Γενικές φοιτητικές απορίες

Iliana in sky

Νεοφερμένος

Η Iliana in sky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Πώς θα επηρεαστεί η εξεταστικη από τις εκλογές; Εμείς δίνουμε ένα μάθημα στις 22,δεν νομίζω να αλλάξει,έτσι;

Δε νομίζω να αλλάξει η ημερομηνια του μαθήματος...Λογικά,θα αλλάξουν τα μαθήματα στις 23 και στις 26!Τουλάχιστον σε εμάς αυτό έγινε! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Μπορώ να δώσω εξεταστική χωρίς πάσο; Άργησα λόγω μετεγγραφής να κάνω την αίτηση και φοβάμαι πως δεν θα είναι έτοιμο όταν δίνω

Και μόνο με την ταυτότητα σου γίνεται.
Τουλάχιστον στην δική μου σχολή γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύγα

Νεοφερμένος

Η Μύγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι...Την υλη της εξεταστικης που ακριβως την βρισκουμε? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Εξαρτάται από τον διδάσκοντα... Αρκετοί δεν βγάζουν ύλη onlineμ τα λένε εντός αίθουσας. Οπότε care
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι...Την υλη της εξεταστικης που ακριβως την βρισκουμε? :hmm:

Άλλοι την αναρτούν στο σάιτ της σχολής, άλλοι σε κάποια ειδική πλατφόρμα όπως το eclass για το εκπα και άλλοι την λένε στο μάθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Μπορώ να δώσω εξεταστική χωρίς πάσο; Άργησα λόγω μετεγγραφής να κάνω την αίτηση και φοβάμαι πως δεν θα είναι έτοιμο όταν δίνω

Μπορείς.Για παράδειγμα,φέρνοντας την κάρτα σίτισης ή το δίπλωμα οδήγησης ή την αστυνομική ταυτότητα μαζί με τη βεβαίωση εγγραφής(δε χρειάζεται για την κάρτα σίτισης αφού έχει και φωτογραφία σου και σε ποια σχολή σπουδάζεις).

Γενικά,ένα δημόσιο έγγραφο που πιστοποιεί ποια είσαι(με φωτογραφία) και τη βεβαίωση εγγραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
ok, ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Σ'εμάς, λόγω εκλογών μετέφεραν την εξεταστική από τις 19 που θα ξεκινούσε στις 28...Ποιος ξέρει πότε θα τελειώσουμε τώρα!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Όντως κάποια τμήματα το κανουν... Αντί να μεταφέρουν τις επίμαχες μέρες απλα μεταθετουν την εξεταστικη 1 βδομάδα μετα... Τι να πεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Reith

Νεοφερμένος

Ο Reith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα και από μενα!Καινουργιος στο φορουμ αν και το παρακολουθω καιρό..Γενικά τον τελευταιο καιρο με εχει πιασει μια κριση και ενας πανικος για το μελλον μου..Ειμαι στο ΤΕΙ Αθηνας Διοικηση Επιχειρησεων και ποτε δν μου αρεσε καθολου..Καλη σχολη με καλες προοπτικες αλλα τα οικονομικα πλεον τα σιχαινομαι οσο δν παει..Ειχα μπει με το μυαλο και μονο οσο βγαλω και οπου περασω..Τωρα στα 21 μου (ξερω το αργησα) αρχισα να τα σκεφτομαι ολα πιο σφαιρικα..Μετα για αγορα εργασιας δν θελω να κανω κατι το οποιο να με μαραζωνει..Πες οτι δυσκολευοντουσαν οι δικοι μου για επαρχια σε καποια καλη σχολη?(γιατι στην αθηνα πραγματικα γινεται σφαγη) πες το οπως θες..Ειμαι τεταρτο ετος και μου μενουν καμια 10αρια για πτυχιο..Σκεφτομαι πολυ να παρω πτυχιο και μετα να κανω κατακτηριες για αλλη σχολη σε επαρχια που μου αρεσει..Πχ συστηματα πληροφορικης και αλλα παρομοια..Το θεμα που σκεφτομαι ειναι αν οντως παλι αξιζει να χασω κι αλλα χρονια απο την ζωη μου στις σπουδες..Θα μου πειτε αν ειναι να κανεις αυτο που θες καντο (και αν φυσικα επιτρεπεται οικονομικα)..Εγω τοσο καιρο αυτο νιωθω και λεω να τελειωσω και να το κυνηγησω...Ειχα δωσει 10% αλλα παλι σαν βλακας εβαλα αθηνα που δν επιασα πουθενα..Τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Καλησπέρα και από μενα!Καινουργιος στο φορουμ αν και το παρακολουθω καιρό..Γενικά τον τελευταιο καιρο με εχει πιασει μια κριση και ενας πανικος για το μελλον μου..Ειμαι στο ΤΕΙ Αθηνας Διοικηση Επιχειρησεων και ποτε δν μου αρεσε καθολου..Καλη σχολη με καλες προοπτικες αλλα τα οικονομικα πλεον τα σιχαινομαι οσο δν παει..Ειχα μπει με το μυαλο και μονο οσο βγαλω και οπου περασω..Τωρα στα 21 μου (ξερω το αργησα) αρχισα να τα σκεφτομαι ολα πιο σφαιρικα..Μετα για αγορα εργασιας δν θελω να κανω κατι το οποιο να με μαραζωνει..Πες οτι δυσκολευοντουσαν οι δικοι μου για επαρχια σε καποια καλη σχολη?(γιατι στην αθηνα πραγματικα γινεται σφαγη) πες το οπως θες..Ειμαι τεταρτο ετος και μου μενουν καμια 10αρια για πτυχιο..Σκεφτομαι πολυ να παρω πτυχιο και μετα να κανω κατακτηριες για αλλη σχολη σε επαρχια που μου αρεσει..Πχ συστηματα πληροφορικης και αλλα παρομοια..Το θεμα που σκεφτομαι ειναι αν οντως παλι αξιζει να χασω κι αλλα χρονια απο την ζωη μου στις σπουδες..Θα μου πειτε αν ειναι να κανεις αυτο που θες καντο (και αν φυσικα επιτρεπεται οικονομικα)..Εγω τοσο καιρο αυτο νιωθω και λεω να τελειωσω και να το κυνηγησω...Ειχα δωσει 10% αλλα παλι σαν βλακας εβαλα αθηνα που δν επιασα πουθενα..Τι λετε?

Λίγα μαθήματα έχουν μείνει, καλύτερα πάρε το πτυχίο και μετά σκέφτεσαι τι θα κάνεις...

Σ'εμάς, λόγω εκλογών μετέφεραν την εξεταστική από τις 19 που θα ξεκινούσε στις 28...Ποιος ξέρει πότε θα τελειώσουμε τώρα!:/:

Έτσι όμως δεν θα χρειαστεί να πηγαινοέρχονται όσοι θα πάνε να ψηφίσουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Όντως... 10 μαθήματα δεν ειναι πολλά για πτυχίο.. Πείσμωσε και πάρε το πτυχίο! Έτσι θα έχεις και ένα παραπάνω χαρτί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Αν θέλω να δώσω μάθημα μεγαλύτερου εξαμήνου μπορώ να δηλώσω το σύγγραμμα στον Εύδοξο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Αν θέλω να δώσω μάθημα μεγαλύτερου εξαμήνου μπορώ να δηλώσω το σύγγραμμα στον Εύδοξο?

Ναι βέβαια μπορείς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Παιδιά, μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία με τα μαθήματα που είναι αλυσίδες?
Ξέρω ότι αν δεν έχω περάσει το πρώτο μάθημα της αλυσίδας, δεν μπορώ να δηλώσω στο επόμενο εξάμηνο το δεύτερο μάθημα κ.ο.κ, αυτό όμως σημαίνει ότι δεν θα μπορώ ούτε να το παρακολουθήσω, ή απλά δεν έχω το δικαίωμα να το δώσω στην εξεταστική? Και αν το συγκεκριμένο μάθημα έχει και εργαστήριο? :confused::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Νομίζω οτι κατι τετοιο εξαρτάται και απο τον καθηγητη, οπότε καλο ειναι να το συζητήσεις μαζί του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Στην θεωρία μπορείς να παρακολουθείς όποιο μάθημα θες. Στο εργαστήριο πρέπει να έχεις δηλώσει το μάθημα εκτός αν υπάρχει χώρος στο εργαστήριο(πολύ σπάνιο) και σε αφήσει να παρακολουθείς.
Αλλά δεν έχει νόημα να το κάνεις αυτό, για να συμπληρώσεις το κενό πάρε ένα μάθημα μεγαλύτερου εξαμήνου και είσαι μια χαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
παιδια οσοι ειστε στο απθ θελω μια βοηθειαα! θελω να αλλαξω τον αριθμο τηλεφωνο μου στο sis.auth
γνωριζετε πως γινεται αυτοο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν θέλω να δώσω μάθημα μεγαλύτερου εξαμήνου μπορώ να δηλώσω το σύγγραμμα στον Εύδοξο?

Δεν δικαιούσαι να δώσεις μάθημα μεγαλύτερου εξαμήνου από αυτό που βρίσκεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Δεν δικαιούσαι να δώσεις μάθημα μεγαλύτερου εξαμήνου από αυτό που βρίσκεσαι.

Φέτος έδωσα ένα μάθημα του 4ου έτους ενώ βρίσκομαι στο 2ο,είσαι σίγουρη πως κάτι τέτοιο δεν γίνεται :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top