Γενικές φοιτητικές απορίες

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Η κάθε σχολή (είτε ΤΕΙ, είτε πανεπιστήμιο) έχει δικό της πρόγραμμα μαθημάτων!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Οπως σας ειπα εμενα το ΤΕΙ μου ξεκιναει 1η οκτωμβριου την αλλη δευτερα.Απλα μερικα πανεπιστημια οπως αυτο της Πατρας ξεκινησε σημερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
την πρωτη μερα θα μας πουν τι ωρα να παμε ή ειναι στανταρ αυτη για ολα τα αει -τει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν εχω ακόμα κωδικό και username για να μπω στο σύστημα του υπουργείου και να κάνω την ΑΙΤΗΣΗ για την ακαδημαϊκή ταυτότητα.Η σχολή με την ολοκλήρωση της εγγραφής μού έδωσε ένα χαρτί που γράφει ότι για την απόκτηση του κωδικού και του username θα πρέπει πρώτα να ζητήσω από τη γραμματεία το δελτίο ενεργοποιήσεις ηλεκτρικών υπηρεσιών του ΑΠΘ,το όπιο ΟΜΩΣ μπορώ να παραλάβω μέτα τις 8 Οκτωβρίου...Πότε λίγουν οι ημερομηνίες υποβολής των αιτήσεων για την ταυτότητα,Πρέπει να ανησυχώ;Αντιμετωπίζει ΚΑΝΕΙΣ κάτι παρόμοιο;

Σπουδάζω στη φιλοσοφική Θεσσαλονίκης,στο ιστορικό-αρχαιολογικό....αν σας βοηθάει αυτό...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποιαδήποτε πληροφορία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν εχω ακόμα κωδικό και username για να μπω στο σύστημα του υπουργείου και να κάνω την ΑΙΤΗΣΗ για την ακαδημαϊκή ταυτότητα.Η σχολή με την ολοκλήρωση της εγγραφής μού έδωσε ένα χαρτί που γράφει ότι για την απόκτηση του κωδικού και του username θα πρέπει πρώτα να ζητήσω από τη γραμματεία το δελτίο ενεργοποιήσεις ηλεκτρικών υπηρεσιών του ΑΠΘ,το όπιο ΟΜΩΣ μπορώ να παραλάβω μέτα τις 8 Οκτωβρίου...Πότε λίγουν οι ημερομηνίες υποβολής των αιτήσεων για την ταυτότητα,Πρέπει να ανησυχώ;Αντιμετωπίζει ΚΑΝΕΙΣ κάτι παρόμοιο;

Σπουδάζω στη φιλοσοφική Θεσσαλονίκης,στο ιστορικό-αρχαιολογικό....αν σας βοηθάει αυτό...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποιαδήποτε πληροφορία....
Στην ιστοσελίδα αναφέρει πως η διαδικασία για την ακαδημαϊκή ταυτότητα τρέχει όλο το χρόνο, δεν υπάρχουν προθεσμίες. Οπότε μην ανησυχείς. Κάτι παρόμοιο αντιμετωπίζουν οι συμφοιτητες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsimtsikestisi

Νεοφερμένος

Ο tsimtsikestisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Η Διοίκηση Επιχειρήσεων του πανεπιστημίου της Πάτρας ξεκινά την 1η του Οκτώβρη.Πήρα σήμερα τηλέφωνο στην γραμματεία και μου το είπαν.Για τους πρωτοετείς τους ρώτησα.Τα άλλα έτη δεν ξέρω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonio2761994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonio2761994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Πρόγραμμα


Είμαι ο μόνος που δεν βγάζει πολύ νόημα; :P
Το γκρι χρώμα τι σημαίνει; Το πληρ τι είναι; Έχασα λίγο τον μπούσουλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πρόγραμμα


Είμαι ο μόνος που δεν βγάζει πολύ νόημα; :P
Το γκρι χρώμα τι σημαίνει; Το πληρ τι είναι; Έχασα λίγο τον μπούσουλα

Πληρ=πληροφορική (αυτό είναι μαντεψιά).
Τα μπλε κουτάκια είναι τα εργαστήρια, τα γκρι τα αμφιθέατρα (πίστεψέ με το δικό μας πρόγραμμα είναι πολύ πιο μπερδεμένο :P)
Έχε το νου σου γιατί πολλά μαθήματα τα κάνετε μαζί με την Ιατρική. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαθήτής

Νεοφερμένος

Ο Μαθήτής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα παιδες!!Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις ποτε αρχιζουν τα μαθηματα οι Πολιτικοι Μηχανικοι (ΑΠΘ)
Μπηκα και στο site τους και τιποτα!!
Eυχαριστω εκ των προτερων!!!!
Υ.Γ :Διευκρινιζω οτι δεν εχω ψαξει προηγουμενες σελιδες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Καλησπερα παιδες!!Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις ποτε αρχιζουν τα μαθηματα οι Πολιτικοι Μηχανικοι (ΑΠΘ)
Μπηκα και στο site τους και τιποτα!!
Eυχαριστω εκ των προτερων!!!!
Υ.Γ :Διευκρινιζω οτι δεν εχω ψαξει προηγουμενες σελιδες :D
1/10 λογικα οπως και σε ολο το ΑΠΘ;) δεν εχει βγει σε σας ακομη το ωρολογιο προγραμμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαθήτής

Νεοφερμένος

Ο Μαθήτής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
https://www.civil.auth.gr/
Μπαα δεν βρηκα κατι...
Κοιτα οταν πηγα για εγγραφη ενα παιδι απο την σχολη μου,μου ειπε οτι τυπικα αρχιζουν 1 του μηνος!
Αλλα επειδη ειχε απεργειες απο καθηγητες ,χαθηκαν καποια μαθηματα της εξεταστικης...οποτε αυτα τα μαθηματα λεει θα μεταφερθουν στην 1η βδομαδα του Οκτωμβρη!!Και μου ειπε οτι λογικα απο 2η βδομαδα θα ξεκινησουμε!!
Αυτο βεβαια ηταν μια δικια του προβλεψη-εκτιμηση...Θελω να μαθω μηπως υπαρχει κατι επισημο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Nα σας ρωτησω κατι σχετικα με το προγραμμα μου??? γραφει μερικες φορες ΑΠ αυτο το απ σημαινει ''πρακτικη εξασκηση'' αλλα αναποδα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
https://www.civil.auth.gr/
Μπαα δεν βρηκα κατι...
Κοιτα οταν πηγα για εγγραφη ενα παιδι απο την σχολη μου,μου ειπε οτι τυπικα αρχιζουν 1 του μηνος!
Αλλα επειδη ειχε απεργειες απο καθηγητες ,χαθηκαν καποια μαθηματα της εξεταστικης...οποτε αυτα τα μαθηματα λεει θα μεταφερθουν στην 1η βδομαδα του Οκτωμβρη!!Και μου ειπε οτι λογικα απο 2η βδομαδα θα ξεκινησουμε!!
Αυτο βεβαια ηταν μια δικια του προβλεψη-εκτιμηση...Θελω να μαθω μηπως υπαρχει κατι επισημο!
ε λογικα καποια ανακοινωσει θα βγει απο την σχολη σου...φροντισε να τσεκαρεις καθημερινα το σαιτ της σχολης σου γαι τυχον ανακοινωσεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonio2761994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonio2761994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Πληρ=πληροφορική (αυτό είναι μαντεψιά).
Τα μπλε κουτάκια είναι τα εργαστήρια, τα γκρι τα αμφιθέατρα (πίστεψέ με το δικό μας πρόγραμμα είναι πολύ πιο μπερδεμένο :P)
Έχε το νου σου γιατί πολλά μαθήματα τα κάνετε μαζί με την Ιατρική. :)


Μπέρδεμα σκέτο είναι αυτό το πρόγραμμα. Ας ελπίσουμε ότι θα πάνε όλα καλά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
μηπως ξερει καποιος ποτε ξεκινουν τα μαθηματα για τους πρωτοετοις φοιτητες της βρεφονηπιοκομιας ιωαννινων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
https://www.civil.auth.gr/
Μπαα δεν βρηκα κατι...
Κοιτα οταν πηγα για εγγραφη ενα παιδι απο την σχολη μου,μου ειπε οτι τυπικα αρχιζουν 1 του μηνος!
Αλλα επειδη ειχε απεργειες απο καθηγητες ,χαθηκαν καποια μαθηματα της εξεταστικης...οποτε αυτα τα μαθηματα λεει θα μεταφερθουν στην 1η βδομαδα του Οκτωμβρη!!Και μου ειπε οτι λογικα απο 2η βδομαδα θα ξεκινησουμε!!
Αυτο βεβαια ηταν μια δικια του προβλεψη-εκτιμηση...Θελω να μαθω μηπως υπαρχει κατι επισημο!

Εγώ ξέρω ότι η εξεταστική τους τελειώνει στις 5/10, οπότε δεν παίζει να ξεκινήσετε πριν τις 8/10. :)
Αλλά περίμενε να βγει ανακοίνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Nα σας ρωτησω κατι σχετικα με το προγραμμα μου??? γραφει μερικες φορες ΑΠ αυτο το απ σημαινει ''πρακτικη εξασκηση'' αλλα αναποδα? :P

δεν μπορώ να φανταστώ...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαθήτής

Νεοφερμένος

Ο Μαθήτής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ποτε ξεκινατε εσεις στην Ιατρικη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Nα σας ρωτησω κατι σχετικα με το προγραμμα μου??? γραφει μερικες φορες ΑΠ αυτο το απ σημαινει ''πρακτικη εξασκηση'' αλλα αναποδα? :P
Με το σκεπτικό σου, θα έγραφε ΕΠ και όχι ΑΠ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top