Για 16.000, 17.000, κτλ μόρια πόσες ώρες χρειάζονται κάθε μέρα;

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Εγώ πάλι από ένα σημείο και μετά κοιμόμουν κάθε βράδυ πάντα μετά τις 3...είχα κοιμηθεί και 5 η ώρα.Δεν ξέρω αν με 1-2 ώρες διάβασμα θα έβγαζα κάτι καλό.Βασικά δε γίνεται με 2 ώρες.Τόσο μου έπαιρναν εμένα οι ασκήσεις στα μαθηματικά...τώρα εσεις πως καταφέρνατε 7 μαθήματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ρε συ Fosa πολυ απλά πολλοί απο εδώ μέσα λένε ψέματα...δεν υπάρχει περίπτωση να διάβαζε κάποιος που ήθελε να επιτύχει κάτι καλό 1-2 ώρες...εγώ προσωπικά διάβαζα 3-4 ώρες χωρίς τα φροντιστήρια και δεν ξενυχτούσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Εγώ πάλι από ένα σημείο και μετά κοιμόμουν κάθε βράδυ πάντα μετά τις 3...είχα κοιμηθεί και 5 η ώρα.Δεν ξέρω αν με 1-2 ώρες διάβασμα θα έβγαζα κάτι καλό.Βασικά δε γίνεται με 2 ώρες.Τόσο μου έπαιρναν εμένα οι ασκήσεις στα μαθηματικά...τώρα εσεις πως καταφέρνατε 7 μαθήματα....

Ρε συ Fosa πολυ απλά πολύ απο εδώ μέσα λένε ψέματα...δεν υπάρχει περίπτωση να διάβαζε κάποιος που ήθελε να επιτύχει κάτι καλό 1-2 ώρες...εγώ προσωπικά διάβαζα 3-4 ώρες χωρίς τα φροντιστήρια και δεν ξενυχτούσα...

Φυσικά... Αποκλείεται με 1-2 ώρες να βγει κάτι καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Παιδιά είναι σχετικό αυτό με τις ώρες, και ξεκινήστε χωρίς να ανησυχείτε για αυτό. Μόνοι σας θα καταλάβετε πόσες ώρες χρειάζεστε. Π.χ. μέσα στη χρονιά διάβαζα κανα δυωράκι καθημερινά, και ας λένε ότι με 1-2 και λίγο παραπάνω το Σαβ/κύριακο. Αλλά δε μέτραγα ώρες, μέτραγα ασκήσεις. Μετά το Μάρτιο αγόρασα και άλλο βιβλίο μαθηματικών και έλυνα ασκήσεις από δω κι από εκεί χωρίς να μετράω χρόνο διαβάσματος αλλά σίγουρα ήταν αρκετός παραπάνω από 2 ώρες τη μέρα. Κοιτάξτε να αισθάνεστε "ασφάλεια" με το διάβασμα που έχετε κάνει μόνο και μη μετράτε ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ρε συ Fosa πολυ απλά πολλοί απο εδώ μέσα λένε ψέματα...δεν υπάρχει περίπτωση να διάβαζε κάποιος που ήθελε να επιτύχει κάτι καλό 1-2 ώρες...εγώ προσωπικά διάβαζα 3-4 ώρες χωρίς τα φροντιστήρια και δεν ξενυχτούσα...

Δεν λέω ψέμματα. Εξάλλου στο πεδίο σου έβγαλα 16.100 :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kanu

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ακριβώς!!!αυτό είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό!!δες αρχικά τα μαθήματα..δες πως τα πηγαίνεις και κανόνισε το διάβασμα και τις ώρες που θα αφιερώσεις σ'αυτό!!μην τρελένεστε με τα πρέπει των άλλων....καλό κουράγιο!!:bye:

ααααα....
Ρε συ Fosa πολυ απλά πολλοί απο εδώ μέσα λένε ψέματα...δεν υπάρχει περίπτωση να διάβαζε κάποιος που ήθελε να επιτύχει κάτι καλό 1-2 ώρες...εγώ προσωπικά διάβαζα 3-4 ώρες χωρίς τα φροντιστήρια και δεν ξενυχτούσα...

κοίταξε..γιατί δηλαδή να μην διάβαζε 1-2 ώρες??..διαφωνώ κάθετα!!προσωπικά υπήρχαν μέρες που δεν διάβαζα καθόλου...μην τρελενόμαστε παιδιά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Εγώ είχα συμμαθητή που δεν διάβαζε....Έκατσε μόνο τους τελευταίους 2 μήνες και ασχολήθηκε λίγο και έβγαλε 15500.... Αλλά μιλάμε ότι παρ' όλο που ήταν αλητάκος και δεν τον ένοιαζε τίποτα είναι και το πιο έξυπνο άτομο που έχω γνωρίσει.....Το μυαλό του στροφάρει με τεράστια ταχύτητα..
Δηλαδή δεν υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις????
Όσο για τα ψέμτατα υπάρχουν πολλοί που θέλουν να το ΄παίξουν΄ότι και καλά δεν διαβάζανε και πήγανε καλά..... Εγώ δεν πιέστηκα και πήγα καλά...τα έκανα όλα απλώς αναγκάστηκα να σταματήσω τον αθλητισμό για να μην είμαι πολύ κουρασμένος ώστε να διαβάζω...
Μπορεί να μην διάβαζα 1 ώρα...αλλά ούτε 3 ώρες... 2-2,5 ωρίτσες και ήμουν ΟΚ..
Υπάρχουν και περιπτώσεις που με 1 ώρα βγάλανε 19000 μόρια... Μην ξεχνάτε ότι υπάρχουν και παιδιά που είναι πολύ έξυπνα.....
Μακάρι να ήμασταν όλοι σαν αυτούς..θα την βγάζαμε στο πολύ χαλαρό....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ρε παιδια είναι Αδύνατο μαθητής να θέλει να βγαλει 18200++ και να διαβάζει 1 ώρα...δεν είμαστε ηλίθιοι ξέρουμε και την ύλη και τον χρόνο που απαιτείται να την αφομοιώσει κάποιος...Σε 1 ώρα δεν βγάζεις πανω απο 5-6 προβλήματακια μαθηματικών...Φυσική,Χημεία/ΑΕΠΠ,Βιολογια/ΑΟΔΕ που είναι θέμα διαβάσματος???σε 1 εβδομάδα δηλαδή θα έχεις βγάλει απειροελάχιστο κομμάτι της ύλης...Ποτέ μου δεν πιέστηκα,και βόλτες έβγαινα και δεν ξενυχτούσα πάνω απο τα βιβλία..Σας παρακαλώ μην παίζεται με την νοημοσύνη μας..δηλαδή αυτό θα κάνει μεγαλύτερη την επιτυχία σας??Ρώ τήστε τον Στέλιο που το παιδί ειναι απο τα καλύτερα μυαλά αν διάβαζε 1 ώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μιας και λέει πάντως και ο καθένας τις δικές του εμπειρίες, προσωπικά το 2004 που έδωσα πρώτη φορά:

-Διάβαζα ελάχιστα προς καθόλου μέχρι το δεκέμβρη
-Κάπου το δεκέμβρη έφαγα μια φρίκη και άρχισα να διαβάζω 1-2 ωρίτσες τη μέρα
-Μου βγήκε ο τάκος το πάσχα
-Και έριξα απίστευτα ξενύχτια κατά τη διάρκεια των εξετάσεων

Γενικά εγώ είμαι τύπος που θα κάνω μαζεμένο διάβασμα, αυτά τα προγράμματα του στυλ "Χ ώρες κάθε μέρα" δεν τα μπορώ.

Γενικά τα περισσότερα μαθήματα είχαν βγει πολύ χαλαρά, εκτός από ΑΟΔΕ και Ιστορία (δίναμε 9 μαθήματα τότε) που εκεί πραγματικά είχα ξεπατωθεί. Το 80% των ωρών που διάβασα ήταν είτε ΑΟΔΕ είτε Ιστορία (τελικά έγραψα 19,5 ΑΟΔΕ και 15,2 Ιστορία) μιας και έχω πραγματικά φρικτή μνήμη.

Μαθηματικά (Κατ. και Γενικής Παιδείας) δεν διάβασα σχεδόν καθόλου, αλλά τότε τα είχα χόμπι και ασχολιόμουν ενεργά με τους διαγωνισμούς της ΕΜΕ, οπότε είχα ήδη ευχέρεια.

Τελικά έβγαλα 19000 μόρια και ούτε εξόδους στερήθηκα, ούτε τίποτα (θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι έβγαινα με την παρέα του ξαδέρφου μου που ήταν 2 χρόνια μικρότερος γιατί όλοι της ηλικίας μου καθόντουσαν μέσα και διάβαζαν :D )

Επίσης προσωπικά με βοήθησε ΠΟΛΥ περισσότερο το σχολείο από το φροντηστήριο. Στο φροντηστήριο πήγαινα για να κάνω χαβαλέ, γνώσεις έπαιρνα από το σχολείο (μάλλον ήμουν τυχερή και είχα καλούς καθηγητές, και όχι δεν ήταν ιδιωτικό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Τόσες, για να πιάσεις 16.000 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
με 2 ωρες διαβασμα κ λιγο μυαλο πιανεις χαλαρα 16.οοο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φυσική,Χημεία/ΑΕΠΠ,Βιολογια/ΑΟΔΕ που είναι θέμα διαβάσματος???σε 1 εβδομάδα δηλαδή θα έχεις βγάλει απειροελάχιστο κομμάτι της ύλης...
E όχι και θέμα διαβάσματος η Φυσική και το ΑΕΠΠ! Τι θα ακούσω ακόμα!
Ποτέ μου δεν πιέστηκα,και βόλτες έβγαινα και δεν ξενυχτούσα πάνω απο τα βιβλία..Σας παρακαλώ μην παίζεται με την νοημοσύνη μας..δηλαδή αυτό θα κάνει μεγαλύτερη την επιτυχία σας??
Όχι αλλά από τη στιγμή που ρώτησε κάποιος, ο καθένας εκθέτει τη δική του εμπειρία. Μήπως πρέπει να πούμε και ψέματα ότι διαβάζαμε ένα 10ωρο κάθε μέρα για να μην ταράξουμε την ηρεμία όσων το έκαναν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kanu

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
E όχι και θέμα διαβάσματος η Φυσική και το ΑΕΠΠ! Τι θα ακούσω ακόμα!

Όχι αλλά από τη στιγμή που ρώτησε κάποιος, ο καθένας εκθέτει τη δική του εμπειρία. Μήπως πρέπει να πούμε και ψέματα ότι διαβάζαμε ένα 10ωρο κάθε μέρα για να μην ταράξουμε την ηρεμία όσων το έκαναν;


Michelle σου βγάζω το καπέλο!!...:P:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να τονίσω δύο πράγματα:
1) ότι δεν πρέπει να έχουμε τη λογική του πόσο πρέπει να ασχοληθούμε με τα μαθήματα, ώστε να πιάσουμε τα μόρια που θέλουμε.
2) πρέπει να οργανώσουμε το χρόνο μας έτσι ώστε να έχουμε βγάλει την ύλη τουλάχιστον 1 μήνα πριν τις εξετάσεις σε όλα τα μαθήματα, για να προλάβουμε να κάνουμε επαναλήψεις (εγώ δεν πρόλαβα και μου στοίχισε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Σωστά τα λέτε, παιδιά μην έχετε στο μυαλό σας ότι αν διαβάσετε πχ 5 ώρες θα γράψετε 19000 και με 3 ώρες θα γράψετε 17000. Μπορεί να γράψετε παραπάνω ή και παρακάτω. Απλά διαβάστε έτσι ώστε να νιώθετε άνετα, δε μπορεί να προσδιορίσει κανείς το πόσο διάβασμα χρειάζεται. Μόνο στο ΑΟΔΕ μπορεί να κάνει κανείς τέτοιες προβλέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
E όχι και θέμα διαβάσματος η Φυσική και το ΑΕΠΠ! Τι θα ακούσω ακόμα!

Όχι αλλά από τη στιγμή που ρώτησε κάποιος, ο καθένας εκθέτει τη δική του εμπειρία. Μήπως πρέπει να πούμε και ψέματα ότι διαβάζαμε ένα 10ωρο κάθε μέρα για να μην ταράξουμε την ηρεμία όσων το έκαναν;
πρώτα απο όλα ανέφερα οτι η Βιολογία και το αοδε ειναι θέμα διαβάσματος..αλλα προφανώς πήρες λάθος απόσπασμα...Τέσπα μου λές δηλαδή οτι η φυσική δεν είναι θέμα ενασχόλησης???Με 1 ώρα που θα αφιερώσεις την εβδομάδα για τη φυσική πας για 20???τότε είσαι το παιδί θαύμα τι να πώ..Εγώ είμαι σίγουρος οτι αυτοί που λένε οτι διάβασαν 1 ώρα λένε ψέματα είτε για να δικαιολογήσουν ενδεχομενη αποτυχία τους είτε για να μεγαλοποιήσουν μια επιτυχία τους..Τέλος επαναλαμβάνω οτι ποτέ δεν διάβασα πάνω απο 3-4 ώρες οπότε και το 10ωρο που είπες άκυρο ήταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
πρώτα απο όλα ανέφερα οτι η Βιολογία και το αοδε ειναι θέμα διαβάσματος..αλλα προφανώς πήρες λάθος απόσπασμα...
Ανέφερες "Φυσική,Χημεία/ΑΕΠΠ,Βιολογια/ΑΟΔΕ". Εγώ "κόλλησα" στο ΑΕΠΠ και τη Φυσική, διότι για ΑΟΔΕ συμφωνώ, και για Βιολογία/Χημεία δεν έχω άποψη.
Τέσπα μου λές δηλαδή οτι η φυσική δεν είναι θέμα ενασχόλησης???Με 1 ώρα που θα αφιερώσεις την εβδομάδα για τη φυσική πας για 20???τότε είσαι το παιδί θαύμα τι να πώ..
Ναι, θεωρώ ότι υπάρχει η πιθανότητα να γίνει αυτό που λες. Ωστόσο, υποτίθεται ότι το ζητούμενο είναι να αυξήσουμε τις πιθανότητες. ;)
Προσωπικά δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο χρόνο είχα αφιερώσει τότε σε Φυσική Κατ., θυμάμαι όμως ότι δεν ήταν πολύς διότι είχα πολύ καλό καθηγητή στο σχολείο και τα μάθαινα από εκεί. Οι περισσότεροι συμμαθητές μου είχαν πειστεί ότι "σχολείο είναι, δεν θα μάθουν τίποτα", χάζευαν την ώρα του μαθήματος και τελικά κατέληγαν να διαβάζουν με τις ώρες στο σπίτι τους.
Επίσης, άλλο το πόσο διάβαζα κατά τη διάρκεια της χρονιάς, και άλλο την εξεταστική περίοδο. Προσωπικά όπως έγραψα και παραπάνω, έριξα αρκετό διάβασμα εντός της εξεταστικής περιόδου. Κατά τη διάρκεια της χρονιάς όμως, διάβαζα κυρίως ΑΟΔΕ και Ιστορία στο σπίτι, τα υπόλοιπα όχι ιδιαίτερα (εκτός από όταν γράφαμε διαγώνισμα στο σχολείο, στο φροντηστήριο δεν πήγαινα καν να γράψω :D).
Εγώ είμαι σίγουρος οτι αυτοί που λένε οτι διάβασαν 1 ώρα λένε ψέματα είτε για να δικαιολογήσουν ενδεχομενη αποτυχία τους είτε για να μεγαλοποιήσουν μια επιτυχία τους..
Σαφώς και λένε ψέματα διότι πρέπει να είσαι πολύ οργανωμένος για να διαβάζεις στάνταρ μία ώρα ΚΑΘΕ μα ΚΑΘΕ μέρα, και συνήθως οι τόσο οργανωμένοι τύποι δεν διαβάζουν μόνο μία ώρα :D
Τέλος επαναλαμβάνω οτι ποτέ δεν διάβασα πάνω απο 3-4 ώρες οπότε και το 10ωρο που είπες άκυρο ήταν...
Εγώ πάντως είχα χτυπήσει 10ωρα... Εντός της εξεταστικής περιόδου... ;)
Ίσως ακριβώς επειδή δεν έχεις διαβάσει ποτέ πάνω από 3-4 ώρες σου φαίνεται τόσο περίεργο αυτό που λέμε και μας κατηγορείς για ψεύδη. Διότι κάποιος που διαβάζει τόσο λίγο, συνήθως απλά κάνει μαζεμένα το διάβασμα, οπότε μπορεί τις καθημερινές να διαβάζει μια ώρα το πολύ, αλλά σε συγκεκριμένες περιόδους (πχ τις μέρες των πανελληνιών, πριν από κάποιο διαγώνισα) να το χτυπάει το 10ωρο. Θέμα κατανομής είναι.

//αν το παραπάνω δεν βγάζει νόημα, φταίει το ότι είναι 7 το πρωί και δεν έχω κοιμηθεί :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Εγω το θεωρω κουτο..

Εβγαλα 17.600 μορια και μεχρι τον Φεβρουαριο διαβαζα μια ωρα την ημερα-χωρις καποιες μερες που δε διαβαζα καθολου-συν τα μαθηματα.
.
.
.

Εγώ φίλε μου σε καταλαβαίνω απόλυτα.. Κι εγώ είμαι ανάλογη περίπτωση. Υπήρχαν πολλές μέρες που δεν διάβαζα απολύτως τίποτα. Και με τα Λατινικά κάτι ανάλογο έκανα κι εγώ.. Προσωπικά πιστεύω -όσο αλαζόνικό κι αν ακούγεται- πως αν διάβαζα 8 ώρες την ήμερα, όπως ειπώθηκε κάπου, αν δεν αυτοκτονούσα κατά την διάρκεια της χρονιάς θα έβγαζα πάνω από 19.500 μόρια..


πχ στην θετική-τεχνολογική χρειάζεται περισσότερο μυαλό ενω στη θεωρητική παπαγαλία.

πλανάσαι πλάνην οικτρά.. αλλά βαριέμαι να στο αναλύσω τώρα..

+1

έλεος δλδ.

Πάντως ο καθηγητής στο φροντιστήριο σου δεν έχει ιδέα τι του γίνεται.

Κάνεις λάθος. Σίγουρα έχει ιδέα του τι γίνεται. Απλώς οι φροντιστές προσπαθούν μέσω του φόβου να κρατήσουν τους μαθητές για να μην χάσουν την πελατεία και να τους βάλουν να κάνουν όσο το δυνατόν περισσότερες ώρες φροντιστήρια ακόμα κι όταν δεν χρειάζεται για να βγάζουν οι ίδιοι φράγκα και να δουλέυει η επιχείρηση..

Ρε συ Fosa πολυ απλά πολλοί απο εδώ μέσα λένε ψέματα...δεν υπάρχει περίπτωση να διάβαζε κάποιος που ήθελε να επιτύχει κάτι καλό 1-2 ώρες...εγώ προσωπικά διάβαζα 3-4 ώρες χωρίς τα φροντιστήρια και δεν ξενυχτούσα...

πΕγώ είμαι σίγουρος οτι αυτοί που λένε οτι διάβασαν 1 ώρα λένε ψέματα είτε για να δικαιολογήσουν ενδεχομενη αποτυχία τους είτε για να μεγαλοποιήσουν μια επιτυχία τους..

Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.. Επειδή εσύ χρειάζεσαι 3-4 ώρες διάβασμα δεν σημαίνει ότι όλοι χρειάζονται τόσο. Άλλοι μπορεί να χρειάζονται 5 ώρες και άλλοι ένα μισάωρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Μα δεν καταλαβαίνεις???δεν γίνεται σε μισή ώρα ή σε μια ώρα να αφομοιώσεις την ύλη..ελεος δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Λογικό είναι αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις όπου μ[ορεί να φας μέρα ολόκληρη πάνω σεμία άσκηση. Εγώαν καιμεμικρή εμπειρία φέτοςκοόλλησα σε μίαάσκηση από εξωσχολικό βιβλίο για πάνω από 2 ώρες.Ήταν άσκηση Γεωμετρίας και δεν μου ερχόταν στο μυαλό ότι είνι ίσα τα τρίγωνα λόγω γωνιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top