Για όσους σπουδάζουν ή σπούδασαν μαθηματικοί

evariste

Νεοφερμένος

Η evariste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
παιδια λιγο ασχετο αλλα για ενα ειμαι σιγουρη ... τα μαθηματικα ειναι η βασιλισσα των επιστημων (γκαους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Και η πόρνη (του ιδίου) ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgina

Νεοφερμένος

Η gorgina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
και εγο 8ελο μα8ιματικο... ειναι 4 μα8ιματα ανα τετραμινο... κατι 8α κανο... αμα σαρεσουν 8α το παλεψεις οσο δυσκολο και να ναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Δεν ειναι τεσσρερα μαθηματα το τετραμηνο.Ενας φιλος μου που ειναι πρωτο ετος μαθηματικο εχει 5(μπορει και 6 δε θυμαμαι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Προς θεου μη το βαλει κανεις στο χαλαρο ως εναλακτικη αν δεν εχει "σκαλωμα"(με τη καλη εννοια) με τα μαθηματικα.

Αλλιως θα κατσει στον αξονα των y.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Α γεια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Αφού το είπε ξεκάθαρα ότι της αρέσουν και θα το παλέψει γιατί λέτε πάλι τα ίδια και τα ίδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Προς θεου μη το βαλει κανεις στο χαλαρο ως εναλακτικη αν δεν εχει "σκαλωμα"(με τη καλη εννοια) με τα μαθηματικα.

Αλλιως θα κατσει στον αξονα των y.


ελεος:lol::lol::lol::lol::lol:

Και εγώ θέλω μαθηματικό αλλά με αυτά που ακούω, όχι μόνο από εδώ, έχω πανικοβληθεί :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Αν σου αρεσουν τα μαθηματικα,και δεν εχει τη λογικη:"Ας μπω στο πανεπιστημιο και στα φρυδια μου ποτε θα τελειωσω" δεν θα εχεις προβλημα.Αλλα το να σου αρεσουν τα μαθηματικα δεν σημαινει οτι τα πηγαινεις καλα στο σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Αν σου αρεσουν τα μαθηματικα,και δεν εχει τη λογικη:"Ας μπω στο πανεπιστημιο και στα φρυδια μου ποτε θα τελειωσω" δεν θα εχεις προβλημα.Αλλα το να σου αρεσουν τα μαθηματικα δεν σημαινει οτι τα πηγαινεις καλα στο σχολειο.

Συγκεκριμένα τα πάω πολύ καλά και οι μόνες δυσκολίες που αντιμετωπίζω είναι στον τρόπο σκέψης και στη λογική των μαθηματικών...Αλλά σιγα σιγά γίνομαι όλο και πιο καλύτερος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Συγκεκριμένα τα πάω πολύ καλά και οι μόνες δυσκολίες που αντιμετωπίζω είναι στον τρόπο σκέψης και στη λογική των μαθηματικών...Αλλά σιγα σιγά γίνομαι όλο και πιο καλύτερος
Και σε τι τα πας καλα?Στο να λυνεις ασκησεις παπαγαλια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evariste

Νεοφερμένος

Η evariste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Συγκεκριμένα τα πάω πολύ καλά και οι μόνες δυσκολίες που αντιμετωπίζω είναι στον τρόπο σκέψης και στη λογική των μαθηματικών...Αλλά σιγα σιγά γίνομαι όλο και πιο καλύτερος

αν εισαι α λυκειου και δεν μπορεις να κατανοησεις τον τροπο σκεψης και την λογικη των μαθηματικων καλυτερα να μην γινεις μαθηματικος ... αν και ειμαι σιγουρη οτι στο τελος και ο ιδιος θα καταλαβεις οτι δεν κανεις για μαθηματικος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Και σε τι τα πας καλα?Στο να λυνεις ασκησεις παπαγαλια?

αν εισαι α λυκειου και δεν μπορεις να κατανοησεις τον τροπο σκεψης και την λογικη των μαθηματικων καλυτερα να μην γινεις μαθηματικος ... αν και ειμαι σιγουρη οτι στο τελος και ο ιδιος θα καταλαβεις οτι δεν κανεις για μαθηματικος...


Δεν είπα αυτό...Είναι πολλές ασκήσεις που τις λύνω τελείως στο άνετο αλλά είναι και μερικές στις οποίες δυσκολεύομαι ακόμα..Πχ σε μια άσκηση παραγοντοποίησης ήθελε να δημιουργήσουμε τέλειο τετράγωνο προσθαφαιρόντας κάποιον αριθμό (16χ^2y^3)...Στην αρχή δε μπορούσα να το βρω αλλά μετά από καιρό εξοικιώθηκα και τώρα μπορώ...


Και κάτι άλλο, τα μαθηματικά ποτέ δεν τα είδα σαν μάθημα παπαγαλίας και γι' αυτό σε κανένα τετραδιό μου δεν θα δεις ορισμούς με λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Μα οταν λεω οτι λυνεις ασκησεις παπαγαλε δεν εννοω οτι γραφεις ορισμους.Απλα βλεπεις πως λυνεται ενας τυπος ασκησης και λυνεις ετσι ολες τις παρομοιες.Πολλοι το κανουν αυτο και οταν δουν καμια ασκηση πολυπλοκη και συνδιαστικη δεν προλαβαινουν να κατουρησουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εδώ θα συμφωνήσω με την Evariste και τον Orlando πάντως :p

Evariste είσαι 17 και πας γ' γυμνασίου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
ρε σεις και τοτε γιατι λενε οτι το μαθηματικο εδω ειναι χαλια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
που εδώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Μα οταν λεω οτι λυνεις ασκησεις παπαγαλε δεν εννοω οτι γραφεις ορισμους.Απλα βλεπεις πως λυνεται ενας τυπος ασκησης και λυνεις ετσι ολες τις παρομοιες.Πολλοι το κανουν αυτο και οταν δουν καμια ασκηση πολυπλοκη και συνδιαστικη δεν προλαβαινουν να κατουρησουν.


Α οχι, ευτυχώς δεν έχω τέτοια προβλήματα...Δυσκολεύομαι σε κάποιες συνδιαστικές ασκήσεις αλλά το παλεύω και τις λύνω....Δεν πρόκειται να ξεκολλήσω από άσκηση αν δεν τη λύσω...Και μετά από τόσες ασκήσεις που έχω λύσει, τα πάω 1000 φορές καλύτερα και χαίρομαι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evariste

Νεοφερμένος

Η evariste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εδώ θα συμφωνήσω με την Evariste και τον Orlando πάντως :p

Evariste είσαι 17 και πας γ' γυμνασίου?

ναι... λογικο δεν ειναι?
-----------------------------------------
οχ κοτσανα ... γ λυκειου ηθελα να γραψω αλλα μπερδευτηκα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top