Γενικές φοιτητικές απορίες

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
αν δεν κανω λαθος δεν υπαρχει ορισμος και νομιζω ειναι ο ορισμος της παραγωγης κανονικα απλα τα αγαθα και οι υπηρεσιες που δημιουργει ειναι σε διεθνη επιπεδο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
οκ, ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Θέλω να βγάλω φωτοτυπίες από βιβλία βιβλιοθήκης άλλου Πανεπιστημίου, και συγκεκριμένα από τη βιβλιοθήκη του Ιστορικού στην Αθήνα. Εγώ δε σπουδάζω σε αυτό το τμήμα. Θα υπάρχει πρόβλημα αν επισκεφθώ την βιβλιοθήκη αυτή, για να φωτοτυπήσω από εκεί;

Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Θέλω να βγάλω φωτοτυπίες από βιβλία βιβλιοθήκης άλλου Πανεπιστημίου, και συγκεκριμένα από τη βιβλιοθήκη του Ιστορικού στην Αθήνα. Εγώ δε σπουδάζω σε αυτό το τμήμα. Θα υπάρχει πρόβλημα αν επισκεφθώ την βιβλιοθήκη αυτή, για να φωτοτυπήσω από εκεί;

Ευχαριστώ.

Αν τα φωτοτυπήσεις εκεί και είναι βιβλία της βιβλιοθήκης του τμήματος μόνο, δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα. :hmm:
Τουλάχιστον δεν έχω ακούσει να ισχύει απαγόρευση για το αντίθετο. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasiliskiolas

Νεοφερμένος

Ο vasiliskiolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Χθες τελειωσε η προθεσμια για την δηλωση των μαθηματων στο τμημα μου και μπηκα σημερα στο my-studies και ενω ειχα δηλωσει πριν κανα μηνα τα μαθηματα δεν μ εβγαλε τιποτα , δλδ δεν ελεγε πουθενα για την δηλωση ...υπαρχει κανενα προβλημα ή ετσι γινεται συνηθως !?????:confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Προφανώς χρειάζεται έγκριση από τη γραμματεία του τμήματός σου. Μπες πάλι να το ελέγξεις τη Δευτέρα, που θα έχει ανοίξει και η γραμματεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Βρε παιδια, πως μπορω να δω αν εχω δηλωσει μαθηματα???
Δεν θυμαμαι καθολου και εγω αγχωθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣιΜοΣ

Νεοφερμένος

Ο ΣιΜοΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Βρε παιδια, πως μπορω να δω αν εχω δηλωσει μαθηματα???
Δεν θυμαμαι καθολου και εγω αγχωθει...

Τα δηλώνεις στην εγγραφή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάθε σχολή έχει διαφορετικό σύστημα, εμείς ως πρωτοετείς δε δηλώσαμε τίποτα και θα δώσουμε όλα τα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
A oκ...
Γιατι για λιγο αγχωθηκα πως δεν θα μπορουσα να δωσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
A oκ...
Γιατι για λιγο αγχωθηκα πως δεν θα μπορουσα να δωσω...

Το site της σχολής λέει συνήθως. Άλλοι δηλώσανε στην εγγραφή και άλλοι μετά. Εμείς πχ δηλώσαμε μέσω της ηλεκτρονικής γραμματείας πριν 1-1μισι μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Προφανώς χρειάζεται έγκριση από τη γραμματεία του τμήματός σου. Μπες πάλι να το ελέγξεις τη Δευτέρα, που θα έχει ανοίξει και η γραμματεία.
Γιατι ειναι ανοιχτες οι γραμματειες ανοιχτα χριστουγεννιατικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Ίσως να είναι κλειστά παραμονές κι ανήμερα των γιορτών. Δεν το γνωρίζω με βεβαιότητα αυτό, αλλά υποθέτω ότι θα είναι ανοιχτά κάποιες μέρες, γιατί θα πρέπει να ανακοινωθεί και το πρόγραμμα της εξεταστικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_7

Νεοφερμένος

Ο antonis_7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας και χρονια πολλα! Εχω μια απορια σχετικα με την εξεταστικη (ειναι και η πρωτη μου) : στις 21 ξεκιναμε αλλα γνωριζω οτι στις 7 η σχολη ανοιγει δεν ξερω ομως μεχρι ποτε θα γινονται μαθηματα! Επειδη εχω κατεβει στο χωριο μου για την περιοδο των διακοπων θελω να ρωτησω αν εκεινες τις λιγες μερες που θα ειναι ανοιχτη η σχολη πριν τις εξετασεις αξιζει να πηγαινω και αν παταει κανεις! Ουτως ωστε αν δεν ειναι αναγκη να παρατεινω την διαμονη μου εδω περα και να γυρισω 2-3 μερες πριν αρχισουμε! Να σημειωσω οτι εχω την υλη για ολα τα μαθηματα..ευχαριστω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Γεια σας και χρονια πολλα! Εχω μια απορια σχετικα με την εξεταστικη (ειναι και η πρωτη μου) : στις 21 ξεκιναμε αλλα γνωριζω οτι στις 7 η σχολη ανοιγει δεν ξερω ομως μεχρι ποτε θα γινονται μαθηματα! Επειδη εχω κατεβει στο χωριο μου για την περιοδο των διακοπων θελω να ρωτησω αν εκεινες τις λιγες μερες που θα ειναι ανοιχτη η σχολη πριν τις εξετασεις αξιζει να πηγαινω και αν παταει κανεις! Ουτως ωστε αν δεν ειναι αναγκη να παρατεινω την διαμονη μου εδω περα και να γυρισω 2-3 μερες πριν αρχισουμε! Να σημειωσω οτι εχω την υλη για ολα τα μαθηματα..ευχαριστω! :)

Μπορεί να κάνουν επαναλήψεις τότε. Και εγώ είμαι 200 χλμ μακριά αλλά θα πάω για να δω τι παίζει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Γενικώς γίνονται μαθήματα μέχρι την τελευταία μέρα, άντε τις τελευταίες 2-3 μέρες. Σπανίως αφήνουν 1 βδομάδα καιρό (στη Νομική Αθήνας νομίζω αφήνουν). Ειδικά αν έχετε χάσει μαθήματα, θα τρέχετε μέχρι τέλους.
Αν μπορείς να διαβάσεις λίγο μες στις διακοπές, καλό θα ήταν να πας να παρακολουθήσεις, θα καταλάβεις καλύτερα όσα διάβασες. Επίσης μπορεί, όπως είπε και η The Baker, να κάνουν επαναληπτικά μαθήματα, να λύσουν ασκήσεις που σου λένε "εστίασε σε αυτές" κτλ. Επίσης αν έχεις χάσει σημειώσεις μπορείς να βρεις συμφοιτητές σου για να ανταλλάξετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γεια σας και χρονια πολλα! Εχω μια απορια σχετικα με την εξεταστικη (ειναι και η πρωτη μου) : στις 21 ξεκιναμε αλλα γνωριζω οτι στις 7 η σχολη ανοιγει δεν ξερω ομως μεχρι ποτε θα γινονται μαθηματα! Επειδη εχω κατεβει στο χωριο μου για την περιοδο των διακοπων θελω να ρωτησω αν εκεινες τις λιγες μερες που θα ειναι ανοιχτη η σχολη πριν τις εξετασεις αξιζει να πηγαινω και αν παταει κανεις! Ουτως ωστε αν δεν ειναι αναγκη να παρατεινω την διαμονη μου εδω περα και να γυρισω 2-3 μερες πριν αρχισουμε! Να σημειωσω οτι εχω την υλη για ολα τα μαθηματα..ευχαριστω! :)

Εξαρτάται από την σχολή και το πρόγραμμα που ακολουθεί. Εμείς φέτος ξεκινάμε πολύ νωρίς εξεταστική (14/1) και την προηγούμενη βδομάδα έχουμε προόδους. Μάθημα δεν πρέπει να έχουμε (όχι ότι θα πήγαινα :hehe:).
Εξαρτάται και από τον εκάστοτε καθηγητή τι θα σου πει μέσα στο μάθημα, αν τελειώσατε την ύλη ή όχι, αν θα κάνετε επαναληπτικό ή επίλυση αποριών κ.ο.κ.
Αν έχετε χάσει πάντως λόγω καταλήψεων, δεν νομίζω ότι θα σου μείνει κενός χρόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος κάτι για το φοιτητικό επίδομα (που δίνεται με οικονομικά κριτήρια σε φοιτητές που νοικιάζουν) του 2013;

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Όχι ακόμα δεν έχει βγει τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Όχι ακόμα δεν έχει βγει τίποτα...

Κάπου είχα διαβάσει πριν από λίγο καιρό ότι από 1η Ιανουαρίου του 2013 μέχρι τον Μάρτη, νομίζω, θα μπορούν οι γονείς μας (ή εμείς, εφόσον υπάρχει πληρότητα κάποιων προϋποθέσεων) να καταβάλλουν τα δικαιολογητικά και να εισπράττουν το επίδομα. Ψάχνω τώρα και δε βρίσκω κάτι, όμως. Πέρυσι πότε ξεκίνησε να δίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top