Γυμναστική

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
ασχολουμαι με το κολυμπι και θελω να απω ναυαγοσωστικη εχει κανεις πληροφοριες(τιμες .τοποθεσια κτλ)?
https://www.enak.gr/site/
Ε.Ν.ΑΚ.
Ελληνική Ναυαγοσωστική Ακαδημία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
εγω κανω γυμναστικη στο σπιτι αλλα και στο σχολειο οποτε κανουμε!!!πιο πλ γυμναστκη κανω τα σαββατα τις καθημερινες κανω 30-50 κοιλιακους την ημερα(δεν εχω χρονο για παρα πανω:()εγω εκτονωνομαι με την γυμναστικη....μου αρεσει παρα πλ η γυμναστικη!!!το καλοκαιρι πηγαινα με την κολλητη μ για τζοκινγ 1ωρα ηταν τελεια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Εγώ κάνω καθημερινά γυμναστική, πηγαίνω γυμναστήριο. Εκεί ξεσπάω, εκτονώνομαι, βγάζω όλο το αγχος της ημέρας και γενικά νιώθω καλήτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
και γω φετος ξεκινησα γυμναστηριο και εχω ξετρελαθει:) δυστυχως πηγαινω μονο 3 φορες τν εβδομαδα αλλα πιστευω πως ειναι αρκετο. κατα την γνωμη μ η γυμναστικη με σωστη διατροφη σημαινουν υγεια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris96

Νεοφερμένος

Ο dimitris96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Είμαι Β' Γυμνασίου. Σκέφτομαι να πάω γυμναστήριο. Παρ' όλα αυτά, έχω ακούσει ότι δεν δέχονται κάτω των 16 (έχω ακούσει τονίζω). Θα πάω να ρωτήσω στο γυμναστηριο που έχουμε στη γειτονιά μας.
-Είναι καλή ηλικία για να αρχίσω;
-Τι περίπου ασκήσεις κάνουμε;
-Κάνουμε βάρη;
-Πρέπει να πάρω οπωσδήπωτε φάρμακα (συμπληρώματα κλπ);
-Είμαι αδύνατος περίπου 49 κιλά. Οι ασκήσεις που πρέπει να κάνω είναι toning ή fat-burning?

Thanks!

Δημήτρης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Είμαι Β' Γυμνασίου. Σκέφτομαι να πάω γυμναστήριο. Παρ' όλα αυτά, έχω ακούσει ότι δεν δέχονται κάτω των 16 (έχω ακούσει τονίζω). Θα πάω να ρωτήσω στο γυμναστηριο που έχουμε στη γειτονιά μας.
-Είναι καλή ηλικία για να αρχίσω;
-Τι περίπου ασκήσεις κάνουμε;
-Κάνουμε βάρη;
-Πρέπει να πάρω οπωσδήπωτε φάρμακα (συμπληρώματα κλπ);
-Είμαι αδύνατος περίπου 49 κιλά. Οι ασκήσεις που πρέπει να κάνω είναι toning ή fat-burning?

Thanks!

Δημήτρης
- Δε νομίζω να υπάρχει όριο ηλικίας.
- Βάρη μπορείς να κάνεις αλλά όχι υπερβολικά πράγματα γιατί είσαι ακόμη στην ανάπτηξη.
- Το καλήτερο που έχεις να κάνεις είναι να μη πάρεις φάρμακα αν δε θέλεις να έχεις προβλήματα υγείας αργότερα.
- Αφού είσαι 49 κιλά (αδύνατος), τι να κάψεις?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris96

Νεοφερμένος

Ο dimitris96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
- Αφού είσαι 49 κιλά (αδύνατος), τι να κάψεις?:P

Αυτό λέω και γω! Πρέπει δηλαδή να βρω ασκήσεις που θα τονώσουν τους μύες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να πάς γυμναστήριο ρε. Εκτός και αν θες να πας να σου πουν τις ασκήσεις να τις κάνεις σπίτι σου. Εγώ κάνω κάθε μέρα κάποιες από τις ασκήσεις(κάποιες βασικές όπως πχ. πουσάπς και κοιλιακούς) που μας έχουν δείξει και κάνουμε τόσα χρόνια στο καράτε. Προσωπικά το θεωρώ σπατάλη να πηγαίνει κάποιος στο γυμναστήριο για κάτι που μπορεί να κάνει και σπίτι του. Εκτός και αν θες πιο "καλή" γυμναστική. Με την έννοια του body builder. Αλλιώς μια χαρά είσαι και σπίτι σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris96

Νεοφερμένος

Ο dimitris96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εκτός και αν θες πιο "καλή" γυμναστική. Με την έννοια του body builder. Αλλιώς μια χαρά είσαι και σπίτι σου. :)

Ε όχι και bodybuilder. Άλλωστε αυτό κάθε άλλο παρά υγιενό δεν είναι.
Καποιο πρόγραμμα γυμναστικής, τέτοια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Εσείς ποιον τρόπο προτιμάτε για να γυμνάζεστε?
Ασκήσεις στο σπίτι, τρέξιμο στο πάρκο,γυμναστήριο κ.ο.κ?
Και τι είδους μουσική σας αρέσει να ακούτε σε αυτό το διάστημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Θα φάω βρισίδι γι'αυτό,αλλά...κυνηγητό με τα στρουμφάκια:alljumpy:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Θα φάω βρισίδι γι'αυτό,αλλά...κυνηγητό με τα στρουμφάκια:alljumpy:

Δεν είπες και τη μουσική προτιμάς να ακούς κατά τη διάρκεια.:P


on topic:Όποτε υπάρχει χρόνος,δηλαδή δεν υπάρχει σχολή,καμιά φορά προπονούμαι με το σύλλογο taekwondo που συμμετείχα παλαιότερα ενεργά,παίζω μπάλα,ή γυμνάζομαι μόνος μου στο σπίτι.Και το καλοκαίρι κολύμπι.Μουσική όταν κάνω γυμναστική ότιδήποτε στο τέρμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Θα φάω βρισίδι γι'αυτό,αλλά...κυνηγητό με τα στρουμφάκια:alljumpy:

Αποτελεσματικό άθλημα. Μπορεί να περικλείει μπόλικες ασκήσεις (τι τρέξιμο, τι άλματα, τι ρίψεις, και κικ μπόξιν άμα λάχει δηλαδή). ^^

Προσωπικά προτιμώ κάτι πιο ήπιο. Κολύμβηση, τρέξιμο, περπάτημα. Σπάνια ακούω μουσική όταν γυμνάζομαι, προτιμώ να έχω μια καλύτερη αντίληψη του χώρου, μην κοπανήσω και σε κανέναν ενώ σιγομουρμουρίζω τα απέραντα χωράφια ξέρω γω- γιατί μια κάποια αφηρημάδα τη διαθέτω ούτως ή άλλως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Τι μουσική ακούω while doing so?Punk...που*ανα όλαααααααααααα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Θα φάω βρισίδι γι'αυτό,αλλά...κυνηγητό με τα στρουμφάκια:alljumpy:
Αν μη τι άλλο, είσαι πρωτότυπος:clapup:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
βασικα εγω πιστευω οτι η γυμναστικη ειναι πολυ ευεργετικη....ακομη και οταν απλως περπαταω σε μεγελες διαδρομες βλεπω οτι μου κανει καλο...

το θεμα ειναι οτι θελω και τωρα να γυμναστω...αλλα δεν βρησκω κανεναν να τρεξουμε μαζι στο παρκο....:bye::cry_x::cry_x:
τα γυμναστηρια δεν τα χωνευω...μου την σπανε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
το θεμα ειναι οτι θελω και τωρα να γυμναστω...αλλα δεν βρησκω κανεναν να τρεξουμε μαζι στο παρκο....:bye::cry_x::cry_x:

και εγώ δεν βρίσκω κάποιον-α που να θέλει να τρέξει μαζί μου στο γηπεδάκι δίπλα από το σπίτι μου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εγώ δεν θέλω να γυμναστώ, είμαι τεμπελόγατα, αλλά η μάνα μου μου τα 'χει κάνει τσουρέκια Τερκενλής. :redface:
μπορεί τώρα στο εαρινό εξάμηνο να αρχίσω γυμναστήριο...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
και εγώ δεν βρίσκω κάποιον-α που να θέλει να τρέξει μαζί μου στο γηπεδάκι δίπλα από το σπίτι μου...:P

χαχαχαχ ε τοτε μας βλεπω και τους δυο σε μερικα χρονια...αγυμναστους καπως ετσι https://www.google.gr/imgres?imgurl=...&ndsp=24&ved=1t:429,r:20,s:0&biw=1034&bih=661

εγω παντως θα τρεξω μονη μου με παρεα τις παπιες στο παρκο!

εγώ δεν θέλω να γυμναστώ, είμαι τεμπελόγατα, αλλά η μάνα μου μου τα 'χει κάνει τσουρέκια Τερκενλής. :redface:
μπορεί τώρα στο εαρινό εξάμηνο να αρχίσω γυμναστήριο...:hmm:

ποιο εαρινο εξαμηνο καλε? στην βραση κολλαει το σιδερο!
και εγω ετσι λεω...το καλοκαιρι που θα κανει και ζεστη ...και θαχω χρονο...και περνανε τα καλοκαιρια....και ερχεται το επομενο και το επομενο και το επομενο....και τελικα εχω να τρεξω απο τοτε που αργησα στο μαθημα στο δημοτικο!:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
βασικα εγω πιστευω οτι η γυμναστικη ειναι πολυ ευεργετικη....ακομη και οταν απλως περπαταω σε μεγελες διαδρομες βλεπω οτι μου κανει καλο...

το θεμα ειναι οτι θελω και τωρα να γυμναστω...αλλα δεν βρησκω κανεναν να τρεξουμε μαζι στο παρκο....:bye::cry_x::cry_x:
τα γυμναστηρια δεν τα χωνευω...μου την σπανε....

Συμφωνώ απόλυτα!
Παιδιά προτείνετε καμία ωραία ασκησούλα ή κανένα ωραίο τραγούδι για την ώρα του πόνου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top