Γενικές φοιτητικές απορίες

mheat

Νεοφερμένος

Ο mheat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Περσι ειχε γινει μπερδεμα στη γραμματεια με ενα μαθημα και μου εστειλε mail ο Ευδοξος οτι δεν το εχω δηλωσει και πρεπει να επιστρεψω το βιβλιο. Οποτε σιγουρα τις συγκρινουν. Εκτος αν αλλαξε κατι απο τοτε, που δεν νομιζω.


Εννοειται βεβαια οτι θα περασεις απο τη γραμματεια σου να το σιγουρεψεις, ποτε δεν ξερεις τι γινεται.

Εννοώ μήπως είναι νωρίς ακόμη για να μου πουν ότι δεν έχω κάνει τη δήλωση και πρέπει να τα επιστρέψω.Ελπίζω να ισχύει αυτό.Εννοείται ότι θα περάσω από γραμματεία.
Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Ενώ παρακολούθησα κανονικά το εξάμηνο,πήρα τα βιβλία από εύδοξο και ετοιμάζομαι για εξεταστική (έχω περάσει ήδη ένα μάθημα με πρόοδο), τυχαία μπήκα σήμερα στην egrammateia και δεν υπάρχει η δήλωση μαθημάτων μου :blink: Δεν ξέρω αν είχε γίνει κανένα λάθος αλλά είχα δηλώσει κανονικά τα μαθήματα την περίοδο δηλώσεων.Έχω αγχωθεί πολύ γιατί αυτή τη βδομάδα αρχίζω και εξεταστική κανονικά.
Τη Δευτέρα θα πάω και στη γραμματεία.Ξέρετε τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις? Ελπίζω να μην πάει χαμένο το εξάμηνο και πάθω κανένα εγκεφαλικό.

Συμβουλή για τα επόμενα εξάμηνα: Να σώζεις πάντα μα πάντα μα πάντα σε pdf την δήλωση των μαθημάτων. Έτσι αν η γραμματεία στο παίξει κινέζος και ισχυριστεί ότι είναι δικό σου το πρόβλημα, της δείχνεις το pdf με την δήλωση και την αφήνεις να ψάχνεται αυτή. :)

Στην σχολή μου στο προηγούμενο εξάμηνο το έπαθαν 4-5 παιδιά και έτρεχαν και γω δεν ξέρω πόσο καιρό να αποδείξουν ότι δεν είναι ελέφαντες. Πέρνα από την γραμματεία asap.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mheat

Νεοφερμένος

Ο mheat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Συμβουλή για τα επόμενα εξάμηνα: Να σώζεις πάντα μα πάντα μα πάντα σε pdf την δήλωση των μαθημάτων. Έτσι αν η γραμματεία στο παίξει κινέζος και ισχυριστεί ότι είναι δικό σου το πρόβλημα, της δείχνεις το pdf με την δήλωση και την αφήνεις να ψάχνεται αυτή. :)

Στην σχολή μου στο προηγούμενο εξάμηνο το έπαθαν 4-5 παιδιά και έτρεχαν και γω δεν ξέρω πόσο καιρό να αποδείξουν ότι δεν είναι ελέφαντες. Πέρνα από την γραμματεία asap.

Ναι. Πάντως μπήκα και στο ιστορικό του υπολογιστή μου και την γραμματεία την έχω επισκεφθεί μία μέρα στο Νοέμβρη που γίνονταν οι δηλώσεις και χθες πάλι που μπήκα τυχαία.Αν δεν έκανα κάποιο λάθος που δεν νομίζω αφού δεν είναι πρώτη φορά που κάνω δήλωση είμαι σίγουρος ότι την έκανα τελικά.Να δω τι θα μου πούνε αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Παιδιά,ήθελα να ρωτήσω κάτι!Δανειζόμαστε απο το ΦΠΨ ένα μάθημα που ονομάζεται εισαγωγή στη θεωρητική Παιδαγωγική,έχω πάρει το βιβλίο του Κρίβα,έχω ξεκινήσει να το διαβάζω από τα Χριστούγεννα άλλα άκρη δεν έχω βρεί :( Μήπως ξέρετε κάποιο τρόπο να το διαβάσω;Μας είπε ότι δεν θέλει αποστήθιση αλλά φοβάμαι πώς αν παραλείψω κάτι να μου κόψει βαθμό......Η οποιαδήποτε βοήθεια θα μου ήταν χρήσιμη.....ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
ο βαθμός των Αγγλικών μετράει καθόλου για το πτυχίο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Στη δικιά μου σχολή από όσο ξέρω μετράει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ο βαθμός των Αγγλικών μετράει καθόλου για το πτυχίο?
Ναι - στην δική μου Σχολή. Για την δική σου... ρώτα την γραμματεία! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
ρώτα την γραμματεία! :D

Σώθηκα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Γιατί δεν ρωτάς κανέναν από το 4ο έτος αν στη Γραμματεία δεν βοηθούν;Θα ξέρει λογικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Ποτε και πως το παιρνουν το επιδομα οι πρωτοετεις φοιτητες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τελικά, όπως διαπίστωσα, τα Αγγλικά στη σχολή μας ΔΕΝ σου δίνουν διδακτικές μονάδες. Fml. Τζάμπα έλιωνα να τα μάθω όπως μας τα δωσε :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Τελικά, όπως διαπίστωσα, τα Αγγλικά στη σχολή μας ΔΕΝ σου δίνουν διδακτικές μονάδες. Fml. Τζάμπα έλιωνα να τα μάθω όπως μας τα δωσε :P.
Kαλέ δεν παίζει. ο.Ο Μάθημα δεν είναι και τα Αγγλικά;
Μή μου λές τέτοια και πάω για 10αρια σε όλα τα εξάμηνα γιατί είμαι και πολύ φυτό με τα Αγγλικά. :P

Αν και τι ρωτάω βασικά,εδώ παίζει να αλλάξει όλη η σχολή μου,τα Αγγλικά με πείραξαν; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Σε αρκετες σχολες δεν μετρανε τα Αγγλικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Kαλέ δεν παίζει. ο.Ο Μάθημα δεν είναι και τα Αγγλικά;
Μή μου λές τέτοια και πάω για 10αρια σε όλα τα εξάμηνα γιατί είμαι και πολύ φυτό με τα Αγγλικά. :P

Αν και τι ρωτάω βασικά,εδώ παίζει να αλλάξει όλη η σχολή μου,τα Αγγλικά με πείραξαν; :confused:

Κι όμως, δεν ψεύδομαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Frak, σε μας μετράνε. :mad:
Αν δω ότι έχω περάσει τα άλλα και έγραψα κάτω από 7 αγγλικά, θα το κόψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Πολυ γενικουρα ερωτηση

Ποσο ευκολο ειναι να παρεις βαθμο πτυχιου πανω απο 8 σε τμημα Πληροφορικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety7

Νεοφερμένος

Η sweety7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια,
Αναζητω απεγνωσμενα ορισμενες απαντησεις γι' αυτο οποιος εχει την καλοσυνη να μου απαντησει -σοβαρα και υπευθυνα παντα- θα με βοηθουσε ωστε να κατασταλαξω. Ενδιαφερομαι να μαθω τις διαφορες που χωριζουν το τμημα ιστοριας-εθνολογιας του ΔΠΘ και του τμηματος ιστοριας-αρχαιολογιας και κοινωνικης ανθρωπολογιας του Πανεπιστημιου Θεσσαλιας στο Βολο.Συγκεκριμενα θα ηθελα να μαθω αν σε επιπεδο πτυχιου,πανεπιστημιακων καθηγητων και εγκαταστασεων υπερτερει το ενα του αλλου.Ενδιαφερομαι για την ιστορικη κατευθυνση με σκοπο την μεση εκπαιδευση.Αναμενω τις αποξεις σας και σας ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Για το φοιτητικό επίδομα χρειάζομαι κάποιο χαρτί από την Γραμματεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Ξέρει μήπως κανείς, αν στο secretary αναρτώνται μόνο τα μαθήματα και οι βαθμολογίες που έχεις περάσει ή αναρτώνται όλα, ακόμη και αυτά που δεν πέρασες; :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 541500

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για το φοιτητικό επίδομα χρειάζομαι κάποιο χαρτί από την Γραμματεία;

Ναι. Θα πας να ζητήσεις μια βεβαίωση σπουδών για το φοιτητικό επίδομα, θα σου δώσουν μια αίτηση θα τη συμπληρώσεις και μετά από λίγες μέρες λογικά θα την έχουν έτοιμη. Απλά να τους πεις ότι τη θες για το επίδομα γιατί είναι διαφορετική από την απλή βεβαίωση σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top