Γενική συζήτηση για τα πιστοποιητικά Αγγλικών

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Όντως το toeic απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό κατά κανόνα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Όντως το toeic απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό κατά κανόνα. :)

Και ας το ξαναπούμε πως το λεξιλόγιο του ειναι ΠΟΛΥ εξιδευκειμενο και επαγγελματικο για νεους στην ηλικια μας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Παιδια εγω εχω παρει 5 πτυχια (Michigan , Edexcel, Trinity, Cambridge και Lancashire). Θα σου πρότεινα 2 από αυτά: Το Μισιγκαν και το Τρίνιτυ. Το εντεκσελ ειναι απλα για να υπάρχει, δεν αξίζει τον κόπο... Στο Κέμπριτζ οι διοργανωτες ειναι ΠΑΝΤΑ ανοργανωτοι, και το Λανκασιρ ειναι για μαθητες που δεν πολυσυμπαθουν τα Αγγλικά. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις Εξετάσεις Αγγλικών επικοινωνήστε με το chris_veria@hotmail.com .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εγώ έχω το Lower (Cambridge) και πάω για Proficiency (πάλι cambridge).
Πιστεύω πως το Cambridge είναι καλύτερο. Έχει μεγαλύτερη αναγνωρισημότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το εντεκσελ ειναι απλα για να υπάρχει, δεν αξίζει τον κόπο... Στο Κέμπριτζ οι διοργανωτες ειναι ΠΑΝΤΑ ανοργανωτοι .

Tι αλλο θα ακούσω παναγιά μου!!!!:lol::lol::lol::P:P:P
Μα λες οτι το εντεξελ υπάρχει μονο για να υπάρχει και θεωρεις το Trinity που το δίνουν ελαχιστα ατομα καλύτερο?!:P
Και στο Κειμπριτζ απο πότε εχεις να δωσεις?.Γιατί εχω τον Δεκεμβριο που έδωσα τους βρήκα αψογους!;) Ασχετα αν με κοψανε.:P Που την είδες την ελλειψη οργάνωσης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Παιδια εγω εχω παρει 5 πτυχια (Michigan , Edexcel, Trinity, Cambridge και Lancashire). Θα σου πρότεινα 2 από αυτά: Το Μισιγκαν και το Τρίνιτυ. Το εντεκσελ ειναι απλα για να υπάρχει, δεν αξίζει τον κόπο... Στο Κέμπριτζ οι διοργανωτες ειναι ΠΑΝΤΑ ανοργανωτοι, και το Λανκασιρ ειναι για μαθητες που δεν πολυσυμπαθουν τα Αγγλικά. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις Εξετάσεις Αγγλικών επικοινωνήστε με το chris_veria@hotmail.com .

Πλάκα μας κάνει;

Από όλους τους φορείς ο πιο οργανωμένος είναι το Cambridge...

Μη λέμε και ό,τι θέλουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Και ας το ξαναπούμε πως το λεξιλόγιο του ειναι ΠΟΛΥ εξιδευκειμενο και επαγγελματικο για νεους στην ηλικια μας!:)



Σιγά ρε παιδιά!Δεν είναι και τόσο δύσκολο.
Επειδή κάνω τεστ βλέπω πως δεν ζητάνε και κάτι το τόσο εξιδεικευμένο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baggos12

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγώ θα δώσω Επίτηδες Toich και θα το περάσω και θα έρθω να στο τριψω στα μούτρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Mάθε πρώτα να το γράφεις και μετά πήγαινε να του το τρίψεις στα μούτρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Cambridge εδωσα στο Μαιο του 2008, στο ξενοδοχειο Porto στη Θεσ/νικη. Ηταν η χειροτερη εμπειρια της ζωης μου για τους παρακατω λογους:
1ον: ημασταν 15 ωρες στο ξενοδοχειο για να εξεταστουμε
2: Μας ειπαν οτι θα διναμε λισενινγκ στισ τεσσεραμιση και μπηκαμε στις 6 παρα 20!!!
3: Στο λισενινγκ, επειδη ηταν τεραστια η αιθουσα, και τα ακουστικα συνδεωνταν με υπερυθρες, χανοταν το σημα και δεν ακουγοταν τπτ!!!
4: Επισης, στο Βρετανικο Συμβουλιο καπως την εχουν δει, το παιζουκ καποιοι...

Οσον αφορα αυτο που ειπες για το τρινιτυ, οτι δλδ ειναι λιγα χρονια την πιατσα, και ελεγχει λιγοτερους υποψηφιους, αυτο ειναι και το καλυτερο... Τι εννοω? Εννοω οτι αφου ειναι πιο καινουριο ειναι και πιο συγχρονο... Το format του Cambridge ειναι ιδιο απο το '78!!! Αν ειναι δυνατον!!! Το οτι ειναι ενα πτυχιο καινουριο, δεν σημαινει και οτι δεν πρεπει να το εμπιστευομαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Για ποιο επίπεδο μιιλάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
επιπεδο Β2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαταρχας αυτο μπορει να ταν κατι μεμονωμενο αγαπητε μου.
Μην προδικαζεις την κατασταση.Εισαι λιγο υπερβολικός.Σιγα μην σας ειχαν και 24 ωρες.:PΗρεμησε σε παρακαλω.
Εγω εδωσα τον Δεκεμβριο και ολα ηταν αψογα.
Αν υπαρχει καποιος παραπονεμενος απο τις εξετασεις του Καιμπριτζ ας το δηλωσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Δινω καιμπριτζ 6 χρονια (YLE, KET, PET, FCE) και πιστεψε με εχω ερευνησει το θεμα... Ισως η δικη σου περιπτωση ηταν μεμονωμενο περιστατικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γιατι ρε συ ετσι?
Παντως και γω και ο djimm που εχω μιλησει ειμαστε ευχαριστημενοι απο την εμπειρια του Cambridge....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Ξες τι? τωρα τελευταια στις εξετασεις το εχουν δει καπως... Δεν λεω οτι φταιει το Καιμπριτζ, σε καμια περιπτωση! Εκει μονο τα θεματα κανουν οι ανθρωποι! Το βρετανικο συμβουλιο τα εκανε κουλουβαχατα!!! Με αυτους τα εχω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ξες τι? τωρα τελευταια στις εξετασεις το εχουν δει καπως... Δεν λεω οτι φταιει το Καιμπριτζ, σε καμια περιπτωση! Εκει μονο τα θεματα κανουν οι ανθρωποι! Το βρετανικο συμβουλιο τα εκανε κουλουβαχατα!!! Με αυτους τα εχω!

Tωρα γινεσαι πιο συγκεκριμένος.
Δεν φτάιει το cambridge αλλα το BC.
Τεσπα ισως ηταν σε σας εκεί ενα μεμονωμένο περιστατικό κακής συμπεριφορας.Αρα να μην ειναι ο κανονας,αλλα η εξαίρεση!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Tωρα γινεσαι πιο συγκεκριμένος.
Δεν φτάιει το cambridge αλλα το BC.
Τεσπα ισως ηταν σε σας εκεί ενα μεμονωμένο περιστατικό κακής συμπεριφορας.Αρα να μην ειναι ο κανονας,αλλα η εξαίρεση!;)

Δεν θα πρεπει ομως να το πουμε? Για να μην νομιζουν ολοι οτι ειναι ολα ροδινα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλα,καλα οπως παντα υπερβολικος!
Τεσπα!
Ας μην βγαινουμε αλλο οφ-τοπικ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
καλα... Ακου δημιουργε του τοπικ... ΔΩΣΕ CITY&GUILDS ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top