Γενικές φοιτητικές απορίες

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Εχω μια απορια. Περυσι περασα τει νοσηλευτικης στην Λαρισα. Πηγα, γραφτηκα, δηλωσα μαθηματα πρωτου εξαμηνου και μετα καπνος. Ξαναδωσα πανελληνιες και δεν ασχοληθηκα καθολου με τη σχολη. Τωρα που θα περασω καπου αλλου πρεπει να παω στην Λαρισα να ξεγραφτω και μετα να παω στην σχολη που περναω να γραφτω? Επισης βεβαιωση προσβασης πρεπει να παω στο Λυκειο για να παρω καινουργια? Λογικα η παλια δεν ισχυει, ασε που μου πηραν το πρωτοτυπο στην Λαρισα!

Εγώ για να ξεγραφτώ , είχα κάνει εξουσιοδότηση σε courier και τα χαρτιά της διαγραφής μου ήρθαν την επόμενη μέρα ...
Τώρα για τη βεβαίωση αφού βγήκε νέα , αυτή θα ισχύει , οπότε είσαι ΟΚ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

φιλιππος94

Νεοφερμένος

Ο φιλιππος94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγώ για να ξεγραφτώ , είχα κάνει εξουσιοδότηση σε courier και τα χαρτιά της διαγραφής μου ήρθαν την επόμενη μέρα ...
Τώρα για την βεβαίωση , κακώς έδωσες την πρωτότυπη (χρειαζόταν μία επικυρωμένη από ΚΕΠ) , δεν ξέρω αν μπορούν να σου δώσουν άλλη βεβαίωση .
edit : Αλλά αφού βγήκε νέα βεβαίωση , αυτή θα ισχύει , οπότε είσαι ΟΚ .

Θα κατεβω Λαρισα ενα τετραημερο αυτη την βδομαδα, για αυτο ρωταω. Μπορω να διαγραφτω απο τωρα? Αν ναι, χρειαζομαι καμια χαρτουρα μαζι μου? Οσο για την βεβαιωση οταν πηγα στο Λυκειο για να κοιταξω κατι για τις πανελληνιες μου εβγαλαν καινουργια, την οποια κρατησε το λυκειο.(τη παλια μου την πηραν μεσα στην συγχυση γιατι δεν βγαζαμε ακρη και μαλωναμε)
Ομως πρεπει να εχω αλλη βεβαιωση τωρα, σωστα? Αφου ξαναδωσα πανελληνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Θα κατεβω Λαρισα ενα τετραημερο αυτη την βδομαδα, για αυτο ρωταω. Μπορω να διαγραφτω απο τωρα? Αν ναι, χρειαζομαι καμια χαρτουρα μαζι μου? Οσο για την βεβαιωση οταν πηγα στο Λυκειο για να κοιταξω κατι για τις πανελληνιες μου εβγαλαν καινουργια, την οποια κρατησε το λυκειο.(τη παλια μου την πηραν μεσα στην συγχυση γιατι δεν βγαζαμε ακρη και μαλωναμε)
Ομως πρεπει να εχω αλλη βεβαιωση τωρα, σωστα? Αφου ξαναδωσα πανελληνιες

Ναι και από τώρα μπορείς να διαγραφείς , αλλά καλύτερα περίμενε να δεις που πέρασες τον Αύγουστο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φιλιππος94

Νεοφερμένος

Ο φιλιππος94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ναι και από τώρα μπορείς να διαγραφείς , αλλά καλύτερα περίμενε να δεις που πέρασες τον Αύγουστο ...
Εχεις δικιο, αλλα ξερω που περναω στα σιγουρα και λεω να ξεφραφτω απο τωρα που προεκυψε για να ξεμπερδευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Θα αποκαλούμαι πρωτοετής σε λίγους μήνες , και όπως κάθε <<πρωτάρης>> έχω απορίες !

1)Καταρχάς , τα βιβλία στα δίνουν δωρεάν στο πανεπιστήμιο;
2)Πότε γίνονται συνήθως οι εγγραφές;
3)Πότε αρχίζουν συνήθως τα μαθήματα;
4)ήμουν σε μια ενημέρωση του ΑΠΘ , και ειπώθηκε από καθηγήτρια οτι θα παίρνονται απουσίες απο εδώ και στο εξής , ισχύει;
5)Έχω ακούσει οτι μπορείς να παρακολουθήσεις μαθήματα άλλων σχολών , άσχετα άμα δεν είσαι φοιτητής εκεί ! Ισχύει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

1) Μέχρι στιγμής ναι, αλλά από Σεπτέμβρη πολύ χλωμό το κόβω.
2) Ξεκινάνε από Σεπτέμβρη, εξαρτάται από τη σχολή η ακριβής ημερομηνία. Συνήθως βγαίνει ανακοίνωση στην ιστοσελίδα.
3) Τέλη Σεπτέμβρη, αρχές Οκτώβρη
4) Εξαρτάται τη σχολή.
5) Ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostasoeoeoe

Νεοφερμένος

Ο Kostasoeoeoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καλησπερα εχω μια παροιμοια απορεια με ενα αλλο παιδι πιο πανω.Περασα περυσι στο ΤΕΦΑΑ Αθηνων αλλα φετος ξαναδεινα πανελληνιες.Το ομονο που εχω κανει ειναι εγγραφη στην σχολη και εχω παρει και το πασο.Δεν εχω δηλωσει μαθηματα οπως εκανε ο προαναφερομενος-η.Τον Αυγουστο(μολις βγουν οι βασεις και ειμαι εκει που στοχευω) παω και διαγραφομαι κανονικα,ε;Υπαρχει περιπτωση να με εχουν διαγραψει απο μονοι τους;
Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Πρέπει να κάνεις δήλωση μαθημάτων, κι ας μην δίνεις μαθήματα. Δε νομίζω να σε έχουν διαγράψει βέβαια.
Πας και διαγράφεσαι κανονικά, ναι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Για να διαγραφείς πρέπει να μην έχεις κάνει επανεγγραφή για 2 σερί εξάμηνα, οπότε αν δε δήλωσες τίποτα πέρσι παίζει.

Πήγαινε ρώτα, won't hurt.

Edit: Ρώτα (σκέτο), μπορεί να 'ναι αλλού η σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Το ομονο που εχω κανει ειναι εγγραφη στην σχολη και εχω παρει και το πασο.Δεν εχω δηλωσει μαθηματα οπως εκανε ο προαναφερομενος-η.Τον Αυγουστο(μολις βγουν οι βασεις και ειμαι εκει που στοχευω) παω και διαγραφομαι κανονικα,ε;Υπαρχει περιπτωση να με εχουν διαγραψει απο μονοι τους;
Ευχαριστω!

Δεν γίνεται αυτό ... Αφού στην εγγραφή σε βάζουν υποχρεωτικά να υπογράψεις τη δήλωση μαθημάτων του πρώτου εξαμήνου .
Οπότε αφού είσαι ακόμα ενεργός θα πρέπει να πάρεις διαγραφή !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Γεια σας ξαναέδωσα πανελλήνιες και θέλω να δηλώσω και την σχολή στην οποία είχα περάσει πέρυσι.Όμως κάτι τέτοιο δεν επιτρέπεται.Μπορώ να διαγραφώ από την σχολή αυτές τις μέρες ή γενικά τι μπορώ να κάνω?

Σημείωση συντονιστή : Τ μηνύματα 3065-3086 προήλθαν από νήμα με παρόμοιο θέμα με το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Γιατι να ξαναδηλωσεις την ιδια σχολη που εισαι ΗΔΗ ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΣ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Γιατι να ξαναδηλωσεις την ιδια σχολη που εισαι ΗΔΗ ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΣ?
για να ξεκινήσω από την αρχή σαν πρωτοετής φοιτητής.Αν πάω τώρα θα χρωστάω μαθήματα 2 εξαμήνων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Έδωσες ξανά πανελλήνιες, για να καταλήξεις στην ίδια σχολή; Seems legit. :P
Εικάζω ότι η σχολή στην οποία είσαι δε σου αρέσει και τόσο, αφού πήρες την απόφαση να ξαναδώσεις. Επομένως, τι νόημα έχει να συνεχίσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Φιλε εκανες μεγαλη πατατα
Παρε τηλ. στην σχολη σου και ρωτα αυριο κιολας.
Μπορει να σε δεχτουν ως πρωτοετη μπορει και οχι.
Δεν ειναι παντου ιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
''Δήλωση σχολής στην οποία είμαι ήδη εγγεγραμμένος''

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
:stunned::stunned:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Τελευταία επιλογή θα τη βάλω ρε παίδες αραξτε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Γεια σας ξαναέδωσα πανελλήνιες και θέλω να δηλώσω και την σχολή στην οποία είχα περάσει πέρυσι.

:stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned:

Τι είπες τώρα ρε άνθρωπε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φιλιππος94

Νεοφερμένος

Ο φιλιππος94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ωραια, καταλαβα αρκετα και εγω. Ομως για να ξεγραφτω παω απλα τουριστας ή χρειαζομαι καμια χαρτουρα μαζι μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Ωραια, καταλαβα αρκετα και εγω. Ομως για να ξεγραφτω παω απλα τουριστας ή χρειαζομαι καμια χαρτουρα μαζι μου?

Πάρε καλύτερα ένα τηλεφωνο , αλλά σίγουρα χρειάζεται ταυτότητα , και μπορεί να σου ζητήσουν να τους επιστρέψεις το πάσο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φιλιππος94

Νεοφερμένος

Ο φιλιππος94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Πάρε καλύτερα ένα τηλεφωνο , αλλά σίγουρα χρειάζεται ταυτότητα , και μπορεί να σου ζητήσουν να τους επιστρέψεις το πάσο ...
ΟΚ! Ευχαριστω. Αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι προεκυψε ενα προβλημα. Εβαλα Λαρισα τει για να μπει η αδερφη μου σε ειδικη κατηγορια επειδη ηεξερα οτι θα ξαναδωσω πανελληνιες. Τωρα η αδερφη μου που εδωσε και αυτη ειναι σε ειδικη κατηγορια με αδερφο που σπουδαζει σε διαφορετικη πολη απο την κατοικια των γονεων μας. Αν παω και ξεγραφτω απο τωρα, στην ουσια δεν θεωρουμε φοιτητης και εχω την υποψια οτι η αδερφη μου θα βγει απο την ειδικη κατηγορια. Γνωριζει κανεις για αυτο? Λεω να περιμενω κιολας οπως ειπες να ξεγραφτω πριν παω να γραφτω στην αλλη σχολη που περναω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top