Γενικές φοιτητικές απορίες

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ρε παιδια, να ρωτησω κατι, εκτος απο διαβασμα και βολτες τι αλλο κανετε ως φοιτητες? Εχετε καποια ασχολια?
Ψαχνω για κατι ωραιο και δημιουργικο που να μην μου καταναλωνει ομως πολυ χρονο. Τι εχετε στο νου σας?

Εγω μαθαίνω ιταλικά! Μου αρέσουν πολυ οι ξένες γλώσσες οποτε ειναι κατι πολυ ευχάριστο για εμενα. Αν ειχα περισσότερο χρόνο, θα ήθελα να αρχίσω χορό. Επισης ζωγραφίζω/σχεδιάζω/φτιάχνω διαφορα πράγματα αν βαριέμαι και δεν ξερω τι να κανω :P Βρες κατι που σου αρέσει και ασχολησου μ'αυτο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Χμμμ ενδιαφερουσες ιδεες! Για να ακουσω κι αλλες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εθελοντισμός, υπάρχουν ομάδες και αντικείμενα για όλα τα γούστα.
Η σχολή ή το πανεπιστήμιο δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχουν φοιτητικές ομάδες (κινηματογραφική, φωτογραφίας, θεάτρου, χορού κλπ), οπότε μπορείς να ενταχθείς και σε κάποια εκεί.

Αυτά τα 2 μου έρχονται προς το παρόν.

p.s. Πρέπει να υπάρχει αντίστοιχο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Παιδιά, υπάρχει κανείς που γνωρίζει ή πηγαίνει στο πανεπιστημιακό γυμναστήριο του Π.Π. να τον/τη ρωτήσω μερικές απορίες; :)
Δεν ξέρω κι αν είμαι στο κατάλληλο θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

LPel

Νεοφερμένος

Ο LPel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας.Εγώ θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση λίγο διαφορετική αλλά σχετική με τις πανελλήνιες!Είμαι ήδη φοιτητής στο τρίτο έτος και του χρόνου θα ήθελα να δώσω και πάλι πανελλήνιες,γνωρίζοντας πως υπάρχει κι η λύση των κατατακτήριων.Η απορία μου λοιπόν είναι η εξής:αφού δώσω πανελλήνιες εξετάσεις και καταφέρω να πιάσω την σχολή που επιθυμώ αλλά δεν έχω τελειώσει ακόμα με την πρώτη μου σχολή,θα έχω την δυνατότητα να εγγραφώ στη δεύτερη σχολή ένα χρόνο αργότερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγω μαθαίνω ιταλικά! Μου αρέσουν πολυ οι ξένες γλώσσες οποτε ειναι κατι πολυ ευχάριστο για εμενα. Αν ειχα περισσότερο χρόνο, θα ήθελα να αρχίσω χορό. Επισης ζωγραφίζω/σχεδιάζω/φτιάχνω διαφορα πράγματα αν βαριέμαι και δεν ξερω τι να κανω :P Βρες κατι που σου αρέσει και ασχολησου μ'αυτο! :)

Είναι πολύ καλό που σου αρέσουν οι ξένες γλώσσες. Θα σου φανούν χρήσιμες και μελλοντικά σε μεταπτυχιακό επίπεδο, αλλά και σε εργασιακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ρε παιδια, να ρωτησω κατι, εκτος απο διαβασμα και βολτες τι αλλο κανετε ως φοιτητες? Εχετε καποια ασχολια?
Ψαχνω για κατι ωραιο και δημιουργικο που να μην μου καταναλωνει ομως πολυ χρονο. Τι εχετε στο νου σας?

Part-time δουλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας.Εγώ θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση λίγο διαφορετική αλλά σχετική με τις πανελλήνιες!Είμαι ήδη φοιτητής στο τρίτο έτος και του χρόνου θα ήθελα να δώσω και πάλι πανελλήνιες,γνωρίζοντας πως υπάρχει κι η λύση των κατατακτήριων.Η απορία μου λοιπόν είναι η εξής:αφού δώσω πανελλήνιες εξετάσεις και καταφέρω να πιάσω την σχολή που επιθυμώ αλλά δεν έχω τελειώσει ακόμα με την πρώτη μου σχολή,θα έχω την δυνατότητα να εγγραφώ στη δεύτερη σχολή ένα χρόνο αργότερα;

΄Οχι δεν γίνεται. Πρέπει να γραφτείς αμέσως μόλις περάσεις (δεν μπορείς να γραφτείς την επόμενη χρονιά) και για να γραφτείς θα πρέπει να έχεις αποφοιτήσει γιατί υπογράφεις υπεύθυνη δήλωση ότι δεν φοιτάς σε άλλη σχολή. Ακόμα και για να πάρεις αναστολή σπουδών για ένα έτος από την καινούρια σχολή, θα πρέπει πριν να έχεις κάνει εγγραφή σε αυτήν πράγμα που δεν γίνεται για τον παραπάνω λόγο. Δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να υπάρχουν διαστήματα που θα φαίνεσαι εγγεγραμμένος σε δύο σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tipotas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tipotas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ξέρετε αν η αίτηση σίτισης είναι υποχρεωτική(για τη λεσχη του ΑΠΘ);
πάλι με το πάσο δε θα μπαίνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
ή με ντου )))))))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
ρε παιδιά έχω πάρει ως μάθημα επιλογής νεώτερη ευρωπαϊκή ιστορία, αλλά η ύλη είναι αρκετά μεγάλη (220 σελίδες). έχετε να προτείνετε κάποιο εποικοδομητικό τρόπο διαβάσματος, πέρα φυσικά από την παπαγαλία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Διαίρεσε τις σελίδες με κάποιον αριθμό ημερών που θες και διάβαζε από ένα κομμάτι μισή ώρα πριν κοιμηθείς.
Ε και καμιά επανάληψη μια βδομάδα πριν δώσεις.

δε το έχω κάνει αλλά καλό μου ακούγεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα; 220 σελίδες είναι λίγη ύλη :P
Εδώ γουστάρω γκαρούτσο ηλεκτρονική γιατί έχει την ύλη σε τόσες πάνω κάτω σελίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EngineSp

Νεοφερμένος

Ο EngineSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα; 220 σελίδες είναι λίγη ύλη :P
Εδώ γουστάρω γκαρούτσο ηλεκτρονική γιατί έχει την ύλη σε τόσες πάνω κάτω σελίδες.
Για ποιο λόγο να διαβάσεις ηλεκτρονική από Γκαρούτσο; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Γιατί βολεύει; O.o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Διαίρεσε τις σελίδες με κάποιον αριθμό ημερών που θες και διάβαζε από ένα κομμάτι μισή ώρα πριν κοιμηθείς.
Ε και καμιά επανάληψη μια βδομάδα πριν δώσεις.

δε το έχω κάνει αλλά καλό μου ακούγεται :P

χμμμ καλο μου ακουγεται αν και εχω βρει ενα αλλο συστημα τωρα :P θα το δοκιμασω κι αυτο παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Για ποιο λόγο να διαβάσεις ηλεκτρονική από Γκαρούτσο; :eek:

Γκαρούτσος = 101% του πτυχιου.
Kidding αλλά χρήσιμος για να περνάς αναλύσεις,μηχανικες κλπ χωρίς πολύ κάψιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
ρε παιδιά έχω πάρει ως μάθημα επιλογής νεώτερη ευρωπαϊκή ιστορία, αλλά η ύλη είναι αρκετά μεγάλη (220 σελίδες). έχετε να προτείνετε κάποιο εποικοδομητικό τρόπο διαβάσματος, πέρα φυσικά από την παπαγαλία?

οικονομικά είχα 620 περιπου :P
παρε θαρρος υπαρχουν τρισχειροτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Εισαγωγη στην Βιολογια. 800. Το περασα στην πτυχιακη του Ιουνη περσι που ειχε μονο πολλαπλης και Σ/Λ, στην τυχη κατα κυριο λογο. Αν δεν υπηρχε αυτη η διευκολυνση περσι θα πηγαινε για πτυχιο.
Να κλαφτω λιγο και γω να παιρνω δυναμη για αυτα που ερχονται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
οικονομικά είχα 620 περιπου :P
παρε θαρρος υπαρχουν τρισχειροτερα.

Εισαγωγη στην Βιολογια. 800. Το περασα στην πτυχιακη του Ιουνη περσι που ειχε μονο πολλαπλης και Σ/Λ, στην τυχη κατα κυριο λογο. Αν δεν υπηρχε αυτη η διευκολυνση περσι θα πηγαινε για πτυχιο.
Να κλαφτω λιγο και γω να παιρνω δυναμη για αυτα που ερχονται. :P

Σίγουρα υπάρχουν χειρότερα και το ξέρω. Παίρνω θάρρος από τη σκέψη και μόνο πως το μάθημα ανήκει στο τμήμα ιστορίας&αρχαιολογίας για φοιτητές του 3ου και του 4ου έτους και σκέφτομαι πως, αν αυτοί μπορούν να το περάσουν (που είναι και για το πτυχίο τους στο κάτω κάτω), τότε μπορώ κι εγώ. Το ερώτημα είναι, ποιος είναι ο πιο αποδοτικός τρόπος να μάθω την ύλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top