Γνωριμίες/Φιλίες στο Πανεπιστήμιο

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Ισα ισα που οσο ειμαστε πιο χαλαροι και ανοιχτοι προς τους αλλους τοσο πιο ευκολα θα κανουμε νεες γνωριμιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Να δω πώς θα προσαρμοστώ τώρα που θα πάω στο ΤΕΙ Χαλκίδας λόγω μετεγγραφής... :worry:
Αλλά από την άλλη, θα έχει φάση!

Χαχαχαχα. Πως τα φέρνει η μοίρα. Και εγώ Χαλκίδα!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Χαχαχαχα. Πως τα φέρνει η μοίρα. Και εγώ Χαλκίδα!!!!!!!!!
Θα πηγαινοέρχεσαι;

γιατί αγχώνεσαι;
όλοι οι άνθρωποι έχουμε ανάγκη τις γνωριμίες και τις φιλίες...

είμαστε κοινωνικοποιημένα όντα :)

Ισα ισα που οσο ειμαστε πιο χαλαροι και ανοιχτοι προς τους αλλους τοσο πιο ευκολα θα κανουμε νεες γνωριμιες!
Καλά τα λέτε. :D
Άντε να έρθει η Τρίτη να πάω σχολή να δω τι θα γίνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Μην ανχόνεσται...Δεν υπάρχει πιο εύκολο πράγμα απο το να κάνεις παρέες σε ΤΕΙ και ΑΕΙ..Εγώ με το που πήγα στην σχολή μου γνώρισα το μισό τμήμα και τους υπόλοιπους τους γνώρισα κατα την δίαρκεια της πρώτης εβδομάδας...Το σημαντικό είναι να μην ντρέπεσαι και να πας να μιλάς σε όλους/ολες και μετά 8α δεις ποιοι κάνουν για παρέα σου και ποιοι όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Πάντως παιδιά δεν είναι εύκολο για όλους να γνωρίσουν κόσμο...
Είναι παιδιά(πρωτοετείς) στη σχολή μου (και φαντάζομαι και στις δικές σας) που δεν μιλάνε με κανέναν.Σα να φοβούνται..
Πρέπει να είναι πολύ δύσκολη γι'αυτά τα άτομα η όλη φάση..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ή ενδεχομένως δεν ενδιαφέρονται να βρουν παρεά στο Πανεπιστήμιο/ΤΕΙ γιατί έχουν πολλές παρέες από το σχολείο, για παράδειγμα, ή τους αρέσει η μοναξιά (λίγο δύσκολο βέβαια)... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Θα πηγαινοέρχεσαι;

Πήγα σήμερα πρώτη φορά by ΚΤΕΛ, άσταααα. Προσπαθώ να βρω τον καλύτερο τρόπο για να πηγαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Εγώ αρχικά πήγα πρώτα Χαλκίδα και ύστερα πήρα άλλο ΚΤΕΛ για το ΤΕΙ. Ύστερα ανακάλυψα ότι πάει κατευθείαν Αθήνα-ΤΕΙ, ΤΕΙ-Αθήνα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Εγώ αρχικά πήγα πρώτα Χαλκίδα και ύστερα πήρα άλλο ΚΤΕΛ για το ΤΕΙ. Ύστερα ανακάλυψα ότι πάει κατευθείαν Αθήνα-ΤΕΙ, ΤΕΙ-Αθήνα. :P

νταξ σιγά...εγώ όταν πήγα πρώτη φορά στη σχολή μ να γραφτώ σε ένα μάθημα έφτασα σταθμό με το αστικό κι ακόμα περίμενα να ακούσω στάση αχεπα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πάντως παιδιά δεν είναι εύκολο για όλους να γνωρίσουν κόσμο...
Είναι παιδιά(πρωτοετείς) στη σχολή μου (και φαντάζομαι και στις δικές σας) που δεν μιλάνε με κανέναν.Σα να φοβούνται..
Πρέπει να είναι πολύ δύσκολη γι'αυτά τα άτομα η όλη φάση..:hmm:
Εφόσον καταλαβαίνεις το ότι θα είναι δύσκολη η όλη φάση, γιατί δεν κάνεις μια προσέγγιση στα παιδιά αυτά να γνωριστείτε;

Δεν ισχύει φυσικά το ότι:
Ή ενδεχομένως δεν ενδιαφέρονται να βρουν παρεά στο Πανεπιστήμιο/ΤΕΙ γιατί έχουν πολλές παρέες από το σχολείο, για παράδειγμα, ή τους αρέσει η μοναξιά (λίγο δύσκολο βέβαια)... :P

Γιατί δεν ξέρω κάποιον που να μην θέλει να κάνει νέες γνωριμίες, όσες παρέες και να 'χει. Απλά κάποια άτομα για τον Χ,Ψ,Ζ λόγο είναι πιο κλειστά στον εαυτό τους ή απλά δυσκολεύονται γιατί είναι ντροπαλά. Όπως προσεγγίσατε τόσα άτομα, προσεγγίστε και τα παιδιά αυτά, που ξέρετε μπορεί να προκύψουν εκπληκτικά άτομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Πάντως παιδιά δεν είναι εύκολο για όλους να γνωρίσουν κόσμο...
Είναι παιδιά(πρωτοετείς) στη σχολή μου (και φαντάζομαι και στις δικές σας) που δεν μιλάνε με κανέναν.Σα να φοβούνται..
Πρέπει να είναι πολύ δύσκολη γι'αυτά τα άτομα η όλη φάση..:hmm:
Αυτό που λες το παρατήρησα κι εγώ. Γενικώς οι πρωτοετείς είμαστε ακόμα λίγο σκορποχώρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Δεν ισχύει φυσικά
Μακάρι!
Απλά κάποια άτομα για τον Χ,Ψ,Ζ λόγο είναι πιο κλειστά στον εαυτό τους ή απλά δυσκολεύονται γιατί είναι ντροπαλά. Όπως προσεγγίσατε τόσα άτομα, προσεγγίστε και τα παιδιά αυτά, που ξέρετε μπορεί να προκύψουν εκπληκτικά άτομα.
Ελπίζω αν μην αναφέρεσαι σε εμένα, γιατί σε πληροφορώ ότι είμαι ένας από αυτούς που ανήκουν στα ντροπαλά/κλειστά άτομα. :P
νταξ σιγά...εγώ όταν πήγα πρώτη φορά στη σχολή μ να γραφτώ σε ένα μάθημα έφτασα σταθμό με το αστικό κι ακόμα περίμενα να ακούσω στάση αχεπα :D
Τουλάχιστον δεν θα ξανακάνουμε λάθος... :P
Βασικά ενημερώθηκα από το site του ΤΕΙ Χαλκίδας για τα δρομολόγια και δεν έλεγε πουθενά ότι πάει απευθείας Αθήνα-Ψαχνά και το αντίστροφο... Φοβερό site. :P

Αύριο η πρώτη μου μέρα. :D
Πρέπει να ξυπνήσω στις 7... :P:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Πάντως παιδιά δεν είναι εύκολο για όλους να γνωρίσουν κόσμο...
Είναι παιδιά(πρωτοετείς) στη σχολή μου (και φαντάζομαι και στις δικές σας) που δεν μιλάνε με κανέναν.Σα να φοβούνται..
Πρέπει να είναι πολύ δύσκολη γι'αυτά τα άτομα η όλη φάση..:hmm:
και σε μένα συμβαίνει αυτό.εντάξει δεν πρέπει όμως να βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα,δεν ξέρεις πως σκέφτεται ο καθένας.
δεν ξέρω εγώ σαν να προσαρμόστηκα αρκετά γρήγορα και εύκολα,δεν το περίμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Πάντως παιδιά δεν είναι εύκολο για όλους να γνωρίσουν κόσμο...
Είναι παιδιά(πρωτοετείς) στη σχολή μου (και φαντάζομαι και στις δικές σας) που δεν μιλάνε με κανέναν.Σα να φοβούνται..
Πρέπει να είναι πολύ δύσκολη γι'αυτά τα άτομα η όλη φάση..:hmm:





Tο ιδιο συμβαινει και στη δικη μου σχολη.Εχω παρατηρησει πολλους συμφοιτητες μου που ερχονται για να παρακολουθησουν το μαθημα χωρις να κανουν καποια γνωριμια! Ισως βεβαια επειδη ειναι αρχη ακομη...Ισως βεβαια να εχουν τους φιλους τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Tο ιδιο συμβαινει και στη δικη μου σχολη.Εχω παρατηρησει πολλους συμφοιτητες μου που ερχονται για να παρακολουθησουν το μαθημα χωρις να κανουν καποια γνωριμια! Ισως βεβαια επειδη ειναι αρχη ακομη...Ισως βεβαια να εχουν τους φιλους τους...
Όλοι έχουμε τους παλιούς φίλους μας αλλά προσπαθούμε να κάνουμε νέες γνωριμίες. Και σε πρακτικά θέματα, ας πούμε να πάρουν από κάποιον σημειώσεις, να τους λύσει μια απορία ένας φίλος, θα τους χρειαστεί να γνωρίσουν κόσμο στο πανεπιστήμιο. Απλώς κάποιοι θέλουν το χρόνο τους... Εγώ προσπαθώ να μιλήσω σε κάποια παιδιά αλλά δεν ξέρω πως να τα πλησιάσω. Δεν είναι όλοι πολύ ανοιχτοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Όλοι έχουμε τους παλιούς φίλους μας αλλά προσπαθούμε να κάνουμε νέες γνωριμίες. Και σε πρακτικά θέματα, ας πούμε να πάρουν από κάποιον σημειώσεις, να τους λύσει μια απορία ένας φίλος, θα τους χρειαστεί να γνωρίσουν κόσμο στο πανεπιστήμιο. Απλώς κάποιοι θέλουν το χρόνο τους... Εγώ προσπαθώ να μιλήσω σε κάποια παιδιά αλλά δεν ξέρω πως να τα πλησιάσω. Δεν είναι όλοι πολύ ανοιχτοί.





Ναι ενταξει γραφω αλλωστε οτι υπαρχει κι αυτη η πλευρα!Εξαλλου ολοι οι ανθρωποι δεν ειμαστε ιδιοι! Οσο για το πως να τους πλησιασεις αρχικα θα πεις΄΄τα κλασσικα΄΄πχ απο που εισαι η αν η σχολη ηταν η πρωτη σου επιλογη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ναι ενταξει γραφω αλλωστε οτι υπαρχει κι αυτη η πλευρα!Εξαλλου ολοι οι ανθρωποι δεν ειμαστε ιδιοι! Οσο για το πως να τους πλησιασεις αρχικα θα πεις΄΄τα κλασσικα΄΄πχ απο που εισαι η αν η σχολη ηταν η πρωτη σου επιλογη!
Ε αυτά τα είπαμε πια. Αλλά αν κι ο άλλος δεν μιλάει, δεν πάει παρακάτω η κουβέντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Ε αυτά τα είπαμε πια. Αλλά αν κι ο άλλος δεν μιλάει, δεν πάει παρακάτω η κουβέντα...

χαχαχα δεν πάει παρακάτω η κουβέντα ........θα κοιταζόσαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Ε αυτά τα είπαμε πια. Αλλά αν κι ο άλλος δεν μιλάει, δεν πάει παρακάτω η κουβέντα...





Αρχη ειναι ακομη.Αργοτερα ισως ο καθενας θα ανοιχτει περισσοτερο για τον εαυτο του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Πάντως παιδιά δεν είναι εύκολο για όλους να γνωρίσουν κόσμο...
Είναι παιδιά(πρωτοετείς) στη σχολή μου (και φαντάζομαι και στις δικές σας) που δεν μιλάνε με κανέναν.Σα να φοβούνται..
Πρέπει να είναι πολύ δύσκολη γι'αυτά τα άτομα η όλη φάση..:hmm:

Και στη σχολή μου υπάρχουν άτομα που δεν ανοίγονται εύκολα και άλλα που με το που τους πεις κάτι συνεχίζουν την κουβέντα.Όλα έχουν σχέση με τον χαρακτήρα αλλά έτσι και αλλιώς στην αρχή είμαστε ακόμα.Έχω συγγενή που μου έχει πει πως και για αυτήν τις πρώτες μέρες ήταν δύσκολα τα πράγματα,σιγά σιγά γνώρισε άτομα και άρχισαν τις παρέες.Δεν άρχισαν με το καλημέρα να πηγαίνουν για καφέ και για ποτά..χρειάζεται ένας χρόνος προσαρμογής ειδικά για τα παιδιά που πέρασαν σε πόλεις μακριά απο τους δικούς τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top