Γυμναστική

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Λοιπόν, όσοι πιστοί γυμνάζονται καλούνται να μου λύσουν την απορία. Ποιοι είναι οι κατάλληλοι κοιλιακοί για να φανεί αυτό που λέμε "τριγωνάκι"; Ξέρετε η γράμμωση στην κάτω κοιλιακή χώρα. Επίσης είναι πιο δύσκολο να αποκτήσεις άνω ή κάτω κοιλιακούς; (Αυτό το ρωτάω απλώς επειδή διαφωνούσα μʼ έναν φίλο μου. :P)

Λοιπον η καλυτερη ασκηση για κατω κοιλιακους ειναι αρσεις ποδιων στο μονοζυγο.Κρεμασου και με σταθερη μεση σηκωνε τα ποδια ειτε τεντομενα(που ειναι αποτελεσματικοτερο κατα τη γνωμη μου) ειτε σε θεση καθησματος.

Και για να λυθει η απορια σου οι κατω κοιλιακοι φαινονται δυσκολοτερα απ'οτι οι ανω.Βεβαια εξαρταται παντα και απο τις γενετικες προδιαγραφες του καθε σωματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Λοιπον η καλυτερη ασκηση για κατω κοιλιακους ειναι αρσεις ποδιων στο μονοζυγο.Κρεμασου και με σταθερη μεση σηκωνε τα ποδια ειτε τεντομενα(που ειναι αποτελεσματικοτερο κατα τη γνωμη μου) ειτε σε θεση καθησματος.

Και για να λυθει η απορια σου οι κατω κοιλιακοι φαινονται δυσκολοτερα απ'οτι οι ανω.Βεβαια εξαρταται παντα και απο τις γενετικες προδιαγραφες του καθε σωματος.
σωστος αλλα να μην ξεχναμε οτι οσους κοιλιακους και να κανουμε,η διατροφη ειναι το σημαντικοτερο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
σωστος αλλα να μην ξεχναμε οτι οσους κοιλιακους και να κανουμε,η διατροφη ειναι το σημαντικοτερο;)

Το πιο σημαντικο για να φανουν οι κοιλιακοι ειναι η μειωση του σωματικου λιπους οποτε οι προτεραιοτητες που πρεπει να εχει καποιος σ αυτον τον τομεα ειναι πολυ συνοπτικα :

1)διατροφη:περιορισμενοι υδατανθρακες,λιπη

2)αεροβια ασκηση(κατα προτιμηση πρωινο τρεξιμο με αδειο στομαχι)

και τελος οι καθαρες ασκησεις κοιλιακων που πρεπει να ποικιλουν για να αποφευγεται η ρουτινα στους μυς.Πανω απ ολα εδω χρειαζεται προσοχη,δεν χρειαζονται υπερβολες γιατι οι κοιλιακοι οπως ολοι οι μυς χρειαζονται αναρωση για να αναπτυχθουν.2-3 φορες τη βδομαδα ειναι υπεραρκετες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Το πιο σημαντικο για να φανουν οι κοιλιακοι ειναι η μειωση του σωματικου λιπους οποτε οι προτεραιοτητες που πρεπει να εχει καποιος σ αυτον τον τομεα ειναι πολυ συνοπτικα :

1)διατροφη:περιορισμενοι υδατανθρακες,λιπη

2)αεροβια ασκηση(κατα προτιμηση πρωινο τρεξιμο με αδειο στομαχι)

και τελος οι καθαρες ασκησεις κοιλιακων που πρεπει να ποικιλουν για να αποφευγεται η ρουτινα στους μυς.Πανω απ ολα εδω χρειαζεται προσοχη,δεν χρειαζονται υπερβολες γιατι οι κοιλιακοι οπως ολοι οι μυς χρειαζονται αναρωση για να αναπτυχθουν.2-3 φορες τη βδομαδα ειναι υπεραρκετες.
και παλι σωστος:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
στρατιώτη πόσες κάμψεις ρύχνεις ? (δεν έχω ακούσει προσωπικά γυναίκα να κάνει κάμψεις για αυτό σε ρωτάω):(

Eγώ κάνω μια 25αριά κάθε φορά που κάνω ασκήσεις (3-4 μέρες τη βδομάδα). :P Παραπάνω δεν την παλεύω.

Λοιπον η καλυτερη ασκηση για κατω κοιλιακους ειναι αρσεις ποδιων στο μονοζυγο.Κρεμασου και με σταθερη μεση σηκωνε τα ποδια ειτε τεντομενα(που ειναι αποτελεσματικοτερο κατα τη γνωμη μου) ειτε σε θεση καθησματος.

Και για να λυθει η απορια σου οι κατω κοιλιακοι φαινονται δυσκολοτερα απ'οτι οι ανω.Βεβαια εξαρταται παντα και απο τις γενετικες προδιαγραφες του καθε σωματος.

Ωραία η άσκηση, πρέπει να πάρω μονόζυγο. :D

Το πιο σημαντικο για να φανουν οι κοιλιακοι ειναι η μειωση του σωματικου λιπους οποτε οι προτεραιοτητες που πρεπει να εχει καποιος σ αυτον τον τομεα ειναι πολυ συνοπτικα :

1)διατροφη:περιορισμενοι υδατανθρακες,λιπη

2)αεροβια ασκηση(κατα προτιμηση πρωινο τρεξιμο με αδειο στομαχι)

και τελος οι καθαρες ασκησεις κοιλιακων που πρεπει να ποικιλουν για να αποφευγεται η ρουτινα στους μυς.Πανω απ ολα εδω χρειαζεται προσοχη,δεν χρειαζονται υπερβολες γιατι οι κοιλιακοι οπως ολοι οι μυς χρειαζονται αναρωση για να αναπτυχθουν.2-3 φορες τη βδομαδα ειναι υπεραρκετες.

Ευχαριστώ(-ούμε) για τις συμβουλές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Ωραία η άσκηση, πρέπει να πάρω μονόζυγο. :D



Ευχαριστώ(-ούμε) για τις συμβουλές!

Να παρεις μονοζυγο δε θα το μετανιωσεις :iagree:

Αν θελεις να ρωτησεις κατι συγκεκριμενο καντο αφοβα,τα ειπα πολυ γενικα και αοριστα ολα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
στρατιώτη πόσες κάμψεις ρύχνεις ? (δεν έχω ακούσει προσωπικά γυναίκα να κάνει κάμψεις για αυτό σε ρωτάω):(
Συγκεκριμένα στο kick boxing που πάω κάνουμε κάμψεις ραχιαίους και κοιλιακούς.
Ανάλογα με το επίπεδο παέι,μην μας μείνουν οι καινούριοι...:P
Προσωπικά κάνω 40 κάμψεις,30 κοιλιακούς και ραχιαίους..... Δεν ξέρω να τα μετράω σε σετ:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
αυτά είναι ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Τι εννοείς?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

444ever

Νεοφερμένος

Ο 444ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
κουραστικο μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Τι εννοείς?:P

εννοώ οτι αυτά είναι αρκετή γυμναστική και βλέπω είσαι σε φόρμα για να κάνεις τόσα :):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MANOLOS

Νεοφερμένος

Ο MANOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εγω εκανα 11 χρονια κολυμβηση 2 χρονια πολο κανω σκι και τωρα κανω πολεμικεσ τεχνεσ γυμναστηριο και βαρη πολλα!

110 κιλα στηθος 5 επαναληψεις
200 πιεσεις ποδια
1οο καπψεις
και μπολικουσ κοιλιακους γτ μπηακμε στην περιοδο γραμωσης!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
προσεχε φιλε εισαι μικρος ακομα για να κανεις τοσα κιλα θα σταματησει η αναπτυξη στο σωμα σ!μεχρι τα 21 το σωμα σ χτιζεται μην κανεις τωρα λαθοι π θα μετανιωσεις αργοτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω κοιλιακούς ,αλλά κρύβονται πίσω από την κοιλίτσα μου(γι'αυτό δεν φαίνονται φυσικά).Ντλέπονται :zilia:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
sozi θα σ πω κατι καινουργιο!ολοι εχουμε κοιλιακους :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:!::!::!:Aι κεν νοτ μπιλιβ ιτ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
εννοώ οτι αυτά είναι αρκετή γυμναστική και βλέπω είσαι σε φόρμα για να κάνεις τόσα :):no1:
Ναι είμαι αλλά πρέπει να κάνω κάτι για να αντισταθμίσω τις μεγάλες ποσότητες φαγητού που καταναλώνω:P



Σοζι μπιλίβ ιτ. Ιτς δε τρουθ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Ναι είμαι αλλά πρέπει να κάνω κάτι για να αντισταθμίσω τις μεγάλες ποσότητες φαγητού που καταναλώνω:P
να το ραψεις!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Άντε από δω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top