Γ' Λυκείου: Τι αλλάζει στη ζωή μου;

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
:!:
Που το βρίσκεις το 6ωρο ρε συ???
Εγώ γυρίζω σπίτι κατα τις δύο και 2:30 αρχίζω διάβασμα και μετά φεύγω κατα τις 5 για το μάθημα και γυρίζω σπίτι 11 το βράδυ.:(Ε και μετά αν έχω δύναμη διαβάζω ενα 2 ωρακι αλλιώς ξυπνάω το πρωί κατα τις 3-4.:(:(Και πάλι δεν προλαβαίνω.
Τα υπουργεία τους μέσα.


Γυρνάω 8 ή 9 στο σπίτι αναλόγως, κι όσο πάει, χτυπάω και 7ωρο μερικές φορές, εξαρτάται την ημέρα. Συνήθως είναι στο φροντ που μας φορτωνουν και δεν την παλεύω.Νυστάζω...
Θέλω να έχω κάνει οπωσδήποτε τα κατεύθυνσης του φροντιστηρίου και του σχολείου, όμως πριν κοιμηθώ...
Βέβαια μου έφτιαξε η Rania ένα προγραμματάκι μούρλια, και κάπως βελτιώθηκαν τα πράγματα...( Ευχαριστώωωωωωωωωω:thanks:)

Ποιοι είναι αυτοί που διαβάζουν μόνο 2 ώρες και μετά περνανε εκεί που θέλουν να τους πιάσω στο ξύλο? Ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω 1-2 ωρες διαβαζα την πρωτη χρονια (κι αυτο οχι και καθε μερα) αλλα στο τελος εβγαλα 16.900, οποτε δεν πιανεται. :P

Φυσικα ολοι οι καθηγητες μου ειχαν για τιποτα 14-15 χιλιαρικα με τοσο διαβασμα, οποτε ακομα κι αυτο το αποτελεσμα τους εξεπληξε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Kαλά,όποιος τολμάει να μην διαβάζει 5 ώρες τη μέρα είναι ένα ρεμάλι της κοινωνίας και δεν πρόκειται να πετύχει τίποτα στη ζωή του,το καταλάβαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Καλα παντως αμα νομιζετε οτι οποιος διαβαζει πιο πολυ θα γραψει και ποιο καλα(ειδικα σε Τεχνολογικη-θετικη) κανετε μεγαλο λαθος.Ειναι αναλογα και ποσο γρηγορα τα πιανει ο καθενας.

Το "πολυ" διαβασμα ειναι 10 ωρες την ημερα και 15 το Σαββατοκυριακο, για να σου δωσω να καταλαβεις! 5 ωρες την ημερα δεν ειναι πολυ, τοσο χρειαζεται!

Εγω σημερα εκανα αρχαια Αγνωστο 3,5 ωρες, μαθηματα για το σχολειο 1,5 ωρα, 2 πηγες & μισο μαθημα ιστοριας ιστοριας 2 ωρες, και λιγο εκθεση, μιση ωρα!

συνολο : 7 και κατι ωρες! Και στην ουσια δεν εχω κανει τιποτα!

τωρα το "ποσο γρηγορα τα πιανει ο καθενας" εμενα μου φαινεται τελειως βλακεια ως συλλογισμος! Κανενας μαθητης δεν κανει τιποτα χωρις διαβασμα, παρτε το χαμπαρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Η θεωρητική χρειάζεται παρα πολυ διάβασμα !
Και ισχυει οτι όσο πιο πολυ διαβάζεις , τοσο πιο καλά θα τα πάς !
3-4.5 ώρες για Θετική-Τεχνολογική
5-6 ώρες για Θεωρητική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Kαλά,όποιος τολμάει να μην διαβάζει 5 ώρες τη μέρα είναι ένα ρεμάλι της κοινωνίας και δεν πρόκειται να πετύχει τίποτα στη ζωή του,το καταλάβαμε.


Δεν είπα αυτό. Νομίζω όμως ότι δύο ώρες ημερησίως είναι πολύ λίγες, για τον οποιονδήποτε, ακόμα κι αν τα παίρνει με τη μία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Θα κριθεί εκ του αποτελέσματος...Δε σκοπεύω πάντως να χάσω 1 χρόνο από τη ζωή μου για χάρη του συστήματος.
Και δεν αναφρεοόμουν σε συγκεκριμένο άτομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Το "πολυ" διαβασμα ειναι 10 ωρες την ημερα και 15 το Σαββατοκυριακο, για να σου δωσω να καταλαβεις! 5 ωρες την ημερα δεν ειναι πολυ, τοσο χρειαζεται!
Το πολυ διαβασμα ειναι 23 ωρες τν μερα και 24 τα σαββατοκυριακα για να σου δωσω να καταλαβεις!20 ωρες την μερα δεν ειναι πολυ, τοσο χρειαζεται.
Αποψη μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Το πολυ διαβασμα ειναι 23 ωρες τν μερα και 24 τα σαββατοκυριακα για να σου δωσω να καταλαβεις!20 ωρες την μερα δεν ειναι πολυ, τοσο χρειαζεται.
Αποψη μου....

α καλα... αν θες να ειρωνευτεις, τοτε να πας στο section της Β'Λυκειου ;)
-----------------------------------------
Θα κριθεί εκ του αποτελέσματος...Δε σκοπεύω πάντως να χάσω 1 χρόνο από τη ζωή μου για χάρη του συστήματος.
Και δεν αναφρεοόμουν σε συγκεκριμένο άτομο.

εσυ τι προλαβαινεις να κανεις σε 2 ωρες καθημερινα; Εκτος κι αν δε σας βαζουν καθολου ασκησεις στο φροντιστηριο, γιατι σας θεωρουν ολους "τζιμανια"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ρε παιδιά,πραγματικά είναι ανώφελο να μετράτε τις ώρες και τα λεπτά του διαβάσματός σας.Δεν πάει με το "κιλό" το διάβασμα.Κάντε την προσπάθειά σας,όποια κι αν είναι αυτή,αρκεί να καλύπτει και να ικανοποιεί εσάς.Είναι δεδομένο ότι η φετινή χρονιά είναι αρκετά απαιτητική,αλλά οι προσλαμβάνουσες και οι ρυθμοί του καθενός εντελώς διαφορετικοί.Βρίσκω λίγο ανούσια τη σύγκριση αυτή.Δεν υπάρχει λίγο ή πολύ διάβασμα.Το πόσο αποδοτικό,οργανωμένο και συστηματικό είναι,είναι αυτό που μετρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Ρε παιδιά,πραγματικά είναι ανώφελο να μετράτε τις ώρες και τα λεπτά του διαβάσματός σας.Δεν πάει με το "κιλό" το διάβασμα.Κάντε την προσπάθειά σας,όποια κι αν είναι αυτή,αρκεί να καλύπτει και να ικανοποιεί εσάς.Είναι δεδομένο ότι η φετινή χρονιά είναι αρκετά απαιτητική,αλλά οι προσλαμβάνουσες και οι ρυθμοί του καθενός εντελώς διαφορετικοί.Βρίσκω λίγο ανούσια τη σύγκριση αυτή.Δεν υπάρχει λίγο ή πολύ διάβασμα.Το πόσο αποδοτικό,οργανωμένο και συστηματικό είναι,είναι αυτό που μετρά...

Ενα διαβασμα 2 ωρων δεν ειναι αποδοτικο, αυτο λεμε

Δεν προλαβαινεις να κανεις κατι μεσα σε 2 ωρες, πρακτικα δε γινεται δηλαδη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ που δεν διάβασα αυτό το Σ/Κ λόγω αρρώστιας πειράζει?
Να στηθώ μόνη μου στην πλατεία?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ενα διαβασμα 2 ωρων δεν ειναι αποδοτικο, αυτο λεμε

Δεν προλαβαινεις να κανεις κατι μεσα σε 2 ωρες, πρακτικα δε γινεται δηλαδη!



Δεν έχουν όλοι όμως τους ίδιους στόχους,ούτε τον ίδιο τρόπο που επεξεργάζονται αυτό που διαβάζουν.Εντάξει,ούτε εμένα μου αρκούν 2 ώρες διαβάσματος,αλλά επιμένω ο καθένας έχει τη δική του μέθοδο.Ας μη γενικέυουμε,είναι τελείως ανούσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
εσυ τι προλαβαινεις να κανεις σε 2 ωρες καθημερινα; Εκτος κι αν δε σας βαζουν καθολου ασκησεις στο φροντιστηριο, γιατι σας θεωρουν ολους "τζιμανια"!
Μμμ να μάθω κατα λέξη,κυριολεκτικά ένα μάθημα στη βιολογία και να κάνω χημεία για παράδειγμα.Ή να κάνω μαθηματικά και να μάθω κατα λέξη ένα μάθημα στη βιολ γενικής.Ένα 3ωροο είναι μια χαρά για εμένα.
Ε τώρα την Πρασκευή μπορεί να διάβασα και 5-6 ώρες γιατί ήταν ειδική περίσταση.Αυτό είναι μια υπέρβαση για εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Οπως ειπανε και πιο πανω,το αποτελεσμα θα δειξει.Εγω παντως μεχρι να βγαλουμε την υλη πανω απο 3 ωρες καθημερινη δεν παιζει να διαβασω.Μεσημερια κοιμαμαι δυο ωριτσες και το βραδυ απο τις 11.30 πεφτω για υπνο.Οποτε και να ηθελα δεν προλαβαινω.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Εγώ που δεν διάβασα αυτό το Σ/Κ λόγω αρρώστιας πειράζει?
Να στηθώ μόνη μου στην πλατεία?:P

Υπάρχει κάποιο Σ/Κ που να διάβασες; :P

Υ.Γ.Ναι, δεν πάει το διάβασμα με το κιλό, αλλά υπάρχουν ένας στανταρ αριθμός ωρών που πρέπει να αφιερωθεί για να γίνει ουσιώδη δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Ρε σεις εγω δεν διαβαζω πανω απο μιαμιση ωρα τη μερα.. Λετε να πατωσω; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Υ.Γ.Ναι, δεν πάει το διάβασμα με το κιλό, αλλά υπάρχουν ένας στανταρ αριθμός ωρών που πρέπει να αφιερωθεί για να γίνει ουσιώδη δουλειά.
τιποτα δεν ειναι στανταρ.ο καθε ανρωπος ειναι ξεχωριστος αρα και ο χρονος διαβασματος του ειναι διαφορετικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ρε σεις εγω δεν διαβαζω πανω απο μιαμιση ωρα τη μερα.. Λετε να πατωσω; :P

Μωρε κι εγώ ακόμα να πάρω μπρος. Τόσο διαβάζω :D:lol:
-----------------------------------------
τιποτα δεν ειναι στανταρ.ο καθε ανρωπος ειναι ξεχωριστος αρα και ο χρονος διαβασματος του ειναι διαφορετικος.

Κοίτα φίλε, για να διαβάσεις σοβαρά μαθηματικά κατεύθυνσης πρέπει να αφιερώσεις σε αυτό το μάθημα τουλάχιστον 4-5 ώρες εβδομαδιαίως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Μονο τα σκ ξεσκιζομαι μεχρι τις μια το βραδυ.. :P:who:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top