Γυμναστική

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Εγω κανω γυμναστικη στο σπιτι καθε 1-2 μερες (βαρακια κοιλιακοι κτλ)
Επισης κανω τρεξιμο 1-2 φορες την εβδομαδα
Και ποδηλατο 1 φορα την εβδομαδα
(τα 2 τελευταια για να ριξω την κοιλια κυριως μπας και φανουνε οι κοιλιακοι:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εγω παω γυμνναστηριο 6 φορες την εβδομαδα 2 ωρες την μερα 6μηνες κανω γραμμωση 6 μηνες ογκο καλα ειναι ξεσκας με την γυμναστικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
μπασκετάκι, μπασκετάκι, ποδοσφαιράκι, βόλλευ, πολάκι, κολυμβησούλα!όλα τα'χει το μενού!και το πάσχα κανένα τέννις!!α και σκάκι!πώς το ξέχασα?!ειδικά αυτό σου κάνει κάτι καμπύλες...άστα να πάνε!!
Πάντως όποιος φοβάται το μονόζυγο να χρησιμοποιήσει το πατάρι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johni222

Νεοφερμένος

Ο johni222 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ρε παιδιά μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω για να γυμνάσω τον <πισινο> μου?????πειτε αθλήματα,τρόπους εκγύμνασης και αλλα διαφορα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι πρόβλημα έχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johni222

Νεοφερμένος

Ο johni222 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
ΕΛΕΟΣ..... εβλεπα στον Δρυμούση πως γυμναζεις πισινο. Παρε τον πλαστη και τρίβε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
step κανε φιλε οτι καλυτερο η αν δν μπορεις ανεβωκατεβαινε!αν δν εχει στεπ μπορεις να κανεις κατι αναλογο αρκετα ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Οταν εκανα κλασσικο και καναμε κινησεις τυπου τεντωμα του μπροστινου ποδιου με μπαρα,σφιγγαμε προσασωγους και την ιδια στιγμη τον πισινο μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johni222

Νεοφερμένος

Ο johni222 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ΕΛΕΟΣ..... εβλεπα στον Δρυμούση πως γυμναζεις πισινο. Παρε τον πλαστη και τρίβε

θα το δοκιμάσω!!!!!!!!!!!xaoxaxoaxaoxaoxaoxoaxoaoxaxoa!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
-----------------------------------------
step κανε φιλε οτι καλυτερο η αν δν μπορεις ανεβωκατεβαινε!αν δν εχει στεπ μπορεις να κανεις κατι αναλογο αρκετα ευκολα.


Τι είναι το step ρε φίλε?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
step ειναι ενα μηχανημα π προσαρμοζει την κινηση σαν να ανεβαινεις σκαλες.ειναι η καλυτερη ασκηση για πισινο αλλα κ γενικα σαν αεροβια ειναι καλυτερη κ απο διαδρομο κ απο ποδηλατο,μπορεις να την κανεις κ χωρις να εχεις step αν κ υπαρχουν κατι "φθηνα" στεπ με 20-30ευρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφακι29785

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
κανε προβολες....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mekst4v

Νεοφερμένος

Ο mekst4v αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Κάνε προβολές και καθίσματα με μπάρα γυμναστικής. Μην το παρακάνεις βέβαια, γιατί θα αποκτήσεις οπίσθια βραζιλιάνας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MANOLOS

Νεοφερμένος

Ο MANOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ναι παγκο!! οσο αφορα αυτο που λεγαν με τα βαρη δεν ψηλωνεις δεν ισχυει!! εχω φτασει ενα 1 76 μεσα σε ενα μηνα!!! και δεν επιβαρυνω τον οργανισμο μοθ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
ναι αλλα ρε MANOLO μήπως μπορούσες να ψηλώσεις ακόμα περισσότερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
δν ειναι τυχαιο να το λενε αυτο γιατροι κ τα λοιπα!αναπτυξη δν ειναι μονο το υψος ολο το σωμα αναπτυσετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
προσεχε φιλε εισαι μικρος ακομα για να κανεις τοσα κιλα θα σταματησει η αναπτυξη στο σωμα σ!μεχρι τα 21 το σωμα σ χτιζεται μην κανεις τωρα λαθοι π θα μετανιωσεις αργοτερα

Έχω βαρεθεί να το βλέπω αυτό !
ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΟ ΥΨΟΣ ΕΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΒΑΡΗ .

(Εκτός εαν κανείς πρωταθλητισμό άρση /αρασέ και ζετέ που κάνουν πίεση στην σπονδυλική στήλη κάθετα)
Στατιστικές ερεύνες πάνω σε αυτό το θέμα έχουν γίνει.:no1:
-----------------------------------------
δν ειναι τυχαιο να το λενε αυτο γιατροι κ τα λοιπα!αναπτυξη δν ειναι μονο το υψος ολο το σωμα αναπτυσετε!

ναι αλλα ρε MANOLO μήπως μπορούσες να ψηλώσεις ακόμα περισσότερο;

Το ίδιο πράγμα ποιο πάνω είπα .ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ !;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
οταν κανεις βαροι δν πεφτει πιεση στην μεση?Τοσα ατομα εχω δει π το εχουν παθει αυτο,πως το εξηγησεις?κ εκτος απο το υψος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
οταν κανεις βαροι δν πεφτει πιεση στην μεση?Τοσα ατομα εχω δει π το εχουν παθει αυτο,πως το εξηγησεις?κ εκτος απο το υψος

Περίμενε ακριβώς 5 λεπτάκια λίγο να το βρω ,για το υγρό που παράγει ο οργανισμός και θα στο δείξω,άρθρο είναι.;)
-----------------------------------------
δεν το βρίσκω .:(
Θα το βρώ όμως και θα σου πω ποιο είναι.
Λοιπόν όπως θυμάμαι απο το ιατρικό συνέδριο που είχα διαβάσει που ήταν σε συνεργασία με αθλητές βρήκαν οτι όταν οι μύες εξασκούντε και πιέζονται,βγάζουν κάποια υγρα που αυτά αποροφούντε αυτόματα απο τον οργανισμό μας και συμβάλουν στην ανάπτυξη μας.
Δηλαδή το να κάνεις βάρη και γυμναστική είναι κάτι πάρα πολύ καλό και βοηθάει στην υγεία πέρα απο την ανάπτυξη.

(Προσωπικά θα σου πω,είμαι 1.82 και κάνω 11 κιλά στο κάθε χέρι έλξεις/πιέσεις παλαιότερα ήμουν σε παραπάνω κιλά βάρη περίπου 17)
Δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο.

ΕΚΤΟΣ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΕΤΑ,ΖΕΤΕ ΑΡΑΣΕ,ΠΟΥ ΠΙΕΖΕΤΕ ΚΑΘΕΤΕ Η ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΣΤΥΛΗ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ ΜΕ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφακι29785

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
χμμ κανω βαρη γτ το χρειαζεται το αθλημα μου ....Κανονικα αρασε παγκο ημικαθισμα και βαθή .....Το υψος μου ειναι μια χαρα....δεν μενω κοντή :p ισα ισα ψηλωνω κανονικα! και οσο για την μεση, αν δεν ξερεις να κανεις βαρη αστο καλυτερα...γτ ειναι πολυ επικινδυνο......ουτε για πλακα να τα σηκωνεις...
-----------------------------------------
εγω εκανα 11 χρονια κολυμβηση 2 χρονια πολο κανω σκι και τωρα κανω πολεμικεσ τεχνεσ γυμναστηριο και βαρη πολλα!

110 κιλα στηθος 5 επαναληψεις
200 πιεσεις ποδια
1οο καπψεις
και μπολικουσ κοιλιακους γτ μπηακμε στην περιοδο γραμωσης!!



οταν εννοεις,200 πιεσεις ποδια ..εννοεις ημικαθισμα??? καθισματα δλδ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top