθενά να το παίξουν άριστοι μαθητές για να σου ρίξουν το ηθικό να μάθετε να μην ασχολείστε με άσχετα πράγματα και άσχετους ανθρώπους. Ναι, οκ, σύμφωνα με κάποιους δεν διάβαζα "όσο έπρεπε", είδαμε κι αυτούς πόσο έκαναν αυτό που "έπρεπε" και τι βγάλανε. Απάντησα με αυτό, φροντίστε να κάνετε κι εσείς το ίδιο και να μη λέτε περισσότερα απ'οσα σας παίρνει:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τους τελευταίους 2 μήνες, οπότε κοιτα να εισαι ξεκούραστη τότε. Μέχρι το Γενάρη, άντε και Φλεβάρη, ειναι απλά ζήτημα ρουτίνας.

Α οκ.Γιατί νόμιζα ότι κάτι έκανα λάθος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
@miv

Τις καθημερινές συμφωνώ, η δουλειά δεν πρέπει να ξεπερνά τις τρεις, άντε τέσσερις ώρες αν έχει κανείς φορτωμένο πρόγραμμα..

Το Σ/Κ και τις αργίες όμως όσες περισσότερες ασκήσεις λύσει κανείς (πχ στα Μαθηματικά) τόσο καλύτερο δεν είναι; Κάτι που συνιστά και περισσότερες ώρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μα πρακτικά δε μπορεις να κάτσεις να λύσεις για πάρα πολλές ώρες ασκήσεις. Μετά από κάποιο σημείο χάνεις την ουσία. Τρόπο θέλει, όχι κόπο, οπως ελεγε η διαφήμιση, καλύτερα να λύνεις 5 καλές ασκήσεις τη μέρα και ν'αφιερώνεις μια ώρα παρά να κάθεσαι επί 10 ώρες πάνω στο Μπάρλα. Α και οταν έχεις να διαβάσεις ΑΟΔΕ, να το κάνεις πριν τα Μαθηματικά. Το ξερω οτι σε λίγους πάει καρδιά να κάνουν κάτι τέτοιο, αλλά βοηθάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
miv ωραίο μηχανογραφικό:no1:Ειδικά η τελευταία επιλογή δείχνει ότι είσαι μερακλής άνθρωπος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ακόμη δε μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο τις δήλωσα όλες αυτές αλλά οκ...δήλωσα σχεδον όσες ειδα οτι μου αρέσουν απ'τα δύο πεδία μου κρατώντας κάποιο όριο στις επιλογές...ξέρω ατομο που ειχε δηλώσει 136 σχολές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Μα πρακτικά δε μπορεις να κάτσεις να λύσεις για πάρα πολλές ώρες ασκήσεις. Μετά από κάποιο σημείο χάνεις την ουσία. Τρόπο θέλει, όχι κόπο, οπως ελεγε η διαφήμιση, καλύτερα να λύνεις 5 καλές ασκήσεις τη μέρα και ν'αφιερώνεις μια ώρα παρά να κάθεσαι επί 10 ώρες πάνω στο Μπάρλα. Α και οταν έχεις να διαβάσεις ΑΟΔΕ, να το κάνεις πριν τα Μαθηματικά. Το ξερω οτι σε λίγους πάει καρδιά να κάνουν κάτι τέτοιο, αλλά βοηθάει.

Ποτέ δεν διαβάζω ΑΟΔΕ + κάτι... Πάντα το κάνω το Σάββατο το μεσημεράκι 4 με το πολύ 6 και μετά ετοιμάζομαι για τη βραδυνή έξοδο :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Να σου πω εγώ που διάβαζα 3 ώρες. 5-6 προγράμματα στην ΑΕΠΠ και μια περίληψη στην έκθεση, εναλλακτικά, 10 υψηλού επιπέδου ασκήσεις μαθηματικών και 5 ασκησεις ΑΟΘ, εναλλακτικά, 5 ασκησεις Φυσικής και 3 σελίδες κλειστού τύπου στο ΑΟΔΕ, εναλλακτικά, 2 σελίδες ΑΟΔΕ και 5 ασκήσεις μαθηματικών γενικής.
Νομίζω με το παραπάνω σου καλύπτω ένα full πενταήμερο πρόγραμμα (Δευ-Παρ) το οποίο, κατά τη γνώμη μου, ειναι επαρκέστατο. Να ξέρεις οτι ο πραγματικός χρόνος μελέτης υπερδιπλασιάζεται αν έχεις την ευσυνειδησία να αξιοποιείς και το τελευταίο δευτερόλεπτο του μαθήματος στο σχολείο και το φροντιστήριο. Βέβαια αν στο φροντιστήριο πηγαινεις για να χαζεύεις με τη γκόμενα δίπλα, προφανώς δεν θα σε φτάσουν 5 ώρες πασάλειμμα για να καλύψεις τα ζητούμενα..

Εγω ειμαι θεωρητικη ομως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
μα ρε παιδια τα εχουν καταφερει τοσοι και τοσοι!!!!!!!! εμεις τι ειμαστε??οι βλακες της ιστοριας??? δεν παμε καλα....μια χαρα θα ειναι!!!!!!! συστηματικο διαβασμα και ολα καλα!!! αλλωστε και η αποτυχια μεσ'τη ζωη ειναι! σημειωνετε τις επιτυχειες και προσπεραστε τις αποτυχιες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
μα ρε παιδια τα εχουν καταφερει τοσοι και τοσοι!!!!!!!! εμεις τι ειμαστε??οι βλακες της ιστοριας??? δεν παμε καλα....μια χαρα θα ειναι!!!!!!! συστηματικο διαβασμα και ολα καλα!!! αλλωστε και η αποτυχια μεσ'τη ζωη ειναι! σημειωνετε τις επιτυχειες και προσπεραστε τις αποτυχιες.....

Σωστόοοοος :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
εε μα πια!!!! ολοι λενε οτι ειναι πολυ καθοριστικο για τη ζωη σου!!! σιγα...και να σκεφτεστε οτι αυτα που θα δηλωσετε πρεπει να τα αγαπατε!!!!! αν κανετε αυτο που σας αρεσει δεν θα δουλεψετε ουτε μια μερα!!!!!! οσοι παλι δεν στεριωνετε πουθενα σκεφτειτε : "τι ειναι αυτο που θα εκανα ακομα κι αν δεν με πληρωναν???". ετσι θα βρειτε το σωστο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
ωραια ολα αυτα....αλλα...για καποιον που θελει να πιασει 19.000 μορια...(για οδοντιατρικη) τι εχετε να πειτε??? πχ αλλο δν ισχυει για καποιον π θελει 15.000μ αλλο για καποιον π θελει 17.000μ κ αλλο γ καποιον π θελει 19.000μ?????????????? αν μπορειτε αναφερετε κ παραδειγματα! (παιδιων π εβγαλαν 19.000+ μορια...)

Κοίταξε να δεις πως έχει το πράγμα. Ο κάθε άνθρωπος λειτουργεί διαφιορετικά. Αυτό με το "δώστε ένα παράδειγμα", όχι μόνο δεν θα βοηθήσει, αλλά θα καταστρέψει κάποιους. Εγώ π.χ ήθιελα να περάσω Οικονομική Επιστήμη ΟΠΑ. Η σχολή είχε βάση 17500 περίπου μόρια. Εγώ από την φύση μου δεν μπορώ να διαβάσω πολύ. Διάβαζα 1-2 ώρες καθημερινώς, έβγαινα με τους φίλους μου και τσουπ τα 18997 μόρια που έβγαλα...Αν όμως εσύ για να μάθεις ένα κείμενο απ'έξω θες πάνω από 5-10 λεπτά που θέλω εγώ και σου πω να ακολουθήσεις το προγραμμά μου θα πατώσεις. Αυτό ισχύειο για όλους. Ο καθένας πιστευω πως ξέρει πόση ώρα του χρειάζεται για να μάθει κάτι καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parallax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parallax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
μα ρε παιδια τα εχουν καταφερει τοσοι και τοσοι!!!!!!!! εμεις τι ειμαστε??οι βλακες της ιστοριας??? δεν παμε καλα....μια χαρα θα ειναι!!!!!!! συστηματικο διαβασμα και ολα καλα!!! αλλωστε και η αποτυχια μεσ'τη ζωη ειναι! σημειωνετε τις επιτυχειες και προσπεραστε τις αποτυχιες.....

Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλα κάθε χρόνο υπάρχουν και παρα πολλοί που δεν τα καταφέρνουν.Επίσης μια πιθανή αποτυχία θα κοστίσει στους γονείς σου μερικές χιλιάδες euro και θα χάσεις και έναν υπερπολύτιμο (ειδικά για εμάς τα αγόρια) χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλα κάθε χρόνο υπάρχουν και παρα πολλοί που δεν τα καταφέρνουν.Επίσης μια πιθανή αποτυχία θα κοστίσει στους γονείς σου μερικές χιλιάδες euro και θα χάσεις και έναν υπερπολύτιμο (ειδικά για εμάς τα αγόρια) χρόνο.
Γιατι μονο για μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parallax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parallax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Γιατί εμείς χάνουμε και στο στρατό ένα χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Λοιπόν..Ας ξεκινήσω και εγώ με τα παράπονα μου..Βασικά με τον εαυτό μου τα έχω βάλει..Σήμερα πήγα και πήρα τους βαθμούς..ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ 13,7..Στο μεταξύ ήμουν με απολυτήριο Γυμνασίου 17 και με γενικό Α' Λυκείου 14,5..
Εντάξει..Στεναχωρήθηκα αρκετά δεν μπορώ να πώ αλλά ξέρω ότι και το 13,7 που πήρα ουσιαστικά και αυτό δεν το άξιζα..Θα πρεπε να έχω πολύ παρακάτω..Τέλος πάντων..Το αστείο της υπόθεσης όμως ξέρετε πιο είναι?Οι γονείς μου ξέρουν ακριβώς το πόσο διάβαζα στο σπίτι και περίμεναν αυτόν το βαθμό..μπορεί και χαμηλότερο..Από κει και πέρα οι μόνοι που τους φάνηκε παράξενο ήταν οι φίλοι και οι γνωστοί μου που με το που τους τα είπα..έμειναν άφωνοι..Ας μπούμε όμως στο θέμα μου..
Τα έχω βάλει με τον εαυτό μου που δεν μπορώ να βρω ένα στάνταρ πρόγραμμα για να κάτσω να διαβάσω..Μπορεί να κάθομαι στο δωμάτιο μου 2 και 3 ώρες αλλά το ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΟ διάβασμα που κάνω το πολύ να είναι 30 λεπτά..Είμαι συνεχώς αλλού και προσπαθώ να το διορθώσω χωρίς αποτέλεσμα..
Τώρα θα μου πείτε τι σας τα λέω όλα αυτά..λες και μπορείτε να με βοηθήσετε..αλλά..τι να πώ..Πιστεύω πως και ο καθένας από σας έχει βρεθεί και στη δική μου τη θέση..:mad::(

φιλε μπορει να ειμαι γυμνασιο αλλα ειμαι στην ιδια θεση με σενα. το καλυτερο πραγμα που μπορεις να κανεις ειναι να καθεσε μονος σου η με κανενα φυτο, γιατι ετσι θα μπορεις να παρακουλουθεις την ταξη χωρις χαβαλε, αλλα νταξει, 7 ωρες την ημερα για μερικα χρωνια ειναι, θα περασουν :lol:τελος παντον, εγω αυτο κανω κ πιανει. Α κ οταν γραφεις διαγωνισμα να κανεις σκονακι ειναι ΠΑΡΑ πολυ σημαντικο. Στα διαγωνισματα παιρνω συνηθως 18 αλλα χωρις το σκονακι μ κανενα 16 μονο.
Διαβασμα στο σπιτι¨15-30 λεπτα. Μεσος ορος 2α γυμν: 18 κ 7
ΒΡΗΚΑ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΛΥΣΗ ΓΙΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣ!!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top