Γενικές φοιτητικές απορίες

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
μεταγραφη μπορει να παρει μονο οποιος ειναι τριτεκνος ή πολυτεκνος?
Πλέον το σημαντικότερο κριτήριο είναι το εισόδημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menia athens

Νεοφερμένος

Η menia athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
μηπως ξερεις ποτε μπορεις να κανεις την αιτηση και τι ακριβως χρειαζεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
μηπως ξερεις ποτε μπορεις να κανεις την αιτηση και τι ακριβως χρειαζεται?

Δεν εχει ανακοινωθει κατι αλλα λογικα η αυτηση θα γινει στο https://solon.minedu.gov.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Παιδιά έχω την εξής απορία, γίνεται να σπουδάσω στο εξωτερικό, είτε σε δημόσιο, είτε σε ιδιωτικό πανεπιστήμιο με το βαθμό που βγάλω στις εξετάσεις ή πρέπει να δώσω στο συγκεκριμένο πανεπιστήμιο εξετάσεις για να με δεχτούν?Αν η ερώτηση είναι άκυρη με το θέμα sorry...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Παιδιά έχω την εξής απορία, γίνεται να σπουδάσω στο εξωτερικό, είτε σε δημόσιο, είτε σε ιδιωτικό πανεπιστήμιο με το βαθμό που βγάλω στις εξετάσεις ή πρέπει να δώσω στο συγκεκριμένο πανεπιστήμιο εξετάσεις για να με δεχτούν?Αν η ερώτηση είναι άκυρη με το θέμα sorry...

Αν καταλαβα καλα εννοεις με το βαθμο των πανελαδικων .Αν ναι στη κυπρο μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Καλά κατάλαβες. Και εγώ σκέφτομαι για Κύπρο, αλλά μήπως γνωρίζεις αν είναι καλό το πανεπιστήμιο ιατρικής στη Λευκοσία γιατί οι γονείς μου πιστεύουν πώς όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Καλά κατάλαβες. Και εγώ σκέφτομαι για Κύπρο, αλλά μήπως γνωρίζεις αν είναι καλό το πανεπιστήμιο ιατρικής στη Λευκοσία γιατί οι γονείς μου πιστεύουν πώς όχι.

Φετος θα δεχθει φοιτητες απο ελλαδα δεν ξερω αν εχει δεχθει ποιο πριν απο κυπρο .Εχει βγει τα αποτελεσματα για κυπρο;Αλλα γενικοτερα ακουσα θετικα σχολια εως τωρα για την κυπρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Βασικά εγώ δίνω του χρόνου πανελλήνιες, αλλά σκέφτομαι από τώρα τις επιλογές μου αν και είναι νωρίς.Τέλος πάντων, σε ευχαριστώ για τη γνώμη σου.Απλώς είπα να ρωτήσω γιατί έχω ακούσει ότι πολλοί έρχονται εδώ από Κύπρο. Και κάτι άλλο βρε παιδιά. Οι σπουδές στο εξωτερικό μετρούν παραπάνω από σπουδές στη χώρα σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Βασικά εγώ δίνω του χρόνου πανελλήνιες, αλλά σκέφτομαι από τώρα τις επιλογές μου αν και είναι νωρίς.Τέλος πάντων, σε ευχαριστώ για τη γνώμη σου.Απλώς είπα να ρωτήσω γιατί έχω ακούσει ότι πολλοί έρχονται εδώ από Κύπρο. Και κάτι άλλο βρε παιδιά. Οι σπουδές στο εξωτερικό μετρούν παραπάνω από σπουδές στη χώρα σου?

Πολλη ερχονται εδω γιατι πολλα τμηματα δεν υπαρχουν εκει η δεν πιανουν τα μορια για εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Α, μάλιστα. Δηλαδή, είτε σπουδάσεις εξωτερικό, είτε στη χώρα σου δεν αποτελεί σημαντικό κριτήριο όσον αφορά στο να σε προσλάβουν σε μια δουλειά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εκανα λαθος στο πασο και εβαλα λαθος τοπο διανομης. Υπαρχει διαδικασια που να μπορω να το αλλαξω? Το πασο εχει εκδοθει απο περυσι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εκανα λαθος στο πασο και εβαλα λαθος τοπο διανομης. Υπαρχει διαδικασια που να μπορω να το αλλαξω? Το πασο εχει εκδοθει απο περυσι.

Έβαλες ως τόπο διαμονής τη πόλη που σπουδάζεις, αντί για τη μόνιμη κατοικία; (Πρόσφατα συζητώντας με άλλα άτομα μου είχαν πεί πως έκαναν αυτό που ανέφερα).


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Εκανα λαθος στο πασο και εβαλα λαθος τοπο διανομης. Υπαρχει διαδικασια που να μπορω να το αλλαξω? Το πασο εχει εκδοθει απο περυσι.


Θα πας στη γραμματεία και θα το δηλώσεις.Θα ξανακανεις αίτηση,θα πληρώσεις 1,40 euro στη Vodafone και βουαλα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Έβαλες ως τόπο διαμονής τη πόλη που σπουδάζεις, αντί για τη μόνιμη κατοικία; (Πρόσφατα συζητώντας με άλλα άτομα μου είχαν πεί πως έκαναν αυτό που ανέφερα).
Ακριβως, με αποτελεσμα να μην με ποιανουν καποιες οικονομικες βοηθειες που προσφερονται σε αυτους που μενουν μακρυα. Γινεται να το αλλαξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ακριβως, με αποτελεσμα να μην με ποιανουν καποιες οικονομικες βοηθειες που προσφερονται σε αυτους που μενουν μακρυα. Γινεται να το αλλαξω?
Σίγουρα θα γίνεται(φαντάζομαι). Απλά θα πρέπει να απευθυνθείς στη γραμματεία της σχολής σου ή με την ίδια την εταιρεία-πάροχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Παιδιά έχω την εξής απορία, γίνεται να σπουδάσω στο εξωτερικό, είτε σε δημόσιο, είτε σε ιδιωτικό πανεπιστήμιο με το βαθμό που βγάλω στις εξετάσεις ή πρέπει να δώσω στο συγκεκριμένο πανεπιστήμιο εξετάσεις για να με δεχτούν?Αν η ερώτηση είναι άκυρη με το θέμα sorry...

Γερμανία με βαθμό απολυτηρίου χωρίς εξετάσεις δέχεται στην ιατρική. Βέλγιο επίσης. Δεν ξέρω για άλλες χώρες,ψάξε κυρίως στα αγγλικά ή μπες στα σάιτ των πανεπ,που σε ενδιαφέρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μπορεί φοιτητής να διαγραφεί απο σκονάκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μπορεί φοιτητής να διαγραφεί απο σκονάκι;
Όχι. Αλλά αν τον έχει βάλει στο μάτι ο καθηγητής λόγω αυτού του γεγονότος, θα κοπιάσει για να το περάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Υπάρχει καμιά περίπτωση να βγάλουμε νέο πάσο την ακαδημαϊκή χρονιά που έρχεται;
Έχω χάσει εδώ και ένα τρίμηνο το πάσο μου και ενώ έκανα όλες τις διαδικασίες μάλλον ξέχασαν να μου το βγάλουν.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Υπάρχει καμιά περίπτωση να βγάλουμε νέο πάσο την ακαδημαϊκή χρονιά που έρχεται;
Έχω χάσει εδώ και ένα τρίμηνο το πάσο μου και ενώ έκανα όλες τις διαδικασίες μάλλον ξέχασαν να μου το βγάλουν.:mad:
Όταν ανακάμψει η οικονομία.:P

Εσύ θα βγάλεις , οι υπόλοιποι ( που έχουν ήδη ) όχι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top