Γενικό Θέμα για τα Μεταπτυχιακά

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας, σαν αποφοιτος Φιλοσοφικων και κοινωνικων σπουδων και εχοντας επιλεξει κατευθυνση κοινωνικων σπουδων θα μπππορουσα να εργαστω ως κοινωνικη λειτουργος/κοινωνιολογος χωρις καποιο μεταπτυχιακο? Και εαν χρειαζεται μεταπτυχιακο απο τον τομεα της κοινωνιολογιας η απο το φκσ ποιο ειναι αυτο?Ευχαριστω!

Για να δουλέψεις ως κοινωνική λειτουργός θα πρέπει να τελειώσεις ένα από τα σχετικά τμήματα ΔΠΘ ή ΤΕΙ. Για να δουλέψεις ως κοινωνιολόγος θα πρέπει να τελειώσεις κάποιο από τα τμήματα Κοινωνιολογίας ( τα επαγγελματικά δικαιώματα τα δίνει το βασικό πτυχίο. Τα μεταπτυχιακά ενισχύουν και εξειδικεύουν το βασικό πτυχίο). Από τη σχολή σου μόνο ως φιλόλογος μπορείς να εργαστείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leela

Νεοφερμένος

Η Leela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τελείωσα ασοεε ( ένα εκ των διοικοαυτών τμημάτων) και το συχάθηκα. Δεν το θέλω, δεν μ αρέσει, δεν είμαι εγώ. Τσάμπα τα 18,5 τόσα μόρια που εγραψα στις πανελ.
Από όταν πήρα το πτυχίο μου (σε 4 χρόνια) σκεφτόμουν τι να κάνω για να γίνω κάτι άλλο. Ψάχτηκα ένα διάστημα για δουλειά, ούτε έκατσε κάτι, ούτε οι δυνητικές δουλειές μου φάινονταν στο ελάχιστο ενδιαφέρουσες.
Λέω θα δώσω κατατακτήριες στο εμπ γιατί μ αρέσει το μηχανιλίκι, τα μαθηματικα, οι φυσικές και ο προγραμμαισμός. Όλα σε 1.
Το πήρα τελευταία στιγμή απόφαση και δεν μπήκα για 1 μονάδα σε ένα εκ των 3 μαθημάτων.
Στο μεταξύ γράφτηκα στο μαστερ στατιστικής της ασοεε. Οκ, ανήκει στις ευρύτερες θετικές επιστήμες και κολλάει παντού.
Διάλεξα την κατεύθυνσης της ιατρικής στατιστικής λόγω προσωπικής ενασχόλησης με ιατρικές επιστήμες.

Στο τέλος του 1ου έτους βρήκα αυτό το φοβερό μαστερ που συνδιάζει τα πάντα. Βιοπληροφορική!! στο έκπα.
Εκανα άιτηση, περασα απο συνέντευξη και προς έκπλξή μου έγινα δεκτή. Το μάστερ ξεκίνησε και είμαι καταενθουσιασμένη! Μου αρέσει ΤΟΣΟ πολύ, που μετά από πολλά χρόνια που αναρωτιέμαι τι θέλω να κάνω, σα να βρήκα κάτι που ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ να κάνω.
Ματσάρει καλά από πλευράς μαθημάτων και με το μάστερ στατιστικής.

Το θέμα είναι....είναι τόσο άσχετο με το βασικό μου πτυχίο και κουβαλάω μονίμως το κόμπλεξ. Θα με πάρει κανείς στα σοβαρά σε αυτόν τον τομέα. Θα μπορέσω να κάνω ένα διδακτορικό αν το θέλω? Μήπως τσάμπα το χρήμα και ο κόπος?
Κάνω καλά που προσπαθώ να ξεφύγω από κάτι που δε με εκφράζει ή τελικά κάποιος με πιο σχετικό βασικό πτυχίο θα ναι πάντα πιο μπροστά από μένα?

Ουφ ωχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Μπράβο που το έψαξες,χαρά στο κουράγιο σου που σπούδασες κάτι που δεν σου άρεσε επι 4 χρόνια και καλή συνέχεια.
Αν καταλαβαίνω καλά πας για το 2o master σου.
Πιστεύεις πως στην αγορά εργασίας παίζουν τόσο ρόλο τα πτυχία?Δεν μπορεί να κριθεί η αξία ενός ανθρώπου από ένα χαρτί.
Ο συνδυασμός management+πληροφορική+βιολογία/ιατρική εμένα δεν μου φαίνεται άσχημος,και πιστεύω οτι μπορείς να διεκδικήσεις άνετα θέση σε σχετικές εταιρείες,τα πεδία μπορεί να μοιάζουν ετερόκλητα αλλά αν το καλοσκεφτείς είσαι καταρτισμένη.
Το μόνο που θα σε συμβούλευα είναι,να μην αναλώνεσαι στην σκέψη οτι πέταξες στα σκουπίδια 4 χρόνια σπουδών στο ΟΠΑ,έγινε-τελείωσε.
Συνέχισε να προσπαθείς και μην μένεις σε τίτλους,κοίτα σε αυτά που καταπιάνεσαι να αποκομοίζεις οσο το δυνατόν περισσότερα και η δουλειά θα σου έρθει.
Καλή συνέχεια σε οτι και αν κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Θεωρώ ότι μια χαρά ταιριάζει το Management με τη Στατιστική/Ιατρική. Απλά, το μόνο κακό ότι οι απόφοιτοι Διοίκησης υστερούν στο ποσοτικό κομμάτι, έχοντας μόνο 5 μαθήματα στον κορμό τους που έχουν σχέση με μαθηματικά και στατιστική. Κατά τ'αλλα αν έχεις όρεξη, αυτά τα μειονέκτηματα μετατρεπονται σε πλεονεκτηματα! Θεωρώ βέβαια ότι δύο μαστερ παράλληλα και πόσο μάλλον σε παρόμοιο αντικείμενο ίσως ήταν πλεονασμός!

Φιλικά,
Χρήστος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leela

Νεοφερμένος

Η Leela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! μου δίνετε κουράγιο ομολογώ

Μπράβο που το έψαξες,χαρά στο κουράγιο σου που σπούδασες κάτι που δεν σου άρεσε επι 4 χρόνια και καλή συνέχεια.
Αν καταλαβαίνω καλά πας για το 2o master σου.
Πιστεύεις πως στην αγορά εργασίας παίζουν τόσο ρόλο τα πτυχία?Δεν μπορεί να κριθεί η αξία ενός ανθρώπου από ένα χαρτί.
Ο συνδυασμός management+πληροφορική+βιολογία/ιατρική εμένα δεν μου φαίνεται άσχημος,και πιστεύω οτι μπορείς να διεκδικήσεις άνετα θέση σε σχετικές εταιρείες,τα πεδία μπορεί να μοιάζουν ετερόκλητα αλλά αν το καλοσκεφτείς είσαι καταρτισμένη.
Το μόνο που θα σε συμβούλευα είναι,να μην αναλώνεσαι στην σκέψη οτι πέταξες στα σκουπίδια 4 χρόνια σπουδών στο ΟΠΑ,έγινε-τελείωσε.
Συνέχισε να προσπαθείς και μην μένεις σε τίτλους,κοίτα σε αυτά που καταπιάνεσαι να αποκομοίζεις οσο το δυνατόν περισσότερα και η δουλειά θα σου έρθει.
Καλή συνέχεια σε οτι και αν κάνεις.

δεν κατάλαβα αν αυτό για τους τίτλους το λες για να με καθησυχάσεις που έχω άσχετο βασικό πτυχίο ή επειδή όπως πάω θα γίνω συλλέκτης πτυχίων.
Εννοείται και το βλέπω στην καθημερινότητα, πως επιστήμονας δεν γίνεσαι με έναν τίτλο. Τα χαρτιά δεν έχουν πολύ νόημα αν το αντικείμενο δεν σε εκφράζει, δεν ανανεώνεις τις γνώσεις σου, έχεις ελλείψεις σε βασικές γνώσεις, αν αν αν αν...
Αλλά εγώ πως θα μπορούσα να αποδείξω οτι το έχω με τον προγραμματισμό, έχω τη θετική σκέψη, λατρεύω τις ιαρικές επιστήμες με ένα πτυχίο στη διοίκση επιχειρήσεων? Προσπαθώ με όποιον τρόπο να αλλάξω το μονοπάτι που ατυχώς πήρα στα 18 και να μπορώ να έχω και αποδείξεις γι αυτό.
Δεν είναι μόνο το χαρτί. Η συνανααστροφή με την ακαδημία, η γνώση, η επιστήμη είναι στοιχεία που τα βρίσκεις μέσα στα πανεπιστήμια (μαζί με άλλα όχι και τόσο θετικά) που μου αρέσουν. Σου δίνουν μία αρχή για να πας παρακάτω, και ένα τίτλο να επικυρώσεις ότι όντως έχεις προσπαθήσει.

Θεωρώ ότι μια χαρά ταιριάζει το Management με τη Στατιστική/Ιατρική. Απλά, το μόνο κακό ότι οι απόφοιτοι Διοίκησης υστερούν στο ποσοτικό κομμάτι, έχοντας μόνο 5 μαθήματα στον κορμό τους που έχουν σχέση με μαθηματικά και στατιστική. Κατά τ'αλλα αν έχεις όρεξη, αυτά τα μειονέκτηματα μετατρεπονται σε πλεονεκτηματα! Θεωρώ βέβαια ότι δύο μαστερ παράλληλα και πόσο μάλλον σε παρόμοιο αντικείμενο ίσως ήταν πλεονασμός!

Φιλικά,
Χρήστος

Εχεις δίκιο για τις ελλείψεις σε ποσοτικά μαθήματα και ένας λόγος που συχάθηκα το πτυχίο μου είναι κ αυτός.
Τα 2 μάστερ δεν είναι σε παρόμοιο αντικείμενο, ίσως δεν το διατύπωσα σωστά.
Αυτό που εννοούσα είναι η Βιοπληροφορική χρειάζεται/δανείζεται αρκετά στοιχεία από την στατιστική. Ενας λόγος που έγινα δεκτή είναι γιατί κάνω μάστερ στη στατιστική. Δεν έχουμε κοινά μαθήματα.
Μπορώ να πώ ότι κάποια πράγματα που μαθαίνω επιφανειακά στο μάστερ της στατιστικής τα μαθαίνω εις βάθος στο πτυχίο της Βιοπληροφορικής.
Και επίσης, μιας ΄και έτυχε να δουλεψω γιά ενα διάστημα σαν στατιστική αναλύτρια, είδα ότι ο προγραμματισμός, βάσεις δεδομένων, οι γλώσσες και οι γνώσεις πληροφορικής χρειάζονται εξίσου σε έναν αναλυτή. Πράγματα που δλδ μαθαίνω στο 2ο μάστερ αλλά θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω σε μία δουλειά που με "οδηγεί" το πρώτο μάστερ.

Ο απότερος σκοπός μου είναι να δουλέψω πάνω στην έρευνα στον ιατρικό-φαρμακευτικό-βιολογικό τομέα και έχω την εντύπωση πως τα 2 αυτά μάστερ με βοηθούν να κατευθυνθώ προς τα εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καθηγητής μου έχει προπτυχιακό στην Εφαρμοσμένη Πληροφορική, master στις Ποσοτικές Μεθόδους στην Πολιτική Επιστήμη και διδακτορικό στην Πολιτική Επιστήμη και διδάσκει Πολιτική Συμπεριφορά :) Αυτό που θέλω να πω είναι πως δεν έχουν και τόση μεγάλη απόσταση οι σπουδές σου μεταξύ τους. Don't worry.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ξεκίνησαν οι αιτήσεις εισδοχής στο Ανοιχτό Πανεπιστήμιο Κύπρου.
Δίνω κάποιους βασικούς συνδέσμους.
https://www.ouc.ac.cy/ (αρχική σελίδα)
https://www.ouc.ac.cy/web/guest/news/archive/15545 (νέα-ανακοινώσεις)
https://www.ouc.ac.cy/web/guest/studies/proptixiaka (προπτυχιακά)
https://www.ouc.ac.cy/web/guest/studies/metaptixiaka (μεταπτυχιακά-διδακτορικά, στο κάτω μέρος της σελίδας).

Υ/Γ Αιτήσεις εισδοχής για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017 γίνονται δεκτές από τις 15 Μαρτίου 2016 μέχρι 9 Μαϊου 2016. Η αίτηση υποβάλλεται ηλεκτρονικά, μέσω του ιστοχώρου του ΑΠΚΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sandman

Νεοφερμένος

Ο Sandman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Προς τα παιδια του γεωπονικου του απθ μια ερωτηση.

Επειδη ενδιαφερομαι για το μεταπτυχιακο στην επιστημη και τεχνολογια τροφιμων τα μαθηματα χημεια τροφιμων και μικροβιολογια τροφιμων απο ποια βιβλια τα διδασκεστε (επειδη πρεπει να τα δωσω και εξετασεις)?

Σας ευχαριστω πολυ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Javier7

Νεοφερμένος

Ο Javier7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
μεταπτυχιακό χωρίς πτυχίο Αγγλικών γίνεται?αλλά με αρκετά καλή γνώση Αγγλικών και σχετικά καλή γνώση Γαλλικών,με Προπτυχιακό 7 και προϋπηρεσία πολλών ετών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
μεταπτυχιακό χωρίς πτυχίο Αγγλικών γίνεται?αλλά με αρκετά καλή γνώση Αγγλικών και σχετικά καλή γνώση Γαλλικών,με Προπτυχιακό 7 και προϋπηρεσία πολλών ετών

Στο Ελληνικό Ανοιχτό Πανεπιστήμιο μπορείς να κάνεις αίτηση για μεταπτυχιακό και χωρίς πτυχίο ξένης γλώσσας, αρκεί να κάνεις μια υπεύθυνη δήλωση ότι γνωρίζεις καλά αγγλικά. Επίσης και με τον μέσο όρο είσαι οκ. Τέλη Οκτώβρη ξεκινάνε οι αιτήσεις για το ΕΑΠ να έχεις υπόψη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kleisthenis

Νεοφερμένος

Ο Kleisthenis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Πιστεύεται πως υπάρχει κάποιο μεταπτυχιακό ανθρωπιστικών ή κοινωνικών επιστημών που έχει καποια αξία στη σημερινή αγορά εργασίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Πιστεύεται πως υπάρχει κάποιο μεταπτυχιακό ανθρωπιστικών ή κοινωνικών επιστημών που έχει καποια αξία στη σημερινή αγορά εργασίας;

Από τις Ανθρωπιστικές επιστήμες, λέγεται ότι καλό είναι ένα μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή.
Μέχρι να "φρακάρει" και αυτή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Από τις Ανθρωπιστικές επιστήμες, λέγεται ότι καλό είναι ένα μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή.
Μέχρι να "φρακάρει" και αυτή.:P

Ναι, θα συμφωνήσω. Από το ΕΑΠ επίσης θα πρότεινα τα ακόλουθα: "Σπουδές στην Εκπαίδευση" και "Εκπαίδευση Ενηλίκων".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Εχουν αντικρισμα τα μεταπτυχιακα του ανοιχτου πανεπιστημιου;Η παιρνεις απλα ενα χαρτι να λες οτι εκανες μεταπτυχιακο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δίνονται 129 υποτροφίες στο εξωτερικό για μεταπτυχιακό και για διδακτορικό.
https://tvxs.gr/news/ellada/dinontai-129-ypotrofies-sto-eksoteriko
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εχουν αντικρισμα τα μεταπτυχιακα του ανοιχτου πανεπιστημιου;Η παιρνεις απλα ενα χαρτι να λες οτι εκανες μεταπτυχιακο;
Φυσικά και έχουν αντίκρυσμα. Σαφώς δεν έχουν το κύρος ενός μεταπτυχιακού του Πολυτεχνείου, λόγου χάρη, αλλά δεν στερούνται αναγνώρισης και μοριοδοτούνται κανονικά. Έχω φίλη διορισμένη σε νησί, που έγινε σχολική σύμβουλος με αυτό το μεταπτυχιακό "Σπουδές στην εκπαίδευση".
Σε τελική ανάλυση εγώ χρειάζομαι ευελιξία στο ωράριο. Επομένως, αυτός ήταν κι ο βασικός λόγος που στράφηκα στην εξ' αποστάσεως εκπαίδευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Καλημέρα, συναδέλφια!
Έσκασε η προκήρυξη για 6 νέα μεταπτυχιακά προγράμματα του ΕΑΠ. Παραθέτω τους τίτλους των νέων τμημάτων, καθώς και κάποιους δυνητικά χρήσιμους συνδέσμους.

Επιστήμες της Αγωγής: Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση Ατόμων με Προβλήματα Προφορικού και Γραπτού Λόγου (ΕΑΓ)

Δημιουργική Γραφή (ΔΓΡ)

Σύγχρονες Δημοσιογραφικές Σπουδές (ΣΔΣ)

Αθλητικές Σπουδές: Κοινωνιολογία, Ιστορία, Ανθρωπολογία (ΑΣΚ)

Διαχείριση Γήρανσης και Χρόνιων Νοσημάτων (ΓΧΝ)

Language Education for Refugees and Migrants (LRM)


https://www.eap.gr/images/stories/pdf/prosklisi-gia-nps_2016.pdf (πρόσκληση)

https://www.eap.gr/images/stories/pdf/suxnes-erwtiseis-newn-mps.pdf (απορίες)

https://www.eap.gr/el/anakoinwseis/...υδών-για-το-ακαδημαϊκό-έτος-2016-17#(διάφορες (πληροφορίες ανά τμήμα)
Μπαίνοντας στο τελευταίο λινκ κάνετε διπλό κλικ στον τίτλο του μεταπτυχιακού που σας ενδιαφέρει, προκειμένου να εντοπίσετε τις οδηγίες και τη φόρμα υποβολής ανά τμήμα.

Καλή συνέχεια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Μεχρι ποτε ειναι οι αιτησεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μεχρι ποτε ειναι οι αιτησεις;

Η εκδήλωση ενδιαφέροντος για φοίτηση θα είναι ανοιχτή μέχρι την 22η Ιουλίου, στην ηλεκτρονική διεύθυνση: www.eap.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinkheart

Νεοφερμένος

Η pinkheart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Σε μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών όσων αφορά θετικές επιστήμες και επιστήμες υγείας, είναι απαραίτητη η ανάγνωση άρθρων;
Πέραν των μεταπτυχιακών μαθημάτων (θεωρία), πώς εργάζεται ένας μεταπτυχιακός φοιτητής γιατην απόκτηση του διπλώματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top