Γενικές φοιτητικές απορίες

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Μου είπαν ότι στο my-studies τα δηλώνεις για διευκόλυνση της γραμματείας. Άλλες χρονιές τους είπαν να μην το κάνουν καν. Η δήλωση στον Εύδοξο είναι η βασική για τα βιβλία. Εγώ πάντως τα δήλωσα κανονικά στο my-studies και τώρα προσπαθώ να μπω στον Εύδοξο, ο οποίος κολλάει στο σημείο της αποδοχής των όρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Μου είπαν ότι στο my-studies τα δηλώνεις για διευκόλυνση της γραμματείας. Άλλες χρονιές τους είπαν να μην το κάνουν καν. Η δήλωση στον Εύδοξο είναι η βασική για τα βιβλία. Εγώ πάντως τα δήλωσα κανονικά στο my-studies και τώρα προσπαθώ να μπω στον Εύδοξο, ο οποίος κολλάει στο σημείο της αποδοχής των όρων.

σου εβγαλαν το κουτακι στο my studies??? γιατι εμενα δεν μου βγάζειι???:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Ναι, κανονικά. Το έχουν βάλει εδώ και μερικές μέρες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
υπαρχει κανεισ απο το οικονομικο εκπα να μου πε τι γινετε με αυτον??μηπως σε εμενα δεν το βγάζει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα

Ειμαι φοιτητης στο οικονομικων επιστημων Θεσ/νικης(πρωτο ετος) και επειδη δν με γεμιζε απο την αρχη αυτη μου η επιλογη θα ηθελα να μαθω αν θα μπει η σχολη αξιωματικων και αστυφυλακων στο μηχανογραφικο φετος και αν γινεται να δωσω με 10%(δλδ αν γνωριζεται αν ισχυει και φετος το 10%).

Ευχαριστω

Για τη σχολη που ρωτας δεν γνωριζω, ως θεωρητικη που ημουν, αλλα δεν γνωριζουμε ακομα αν θα ισχυει και φετος το 10% και μαλιστα τις προυποθεσεις γι'αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
εσεις σημειωσεις κρατατε σε φυλλα η σε τετραδια;

Όπως σε βολεύει. Αυτό είναι υποκειμενικό. Εγώ θα σου συνιστούσα ένα σπιράλ πολλών θεμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά!!! θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με τα μαθήματα επιλογής και ειδικότερα για τα αγγλικά. Λοιπόν αν δεν επιλέξω τα αγγλικά αλλά ούτε πάρω απαλλαγή από το μάθημα καθώς κατέχω το λοουερ του Μίσιγκαν, θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?? ρωτάω επειδή γνωρίζω ότι στο τελευταίο έτος είναι υποχρεωτικά αλλά τώρα δεν είναι.
Παρακαλώ απαντήστε μου σύντομα, όποιος γνωρίζει φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά!!! θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με τα μαθήματα επιλογής και ειδικότερα για τα αγγλικά. Λοιπόν αν δεν επιλέξω τα αγγλικά αλλά ούτε πάρω απαλλαγή από το μάθημα καθώς κατέχω το λοουερ του Μίσιγκαν, θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?? ρωτάω επειδή γνωρίζω ότι στο τελευταίο έτος είναι υποχρεωτικά αλλά τώρα δεν είναι.
Παρακαλώ απαντήστε μου σύντομα, όποιος γνωρίζει φυσικά.


Ειναι επιλογής μεν, αλλα υποχρεωτικό επιλογής. Δηλαδη θα διαλέξεις ή αγγλικά, ή γερμανικά κτλ, εχεις επιλογές, αλλα πρεπει σίγουρα να διαλέξεις κατι απο αυτα. Ετσι φαντάζομαι. Περίμενε καμια απάντηση ακομα. Εμεις δεν εχουμε απαλλαγή απο τα αγγλικά, ειναι υποχρεωτικά, ο,τι πτυχίο και να εχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά!!! θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με τα μαθήματα επιλογής και ειδικότερα για τα αγγλικά. Λοιπόν αν δεν επιλέξω τα αγγλικά αλλά ούτε πάρω απαλλαγή από το μάθημα καθώς κατέχω το λοουερ του Μίσιγκαν, θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?? ρωτάω επειδή γνωρίζω ότι στο τελευταίο έτος είναι υποχρεωτικά αλλά τώρα δεν είναι.
Παρακαλώ απαντήστε μου σύντομα, όποιος γνωρίζει φυσικά.

Πιθανοτατα θα παρεις απαλλαγη με το lower του Michigan, τουλαχιστον στο Πολυτεχνειο παιρνεις. Περνα μια βολτα ομως απο τη γραμματεια σου γιατι καποιος ελλην γραφειοκρατης μπορει να ειχε καμια αλλη ιδεα στο τμημα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά!!! θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με τα μαθήματα επιλογής και ειδικότερα για τα αγγλικά. Λοιπόν αν δεν επιλέξω τα αγγλικά αλλά ούτε πάρω απαλλαγή από το μάθημα καθώς κατέχω το λοουερ του Μίσιγκαν, θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?? ρωτάω επειδή γνωρίζω ότι στο τελευταίο έτος είναι υποχρεωτικά αλλά τώρα δεν είναι.
Παρακαλώ απαντήστε μου σύντομα, όποιος γνωρίζει φυσικά.

Aμα ειναι αγγλικα ορολογια,νομιζω πως δε μπορεις να παρεις απαλλαγη..Γιατι και σε εμας,δε δινουν απαλλαγη στην ορολογια,ακομη και αν εχουν proficiency,καποιοι..Η καθε σχολη, ειναι διαφορετικη..Ρωτα τη γραμματεια της σχολης σου ή καποιον μεγαλυτερου εξαμηνου,να σου πει με σιγουρια.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εσεις οι φοιτητες εχετε αρχισει διαβασμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρίξτε καμιά ματιά γιατί θα ζοριστείτε τον Φεβρουάριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
εσεις οι φοιτητες εχετε αρχισει διαβασμα;

διαβασμα αρχισαμε, εργασιες ποτε θα αρχισουμε ειναι το θεμα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
εμείς συνέχεια εργασίες έχουμε :P σε κάποια μαθήματα δεν θα εξεταστούμε καν, μόνο εργασίες θα παραδώσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
εγω διαβαζω, σοκ και δεος, εχω ηδη δωσει και προοδο! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Τι ειναι η πρόοδος; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
διαγωνισμα στην μεση του εξαμηνου! σε ενα μαθημα μπορουμε αν δωσουμε δυο προοδους να τελειωσουμε με το μαθημα! αλλη φορα μπορει πχ η προοδος να σου προσφερει ενα 3αρι και στην εξεταστικη να πας για 7. σκεψου το θετικο της προοδου οτι η υλη ηταν πολυ μικροτερη απο της εξεταστικης! στην επομενη ομως προοδο θα εχουμε και την καινουργια υλη και αυτην που ειχαμε για αυτην την προοδο αλλα και παλι τα μισα θα ειναι πραγματα που εχουμε διαβασει και επισης η υλη θα ειναι και παλι μικροτερη απο την τελικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavtil

Νεοφερμένος

Ο pavtil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παίδες ξέρετε πάνω κάτω πότε θα βγάλουν ανακοίνωση για το φοιτητικό επίδομα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top