Γυμναστική

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Άνοιξε ένα θέμα που πιστεύω ότι μπορεί να αναπτυχθεί αρκετά!
Τι γνώμη έχετε λοιπόν για την γυμναστική?Γυμνάζεστε καθόλου?

Οτιδήποτε θέλετε μπορείτε να το πείτε εδώ!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FanIsHere

Νεοφερμένος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγώ όσο γυμνάζομαι, γυμνάζομαι στο σπίτι. Push-ups, κοιλιακούς, βαράκια, ελατήριο, μονόζυγο κλπ.

Η γνώμη μου νομίζω ότι είναι ίδια με τον υπολοίπων. Ότι, δηλαδή, καλή η γυμναστική, αλλά λίγο βαρετή. Βέβαια μερικοί δεν βαριούνται με το να γυμνάζονται (πράγμα πολύ θετικό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Όταν πήγαινα στο γυμνάσιο σε κάθε 3μηνο κάναμε και διαφορετικό άθλημα, πχ στο 1ο μπάσκετ, στο 2ο βόλλεϋ κλπ και αυτό γινόταν και στις 3 τάξεις. Στο λύκειο όμως η γυμναστική ήταν "η ώρα του παιδιού"...Δεν κάναμε τίποτα, μόνο σπάνια κανά τρέξιμο για 5-10 λεπτά...Βέβαια δεν είναι καλό να μη γυμνάζεται κάποιος. Έστω και στο σπίτι μόνος του ο καθένας μπορεί να αφιερώσει έστω 15 λεπτά κάποιες μέρες της εβδομάδας.
Αλλά καλύτερα είναι στο γυμναστήριο...Πηγαίνω 3-4 φορές την εβδομάδα και νιώθω αρκετά καλά και σωματικά και ψυχικά :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Γυμναστήριο πηγαίνω κι εγώ 3-4 φορές τη βδομάδα. Το καλοκαίρι παίζω πολύ τένις επίσης :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγω απο νους υγιης εν σωματι υγιη παιρνω μονο το πρωτο μερος, συγχωρεστε με! Οχι οτι εχω σωματικες δυσαναλογιες, αλλα ουτε ειμαι και μποντυμπιλντερ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FanIsHere

Νεοφερμένος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εμείς πάλι, όσο αναφορά τον τομέα του σχολείου, επειδή έχουμε πολλούς ποδοσφαιρόφιλους στο τμήμα, τα δίνουμε όλα. Νιώθω πάλι νέος κάθε φορά... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγώ δε γυμνάζομαι αλλά το θέλω, δυστυχώς όμως φέτος δεν έχω χρόνο και παρέα για γυμναστήριο (είναι πολύ βαρετά χωρίς παρέα). Ευελπιστώ πως από του χρόνου θα πηγαίνω. Είναι πολύ όμορφη η αίσθηση της ευεξίας που χαρίζει η γυμναστική πάντως :]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semina

Νεοφερμένος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εγώ μέχρι στιγμής έχω ασχοληθεί με τέννις, κολύμβηση, ενόργανη και μπαλέτο, αλλά αυτό που με κέρδισε είναι το volley!:D Παίζω σε ομάδα εδώ και 5 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένη διότι κάνω αυτό που πραγματικά μ'αρέσει και παράλληλα γυμνάζομαι:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eL BaRTo

Νεοφερμένος

Ο eL BaRTo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
εμ.. κανω μπασκετ απο πρωτη δημοτικου :D

φετος τα ψιλοπαρατησα αλλα σκοπευω να ξαναπαω προπονηση [εχω να παω κανα 2μηνο]
γυμναστηριο παω 2-3 φορες την εβδομαδα

ειναι απαισια να εισαι "αγυμναστος"
οχι μονο επειδη δεν θα εχεις το "προβαλλομενο απο ΜΜΕ σωμα" αλλα γιατι κυριως νιωθεις εντελως μα εντελως χαλια....

σχετικα καλη [γιατι τπτ δν γινεται τελεια] διατροφη και ασκηση τουλαχιστον 2 φορες την εβδομαδα ειναι οτι πρεπει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Για να νιώθεις χάλια θα πρέπει να είσαι γυμνασμένος και να το έχεις κόψει. Κάποιος που δε γυμνάζεται συστηματικά δεν νιώθει χάλια γιατί δε θα μπορεί να το συγκρίνει με το αίσθημα μετά τη γυμναστική. Κάτι αντίστοιχο με την ευτυχία και τη δυστυχία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Για να νιώθεις χάλια θα πρέπει να είσαι γυμνασμένος και να το έχεις κόψει. Κάποιος που δε γυμνάζεται συστηματικά δεν νιώθει χάλια γιατί δε θα μπορεί να το συγκρίνει με το αίσθημα μετά τη γυμναστική. Κάτι αντίστοιχο με την ευτυχία και τη δυστυχία. :)


Συμφωνώ με την Krou...Εμείς π.χ που δεν έχουμε κάποιο γυμναστήριο στην περιοχή μας δεν μπορούμε από μόνοι μας να βάλουμε κάποιο πρόγραμμα το οποίο να ακολουθήσουμε όπως γίνεται στα γυμναστήρια..Έτσι όποτε έχουμε χρόνο πηγαίνουμε για κανένα μπάσκετ, καμιά μπαλίτσα..άντε και για κανένα τένις...

Κάνουμε και κανέναν κοιλιακό και καμιά κάμψη στο σπίτι και είμαστε οκ..

Τώρα τελευταία όμως αρχίσαμε να βάζουμε κιλάκια και δεν μας αρέσει καθόλου..:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
εμ.. κανω μπασκετ απο πρωτη δημοτικου :D

φετος τα ψιλοπαρατησα αλλα σκοπευω να ξαναπαω προπονηση [εχω να παω κανα 2μηνο]
γυμναστηριο παω 2-3 φορες την εβδομαδα

ειναι απαισια να εισαι "αγυμναστος"
οχι μονο επειδη δεν θα εχεις το "προβαλλομενο απο ΜΜΕ σωμα" αλλα γιατι κυριως νιωθεις εντελως μα εντελως χαλια....

σχετικα καλη [γιατι τπτ δν γινεται τελεια] διατροφη και ασκηση τουλαχιστον 2 φορες την εβδομαδα ειναι οτι πρεπει..

Συμφωνω οτι η ελλειψη γυμναστικης δεν ειναι ωραιο πραγμα. Μην παραβαλλεις ομως τα προτυπα σαν επιχειρημα. Κανεις δεν πρεπει και δεν οφειλει να νιωθει ασχημα επειδη δεν ειναι ανορεκτικος, γιατι αυτο δυστυχως προβαλλουν τα μαζικα μεσα ενημερωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Καλύτερη γυμναστική; Τρέχεις γύρω-γύρω απ' το ΕΜΠ. :P




Πολλοί είναι που το κάνουν. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eL BaRTo

Νεοφερμένος

Ο eL BaRTo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Μην παραβαλλεις ομως τα προτυπα σαν επιχειρημα. Κανεις δεν πρεπει και δεν οφειλει να νιωθει ασχημα επειδη δεν ειναι ανορεκτικος, γιατι αυτο δυστυχως προβαλλουν τα μαζικα μεσα ενημερωσης.

ειρωνικο ηταν αυτο με τα προτυπα [εξου και τα ""]


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Babalu

Νεοφερμένος

Η Λουιζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
προσωπικα, αθλουμαι συστηματικα απο 4 χρονων! και στην αγωνιστικη ειμαι απο 7 :)
κατα καιρους εχω κανει διαφορα αθληματα οπως κολυμβηση, τεννις, μπαλετο, ακροβατικη, ενοργανη αλλα στο τελος με κερδισε το τραμπολινο! με το οποιο ασχολουμαι σοβαρα εδω και 8χρονια.
το οτι ειναι ασυνηθιστο αθλημα, προκαλει το θαυμασμο αλλα και συναρπαζει νομιζω ηταν οι λογοι που "κολλησα"!

ουσιαστικα ξεκινησα γιατι ημουν τοσο ενεργητικη οταν ηυμουν μικρη που η μαμα μου ηθελε να με "ξεφορτωθει" λιγακι:D

τωρα πια, δεν μπορω να απεχω απο την προπονηση παραπανω απο μια βδομαδα γιατι... ε.. δεν ξερω!!!! απλα μετα κατι παθαινω και τρελαινομαι!!! εχει γινει δευτερη φυση μου υποθετω :)


παντως, προτρεπω οοολους να αθλουνται εστω στο ελαχιστο γιατι πραγματικα ειναι ο,τι καλυτερο μπορουμε να προσφερουμε στο σωμα και το μυαλο μας. γιατι αθλητισμος δεν ειναι να "χτιζεις" μυες και να κανεισ επιδειξη, αλλα να μαθεις να συμβιβαζεσαι με το σωμα σου, να δουλευεις σε ομαδα, να συναγωνιζεσαι και οχι να ανταγωνιζεσαι και συγχρονως να ακονιζεις το μυαλο σου.
ειμαι λιγο πορωμενη μαλλον αλλα γιατι οχι?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παυλος

Νεοφερμένος

Ο βλ.πανω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
εγω παω 5,5χρονια μπασκετ και χορο ταυτοχρονα...Ειναι αρκετα δυσκολο θα ελεγα!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εγω απο νους υγιης εν σωματι υγιη παιρνω μονο το πρωτο μερος, συγχωρεστε με! Οχι οτι εχω σωματικες δυσαναλογιες, αλλα ουτε ειμαι και μποντυμπιλντερ! :P
Ακριβώς!
Το ίδιο με σένα κάνω και εγώ.
Κάτι ήξεραν οι αρχαίοι που έβαλαν τον νου πρώτο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παυλος

Νεοφερμένος

Ο βλ.πανω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ακριβώς!
Το ίδιο με σένα κάνω και εγώ.
Κάτι ήξεραν οι αρχαίοι που έβαλαν τον νου πρώτο :D

πολυ ακυρο αυτο που εγραψες Αντώνιε!
νους υγιης εν σωματι υγειη σημαινει οτι ο πνευματικος τομεας θα ειναι υγιης μεσα σε σωμα υγιες(οχι απαραιτητα γυμνασμενο)!Οποτε δεν κανουν κανενος ειδους διακριση στο θεμα νους-σωμα!!!!!!!ΓΚΕΓΚΕ??????:P:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Γυμνάζομαι αρκετά ειδικά τον χειμώνα αλλά και το καλοκαίρι το ποδήλατο είναι πολύ καλή ενασχόληση όπως και το τέννις. Βέβαια θα έλαγα πως το πιο γυμνασμένο μέρος του σώματός μου είναι τα δάχτυλα των χεριών μου. Κάψιμο τα βράδια στο L2 και φοβερό γράψιμο για διάφορους λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
γω να πω την αληθεια,την κοιλιτσα μου την εχω(ας οψονται οι μπυρες:P).Μεχρι περσι πηγαινα γυμναστηριο,αλλα φετος το'χω κοψει(ελεω διαβασματων).Αλλα επειδη το κακο εχει παραγινει,καθως δεν προσεχω καθολου πια την διατροφη μου(μεχρι κι η κοπελα μου μου εκανε φιλοφρονησεις:mad:),απο 31 Μαϊου,κιολας,ξαναξεκιναω γυμναστηριο.Και φυσικα θα οργωνω τα 5x5!

@miv:Νους υγιης εν σωματι υγιει ειναι το σωστο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top