Γνωριμίες/Φιλίες στο Πανεπιστήμιο

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
ρε παιδιά που είναι το κακό , δε μπορώ να καταλάβω ... εκμεταλλευτείτε τους! , αφού είναι μ@λ@κες.

εμένα πάντως μια χαρά με βοήθησε ο ΔΑΠίτης στην εγγραφή :P,μετά που μου είπε για καφέ του έριξα Χ ..και σημειώσεις να παίρνετε απο αυτούς , αφού είναι τόσο μαλάκες που σας δίνουν επειδή νομίζουν ότι με αυτόν τον τρόπο θα τους ψηφίσετε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Βοηθούν και σ' άλλα πράγματα...:whistle:

Απ' εκεί κι ύστερα, ο καθένας αποφασίζει τι θα πράξει. Μπορεί να γίνει μέλος τους και να απολαμβάνει αρκετά προνόμια. Μπορεί να τους ψηφίζει μόνο και να παίρνει σημειώσεις, μπρελόκ, στυλό, κονκάρδες, καπελάκια. Μπορει να μην τους ψηφίζει και να παίρνει σημειώσεις σκέτο -σε μικρές σχολές δεν γίνεται, όπως στη δική μου. Μπορεί να ξεχνά την ύπαρξή τους :redface:(ουπς είστε κι εσείς εδω;;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Γνωστός που πριν λίγα χρόνια μπήκε στο οικονομικό της νομικής μου διηγήθηκε τη δική του ιστορία εγγραφής ως εξής:

Βγήκε από το σταθμό του μετρό, κρατώντας τη ζελατίνα με τα χαρτιά για την εγγραφή. Δεν πρόλαβε να προσανατολιστεί και τον πλησίασε κάποιος: «Συνάδελφε, τι σχολή είσαι?». Του είπε και αμέσως ο άλλος χτύπησε μία ταχεία κλήση και σε χρόνο dt ήρθε ο αρμόδιος. «Γεια σου συνάδελφε, εγώ είμαι στη σχολή σου 3ο έτος, έλα να πάμε παρέα στη γραμματεία». Σαν ψάρι ο δικός μου ακολούθησε. Στη διαδρομή ο άλλος τον είχε ανακρίνει κανονικά. Έφτασαν στη γραμματεία. Κάποια στιγμή ο άλλος απομακρύνθηκε να βρει κάτι και ένα κορίτσι πλησίασε τον δικό μου «Συνάδελφος?», οπότε ο άλλος γύρισε, της είπε κάτι σαν «Φύγε, εγώ τον είδα πρώτος» και αυτή απομακρύνθηκε. Ο άλλος έδωσε στον δικό μου έτοιμο το φάκελο εγγραφής, έλεγξε τα δικαιολογητικά, του συμπλήρωσε την αίτηση και περίμεναν μαζί στην ουρά. Πιάσανε κουβέντα με άλλους, πρωτοετείς και παλιούς που τους βοηθούσαν. Όλο το κλίμα ήταν πολύ φιλικό και ωραίο, αστεία, χαβαλές. Τελείωσαν τα γραφειοκρατικά, πηγαδάκι κάτω και μόλις μαζεύτηκαν 5-6 γραμμένοι πρωτοετείς αγόρια και κορίτσια, κάποιος παλιός είπε τυχαία: «Παιδιά, βιάζεστε, ή πάμε εδώ απέναντι για τον πρώτο σας φοιτητικό καφέ?». Κουβέντα για τη σχολή, ερωτήσεις βροχή που οι νέοι ήθελαν να ακούσουν απαντήσεις από πρώτο χέρι, οι παλιοί ευγενέστατοι και ενημερωμένοι σε όλα, κάποιες light κομματικές σπόντες, ανταλλαγή αριθμών κινητών, «Αύριο, αν θέλετε μαζευόμαστε στο μπαράκι εδώ πιο πέρα», ενθουσιασμένοι οι πρωτοετείς, «Άντε, τα λέμε».

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
...συνέχεια δεν έχει;...:D

Προσωπικά θα "ζητήσω τη βοήθειά τους" για την εγγραφή ή γενικότερα για τα πρώτα πράγματα στη σχολή αν δω ότι ζορίζομαι μόνος μου.. Από 'κει και πέρα, θα είμαστε από μακρυά κι αγαπημένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Παίδες,για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα.Όλοι σας βρίζετε τα παιδιά που είναι στα κόμματα και υποστηρίζετε ότι η βοήθεια που προσφέρουν δεν είναι ανιδιοτελής.Δηλαδή τόσο παράξενο είναι να βρείς ένα τυπάκι που να τον πας,και να γίνετε στην πορεία φίλοι ενώ συμμετέχει σε κόμμα?Η για τον καφέ που είπε ο δίας.Τόσο κακό είναι να πάς για ένα καφέ μαζί τους και (όπως έκανε ο γνωστός σου) να πάρεις ινφο σχετικά με την σχολή.Προσωπικά δεν το νομίζω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν είναι κακό. Αλλά οι περισσότεροι από τα κόμματα, δεν ξέρουν που πρέπει να σταματήσουν.
Πρέπει να κάνεις το ξεκαθάρισμα από την αρχή ότι δεν ενδιαφέρεσαι. Αν το δεχτούν και σε αφήσουν (πολιτικά) ήσυχο, μια χαρά παρέα μπορείς να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σόρυ, αλλά εγώ δεν έχω δει καμιά εξαίρεση. Απλά ποικίλει το πόσο απόλυτος πρέπει να είσαι.
Αυτοί που πλησιάζουν "νέα μέλη" είναι οι πορωμένοι. Δεν μιλάμε για ένα απλό μέλος που πάει για σημειώσεις και πάρτυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Συμφωνώ με τη Ρεβέκα... Στην παρέα μας είναι 2 άτομα, ενεργά μέλη σε παράταξη, αλλά ξέρουν να διαχωρίζουν το ένα από το άλλο και αυτό το εκτιμούν όλοι στην παρέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Προσωπικά, εννοούσα πως δεν θα έχω πολιτικές σχέσεις με τέτοια άτομα.. Και νομίζω πως και οι άλλοι που λένε τα ίδια με μένα δεν θα εννοούν τίποτα διαφορετικό.. Αλίμονο, αν ταιριάξεις με κάποιον γιατί να τον απορρίψεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Προσωπικά, εννοούσα πως δεν θα έχω πολιτικές σχέσεις με τέτοια άτομα.. Και νομίζω πως και οι άλλοι που λένε τα ίδια με μένα δεν θα εννοούν τίποτα διαφορετικό.. Αλίμονο, αν ταιριάξεις με κάποιον γιατί να τον απορρίψεις;

Έτσι ναι.Τσίμπα ένα +1:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Ρε ποιός είναι αυτός που έβαλε σε όλους μας -1; :D:D Με κανέναν δεν είσαι ευχαριστημένος;:D


Σε αυτό :
Έτσι ναι.Τσίμπα ένα +1
τί το αρνητικό βρήκες;:D


Μη με βρίσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ρε ποιός είναι αυτός που έβαλε σε όλους μας -1; :D:D Με κανέναν δεν είσαι ευχαριστημένος;:D
The children is playing (Αττική σύνταξη στα αγγλικά).
Γιατί η αρνητική βαθμολογία είναι ανώνυμη?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Καλά, δεν βαρέθηκε να το κάνει σε όλους;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Καλά, δεν βαρέθηκε να το κάνει σε όλους;;;;;
Κάποιος ντροπαλός θα ήταν, που δεν έχει το θάρρος να διαφωνήσει φανερά και το κάνει φορώντας την κουκούλα.
Ας το διορθώσουμε εμείς με +1 σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Προσωπικά θα "ζητήσω τη βοήθειά τους" για την εγγραφή ή γενικότερα για τα πρώτα πράγματα στη σχολή αν δω ότι ζορίζομαι μόνος μου..

Παιδιά, ΔΕΝ χρειάζεται βοήθεια για να συμπληρώσετε σε μία φόρμα εγγραφής στοιχεία όπως :
όνομα
επίθετο
τηλέφωνο
διεύθυνση
έχεις πάει φαντάρος;
εργάζεσαι;
είσαι παντρεμένος;
πέρασες με πανελλήνιες;
πέρασες με κατατακήριες;
έχεις άλλο πτυχίο;
κλπ....

καθώς και μία υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είσαι γραμμένος σε άλλο προπτυχιακό τμήμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
πήγαινε και κάτσε δίπλα σε άλλα άτομα την ώρα της παράδοσης..ρώτα απορίες...ακόμα και στις παρέες των κομμάτων πήγαινε για να γνωριστείς με άλλα παιδιά! μη σκέφτεσαι αρνητικά και να έχεις αυτοπεποίθηση!
Εγώ ευτυχώς βρήκα αμέσως παρέα γιατί από την πρώτη μέρα όλοι ήμασταν άγνωστοι μεταξύ μας και ψαχνόμασταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gastone

Νεοφερμένος

Ο gastone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
αμα εισαι στο πολυτεχνειο και εισαι απο επαρχια με ποιον κανεις παρεα?? Οι περισσοτεροι εκει περα ειναι freaks kai nerds.. στον ελευθερο τους χρονο παιζουν dota.. κι αμα υπαρχει καμια νορμαλ παρεα αυτη θα ειναι απο αθηνα που περασε με μεταγραφη(γιατι οσο πιο λιγο διαβαζεις και οσο πιο λιγο εξυπνος εισαι τοσο πιο νορμαλ γινεσαι :D) κι εχουν ηδη τις παρεες τους.. ερχονται που και που σχολη να μν χανουν επαφη και κατα τις 1 η ωρα εχουνε γινει καπνος.... κωλοαθηνα και κωλοπολυτεχνειο..
συμβουλη προς οσους δινουν πανελληνιες: δηλωστε καμια ασοε η καμια νομικη η κανα παντειο η θεσσαλονικη η κομοτηνη αμα δεν θελετε να χασετε τα καλυτερα χρονια της ζωης σας.. μακρια απο πολυτεχνειο!! ουστ!

Γνωστός που πριν λίγα χρόνια μπήκε στο οικονομικό της νομικής μου διηγήθηκε τη δική του ιστορία εγγραφής ως εξής:

Βγήκε από το σταθμό του μετρό, κρατώντας τη ζελατίνα με τα χαρτιά για την εγγραφή. Δεν πρόλαβε να προσανατολιστεί και τον πλησίασε κάποιος: «Συνάδελφε, τι σχολή είσαι?». Του είπε και αμέσως ο άλλος χτύπησε μία ταχεία κλήση και σε χρόνο dt ήρθε ο αρμόδιος. «Γεια σου συνάδελφε, εγώ είμαι στη σχολή σου 3ο έτος, έλα να πάμε παρέα στη γραμματεία». Σαν ψάρι ο δικός μου ακολούθησε. Στη διαδρομή ο άλλος τον είχε ανακρίνει κανονικά. Έφτασαν στη γραμματεία. Κάποια στιγμή ο άλλος απομακρύνθηκε να βρει κάτι και ένα κορίτσι πλησίασε τον δικό μου «Συνάδελφος?», οπότε ο άλλος γύρισε, της είπε κάτι σαν «Φύγε, εγώ τον είδα πρώτος» και αυτή απομακρύνθηκε. Ο άλλος έδωσε στον δικό μου έτοιμο το φάκελο εγγραφής, έλεγξε τα δικαιολογητικά, του συμπλήρωσε την αίτηση και περίμεναν μαζί στην ουρά. Πιάσανε κουβέντα με άλλους, πρωτοετείς και παλιούς που τους βοηθούσαν. Όλο το κλίμα ήταν πολύ φιλικό και ωραίο, αστεία, χαβαλές. Τελείωσαν τα γραφειοκρατικά, πηγαδάκι κάτω και μόλις μαζεύτηκαν 5-6 γραμμένοι πρωτοετείς αγόρια και κορίτσια, κάποιος παλιός είπε τυχαία: «Παιδιά, βιάζεστε, ή πάμε εδώ απέναντι για τον πρώτο σας φοιτητικό καφέ?». Κουβέντα για τη σχολή, ερωτήσεις βροχή που οι νέοι ήθελαν να ακούσουν απαντήσεις από πρώτο χέρι, οι παλιοί ευγενέστατοι και ενημερωμένοι σε όλα, κάποιες light κομματικές σπόντες, ανταλλαγή αριθμών κινητών, «Αύριο, αν θέλετε μαζευόμαστε στο μπαράκι εδώ πιο πέρα», ενθουσιασμένοι οι πρωτοετείς, «Άντε, τα λέμε».

και παραπονιεσαι?? μακαρι να γινοταν και στη δικια μου σχολη αυτο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nathalie

Νεοφερμένος

Η nathalie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
αμα εισαι στο πολυτεχνειο και εισαι απο επαρχια με ποιον κανεις παρεα?? Οι περισσοτεροι εκει περα ειναι freaks kai nerds.. στον ελευθερο τους χρονο παιζουν dota.. κι αμα υπαρχει καμια νορμαλ παρεα αυτη θα ειναι απο αθηνα που περασε με μεταγραφη(γιατι οσο πιο λιγο διαβαζεις και οσο πιο λιγο εξυπνος εισαι τοσο πιο νορμαλ γινεσαι :D) κι εχουν ηδη τις παρεες τους.. ερχονται που και που σχολη να μν χανουν επαφη και κατα τις 1 η ωρα εχουνε γινει καπνος.... κωλοαθηνα και κωλοπολυτεχνειο..
συμβουλη προς οσους δινουν πανελληνιες: δηλωστε καμια ασοε η καμια νομικη η κανα παντειο η θεσσαλονικη η κομοτηνη αμα δεν θελετε να χασετε τα καλυτερα χρονια της ζωης σας.. μακρια απο πολυτεχνειο!! ουστ!


και παραπονιεσαι?? μακαρι να γινοταν και στη δικια μου σχολη αυτο!!

Καλα προφανως και οχι!!!Αυτο που περιγραφει ο διας ειναι απλα τραγικο,δεν ειναι προσεγγιση με σκοπο να σε βοηθησουν,βγαζει ματι!Να χαιρεσαι που αυτα δεν γινονται στην δικια σου σχολη!

Οσο για αυτα που λες περι πολυτεχνειου κλπ,αν κ εχεις μεχρι ενα βαθμο δικαιο σε βρισκω και λιγο υπερβολικο..Καμμενοι(και βλαμμενοι:P) υπαρχουν παντου (πχ η νομικη ακουγεται πως εχει το καλυτερο μπλαζε υφακι).Παντου υπαρχουν ομως και ατομα που αξιζει να τα γνωρισεις..Αλλωστε με οποιον και να μιλησεις θα τον ακουσεις να λεει κατι για τους συμφοιτητες του,ευχαριστημενος κανεις δεν ειναι για καποιον περιεργο λογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Την καλύτερη φοιτητική ζωή θα την περάσεις σε σχολές μεσαίας βαθμολογίας και απαιτήσεων. Πολυτεχνεία και Ιατρικές εάν θέλετε να τελειώσετε κανονικά έχουν διάβασμα και πολύ τρέξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top