Γενικές φοιτητικές απορίες

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
ΕΠΕΙΓΟΝ!!

Στην υπεύθυνη δήλωση περί μη πληρους κυριότητας ή επικαρπίας, εννωούν οτι θέλουν να δηλώσω οτι:

"ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΧΙΟΥ" !?!??!!?

πρόκειται για αίτηση εστίας για την Χίο

προσπαθώ να επικοινωνησω μαζι τους απο Χθές το πρωί δεν τους "πετυχα" στο τηλεφωνο ουτε μια φορα.. η απασχολημενο, η δεν το σηκωνουν..

επισης η υπευθυνη δηλωση εχει μερικες μουτζούρες, αλλά ολα ειναι ευανάγνωστα.. υπάρχει πρόβλημα?

Κανένα πρόβλημα για τις μουντζούρες.
Και να ήσουν κάτοχος σπιτιού στη Χίο, εσύ θα έγραφες ότι δεν είσαι! Μην αγχώνεσαι.
Σήμερα δεν θα τους βρεις γιατί απεργούν όπως όλες σχεδόν οι γραμματείες.

ΥΓ: Θα σου αρέσει πολύ στη Χίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
το πρόβλημα ειναι το οτι κοντεύει 28 και δεν θελω να το στειλω τελευταια στιγμη..

Έγραψα τελικά "ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΧΙΟΥ ή ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΧΙΟΥ" :P

Λές να έχω πρόβλημα? Φαντάζομαι οτι ανέχονται γενικά .. μικρα λαθακια όπως η μη σωστά δυατηπωμενη πρόταση, ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι! Δεν κοιτάνε ορθογραφίες και τέτοια. Για την εστία δεν νομίζω να έχεις το όριο της 28ης Σεπτεμβρίου, διευκρίνισέ το όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν σήμερα απεργούν και οι καθηγητές Παν/μίων. Έχω 6 ώρες μάθημα και δεν ξέρω, να πάω ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν απεργούν, έχουν βγάλει ανακοίνωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Τα βιβλια που περνουμε απο τον Ευδοξο τα πληρωνουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Α οκ, γιατι ενας καθηγητης μας ειπε πως ενα βιβλιο (της Γενικης Χημειας) εχει γυρω στα 50 ευρω και φρικαρα, γιατι αν ειναι να πληρωνουμε οοοολα αυτα, την κατσαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nανσυ94

Νεοφερμένος

Η Nανσυ94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
να σας πω και κατι αλλο στην παντειο δεν μου δωσαν ουτε κωδικο για πασο ουτε για τον ευδοξο..μου παν να παω στισ 28 οταν τελειωσουν οι εγγραφες....απο τα συγγραματα στην λιστα για καθε μαθημα εγω πως θα ξερω πιο ειναι το καλυτερο για να διαλεξω??? ως πρωτοετης δεν ξερω που πανε τα 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
να σας πω και κατι αλλο στην παντειο δεν μου δωσαν ουτε κωδικο για πασο ουτε για τον ευδοξο..μου παν να παω στισ 28 οταν τελειωσουν οι εγγραφες....απο τα συγγραματα στην λιστα για καθε μαθημα εγω πως θα ξερω πιο ειναι το καλυτερο για να διαλεξω??? ως πρωτοετης δεν ξερω που πανε τα 4
Θα περιμένεις να αρχίσουν τα μαθήματα και να σας προτείνουν οι καθηγητές ή άλλοι φοιτητές μεγαλύτερων ετών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nανσυ94

Νεοφερμένος

Η Nανσυ94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
α οκ ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna-anna94

Νεοφερμένος

Η Anna-anna94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ξερετε μηπως πως γινεται η διαδικασια με τα εργαστηρια(πως παμε και γραφομαστε στο καθε εργαστηριο κλπ??) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Α οκ, γιατι ενας καθηγητης μας ειπε πως ενα βιβλιο (της Γενικης Χημειας) εχει γυρω στα 50 ευρω και φρικαρα, γιατι αν ειναι να πληρωνουμε οοοολα αυτα, την κατσαμε!
έχει 50 ευρώ αν το πάρεις κανονικά..από τον Εύδοξο θα το πάρεις δωρεάν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
έχει 50 ευρώ αν το πάρεις κανονικά..από τον Εύδοξο θα το πάρεις δωρεάν!
Παλι καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
να σας πω και κατι αλλο στην παντειο δεν μου δωσαν ουτε κωδικο για πασο ουτε για τον ευδοξο..μου παν να παω στισ 28 οταν τελειωσουν οι εγγραφες....απο τα συγγραματα στην λιστα για καθε μαθημα εγω πως θα ξερω πιο ειναι το καλυτερο για να διαλεξω??? ως πρωτοετης δεν ξερω που πανε τα 4
Το σύστημα με τη λίστα συγγραμμάτων έγινε κυρίως για να μην προτείνουν οι καθηγητές ντε και καλά τα δικά τους συγγράμματα, τα οποία πολλές φορές δεν είναι και ό,τι καλύτερο (συνήθως είναι πολύ παλιά, με αντίστοιχη επίπτωση στο περιεχόμενο και στον τρόπο παρουσίασης).

Ρώτα παλιότερους φοιτητές να σου αιτιολογήσουν γιατί το ένα βιβλίο και όχι το άλλο. Αν είναι σε μάθημα που κυρίως θα διαβάζεις από σημειώσεις, καλύτερα θα ήταν να πάρεις ένα πιο ολοκληρωμένο βιβλίο που θα χρησιμοποιείς ως αναφορά μελλοντικά. Κακά τα ψέματα, τα τούβλα βιβλία δεν διαβάζονται ολόκληρα... (και τουλάχιστον στις Πολυτεχνικές σχολές σπάνια διαβάζεις ολόκληρα βιβλία ή γενικώς από βιβλία)

Φυσικά μπορείς να δεις πώς είναι το κάθε βιβλίο από παλιότερους που τα έχουν ή από τη βιβλιοθήκη (αν τα έχει όλα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nανσυ94

Νεοφερμένος

Η Nανσυ94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Το σύστημα με τη λίστα συγγραμμάτων έγινε κυρίως για να μην προτείνουν οι καθηγητές ντε και καλά τα δικά τους συγγράμματα, τα οποία πολλές φορές δεν είναι και ό,τι καλύτερο (συνήθως είναι πολύ παλιά, με αντίστοιχη επίπτωση στο περιεχόμενο και στον τρόπο παρουσίασης).

Ρώτα παλιότερους φοιτητές να σου αιτιολογήσουν γιατί το ένα βιβλίο και όχι το άλλο. Αν είναι σε μάθημα που κυρίως θα διαβάζεις από σημειώσεις, καλύτερα θα ήταν να πάρεις ένα πιο ολοκληρωμένο βιβλίο που θα χρησιμοποιείς ως αναφορά μελλοντικά. Κακά τα ψέματα, τα τούβλα βιβλία δεν διαβάζονται ολόκληρα... (και τουλάχιστον στις Πολυτεχνικές σχολές σπάνια διαβάζεις ολόκληρα βιβλία ή γενικώς από βιβλία)

Φυσικά μπορείς να δεις πώς είναι το κάθε βιβλίο από παλιότερους που τα έχουν ή από τη βιβλιοθήκη (αν τα έχει όλα...)

ευχαριστω πολυ λογικα αυτο θα κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Παλι καλα...
ε δεν γίνεται να πληρώναμε τόσα λεφτά κάθε εξάμηνο για βιβλία! Δεν θα σπούδαζε σχεδόν κανείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα οι δηλώσεις. Καλά κάνατε και γραφτήκατε, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Απλώς ο Εύδοξος είναι ακόμα σε "εαρινό mode", γι' αυτό σε εμφανίζει σε εαρινό εξάμηνο (2ο). Ένα απλό bug είναι. :)

Μην πας στη δήλωση ακόμα δεν έχουν ενεργοποιηθεί ;)
Ελπίζω να ισχύει αυτό που λέτε παιδιά. Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cham

Νεοφερμένος

Ο cham αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
ρε παιδια τι ειναι ο ευδοξος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top