Γενικές φοιτητικές απορίες

artemis1996

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

ansel99

Νεοφερμένος

Η ansel99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλημέρα!Πειράζει αν οι φωτογραφίες που κατατίθενται στην εγγραφή δεν είναι ίδιες;Γιατί έδωσα τρεις ίδιες που είχα βγάλει πέρσι και μια διαφορετική άλλη που έβγαλα φέτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Καλημέρα!Πειράζει αν οι φωτογραφίες που κατατίθενται στην εγγραφή δεν είναι ίδιες;Γιατί έδωσα τρεις ίδιες που είχα βγάλει πέρσι και μια διαφορετική άλλη που έβγαλα φέτος...

Όχι. Και εγώ το ίδιο έκανα όταν πήγα για εγγραφή..
Βέβαια οι δικές μου ήταν όλες φετινές αλλά και πάλι δεν νομίζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariaal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariaal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Αυτό που δίπλα στο μάθημα γράφει φροντιστήριο τι σημαίνει; Πχ γράφει Διακριτά Μαθηματικά (φροντιστήριο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αυτό που δίπλα στο μάθημα γράφει φροντιστήριο τι σημαίνει; Πχ γράφει Διακριτά Μαθηματικά (φροντιστήριο)

Κρίνοντας από τα δικά μας φροντιστηριακά, χωρίζεστε σε μικρότερα τμήματα (συνήθως), και οι παρουσίες είναι υποχρεωτικές ή έχουν επίπτωση στον βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλησπέρα,έχω μερικές ερωτήσεις - γενικού τύπου! :D
-Πώς είναι η πρώτη μέρα? Δηλαδή πάμε εκεί και μετά? πώς μαθαίνουμε τις αίθουσες ή τα αμφιθέατρα που πρέπει να μαζευτούμε?
-Στις αίθουσες παρακολουθούμε ''μάθημα'' όλοι μαζί ή υπάρχει διαχωρισμός σε μικρότερα τμήματα?:hmm:
-Κάθε μέρα πάμε σε διαφορετική αίθουσα-αμφιθέατρο ή συνήθως γίνεται πάντα στην ίδια?
-Οι αίθουσες και τα αμφιθέατρα ανακοινώνονται μαζί με το ωρολόγιο πρόγραμμα?
Και γενικώς που μπορούμε να βρούμε τέτοιες πληροφορίες εκτός απο την γραμματεία (που δεν απαντάει)?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω, εκανα αιτηση για πασο στη σχολη που περασα αλλα κατα πασα πιθανοτητα θα παρω μεταγραφη ως πολυτεκνος. Πειραζει που εβγαλα το πασο πριν παρω μεταγραφη η οταν την παρω(ας ειναι ολα καλα) θα βγαλω καινουργιο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
δεν πειραζει !
αλλα ελπιζουμε να παρουμε μεταγραφη πριν βγει το πασο αρα μαλλον δεν θα σου χρειαστει και θα πρεπει πολυ γρηγορα να κανεις αιτηση για καινουργιο :/
και εγω πολυτεκη ειμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Έχει πάρει κανείς κωδικούς (username, password) από τη σχολή; Γιατί πάω σε μια σελίδα να βγάλω και μου λέει συνέχεια ότι η διαδικασία απέτυχε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!!
ειμαι στο οικονομικο του εκπα και δεν εχει βγει ακομα το ωρολογιο προγραμμα του 2014-2015 ενω στο ακαδημαικο ημερολογιο λεει οτι ξεκινάμε 22 σεπτ. τι να κανω?? επισης με αγχωνει ποτε θα βγαλω το πασο. ξερει κανεις τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!!
ειμαι στο οικονομικο του εκπα και δεν εχει βγει ακομα το ωρολογιο προγραμμα του 2014-2015 ενω στο ακαδημαικο ημερολογιο λεει οτι ξεκινάμε 22 σεπτ. τι να κανω?? επισης με αγχωνει ποτε θα βγαλω το πασο. ξερει κανεις τιποτα?

Aρχιζετε τη δευτερα και δεν εχει βγει ακομα το προγραμμα;
Ελλας στο μεγαλειο σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω, εκανα αιτηση για πασο στη σχολη που περασα αλλα κατα πασα πιθανοτητα θα παρω μεταγραφη ως πολυτεκνος. Πειραζει που εβγαλα το πασο πριν παρω μεταγραφη η οταν την παρω(ας ειναι ολα καλα) θα βγαλω καινουργιο??
Εχει απαντηθει το ερωτημα εδω ;)
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=4110503&postcount=4534
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Έχει πάρει κανείς κωδικούς (username, password) από τη σχολή; Γιατί πάω σε μια σελίδα να βγάλω και μου λέει συνέχεια ότι η διαδικασία απέτυχε...

μας τα έδωσαν με την εγγραφη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανος12

Νεοφερμένος

Ο Θανος12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια εχω μια ερωτηση:hmm:.Αλλο το πασο και αλλη η ακαδημαικη ταυτοτητα??Γιατι ξερω την ιστιοσελιδα για την αποκτηση ακαδημαικης ταυτοτητας η οποια ομως εχει ισχυ πασου η οχι??και αν οχι η διαδικασια για την αποκτηση πασου ποια ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Παιδια εχω μια ερωτηση:hmm:.Αλλο το πασο και αλλη η ακαδημαικη ταυτοτητα??Γιατι ξερω την ιστιοσελιδα για την αποκτηση ακαδημαικης ταυτοτητας η οποια ομως εχει ισχυ πασου η οχι??και αν οχι η διαδικασια για την αποκτηση πασου ποια ειναι;

Ακαδημαϊκή ταυτότητα = Πάσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανος12

Νεοφερμένος

Ο Θανος12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

hellen001

Νεοφερμένος

Η hellen001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
συμφωνα με την ημεραμηνια που υπαρχει στο προγραμμα σπουδων της σχολης μου, δηλωνουμε τα μαθηματα και κανουμε 'αιτησεις' για τα συγγραμματα 7 μερες μετα απο την εναρξη των μαθηματων. ειναι λογικο να συμβαινει αυτο, ή διαβαζω κατι λαθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λογικότατο. Αν και πρώτη φορά ακούω να ανοίγει τόσο γρήγορα ο Εύδοξος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Έχει πάρει κανείς κωδικούς (username, password) από τη σχολή; Γιατί πάω σε μια σελίδα να βγάλω και μου λέει συνέχεια ότι η διαδικασία απέτυχε...

Πρεπει η γραμματεία να ολοκληρώσει ηλεκτρονικά και να περάσει στο συστημα τις εγγραφές όλων των πρωτοετών...αυτο θα παρει 5 εργάσιμες μερες-το πολυ μια εβδομάδα ..τοτε θα ανοίξει η σελίδα για την απόκτηση των κωδικών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IasonasM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο IasonasM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Καλησπέρα, μια απορία για την κάρτα σίτισης.
Στην αίτηση ζητάει να δώσουμε "ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΥ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΟΣ 2014 ΄Η ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2014
ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΗΣΙΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ Ή ΑΤΟΜΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΤΟΥ ΦΟΙΤΗΤΗ" αλλά στο gsis που έψαξα για το οικονομικό έτος 2014 έχει μόνο επιλογή για εκτύπωση "Πράξης Διοικητικού Προσδιορισμού Φόρου". Το ίδιο πράγμα με το εκκαθαριστικό είναι αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top